Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Regulament - Artă Plastică/ Digitală EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Regulament - Artă Plastică/ Digitală

In jos

Regulament - Artă Plastică/ Digitală Empty Regulament - Artă Plastică/ Digitală

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Aug 30 2012, 17:55

REGULAMENT

1. Fiecare artist de pe forum are propriul sau topic deschis la secţiunea Artă Plastică/ Digitală, deci nu postati lucrările voastre in topicul altcuiva.

2. Nu postati lucrările altcuiva si pretindeţi ca voi sunteţi autorii. În acest caz sancţiunile nu vor fi prea miloase.

3. Lucrările trebuie să aibă o calitate destul de bună.

4. Nimeni nu isi deschide mai mult de un topic la Artă Plastică/ Digitală. Excepţie fac creatorii de manga.

5. Orice comentariu trebuie sa aibă minim 3 randuri si să conţină cel mult 5 emoticoane.

6. Fiecare comentariu trebuie sa contina măcar două detalii strict tehnice ale artei grafice/digitale, argumentate evident. Astfel evităm comentariile cu exces de laudă, neargumentate corespunzator.

7. Când comentaţi, vă rog să o faceţi în limita bunului simţ, chiar dacă autorul lucrărilor nu este foarte priceput. Fiţi draguti şi lăsaţi o părere fără remarci jignitoare.

8. Postati lucrările cu link url, nu le ataşaţi postului. Aşa arată mai bine şi sunt si usor de vizualizat.

9. Nu comparati lucrările cuiva cu cele ale altui artist. Criticaţi cu tact.

10. Nu postati mai mult de 5 lucrări intr-un post.

11. Indicat ar fi să daţi un nume corespuznător fiecărei lucrări. În felul acesta userilor le va fi mai usor sa faca referire la lucrarea respectiva.

12. Nu criticati autorul, ci lucrarea. Daca aveti ceva cu persoana despre ale carei desene vorbiti, atunci o rezolvati în particular,nu pe forum.

13. Evitati pe cat mai mult posibil sa faceti posturi in care sa raspundeti la intrebarea celui ce a comentat anterior.

Daca exista sugestii sau nelamuriri cu privire la regulament, va rog sa postati aici.


Ultima editare efectuata de catre iGeorgiana in Joi Aug 30 2012, 19:24, editata de 2 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Regulament - Artă Plastică/ Digitală Empty Re: Regulament - Artă Plastică/ Digitală

Mesaj Scris de Vizitator Joi Aug 30 2012, 18:08

1. Presupun ca prin arta plastica,inseamna si arta traditionala (nu sunt obisnuit cu termenii,scuze...).
2.Imi place 12!!! Este exact cum se spunea : "Critica trebuie indreptata inspre creatie si nu inspre autor, astfel se va face o critica optimista si nu una patimitoare".
Ce pot sa spun,sunt fericit de schimbarea aceasta Very Happy.

O mica nelamurire:
9. Nu comparati lucrările. Criticaţi cu tact.

Doar NU COMPARATI LUCRARILE ma intereseaza...se refera sa nu compari lucrarea unui artist cu a altui artist,sau lucrarile unui singur artist intre ele?
Pentru ca ,de exemplu, as putea spune la doua desene cu Xulescu:
Imi place desenul 1 dar in desenul 2 aveai anatomia mai bine pusa la punct,trebuia sa ai grija sa faci ca acolo.
Este de rau? Ca sa stiu ce fac...
In mare (90%),imi plac schimbarile Very Happy

Edit Andrei: Eu cred că se referă la a nu compara lucrări din două stiluri diferite (tabletă-tradiţional; anime-realistic etc.). Dacă cineva îţi spune că lucrarea din august e mai bună decat cea din februarie şi acestea fac parte din acelaşi stil... nu văd unde ar fi problema.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Regulament - Artă Plastică/ Digitală Empty Re: Regulament - Artă Plastică/ Digitală

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Aug 30 2012, 19:21

Am editat regula cu numărul 9 ca să fie pe înţelesul tuturor. Evident, se pot compara lurările unui artist între ele pentru a se evidenţia evoluţia acestuia. Mă bucur că îţi convin schimbările şi voi modifica titlul secţiunii în Artă Tradiţională/Digitală fiindcă e mai corect.

Mulţumim pentru părere!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Regulament - Artă Plastică/ Digitală Empty Re: Regulament - Artă Plastică/ Digitală

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum