Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Scene din visul realităţii. - Pagina 7 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Scene din visul realităţii.

+11
Royal__blood
Sieside
Bomboni
SyleBV
Schizo
Axerix21
1ce
Nekirus
iAndrei
Harlequin
iGeorgiana
15 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Vin Sept 07 2012, 16:54

Frumos captat jocul de lumini, cu bezna aia din spate, dar, de data asta, poza nu e atât de mindblowing ca cele de până acum. În materie de close-up-uri pe pisici, în mintea mea, ștacheta ta e ridicată la poza aia cu care te-am propus la premii. Ori asta nu se ridică. Știu că poți mai mult, știm toți, deci încearcă să ne mai dai pe spate ca atunci Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Vin Sept 07 2012, 18:03

Să comentăm b-)

Tramvaie - Superb! Doar atât, superb cadru. Modul în care ai surprins dinamismul e superb, adică ai făcut inversiunea, tramvaiul părând nemişcat în timp ce fundalul parcă zboară. Aşa cum zice şi Schizo, momentul surprins aduce foarte bine cu o perioadă din trecut. Mie mi-a adus aminte de documentarele din timpul industralizării comuniste.

Memories - Un macro genial, surprins cât se poate de bine. Modul în care ai prins lumina şi culorile pe care le regăsim în cadru, atrag atenţia asupra părţii blurate de sus, deci e un lucru bun. Ador detaliile, calitatea oferită de aparat şi-a făcut treaba bine aici. Trebuie să o spun, totuşi, păcat de reflexia lămpii în pupilă, dar presupun ca nu putea fi evitat. În concluzie, o fotografie excelentă.

WHAT! What is it again?! - Mi-a plăcut să scriu titlul :]]. Aici nu îţi dau credit decât pentru poziţia adorabilă pe care ai reuşit să o prinzi, dar şi pentru răbdarea ta... ştiu cum e să fotografiezi drăcuşori din ăstia. Ţi-ar fi trebui ceva lumină pentru un efect mai plăcut, dar, cu toate astea, îmi plac planurile surprinse şi anume covorul şi bezna din spate, parcă e un abis.

Fotografiile au fost excelente.. spor la pozat:>

Ciao >:d<
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Sept 07 2012, 21:31

Vai, vă mulţumesc mult pentru comentarii. > Very Happy < Eu mă bucur că l-am putut prinde aşa fiindcă, deşi e destul de liniştit, când vreau să îi fac o poză trece pe descended by satan mode.
Vă mai aşteeept. ^u^

Sober

well, at least i tried..
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Mier Sept 12 2012, 08:04

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Frumoasă poză, seamănă foarte mult cu precedenta. Aceeași chestie cu umbră și întuneric în jurul subiectului felin. Seimpatică mutrița bestiei și poziționarea, dar nu știu, pur și simplu nu-mi place atât de mult întunericul din jurul ei, nu transmite mesajul corect. Fiara asta nu e nicidecum o entitate malefică sau depresivă ce transmite de obicei un astfel de background întunecat. Mnah, e doar părerea mea...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Sept 12 2012, 09:12

Mersi, Schizo. Mă revanşez eu.

Ultima poză Sad
The one that was Napoleon.

iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Joi Sept 13 2012, 12:24

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ei, așa da. Poziția subiectului, macro-ul, privirea, așternuturile, claritatea, totul arată mai bine ca în ultima poză. Mai mult, mie-mi transmite și o senzație de drăgălășenie, bună-dispoziție. Mie îmi place foarte mult ce ai făcut. Semnătura iar arată și stă foarte bine. Te-ai revanșat, mulțumesc Very Happy Să-ți trăiască subiectul!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Joi Sept 13 2012, 15:28

Îmi place foarte mult cadrul ăsta. Frumoasă poziţia subiectului şi îmi place mediul în care l-ai prins, dă senzaţia aia de pufi-dufi :]]. Poate că semnătura este amplasată greşit, îmi cam atrage privirea de la subiectul care ar trebui să fie capul mâţului. În rest, fotografia este chiar bună, nu ai mai mult de trei culori, nimic centrat şi ai surprins lumina într-un mod cât se poate de plăcut. Cu siguranţă o fotografie mai bună decât ultimele două.

Ciao >Very Happy<
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Sept 14 2012, 11:41

@Schizo: Mulţumesc, dar speram să reiasă din titlu că deja l-am pierdut. T.T
@iAndrei: Semnătura e poziţionată aşa fiindcă, observi - poza e de pe facebook şi atunci eram într-o perioadă în care o tipesă îmi fura pozele. :]]
Vă mulţumesc!

Ia camera din faţa mea până nu ne supărăm
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Vin Sept 14 2012, 12:04

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Frumooos, contrast, poziționare, îmi plac cărțile din centru, îmi place totul. Mai ales îmi place că ai mai schimbat repertoriul. Also, îmi pare rău pentru pierdere, nu mi-am dat seama din titlu. Anyway, felicitări pentru creație și la mai multe, tot din astea că prind bine Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Sept 25 2012, 21:16

Dacă Andrei pune poze cu copilaşi, şi eu pot. (sounds a lil' like pedobear)

Te sperie vampirii ? Eşti patetiic.
Vărul meu, Felix.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Schizo Mar Sept 25 2012, 21:22

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Vai, ce scump e, să-mi fut palme (scuzați expresia). Îmi place tot la poza asta, dar mai ales modelul. Nu știu cât de gândită și plănuită e poza, dar a ieșit extraordinară, ca și cum poza special pentru poziția asta și ideea asta (adică titlul). Felicitări pentru o creație de excepție. Celelalte elemente sunt, bineînțeles, la locul lor.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Mar Sept 25 2012, 21:46

Ia camera din faţa mea până nu ne supărăm - Aaah, titlul este reprezentat aşa de bine prin poziţia subiectului din dreapta, care se vede că e italian, nu după haine, ci după poziţia mâinii.
Observ o simetrie între cele două subiecte din faţă şi subiectul aflat în planul îndepărtat, ca şi cum tu ai dorit să obţii un cadru statuii din spate, dar întâmpinai obstacole. Asta e doar o jumătate din motivul pentru care îmi place fotografia. Caalaltă jumătate este reprezentată de contrastul dintre albul statuilor si fundalul verde oferit de covor.
Dar poza asta are un defect, sunt mai mult de trei culori prezente. Sincer, asta deranjează puţin la ochi, tocmai de aia e şi o regulă de compoziţie. Puteai rezolva cu un edit subtil asupra elementelor de culoare roşie. Nu e mare nenorocire, dar am ţinut să menţionez.

Felix - Ţi-am mai spus ce cred despre poză şi despre copil. El este un model excelent şi radiază voioşie şi expresivitate, tocmai de aia fotografia asta e atât de bună. Desigur, îţi voi acorda şi ţie credit pentru inspiraţia de care ai dat dovadă atunci când ai surprins acest portret.
Menţionez iar că poza se leagă excelent de titlu, lucru care dă genialitate fotografiei. O poză excelentă!

Ciao >Very Happy<
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Sept 30 2012, 19:53

Mulţumesc pentru feedback, copii. :3

El vara a dormit, spre deosebire de Connect-r
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iAndrei Vin Oct 05 2012, 00:32

Poate dacă el îi dădea şi lecţii lui Connect-r nu eram obligaţi să ascultăm melodia aia toată vara.
Fotografia în sine îmi dă senzaţia unui studio foto, nu pentru că ar întruni condiţiile, dar ştiu că ai mai folosit locaţia penru alte fotografii :]]. Primul lucru pe care îl observ şi care îmi place mult este lumina. Pică destul de frumos şi dă cadrului un sentiment de pace.
Nu mai are rost să zic că subiectul este poziţionat perfect, ador firele de păr care, pe fundalul negru, arată atât de perfect într-un haos controlat.
Cromatica este un element care dă personalitate fotografiei, cred că ai nimerit combinaţia perfectă de culori, nici complementare, nici exagerat de intense. O fotografie bună, care îţi conferă un sentiment plăcut şi asta e bine.

Ciao >:d<
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Darky Lun Oct 08 2012, 21:50

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Wehee, frumoasaa poza:X.Imi place mult.Intradevar cum bine a apreciat Andrei lumina este numai buna, confera o aura foarte placuta si linistitoare poeziei.Focalizarea pe pisicuta este perfecta.Cadrul este si el foarte bine ales, imi pare familiar, dar nu in sensul ca l-as mai fi vazut.Well, somn usor pisicutei, asteptam alte poze.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de iLegend Vin Ian 25 2013, 00:44

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:

Usor usor am reusit sa vad toate fotografiile postate de tine si pot sa spun ca am ramas uimit.Majoritatea pozelor postate de tine sunt foarte reusite(felul incadradrii,edit-ul,focalizarea etc.), plus ca devin din ce in ce mai bune. Cam atat am avut de spus, felicitari pentru munca depusa si spor in continuare Very Happy !
iLegend
iLegend
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 6
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sus In jos

Scene din visul realităţii. - Pagina 7 Empty Re: Scene din visul realităţii.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum