Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fotografie la persoana a III-a

+10
SaberSlashS
Royal__blood
Bomboni
iGeorgiana
Schizo
Harlequin
0zZy
Naruto-no-Kyubi
Nekirus
iAndrei
14 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 22 2012, 22:00

Mi-a plăcut la nebunie prima. Jocul de umbră și lumină din poză este atât de imperfect încât e extraordinar. Și foarte frumos și modelul Razz A doua e ceva my stylish. Aș fi recomandat un boost de lumină în PS sau ceva. Iar ultima este foarte frumos încadrată. Aici nu am ce să comentez, decât de bine. Obiectiv, ești șeful macro-ului dintre noi toți de pe aici Very Happy
Baftă și să vedem chestiile fresh Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Mier Apr 25 2012, 19:24

imi place in special cea cu ratusca. Imi vine sa o mananc Smile) evident la figurat.
Ai niste fotografii frumoase si reusite si imi place ca sti sa focalizezi obiectul.
Si pozele cu pisicile sunt foarte dragute ( sunt pisicile tale? din curiozitate). Desigur, ai fi putut sa le surprinzi si din unghiuri mai interesante, dar gosh stiu cum sa alergi cu aparatul foto dupa o pisica Smile)
Poza cu pisica cea neagra mi se pare ca are o calitate cam proasta, insa it's funny.

astept sa vad noi chestii
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Dum Apr 29 2012, 00:15

@Bomboni, ţi-am luat sfatul şi de data asta m-am semnat pe ele Very Happy
După cum v-am promis, lucruri fresh.

Apis mellifera
Quesadillas - Asta face parte din Sâmbăta Culinară :]]

Ciao!


Ultima editare efectuata de catre iAndrei in Dum Apr 29 2012, 13:25, editata de 1 ori
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Dum Apr 29 2012, 00:56

Nice new stuff. Imi place poza cu albinuta..cumva floare de liliac? hm...ideea imi place dar nu inteleg de ce ai ales sa faci un macro pe floare si nu pe albina. Ideal ar fi fost sa focalizezi albina, ea fiind "personajul". Asa, parca im este deviata atentia de la subiect.
Next one mi se pare ok. Simpluta, insa starneste admiratia si foamea : )) Dupa parerea mea, aici ai focalizat ce trebuia, acea umplutura colorata. I like it Very Happy Astept noi chestii!

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 20:16

Frumoasă albina și chiar mi se pare mai bună așa, cu focalizarea unde ”nu trebuie”. Regulile ni le facem noi Razz Dar la a doua mă deranjează firele alea de ceapă sau de ce or fi. Se văd blurry și acoperă ”centrul de interes”. Părerea mea e că nu ar fi trebuit să le bagi în poză. Oricum, e OK, ne anunți când mai ai ceva Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Sam Mai 05 2012, 21:20

@Schizo - Da, şi eu regret acum firele alea de usturoi :]] Au stricat imaginea.
@Royal__blood - Albina este focalizată şi ea, dar bătăile rapide ale aripilor combinate cu lipsa setărilor manuale pentru timpul de expunere au făcut să pară că am focalizat greşit. Oricum eram căţărat pe un gard ca să prind unghiul ăla, albina m-a alergat 10 minute :]] Şi da, floare de liliac.

Tastatura interimara - Le wild beautiful light appears


Ultima editare efectuata de catre iAndrei in Sam Mai 05 2012, 21:34, editata de 2 ori
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 05 2012, 21:26

Ceva comun și banal transformat în ceva fotogenic și interesant. Poza nu rupe, nu e extraordinară, dar judecând după punctul plecării și unde ai ajuns, sunt nevoit să te felicit. Foarte frumos și jocul de lumini, dansul ăsta umbră-lumină și, mai ales, lipsa culorilor. Bravo, o operă foarte bună Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Dum Mai 06 2012, 22:30

Mersi de aprecieri, Schizo!

I trusted you - Facuse baie
S'more - Asta e doar ca să vă fac pofta
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Lun Mai 07 2012, 13:53

N-ai pentru ce, Andrei, de-asta sunt aici, să văd artă de calitate. Acum, noile poze. Prima este formidabilă. Nu atât poza, în sine, care e bună și nu-i pot găsi niciun defect evident, dar combinația cu titlul pozei și expresia cățelului... este perfect, un titlu mai bun nici nu puteai găsi Very Happy Cât despre a doua, e un macro bun, nu excelent, cred că dacă-l luai central, din față, să semene cu un fel de zid, era altceva. Dar nu e rău nici așa. Că veni vorba, mă duc să iau o bucată de ruladă cu vișine Wink Ca să vă fac și eu poftă Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Mai 07 2012, 16:58

cea cu catelusul este formidabila. Schizo are dreptate, expresia aceea este de nepretuit. Ochii aceia rotunzi si deschizi la maxim iti acaptiveaza atentia si imi place cum ii sclipesc. foarte frumoasa.
S'more - este interesanta, dar culorile mi se par cam moarte pentru un deliciu culinar. Parerea mea este ca mergea sa-i faci o saturatie putin mai mare, sau sa umbli pe la contrast ceva.
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Mai 07 2012, 20:22

mie mila de el (sau de tine,daca te-ai chinuit sal speli)
aia cu tastatura e cea mai tare din ultimele 3
iar aia cu prajitura nu prea imi place,ca poate iti pun si eu tie niste poze cu o farfurie cu 20 de chiftele Twisted Evil
oricum,esti un fotograf extraordinar Wink
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Lun Mai 07 2012, 21:17

Începem cu niţel off-topic: Am mai auzit o chestie: "culorile mi se par cam moarte pentru un deliciu culinar". Wut the...Nu e ca şi cum ar fi putut vopsi în roz budinca aia. Înţeleg unde baţi,are aproape bicromie aolo, dar nu e capăt de lume.

Îmi place cum te joci cu aparatul şi faci din nişte lucruri banale nişte opere de artă în devenire - spun "în devenire" fiindcă oriunde e loc de mai bine.
La tastatură interimară apreciez simplitatea pozei, în fotografie este întotdeauna acceptat motto-ul "less is better". Îmi place foarte mult contrastul şi expunerea, felicitări.

Puufi. Atitudine tipic canină, simpatic foc. Very Happy Frumos cadru, după privire cred că e inteligent. Îmi place încadrarea şi focusul pe ochi, deşi. Are o mutrică nevinovata dar bănuiesc că "ar gusta" cu plăcere din tine. : ))

De ultima am zis şi mai sus, însă să lăsăm o părere mai elaborată, că e de unde. Foarte interesant, ai rezistat tentaţiei de a trage un cadru înainte de a te înfrupta. Mie îmi place, şi unghiul ales şi contrastul. Brava. ^^

Aştept fotografii noi. Imaginaţie şi mult spor!



Ultima editare efectuata de catre Georgiana in Vin Iun 08 2012, 08:43, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Lun Mai 07 2012, 23:25

Hai să îi explic Florentinei ce s-a întâmplat cu tarta acolo :]].

Asta este fotografia originală. După cum observi am cam editat-o, cam foarte mult, dar nu exagerat. De fapt am un ritual atunci când vine vorba de editat..încep cu nişte curves pentru a accentua tonurile de lumină. Continui cu exposure, este posibil ca lumina să nu fie îndeajuns de puternică..un boost in PS nu strica Very Happy . După vibrance şi saturation..în cazul pozei ăsteia, saturatia a fost împinsă la extrem.
Cam asta e, edit-ul este împins la extrem Very Happy

Vă mulţumesc tuturor pentru aprecieri, o să ţin con de toate sfaturile voastre şi revin cu fotografii cât mai repede posibil.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Harlequin Mar Mai 08 2012, 19:04

Ok, deci I trusted you este geniala Smile)
Cum arată săracu hârciog =)) Ang: hârciogul ăla e câine, Grimm ._.
Iar expresia din ochii lui, de nepreţuit. Tu cumva l-ai certat? Dacă da, ne batem.
Poza în sine, ese foarte expresiva, iar privirea lui pare ca ceseste mila si celui ce priveste poza, nu numai fotografului. Ador cum ti-a iesit

S'more pe de altă parte e groaznică, oribilă, dezgustătoare, mă înveţi reţeta?Smile)
Deşi a fost editată, aici se vede clar că ai făcut poza din viziunea bucătarului, aşa cum ai văzut-o tu. Dacă e la fel de gustoasă precum arată să ştii că nu mă mai mut cu tine că devin obez Smile)
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Mar Mai 22 2012, 16:41

Vă mulţumesc pentru comentarii, chiar îmi place să văd atâta activitate din partea voastră Very Happy
Dupa o pauză lungă:

Căpşunici

Si un bonus - Human, i know that i'm fabulous, but take me back to my people.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Harlequin Mar Mai 22 2012, 17:02

Prima ţi-a ieşit super tare. Zici că voiai să vinzi căpşunile, nu că le faci poza de dinainte de a fi mâncate
Cât despre pui, arată super.
E cumva puiu ăla guraliv de îl tot aud în fundal la tine?;Wink
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de razvanwar2 Mar Mai 22 2012, 17:07

nu vinzi capsunele alea :-? mie cam foame tiau iesit super ^^
dar de pui ce sa zic estee asa de dragut (cand il facem la gratar ? ) Bv te pricepi Wink
razvanwar2
razvanwar2
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 23
Data de inscriere : 11/05/2012

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 22 2012, 19:12

Close-up-uri, ca de obicei. Nu te lași de treaba asta Smile) Frumos alese ”modelele” (mai ales alea roșii, miam). Prima a iești extraordinar, cu centrarea pe funză, roșu în rest, no comment. La a doua ai cam bușit-o la focalizare, e cam blurry bestia. Și e tare păcat, că era un exemplar deosebit...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Joi Iun 07 2012, 23:38

Schizo, nu le las deloc, îmi place să fac aşa ceva..şi mulţumesc tuturor pentru comentarii Very Happy

Painting
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Schizo Vin Iun 08 2012, 00:03

Ah, ce peaceful și frumoasă e poza. Încadrarea e superbă, copacii din stânga și dreapta pozei sunt ca un fel de margini naturale ale fotografiei. Foarte frumos, lasă senzația de ”happy place”, ca un refugiu personal. Îmi place enorm, senzația de calm te dă pe spate Smile Brava!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de SailorMoon Vin Iun 08 2012, 02:27

Haha, eu nu prea ma pricep asa de tare la arta fotografica. Cel putin, nu prea tare tehnic. Imi plac pozele tale Andrei pentru ca'mi stilmuleaza foarte tare imaginatia. Spre exemplu, cea cu tastatura mi se pare c'ar semana cu o ciocolata Smile). Iubitoare fiind de caini si pisici si tot ce misca nu am decat cuvinte de lauda.
La poza cu albina, imi place focalizarea de pe flori, chiar daca am citit pe'aici niste comentarii care spuneau ca focalizarea trebuia facuta pe albina si asta pentru ca mi se pare ca florile sunt extrem de clare si reliefate. Parc'ar bate putin spre 3D asa.
Felicitari si pentru poza cu ratusca, aia e preferata mea!
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Iun 08 2012, 17:59

Capsuniiiii - si mie imi place sa le pozez, sunt printre modelele mele preferate comestibile : )) Imi place ce ai facut aici. Verdele acela este perfect focalizat si centrat intr-o mare de rosu.
puiul - e simpaticut, desi nu-l prea agreez ca si model. Mi se pare cea mai neexpresiva faptura on Earth, mai neexpresiv chiar si decat mine : )) U did a good job, but tell that chicken to cry or smile, or whatever he wants : ))
Peisajul este superb. Imi place foarte mult. Verdeata si oglindirea in lac sunt minunate, insa, cred ca stii, nu prea ai lumina...
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iGeorgiana Sam Iun 09 2012, 18:09

E ceva vreme de când nu mi-am mai lăsat părerea aici, dar să ştii că am ţinut topicul în vizor.
Frumos peisaj, frumoasă perspectivă! Îmi place cum încerci să ascunzi semnătura şi o faci mai discretă, dar nu o depărta aşa mult. Dacă alegi un font potrivit şi o dimensiune potrivită, ea îşi poate găsi locul chiar în mijlocul fotografiei, putând face parte din conţinut. Very Happy
Încadrarea e foarte bună, e bine că n-ai centrat. Îmi plac fotografiile centrate, dar de obicei încadrarea centrată necesită un simţ artistic foarte dezvoltat, părerea mea.
Culorile, însă, nu mă încântă. De ce nu le-ai saturat puţintel ?

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie ! :*
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de iAndrei Vin Iun 22 2012, 23:24

Mulţumesc tuturor pentru comentarii şi păreri. Georgiana, am încercat să îţi iau sfatul cu privire la semnătură şi promit să exersez poziţionarea ei şi pe viitor Very Happy

It's a Cola
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Iun 22 2012, 23:36

Nice shot. Daca vrei, acea semnatura este ca si cum ar face parte din poza ( o zgarietura sau un model de pe pahar) si poate reprezenta pentru privitor chiar un centru de interes. Si chiar imi place. Din punct de vedere cromatic, cuburile de gheata ingalbenite ( sau e lamaia nu vad bine : )) ) realizeaza un contrast reusit.
Si pentru ca mereu amintesc de partile bune dar si partile rele, o sa-ti spun ca ar fi trebuit sa mai lucrezi la incadrare ( in partea dreapta, paharul se "termina", ma rog se ingusteaza). Din punctul meu de vedere, apare inestetic si un decupat ar fi fost ideal.
cam atat.
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografie la persoana a III-a - Pagina 2 Empty Re: Fotografie la persoana a III-a

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum