Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Friendship! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Friendship! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Friendship! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Friendship! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Friendship! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Friendship! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Friendship! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Friendship! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Friendship! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Friendship! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Friendship!

3 participanți

In jos

Friendship! Empty Friendship!

Mesaj Scris de Vizitator Mar Feb 05 2013, 19:46

Desigur,dupa atata timp de suferinta intervine Dumnezeu...ne da o mana de care sa ne apucam Smile Si ii multumesc Domnului pentru prietenii mei Smile Mai ales pentru aceasta persoana (o fosta iubita) care ma face sa ma simt mereu bine Smile
Am sa postez acest mesaj la fiecare poezie care nu e in romana. Am vorbit cu iAndrei si mi-a spus ca am voie sa postez si in EN.

Man...
Who would have thought
So much solace would this friendship have brought
And all the benefits it came with
Just because i knew to greet!
It's a special thing shared by two souls
Then,now and forever-on with no tolls
See this is a particular case
You have to play the game called "chase!"
At first, i was into her
Then the sparkles set burn
Next thing i know
I was right under her gorgeous pawn
She grabbed me good ,guess what? she didn't let go
But things moved on in life,we didn't talk,right girl?
Talk?Sms?Im's? Hell no
Just as an old saying goes
"Time solves'em all" ...
All we needed was time
Now we got all the time in the world!
Cause today a simple call from her
Brings a smile to my face,i know i ace
And one more time i thank God
For all the friends that i got
And give thanks to my heart and brain
For being there in my deepest pain
And once more i remind
Of an old saying that got us bind:
"Anyone can leave but...
It takes courage to stand firm
Beside that one person!!!"

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Friendship! Empty Re: Friendship!

Mesaj Scris de Darky Mar Feb 05 2013, 20:25

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Aceasta imi place mai mult ca cea citita anterior, este ca o poveste, in mintea mea cel putin.Mi'am imaginat'o pe un beat suna super tare, cu cateva modificari la masura si ar suna super pe un negativ.Acum ce sa zic din nou cu engleza eh...fiecare scrie cum si ce simte.Si totusi mi'ar placea sa vad ceva in romana.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Friendship! Empty Re: Friendship!

Mesaj Scris de Vizitator Mar Feb 05 2013, 20:33

Darky a scris:Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Aceasta imi place mai mult ca cea citita anterior, este ca o poveste, in mintea mea cel putin.Mi'am imaginat'o pe un beat suna super tare, cu cateva modificari la masura si ar suna super pe un negativ.Acum ce sa zic din nou cu engleza eh...fiecare scrie cum si ce simte.Si totusi mi'ar placea sa vad ceva in romana.

Multumesc mult Very Happy imi face placere sa vad ca iti place o poezie de a mea Very Happy adica pentru tine si inca 4 am asteptari mari la poezii (sa nu zic de dueluri rap).

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Friendship! Empty Re: Friendship!

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Feb 08 2013, 17:38

"Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic."


Sincer, ma bucur mult ca am reusit sa te vad si in aceasta ipostaza, domnu` a... poet Very Happy. Cat despre opera in sine, din punctul meu de vedere (cel al unui copil nestiutor, paralel cu subiectul, cum am scris mai sus) este destul de reusita. Sunt destul de frumos aranjate, toate patru, si cu cateva zeci de plusuri pentru limba folosita. Apreciez si faptul ca ai adaugat acele quote`uri, insa parerea mea pur personala, din punctul meu de vedere, si in opinia mea..proprie, este sa eviti folosirea exagerata a lor intr`un text mai scurt. Nu mai stau sa aberez, o sa`ti spun alta data de ce, asta daca o sa te intereseze.
In rest...keep up with the good work. Very Happy

Later edit: Stai, nu era greaca limba materna? Tu cate nationalitati ai?


Ultima editare efectuata de catre Dark Fantasy in Dum Feb 10 2013, 15:50, editata de 1 ori
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Friendship! Empty Re: Friendship!

Mesaj Scris de Bullet Sam Feb 09 2013, 16:59

Următorul mesaj este doar o părere personală în calitate de consumator de artă şi nu de critic:

În primul rând, felicitări pentru doza de ,,english poem" pe care ne-ai dat-o. Din câte am auzit de la tine, engleza e limba ta maternă, deci nu ţi-a fost prea greu să faci poezia, dar ai făcut-o bună. Acuma nu ştiu, sună tare când citeşti o poezie în engleză, mai ales dacă te gândeşti că ar putea fi şi o mică piesă rap, dar nu ştiu ce să spun aici... dacă am traduce majoritatea poeziilor din engleză în română, probabil n-am spune că e la fel de genială ca nu ştiu ce poezie în română şi probabil ar suna şi puţin mai ciudat (nu mă refer la rimă sau ritm), la fel şi invers. Sper că înţelegeţi ce vreau să spun, aşa că eu nu pot să zic decât că e tare. Am citit-o fluent, deci n-am ce comenta la ritm, rimă şi alea alea, iar mesajul n-a fost deloc rău. Felicitări încă o dată şi mai aşteptăm, poate şi-n română chiar Very Happy! Baftă!


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Friendship! Empty Re: Friendship!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum