Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Regret... EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Regret... EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Regret... EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Regret... EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Regret... EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Regret... EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Regret... EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Regret... EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Regret... EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Regret... EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Regret...

2 participanți

In jos

Regret... Empty Regret...

Mesaj Scris de Vizitator Mar Feb 05 2013, 19:40

E greu sa treci peste o relatie la care ai tinut cu adevarat... asa ca m-am apucat sa-mi pun gandurile pe foaie Smile Sper sa va placa...este inspirat din lucruri pe care le-am facut impreuna si pe care trebuia sa le facem ... si din lucruri pe care le-am spus si pe care trebuia sa le fi spus la momentul potrivit...
Am sa postez acest mesaj la fiecare poezie care nu e in romana. Am vorbit cu iAndrei si mi-a spus ca am voie sa postez si in EN.

God sometimes i wonder where my mind was
I had everything and didn't realise the cost
Of losing her to my own pride
Now i stand and suffer going back in my mind
She said: "Don't worry baby, this winter together we'll make it"
But i was so stupid i just kicked it.
Recall all the memories
All the hi's, conversations
All the never ending nights
All the complications
I put her up too
But now i'm here and she's there on the streets
One question remains: is she thinking of me?


Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Regret... Empty Re: Regret...

Mesaj Scris de Darky Mar Feb 05 2013, 20:18

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Poi in primul rand imi place foarte mult.Nu este poezie in sensul ei liric este un fel de rap, dar cu un sentiment foarte frumos.Imi place ce ai facut tu aici.Gandurile foarte bine puse, ai transmis niste sentimente foarte frumos, chiar mi'a placut.Despre faptul ca e in engleza mi'a atras sa zic asa 2 sentimente.Unul de apreciere si de respect pentru ca ai scris in engleza si altul asa usor de antipatie ( nimic personal doar ca suntem romani ) Very Happy...Oricum frumos mi'a placut.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Regret... Empty Re: Regret...

Mesaj Scris de Vizitator Mar Feb 05 2013, 20:33

Darky a scris:Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Poi in primul rand imi place foarte mult.Nu este poezie in sensul ei liric este un fel de rap, dar cu un sentiment foarte frumos.Imi place ce ai facut tu aici.Gandurile foarte bine puse, ai transmis niste sentimente foarte frumos, chiar mi'a placut.Despre faptul ca e in engleza mi'a atras sa zic asa 2 sentimente.Unul de apreciere si de respect pentru ca ai scris in engleza si altul asa usor de antipatie ( nimic personal doar ca suntem romani ) Very Happy...Oricum frumos mi'a placut.

Wow Very Happy nu ma asteptam deja la un raspuns Very Happy multumesc mult!
Faza e ca nu stiu sa scriu...si ma refer la literatura si poezii...nu stiu de ce trebuie sa tin cont ca sa fie un anumite gen cand scriu o poveste , pur si simplu scriu ce-mi vine in gand. Asa si cu poeziile,am pus ce mi s-a parut ca suna bine la ureche si in asa fel incat propozitia sa stea aceeasi dar sa rimeze.
Cat despre faza cu romanii, eu sunt grec Very Happy dar inteleg ce vrei sa zici,suntem pe un site de romani Smile (mi-e mai usor sa fac versuri in EN decat RO).

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Regret... Empty Re: Regret...

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Feb 08 2013, 17:36

"Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic."


Xevozzez a scris:
She said: "Don't worry baby, this winter together we'll make it"
But i was so stupid i just kicked it.
Aici suna un pic aiurea poate din cauza masurii...nevermind.
So...Thumbs up pentru intrebarea de la sfarsit. Uneori sunt chiar de efect acele rethorical.
Thumbs up pentru lipsa greselilor de tastare
Si..one thumb down pentru scrierea in mod repetat fara majuscule a pronumelui "I". Bine, asta nu`i cine stie ce greseala, nici nu stiu daca poate fi numita asa, si cred ca`i ok daca incalci un singura, dar totusi, mi`era imposibil sa nu ma leg de gramatica.
Cat despre idee, poezia asta mi se pare cea mai placuta , transmite mult, nu este deloc complicata dar nici exagerat de directa...chiar frumos. Ce mai ascunzi, kiddo?
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Regret... Empty Re: Regret...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum