Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Scene din visul realităţii. - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Scene din visul realităţii.

+11
Royal__blood
Sieside
Bomboni
SyleBV
Schizo
Axerix21
1ce
Nekirus
iAndrei
Harlequin
iGeorgiana
15 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Apr 20 2012, 18:20

Mersi Andrei şi şi am revenit cât de repede am putut. ;;]

Nu foarte reuşită, dar a ieşit frumos zic eu.

Stayin' classy
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Vin Apr 20 2012, 19:11

Mh, după poza cu bestia întinsă, următoarele două pălesc. Nu mi se mai par așa reușite, doar pentru că le compar cu precedenta. Dar, în esența lor, sunt bune. Ai scos cam tot ce se putea din condiții și-a ieșit bine. Nimic spectaculos, totuși. Ultima mi se pare, sincer, de umplutură. Nu văd nimic special, dar poate nu e ”ochiul meu interior” reglat. Mnah, părerea mea :-??
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Sam Apr 21 2012, 15:27

Mersi şi ştiu că nu e cea mai reuşită poză, dar apreciez că ai trecut pe aici şi te mai aştept cu păreri. Very Happy

Soon.Just relax.

Un fost motan de-al meu. Sper să vă placă.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Sam Apr 21 2012, 16:55

Asta e chiar adorabil. Pozitia si privirea motanului descriu perfect atitudinea lenesa a unei pisici, iar titlul merge perfect.
Calitatea fotografiei a jucat un rol important aici, ai blanita, care a iesit uimitor si care este in contrast cu ochii si paturica. De fapt culorile te fac sa apreciezi poza asta, faptul ca merg toate bine si nu sunt pozitionate decat in partea de jos e un lucru bun.
Mie nu imi plac umbrele in fotografie..si pe mine ma chinuie aspectul asta, deci cam asta e tot ce as putea zice.
Inca odata, ochii in contrast cu blana m-au dat pe spate.

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Bomboni Dum Apr 22 2012, 00:13

Ai un super talent la facut poze. Si pisicile alea sunt mult prea bine facute (eu sunt maaaare fana pisici). Mi-a placut la nebunie si papagalul cum l-ai prins. Foarte bine. Sincer, m-au cam speriat si am trecut repede peste pozele cu paianjenii. Scuze. Nu prea ii suport. Sad
Bafta in conitnuare!
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 22 2012, 15:17

Foarte șmecheră ultima poza. Cum a zis și Andrei, îmi place teribil jocul cromatic, păturica aia galbenă e pusă perfect acolo. Iar poziția mâței și privirea... cred că ți-a luat ceva să le prinzi. Dar a meritat. Ține-o tot așa și mai arată-ne bestiile tale, că văd că astea ies superb la tine Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 22 2012, 15:57

Vă mulţumesc că aţi trecut pe aici, bomboni mersi mult pentru aprecieri, eşti o drăguţă ^^ şii Schizo, nu m-am chinuit mult să-l prind aşa, am văzut că stă aşa frumos aşa că am luat aparatul şi i-am făcut o poză. Şi am editat puţin ochii ca să semene mai mult cu culoarea păturicii.
Va mulţumesc din nou. >Very Happy<

Sleeping
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 22 2012, 17:24

Wa, ce dulșe e aici. Foarte frumos încadrat, edit-ul de finețe l-ai făcut taman cât trebuia, totul e la locul lui în poza asta. Îmi place mai ales cum e umflată pătura imediat în dreapta lui, lasă senzația că mai doarme cineva acolo, lângă el, sub pătură și lasă impresia de anti-teză dezvelit/învelit. Mă rog, zic că e doar coincidență, dar era un detaliu interesant Razz În fine, da, o nouă bestie reușit surprinsă Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 27 2012, 19:47

No hai că o iau ca ardeleni, dar tare fain îi! Acum tu l-ai surprins tocmai când îşi facea şi el somnul pentru blana lucioasă şi mustăţi alungite..paparazzo [-(
Asa, acum pentru detaliile tehnice. E clar ca aparatul ala e de calitate, nu am vazut nici urma de zgomot de imagine in toate pozele de pana acum si poza asta nu face exceptie.
Daca tot ma leg de lumina, spun ca nu ar fi stricat un exposure mai mare putin, blana lui fiind inchisa la culoare ar fi creat un contrast mai placut si nu mai era toata obscuritatea asta pe alocuri.
E interesant cum culorile paturii se reflecta in luciul de pe blana lui, se face un mozaic cromatic frumos. Si tot placut amai este pozitia in care doarme, toate pliurile alea de pe patura arata ca e un loc tare pufos Smile).
Prin urmare, o fotografie de calitate surprinsa dintr-un unghi bun si cu lumina putin slaba .

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Sam Apr 28 2012, 11:30

Vă mulţumesc că aţi trecut pe aici şiii mulţumesc mult pentru păreri.
Acum ceva mai vechi. Am folosit un Olympus fe-20 şi sunt mulţumită de rezultat având în vedere că aparatul nu mă ajută foarte mult. Sper să vă placă şi vouă. Very Happy

Schweppes, un pic mai înţepător.

xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Sieside Sam Apr 28 2012, 12:14

Nu sunt expert în poze,dar,îmi place focalizarea.Blurul din din jurul sticlei face ca imaginea să se concentreze pe subiect,iar culorile acelea fac feste ochilor.Dacă scoteai eticheta sau puneai alta să se asorteze cu peisajul era perfect,iar titlul este chiar perfect,deoarece mereu când beau băutura aia cu acid parcă mă înțeapă.Signul din dreapta zic că înfrumusețează cumva,iar unde stă sticla,pe colțul unei mese prinse în cadru,este o idee pur și simplu genială.Sunt zone mai cu contrast decât altele,și unele zone cu culori care-ți păcălesc ochiul din cauza peisajului.
Sper că m-am exprimat corect în tot ce-am zis,și apropo,unghiul e perfect!Se vede subiectul dar în același timp lasă peisajul la vedere,pur și simplu genial!
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Harlequin Sam Apr 28 2012, 20:10

YOU GOT LAZYYYY Smile)
Am lipsit mai bine de o săptămână. Mă aşteeptam să găsesc mai multe poze postate. Totuşi, mă bucur că nu au fost prea multe.
Acum, revenind la ce ai postat: îmi plac modelele tale. Deşi nu sunt iubitor de pisici, modelele tale inspiră un aer de divă. "Sunt mai bună ca tine. Acu fă ce spun sau o să regreţi"
Plus că ies foarte bine în poze (exact ca divele)
Cea cu papionul totuşi, îmi place foarte mult cum a ieşit. Tipa din poză eşti tu? Dacă da, atunci ai un gât frumos. Dacă nu, atunci tipa aia are un gât frumos. Oricum o fi, cel care deţine gâtul este este o persoană norocoasă
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Apr 28 2012, 21:20

sunt frumoase toate, le-am vazut pe toate ( s-au mai bine zis admirat ). Cele cu animalute sunt super tari. Le-ai surprins in ipostaze interesante, ceea ce nu este atat de usor. Ma pot misca acum este cea mai reusita, dupa parerea mea ( culorile sunt bine alese, la fel si unghiul iar modelul o dulceata si jumatate). Daca blurul este facut in totalitate de aparat, atunci cred ca este destul de bun...as putea spune ca m-am indragostit de pozele astea : ))
Anyway, astept sa vad si altele. u did a great job!
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 29 2012, 12:40

@Sieside: Te-ai exprimat bine şi am înţeles la ce te-ai referit peste tot. Îţi mulţumesc mult pentru aprecieri.
@Grimm: proud lazy person here. :>
@Royal__blood: Multumesc mult.
Apreciez că aţi trecut pe aici, vă mai aştept. Very Happy

Destiny

M-am chinuit eu ceva la color splash-ul de la unghii, dar n-a iesit prea bine. Sper totuşi să vă placă.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 20:21

Ang, să știi că așteptam mai mult. Îmi place ideea la a doua, unghiul, dar puteai să mai introduci ceva roșu pentru a accentua color splash-ul. La aia cu Schweppes îmi place doar edit-ul foarte mult, restul elementelor, chiar și poza, mi se par cam banale. Tu poți mult mai bine de atât.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 29 2012, 20:36

Nu neg absolut nimic, mi-am cam ieşit din mână cu toate în ultima perioadă. Sper să mă "îndrept" şi să-mi spăl păcatele din nou. Smile)

Asta e tot ce am putut face în noaptea furtunoasă, de nu demult, cu aparatul micuţ şi chinuit. Îmi plac fulgerele mai ales fiindcă sunt greu de prin în fotografii dacă nu ai un aparat bun.

Lightning
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 20:44

Asta-i deja altceva, dar focalizarea trebuia altfel. Plus o doză de lumină. Știu că, atunci, pe loc, era greu și e suficient că l-ai prins, dar sunt elemente demne de luat în calcul, mai ales că tu ești expertă în ale fotografiei. CUm e expresia aia... You should know better Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Dum Apr 29 2012, 21:01

Hai să mai scriu şi eu ceva pe aici.

Destiny - Pe de o parte, dacă poza era color puteai să faci fără probleme un selective colour in photoshop şi scăpai mai ieftin cu unghiuţile, însă dacă poza a fost făcută alb-negru şi mai apoi ai editat tu culoarea, pot spune ca ţi-a ieşit destul de bine.
Pe de altă parte, fotografia este un alb-negru reuşit, dar nu văd scopul culorii. Da, dă un contrast cromatic interesant, dar dacă are o însemnătate ascunsă eu nu o văd.
Ţi-a mai scăpat o umbră acolo, dacă luai un cadru mai din dreapta reuşeai sa o elimini.
Interesante sunt tonurile de gri ce se regăsesc in fotografie, dau un efect simetric excelent.

Lightning - Am înţeles că aparatul este chinuit, aşa că nu mă leg prea mult de calitatea imaginii, poate doar de zgomotul de imagine. Ori ai folosit zoom-ul digital, ori lipsa de lumină este cauza, dacă e cea de a doua, nu este vina ta.
Felicitări pentru cadrul prins, e impresionant să poţi prinde un fulger atât de clar şi cu un aparat ce tinde să facă pe trollul Smile . Interesant este modul în care ai prins imaginea, elementele prinse se etajează, pâlcul de copaci este jos, fiind un element mai obscur, apoi o zona de cer mai deschisă şi cerul înnorat de sus, astfel că fulgerul pare un intrus..foarte interesantă treaba.
Ce să zic, pacat de calitate, ar fi fost o poză reuşită.
Mai aştept fotografii!

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Mai 01 2012, 11:53

Vă mulţumesc mult că aţi trecut pe aici şi promit sa ţin cont de sfaturi şi de păreri.
Schizo, nu aveam cum să focalizez altfel, nu ştiam unde se va arăta fulgerul şi, în plus, am şi precizat, nu e un aparat foarte bun, e ce am prins la mână atunci.

Fluturaş

I hope you like it.

xoxo, Ang.


Ultima editare efectuata de catre Georgiana in Mier Mai 02 2012, 18:18, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 11:59

Sincer, nu-mi place fluturele. Era mai frumos unul mai colorat. Dar îmi place ce ai făcut cu poza. Încadrarea e bună, focalizarea, unghiul, tot. Deci ca poză este excelentă, respectă tot ce e de respectat, dar puteai găsi ceva mai colorat sau măcar să-i dai un edit Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Mai 01 2012, 12:25

Niciodată nu m-am băgat la edit-uri majore, cum ai spus că ar fi fost ok acum. Tot ce le fac fotografiilor este să setez contrastul şi să umblu niţel la luminozitate.
Mă bucur totuşi că ţi-a plăcut fotografia ca parte tehnică. Very Happy

Cine face legea ?
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 12:28

Now this is the shit. Despre asta vorbesc. Nu am ce să zic, e prea tare poza. Ai surprins o privire extraordinară, jocul de umbre și lumini e perfect, încadrare, gard, tot, pfoaaa. Serios, asta recompensează problema cu fluturele. Ai păcatele spălate Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Royal__blood Mar Mai 01 2012, 18:11

Ultima este super simpatica. Cum cade lumina aceea direct pe creasta lui, te face sa te gaandesti ca nimeni nu-i ca el. Serios, pare personificat domnul cocos.
Fluturas - nu ma impresionat ca cea demai devreme, mai ales ca, in opinia mea , nu exista acel contrast intre aripile sale si locul unde este asezat. Parca se pierde prin decor.
Lighting - spectaculoasa, mie imi place cum l-ai surprins. Nu prea ma pricep la reguli, dar din al meu punct de vedere, arata foarte tare.
Destiny - pata de culoare captiveaza ochiul, iar atingerea dintre mana de adult si piciorul copilului mi se pare foarte interesanta. Poate ar fi mers sa faci un crop doar cu aceea, celelalte elemente sunt deja inutile in jurul unui moment atat de pretios.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Mai 02 2012, 10:17

Nu ştiu ce aveţi cu poza cu fluturele, nu e ca şi cum l-aş fi putut lua de acolo şi să-l mut altundeva. *laughs*
Mulţumesc pentru păreri şi sfaturi şi promit să ţin cont de ele, în măsura posibilităţilor. O să vă mai las o fotografie chiută, sper să vă placă şi vouă. Very Happy


Vrăbiuţă

xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 02 2012, 19:16

Waaai, și dulșe-i ș-asta! Parcă-i zahăr ars în cremă de căpșuni! Nici nu știu ce să mai zic de bine. Iar level-ul de cuteness e prea mare, dar greșeli nu ai. Deloc. E o poză perfectă. Nu vreau să te superi, dar fotografiile îți ies mult mai bine decât desenele. Asta, așa, din punctul de vedere al unei persoane care nu prea are treabă nici cu una, nici cu alta. Deci trage tare aici. Încă o chestie. Am observat că stilul tău e bine definit, pe macro, pe animale, în general. Cu oameni ai încercat? Sau nu vrei?... Din curiozitate.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 3 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum