Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Ted EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Ted EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Ted EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Ted EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Ted EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Ted EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Ted EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Ted EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Ted EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Ted EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Ted

3 participanți

In jos

Ted Empty Ted

Mesaj Scris de SyleBV Mier Iul 25 2012, 22:05

Ted TED
Ted debuteaza si se incheie cu vocea din off oferita de Patrick Stewart si cu senzatia caldut-simpatica pe care ti-o ofera filmele de Craciun. Magie, aer familist, mesaj de regasire si reintregire. Un copil singuratic (John) isi pune o dorinta: viseaza ca ursuletul lui sa poata spune mai mult decat inregistrarea prefabricata “I love you”. A doua zi dimineata, nicio surpriza, ursuletul vorbeste. Partea nostima e ca Ted se afla la aceeasi varsta cu John, iar aerul bleg infatil e cuceritor. Dar dureaza foarte putin.
La finalul opening credits si a melodiei siropoase Everybody needs a bestfriend am facut un salt in timp de vreo 30 de ani. Ted a trecut de cele 15 minute de faima la tv, iar John e un anonim cu un job mediocru la o companie de inchiriat masini. Cei doi isi petrec timpul pe canapea mancand cereale direct din cutie, fumand iarba si mascarind ce vad la tv.
Temele vulgar colorate ale cuplului John-Ted se izbesc insa cap in cap cu nuantele romantice John-Lori. Cuplul lor n-are pic de sens. Las la o parte ca Mark Wahlberg, chiar si vopsit, dar cu fruntea brazdata de cute, pare mai degraba tatal Milei Kunis. Cei doi n-au nicio chimie, Mila e o prezenta decorativa, iar constructia relatiei lor si zbaterile aparute din senin miros a artificial de la o posta. Cu sfortari scriitoricesti evidente John e pus in fata unei alegeri imposibile: prietenul de-o viata sau iubita misto.
Povestea anemica are nevoie la un moment dat de o amenintare. La fel de fara legatura cu restul povestii, Ted devine tinta rapirii unui cuplu dubios – tata freak-fiu obez. Chiar si asa pelicula nu-si nimereste speech-urile emotionante si trece cam pe langa toate temele pe care ar fi putut sa le atinga: prietenie masculina, relatii intre sexe, maturitate.

SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Ted Empty Re: Ted

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 25 2012, 23:02

Am văzut trailer-ul acestui film și mi-am propus să-l văd de acum câteva săptămâni. Mi se pare interesantă ideea și filmul trebuie să fie comic, având în vedere că vine de la creatorii Family Guy. O să revin cu un update după ce văd filmul. Până atunci te las cu un mare 10 pentru un review de care am fost plăcut impresionat, dpdv literar, efectiv. Ai potențial de critic de filme Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Ted Empty Re: Ted

Mesaj Scris de SyleBV Mier Iul 25 2012, 23:05

Eu lam vazut ieri la cinema si credema ca a meritat totzi bani.
Este un film foarte frumos multe momente in care am ras in hohote(atat eu cat si cei din sala) dar cu nimic memorabil(aici ma refer la replicile lor).
Uitate ca nici nu vei realiza cand a trecut timpu cu acest film minunat. Very Happy
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Ted Empty Re: Ted

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 25 2012, 23:09

Crede-mă, vreau să-l văd, părea promițător încă din trailer. Și o să-l văd cu siguranță. Dar momentan sunt în urmă cu alte două filme pe care trebuie neapărat să le prind la cinema și nu acasă, luate de pe torrente: Ice Age 4 și The Dark Knight Rises (pe care îl aștept de când a apărut The Dark Knight Smile) )
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Ted Empty Re: Ted

Mesaj Scris de iGeorgiana Sam Sept 01 2012, 17:03

Review copiat de aici. Mulţumim Bullet pentru sesizare.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Ted Empty Re: Ted

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum