Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fotografie la persoana a III-a

+10
SaberSlashS
Royal__blood
Bomboni
iGeorgiana
Schizo
Harlequin
0zZy
Naruto-no-Kyubi
Nekirus
iAndrei
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Mar Iul 10 2012, 15:45

Multumesc de comentariu! Very Happy

Forever a berry
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Darky Mar Iul 10 2012, 16:08

Hehe, o poza superba Andrei, imaginea este centrata pe micuta zmeura perfect , claritatea incredibila face cuputitinta sa se poata observa pana si ultimul detaliu al micutului fruct, lumina nu este orbitoare,cadrul natural estesurprins perfect, nu am nimic de reprosat :o3, multa bafta si tine-o asa in continuare.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de AnaMarya Mar Iul 10 2012, 19:14

Buna!
Este o poza foarte reusita! Este scoasa in evidenta culoarea naturala a zmeurii, poate si din cauza ca ai blurat putin fundalul, foarte tare! Imi place unghiul din care ai surprins-o! Mai ca imi vine sa o mananc:o3!
AnaMarya
AnaMarya
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 5
Data de inscriere : 07/07/2012

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Iul 10 2012, 21:03

Încă o fotografie reuşită, Andrei. Felicitări. În primul rând vreau să te felicit pentru felul în care ai ales să poziţionezi semnătura şi pentru că te-ai jucat cu ea până să pară "ruptă din peisaj" - la început nici nu am observat-o, ca să fiu sinceră.
Deşi am început să mă documentez cu felul în care se semnează pe fotografii şi am devenit "fană" al semnăturilor fixe - acelaşi text, font şi aceeaşi poziţie în fotografie - ca un fel de trademark, nu mi-am pierdut interesul nici pentru semnăturile care să se potrivească cu fotografia. Ei bine, ca să nu mai bat câmpii aiurea, ideea e că îmi place ce ai făcut aici. :-))

Cum am mai spus de multe ori, fotografiile care încalcă reguli de compoziţie nu sunt întotdeauna greşite. Unele pot avea chiar un impact mai mare. Spre exemplu, aici este încălcată regula treimii prin plasarea zmeuricii în centrul fotografiei, dar nu este deranjant privirii din nici un punct de vedere, fiindcă fundalul este aproape simetric. Cred că suntem de aceeaşi părere că focusul este oarecum eronat, însă iniţiativa a fost bună, şi anume focalizarea zmeurii.
Cam atât despre ultima fotografie, aşteptăm altele noi~

Spor la fotografiat, tuu. De imaginaţie ştiu sigur că nu duci lipsă! :*


iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 11 2012, 19:58

Foarte tare, Andrei. Un nou macro din seria celor cu care ne-ai obișnuit. Aș vrea să mai am ce să zic, dar au zis Darky și Georgiana cam tot ce era de zis. Anyway, felicitări din partea mea în special pentru lumină și centrare. Și focalizare, foarte clar fructul. Brava!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Dum Iul 15 2012, 16:59

Vă mulţumesc şi de data asta..fiecare comentariu primeşte câte o limonadă - nu vă înghesuiţi!

Sunshine
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 15 2012, 17:37

De data asta... nu știu dacă o să merit o limonadă Smile) Mi-a plăcut ideea, dar nu și efectul de blur. Mi-a plăcut poziționarea și unghiul, dar nu și cum ai poziționat semnătura. Și nici cum arată :-s Per total, dacă nu era așa de în ceață și optai pentru ceva mai ”strălucitor” și o semnătură mai discretă, mie-mi plăcea mai mult. Again... it's just me...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Iul 15 2012, 19:31

Ideea fotografiei e foarte bună, te felicit. Îmi place unghiul ales, încadrarea subiectului, semnătura, într-adevăr, ar fi mers pusă mai jos, dar nu asta mă deranjează, ci focusul deplasat. Ţi-am zis că nu e vina ta, mi se întâmplă de n ori şi îmi fac nervi. Calitatea aparatului e de vină + aveai setat macro din aparat şi trebuie să te chinui puţin ca să-ţi iasă ceva bun. Lasă, ne dotăm cu aparatura necesară curând. :*

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie~

unde-i limonada ? Very Happy
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Mar Iul 17 2012, 20:11

Vă mulţumesc şi nu numai că primiţi limonadă, dar primiţi o porţie dublă pentru că mi-aţi spus unde am greşit. Într-adevăr..focusul naşpa, trebuia să fiu mai atent.

Somnorici


Ultima editare efectuata de catre iAndrei in Mar Iul 17 2012, 22:51, editata de 1 ori
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Mar Iul 17 2012, 22:47

Mâțeee! I'm a sucker for pussies, deși nu știu cât de profi a sunat asta Smile) Îmi place poza și tupeul de a o surprinde atât de în mișcare. Cred că aparatul te-a trădat, un pic de blur se vede, dar e de apreciat că e totuși atât de clară pentru ce reprezenta bestia. Alb-negrul... putea fi un pic mai strident, așa mi se pare prea fad. Mă rog, astea-s gusturile mele de alb-negru, în pozele mele edit-ul bubuie de saturație, ca un fel de dubstep al fotografiei Smile) Nice work, though, keep them coming Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Iul 19 2012, 22:53

Forever a berry - imi plac foarte mult umbrele si lumina. Din punctul asta de vedere este interesanta, insa backgroundul aglomerat mi se pare cam inestetic.
Sunshine - e cam incetata si nu are mai nimic din ce-am vazut la genul asta de fotografii. Semnatura mi se pare ca nu da bine ( are o opacitate mare). Incearca sa te adaptezi optiunilor aparatului foto.
Somnorici - seamana mult cu pisoiul meu Laughing...E cam blurata. Din nou nu te-a ajutat aparatul, insa pentru momentul surprins ai un punct in plus. Nu stiu ce ai fi putut sa faci mai mult la aceasta poza...calitatea este cea care strica si de obicei cand calitatea nu te ajuta nu prea ai cum sa dregi poza.
multa imaginatie!
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Aug 12 2012, 14:40

Vai, ce caută topicul tău atât de jos în secţiune ? De când nu ai mai postat.. :-w

Somnorici - Aw, asta am văzut-o şi pe y!m şi ţi-am spus şi atunci că îmi place. Ar fi mers un cadru mai larg ca să se vadă tot căpşorul, dar având în vedere că e o instantanee, e perfect ăsa. Dă mai bine în alb-negru decât color şi nici semnătura nu arată rău. Nu ştiu ce aş mai putea spune, nu e o fotografie în care poţi vorbi despre multe. Îmi palce, totuşi, şi efectul creat, şi anume - partea stângă a fotografiei e întunecată şi în dreapta blana pisicii e albă, trecerea făcându-se de la o nuanţă închisă la una tot mai deschisă. Stiu că tu nu ai contribuit prea mult la asta dar, shht. :]]

Spor la fotografiat! :*

Xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Vin Sept 07 2012, 16:12

Of of of, îmi pare rău ca nu am mai postat. Promit să revin cu mai multe fotografii decât atât :]]

Shadow
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Vin Sept 07 2012, 16:52

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Reușită. Excelent surprinsă lumina să cadă astfel, cred că ai căutat unghiul ăsta de-ai înnebunit. Încadrare, tot, păcat că e cam blurry partea colorată, dar cred că altfel nu se putea. Oricum, o idee reușită, all in all.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Sept 07 2012, 21:06

În sfârşit ai postat! Noroc că ţi-am amintit. :]
Ţi-am zis şi prima oară când mi-ai arătat fotografia - un macro foarte reuşit. Frumoasă perspectivă - culmea ar fi să fie din greşeală :]] - dar îmi place ciontrastul. Încadrarea e bună, subiectul putea fi şi centrat din cauza fndalului care nu ne poate atrage atenţia prea mult. O singură fotografie şii nu ştiu ce să mai spun. Ideea e că îmi place.
Aşteptăm altele noi. Baftă! :*
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Mier Sept 19 2012, 16:47

Vă mulţumesc pentru comentarii ;;]

Da, e bine cum zâmbeşti, taci! - Da, sor'mea mi-a fost iar model :]]
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Joi Sept 20 2012, 21:09

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ți-a ieșit aproape perfect înjumătățirea feței, deși cred că dacă te mutai tu ușor mai la dreapta, prindeai ceva și mai bun. În rest, mi-a plăcut semnătura, și ca font, și ca poziționare, mi-a plăcut edit-ul de alb-negru și ideea în sine. Titlul e cam lunguieț, mergea fără ”taci”, părerea mea. Altfel, altă treabă bine făcută.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Sept 25 2012, 21:13

Eleenaa. ♥ Nu mai chinui copilul ăla, să stea şi să zâmbească cum vrea - portretele instantanee ale copiilor ies mereu mai bine decât cele "planificate" în detaliu.

La fotografia asta ţi-am zis deja că încadrarea nu e tocmai perfectă, dar te-a ajutat mult aparatul şi eitul subtil de la ochi. Fotografia în sine e foarte frumoasă, mai ales cu edit-ul black 'n white ataşat, dar mergea fie un cadru perfect din faţă (ăsta fiind luat puţin de jos, ţi-am explicat), fie poza făcută de la depărtare, dreapta şi apoi decupai cât şi ce îţi convenea. Conceptul îmi place şi nici ca realizare nu e rea deloc, dar nu e nici perfectă. Totuşi, felicitări.

Baftă în continuare :* !
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Vin Mar 06 2015, 19:31

În lunga perioadă de inactivitate de pe forum, spre ruşinea mea, trebuie să recunosc că nu mi-am mai exersat nici skill-urile fotografice. Totuşi, am reuşit să găsesc două dintre fotografiile din vacanţă :

Linking nature

Wishing for a great future


Ciao !
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 3 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum