Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
My Damn Section! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
My Damn Section! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
My Damn Section! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
My Damn Section! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
My Damn Section! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
My Damn Section! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
My Damn Section! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
My Damn Section! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
My Damn Section! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
My Damn Section! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


My Damn Section!

3 participanți

In jos

My Damn Section! Empty My Damn Section!

Mesaj Scris de Silviankov Mier Apr 17 2013, 21:12

Se pare ca mai am o pasiune, si anume desenatul. Incerc sa ma specializez pe manga drawing si mai las frau liber mainii si imaginatiei in timpul orelor. Genul de desene pe care le fac momentan l-am denumit "schita ghimpata": o combinatie intre schita si sarma ghimpata si o sa va dati seama de ce. Nu stiu cum o denumesc ceilalti, insa eu asa am hotarat s-o chem.
Desenul urmator este o copie putin modificata a unui desen facut pe banca la ora de fizica (nu i-am facut poza ca nu se vedea =.=) impreuna cu kichibrusli (my sidekick).
Se numeste Rabdare Ruseasca.
Silviankov
Silviankov
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 17
Data de inscriere : 01/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Maneciu, Prahova

Sus In jos

My Damn Section! Empty Re: My Damn Section!

Mesaj Scris de kichibrusli Mier Apr 17 2013, 21:43

SodeKick ma ?Smile)) Oricum a iest mai tare pe banca Very Happy si asta e super tare Wink
kichibrusli
kichibrusli
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 13
Data de inscriere : 26/03/2013
Varsta : 27

Sus In jos

My Damn Section! Empty Re: My Damn Section!

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Apr 18 2013, 21:05

"Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic."

Pot sa vad si varianta de pe banca, va rog? Va rog frumos?
Am ceva cu cele de pe banci, am o intreaga expozitie in clasa pe toate bancile, si de foarte multe ori nu se pot reface. As vrea foarte mult sa vad colaborarea.
Cat despre desen...e interesanta combinatia, Dar mai editeaza proportiile, ochiul acela e sigur cam mare, bratele un pic subtiri, si puteai sa`i dai si tu omului o pusca mai sanatoasa, ca doar e rus, ce naiba? In fine, ar fi cam multe de zis, dar iti recomand sa il ti la tine si cand gasesti o ora libera si sa`l convingi pe Oli sa il terminati de tot, in speranta ca o sa iasa un desen bun de inramat.
Sper doar ca o sa aveti ore libere sau de fizica cat mai repede, vreau sa vad ce iese Smile)

@Oli: Posturile mai scurte de trei randuri complete sunt spam, ai grija Smile
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My Damn Section! Empty Re: My Damn Section!

Mesaj Scris de Silviankov Joi Apr 18 2013, 21:21

@Fantasie
Da, am vazut ca am gresit proportiile (gatu' si capu' ori, cum zici tu, bratele si pieptu') insa nu am vrut sa-l mai retusez pentru ca deja indoisem foaia cu guma...
Vreau sa ma raportez la rusii din Al Doilea Razboi Mondial, unde nu o duceau prea bine, si arma pare intr-adevar cam amarata. Dar hei, macar o are si p'aia! Am vrut sa ilustrez si conditia vestimentara. Trebuie sa citesti niste Sven Hassel ca sa iti dai seama despre ce aberez.
Tipu' original a fost ras de pe banca... those bastards! Ies la vanatoare de vreo poza, poate o fi facut careva.
Nu o sa-l colorez. Asta e hotarare. Coloratul mi-a stricat mereu toate desenele si nu vreau sa-l distrug si p'asta.
O sa facem altu' in colaborare (no touchin' on my drawing).
Mai vad cum fac cu ochii pe viitor Very Happy
Merci si Heil Waffle!
Silviankov
Silviankov
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 17
Data de inscriere : 01/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Maneciu, Prahova

Sus In jos

My Damn Section! Empty Long time no see

Mesaj Scris de Silviankov Sam Noi 23 2013, 15:00

Salut! Ce mai faceti?
Eu, unul, nu bine. Insa nici rau! Sunt intr-o stare energetica, asteptand momentul oportun pentru a exploda cu energie. In incercarea de a-mi gasi momentul, am descoperit doua desene care mi s-au intiparit in memorie mai adanc decat as fi crezut: asta, infatisand un BAIAt NPC sau caracter din jocul DragonNest, si asta, varianta feminina a baiatului din prima poza...
Mindfuck pur.
Cand le-am vazut prima oara am zis: "Holy Jesus, eu desenez astea."
Ceea ce am si facut, schimband "putin" cateva elemente incat sa se alinieze in randul gusturilor mele.
Prima. "Baiatul" arata prea mult a fata. Ori eu sunt gay... Dar nu asta conteaza. Am incercat sa-i fac sanii, cu ajutorul mai multor tutoriale (2 la numar) si sper ca a iesit ceva :/ .
A doua, avand si alta varianta a scannerului, asta. Picioarele nu-mi plac, am vazut acum, insa nu vreau sa le mai sterg si sa le redesenez. Se vede o usoara diferenta dintre original si copia facuta de mine. Am incercat s-o fac sa arate ca tipa razboinica din NosTale.
As fi bucuros daca as primi critici, oricat de taioase ar fi. Dupa o pauza de 6 luni de la desenat, am nevoie de cateva indrumari Very Happy.
Sper ca macar 1% din desene v-a placut! Heil Waffle!
Silviankov
Silviankov
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 17
Data de inscriere : 01/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Maneciu, Prahova

Sus In jos

My Damn Section! Empty Re: My Damn Section!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum