Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
O dat lumea de PS - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


O dat lumea de PS

+7
iAndrei
Sieside
Sarpe
Chlo
Royal__blood
Schizo
Bullet
11 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Bullet Dum Oct 07 2012, 15:43

După ceva timp de trudă şi antrenament cu Photoshop-sama... mă întorc cu un alt stil de lucrări. Acuma mă axez pe un alt stil de lucrări, iar acum vă prezint două lucrări ceva mai simpluţe, deoarece urmez nişte tutoriale şi cam la stadiul ăsta sunt deocamdată Very Happy.

https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/2chpe0h.jpg Dau link ca să nu dărâm forumul.

iar asta-i originala: https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/2eegaq8.jpg



https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/iojbjb.jpg

originala: https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/2i94fmt.jpg

Mbine, la ultima am folosit mai multe chestii, dar nu mai are rost să le pun şi pe alea. Very Happy
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Darky Dum Oct 07 2012, 21:04

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Wow, ce evolutie.In primul rand vreau sa zic ca's mandru de tine frate(h)...asa ca'n familie.In al doilea incredibil, preferatul meu este clar al doilea unde te'ai intrecut pe tine.Efectele sunt uimitoare, nici in vis nu cred ca pot realiza asa ceva.Prima lucrare si ea extraordinara, efectele superbe, parca vedeam coperta unui film western.Bravo...astept de acum numai lucrari de acest nivel de la tine (h)
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de hahaha Sam Ian 26 2013, 13:13

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:

Imi place ce faci tu, m-am uitat la majoritatea lucrarilor tale si cred ca sunt super. Cel mai mult mi-a placut aia cu Skate-ul, se vede ca ai folosit mai multe chestii si dupa parerea mea e chiar foarte reusita Smile . Iar ce i-ai facut imaginii cu masina ii da un plus, iar masina parca pare foarte veche (mai veche ca in original).
Sper sa mai continui, am vazut ca nu ai mai postat demult o lucrare .
hahaha
hahaha
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 03/07/2012

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Bullet Sam Ian 26 2013, 19:04

Săr'na pentru păreri. Aşa-i, n-am mai pus de ceva timp o lucrare - două, dar uite că pun amu'. Ştiu că e cam cocălăresc editându-mă pe mine, dar altă poză la îndemână nu aveam, so... :

Terminator


Ultima editare efectuata de catre Bullet in Lun Mar 25 2013, 12:31, editata de 1 ori
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de hahaha Sam Ian 26 2013, 19:12

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:

Aici erai dupa ce ai indeplinit misiunea cred Smile) . Pare putin cam ciudat la gatul ala de metal, adica parca face parte din fata (asa mi se pare mie). Zgarieturile par reale, iar cel mai mult imi place umarul metalic. As avea o intrebare : Cum te-ai decupat? Asta nu prea am inteles eu, cum decupezi ceva dintr-o imagine ca si cum l-ai face render.
Succes
hahaha
hahaha
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 03/07/2012

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Bullet Sam Ian 26 2013, 19:20

Se mai numeşte manipulare, nu e tot una cu decuparea. E, poate, cel mai simplu, dar şi cel mai greu lucru de făcut în Photoshop, părerea mea. Depinde de imagine, calitatea ei etc. etc. Eu o fac cu Pen Tool sau Quick Selection Tool/Magic Tool. Depinde şi de ,,subiectul" pe care vrei să-l scoţi din imagine. Eu mi-am ales o poză făcută atunci când aveam păru mic, pentru a nu sta mult la firele de păr. Sper că am fost de folos, iar dacă te interesează domeniul, domeniile GFX ,,fac recrutări". Smile)


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de iAndrei Sam Ian 26 2013, 19:50

Bro, I Lold :]]. Nu cred ca te consideră nimeni cocalar pentru că ai editat o poză cu tine, e acelaşi lucru ca şi când ai editat o poză cu altcineva, însă trebuie să apreciez efortul de învăţare pe care l-ai depus în crearea edit-ului. (Cu toate că ai fi putut încerca o altă poză, tu nu eşti asa agresiv aici). Ai două probleme aici şi ambele se leagă de fotografia pe care ai folosit-o.
În primul rând, trebuia să mai lucrezi la modul în care ai lipit poza aia pe fundal. Nu i-ai oferit deloc adâncime şi se vede clar cum e pusă acolo cu Copy/Paste. Ce trebuia tu să faci aici era o mică ajustare - era necesar să intrii Blending Options-Outer Glow şi aici te jucăi, alegeai o nuanţă foarte închisă de roşu (spre negru), opacitate redusă (10) şi creşteai Noise - asta ţi-ar fi dat un efect cât de cât mai bun decât ce ai aici.
În al doilea rând, aşa cum ţi-am spus şi pe mess, trebuia să lucrezi la integrarea fotografiei cu lumina şi culorile oferite de restul lucrării. Layer-> Adjustment Layer-> Solid Color puneai mai multe layere din astea, nuanţe de orange şi roşu mai închis, te jucai cu opacitatea şi chiar îţi ieşea ceva awesome. În plus, încă o textură cu pământ sau nişte praf aplicată subtil şi aveai o lucrare de toată frumuseţea.

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Darky Sam Ian 26 2013, 22:19

Aceasta este o parere personala in calitate de Stundent nu de Profesor :
Ookey deci este absolut geniala.Ai avansat mult mai ales la efecte. Ce pot sa zic imi place, efectele extraordinare, totul bine pus la punct cum defapt ne'ai obisnuit de ceva timp.Evolutia este clara cred ca nimeni nu ma p oate contrazice aici. Tine'o tot asa astept ( si cred ca nu numai eu) urmatoarele lucrari!
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Bullet Dum Ian 27 2013, 13:51

Săru'naaa! :o3 Vă mai aştept Very Happy

Făină de grâu+ruj.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

O dat lumea de PS - Pagina 3 Empty Re: O dat lumea de PS

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum