Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Lanţuri [+16] EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Lanţuri [+16] EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Lanţuri [+16] EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Lanţuri [+16] EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Lanţuri [+16] EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Lanţuri [+16] EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Lanţuri [+16] EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Lanţuri [+16] EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Lanţuri [+16] EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Lanţuri [+16] EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Lanţuri [+16]

4 participanți

In jos

Lanţuri [+16] Empty Lanţuri [+16]

Mesaj Scris de CherS&M Lun Iul 09 2012, 13:56

Lanţuri








"Durerea cauzează placere . Plăcerea cauzează durere"



-------

“Opreşte-te, te rog!” Cam gălăgioasă . Şarpe o loveşte cu biciul stârnindu-i mai multă durere .
Zâmbesc satisfăcut la gândul ăsta, durerea, ceva atât de plăcut şi uşor de atins . De ce să ne găsim alinarea într-o iubire ireală, ce mai târziu v-a lăsa răni adânci, ce nu pot fi vindecate ?
Am fost înţelept ,egoist atunci când am ales adevărata fericire, realizând că oricât de mult am încerca să ne ferim de ură ce zace în noi , cu atât mai mult ne rănim inconştient.
Durere, suferinţa, ura, egoism , sunt scopul meu vital , în ele găsesc fericire, putere şi plăcere. De ce să fug de inevitabil când pot profita de el ?

Ies din închisoarea minţii, revenind la realitate, deschid ochii şi-l văd pe Şarpe nemişcat, se uită la copilă din lanţuri. Trupul copilei e plin de vânătăi , răni şi sânge , nu-I nevoie de prea multă concentrare să le observe . Capul şi-l ţine aplecat, chipul îi este acoperit de părul negru, murdar şi gelatinos; mâinile îi sunt legate în lanţuri , atârnând de tavan , picioarele aflându-se la puţină distant de podea, puse în cătuşe . Clasic , nu ?
O rochie ciopârţită îi mai acoperă trupul , nu i-a arătat milă, să înţeleg ?

În următoarele două secunde, amicul meu o loveşte dinou cu o putere dezlănţuită, însetat de sânge, o mai loveşte odată, şi încă odată, şi dinou, fără dram de milă, trei lovituri mai obţine, până când pe chipul fetei apare un zâmbet, de ... plăcere ?
Expresia plictisită a fetei mele se transforma într-una surprinsă .

”Cum e posib- ?Ah, am înţeles”
îmi alung emoţiile, chicotind . "Şi Şarpe nu şi-a dat seama ?”

Continuă să o pedepsească dar oprindu-se de îndată la auzirea vocii mele.

“Îi place”
“Ha? Cum adică îi place, Shaitan? “ Hn, se pare că l-am supraestimat, orice prost fără prea multă experienţă poate să recunoască o adeptă a torturii, într-un final .
“Ai auzit bine ce-am spus, însă m-ai decepţionat “ Venerez inferioritatea cu care mă priveşte, aş putea spune că-mi ,,întunecă” ziua .
“Înţeleg, atunci ce propui să facem?” Accentuând ultimul cuvânt , am priceput aluzia . Mă ridic leneş de pe scaunul rece , tintindu-mi privirea asupra fetei , ce savurează plăcerea pe care noi, nu, de fapt, Vulpe i-o provocase .
“Dă-i drumul.” i-am spus plictisit , căutându-mi pachetul de Malboro prin buzunare . Aprind o ţigară, suflând fumul în direcţia fetei .
Îi apuc obraji, ochii mei căprui întâlnesc un albastru profund. Erau trişti
.

“Ce crud, nu? Sărăcuţa de tine , nu eşti nimic mai mult nimic mai puţin decât o marionetă , folosită apoi aruncată . Jur că aş vrea să te mai lovesc odată, să-ţi aud ţipătul de disperare , durere, implorându-mă printre lacrimi să-mi controlez plăcerea . Spune-mi nu iubeşti felul în care mă urăşti ? Nu-I aşa că mă dispreţuieşti, plină de ură şi amărăciune. Nu vrei să te răzbuni ?”
“Când ai să mori, în iad ai să arzi , mii de ani plini de durere să ai ! Ai dreptate, te urăsc pentru tot ce-ai ai făcut.Fiu de căţea ! “
“Manipulatoare mică!” O lovesc cu palma, putând sa aud un scrâşnet de durere. Savurând încă un fum , tresar la auzul colegului meu .
“Să-I dăm drumul , eşti nebun? Ştie prea multe despre noi! “Se răsteşte la mine , aproape ţipând . De ce fiecare dată când îl aud pe omul ăsta, ceva îmi spune “Omoară-l, omoară-l!” Îmi trec mână prin podoaba capilara , un şaten deschis, în semn de gândire .
“Ucide-o. ” Şoc am putut citi pe chipul lor, agonia şi ura o cuprinse pe copilă .
“Nu crezi că mergem prea departe, puţin cam dur?” Îşi bate joc de mine? Facem asta de mai bine de trei ani de zile . Ce mama dracului e cu ăştia doi ?
“Nu, e chiar plăcut” Calm, zâmbesc fals , luând un fum .
“Ce jigodie mai eşti .“ Vorbele lui mă lăsau mai rece decât eram, dezgustul şi amuzamentul se strecoare în mintea mea , formând un zâmbet narcisist .
“Suntem într-un cult în care emoţiile sunt interzise şi sângele rece supreme
, nu înţeleg de ce îţi pasă de această fiinţă lipsită de importantă, pentru mine e un nimic la fel ca lumea asta.
Trăim pentru noi, propriile interese, dacă te laşi condus de sentimente atunci eşti inutil”

“Vrei să mă omori Shaitan? Aşa de mult ai decăzut? Dă-mi drumul ! Acum ! Te rog, nu vreau sa mor…”
Mă imploră cu lacrimi în ochii, satisfăcător dar patetic .

“Toţi murim iubito . Stai calmă, femeie , orice mi-ai spune nu o să mă facă să-mi retrag cuvintele .” Fur ultimul fum din ţigară, lăsând-o să cadă.
“Deci spune-mi, ce alegi ?” Îl întreb curios de răspunsul pe care are s-a mi-l dea , fără lipsa tonului autoritar . Mă încrunt la zâmbetul său “Ce naiba?”
“Diavole, ucide-o tu, până la urmă e treaba ta , şi eu continui restul “ Eram sigur .
“Prea bine.” Şi cu astea spuse am înfipt cuţitul direct în inima , fără urmă de ezitare, emoţie .Pupilele I se dilatase, sângele curgându-I din gură . Din rana ape care o făcusem , tot mai mult sânge venea, mâinile mele erau acoperite de lichidul roşiatic, îmi plăcea , o pasiune sălbatică pune stăpânirea pe mine. Am scos cuţitul , înfingându-l, răsucind cât mai adânc posibil ,
Nu mă pot controla , dar ce-I drept , nici nu vreau .
Scurgându-se şi mai mult lichid, sărind şi pe tricoul meu .
Am tras cuţitul, mirosea aşa de bine, proaspăt. Mi-am trecut limba peste el, gustând dulcea fericirea a vieţii.


Ultima editare efectuata de catre CherS&M in Lun Iul 09 2012, 15:28, editata de 1 ori
CherS&M
CherS&M
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 2
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

Lanţuri [+16] Empty Re: Lanţuri [+16]

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 15:14

Interesant one shoot, este trist cum gandeste acel personaj, este total gresita conceptia lui despre iubire, despre placere...Ehhh un one shoot extrem de bine realizat si impresionant din toate punctele de vedere...Te felicit si astept si altul...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Lanţuri [+16] Empty Re: Lanţuri [+16]

Mesaj Scris de Piersică Mier Iul 11 2012, 18:12

Asa cum s-a mai spus, one shot-ul este destul de interes, iar ideea cu ''Durerea cauzează placere . Plăcerea cauzează durere'' este si mai interesanta. Ceea ce ma incanta este faptul ca ai folosit descriere, multa multa descriere, doar ca nu inteleg de ce dialogul este pus in ghilimele si nu cu linia de dialog.
Cateva greseli pe care la-am gasit sunt:
-odata= o data, in one shoot-ul are valoare de o data, de doua ori nu de odata mai de mult.
-dram=gramInformează-te înainte de a corecta. Dramul e o unitate de măsură folosită în trecut şi nu e tot una cu gramul. Un dram are aproximativ 3 grame.
- deseori nu pui semnul de punctuatie dupa ce termini o propizitie
''De ce fiecare dată când îl aud pe omul ăsta, ceva îmi spune “Omoară-l, omoară-l!”, aici trebuia un semnul intrebarii -i cu majuscula
-nu inteleg de ce scrii pronumele
Numele atrage destul de mult,doar ca daca din ceea ce am citit nu prea este +16.
Cam atat cred, dar asa cum am spus, imi plac ideile pe care le-ai folosit. Personajele sunt descrise cu ajutorul faptelor sale, iar asta intensifica sentimentele transmise de acestea.
Um, felicitari si succes in continuare!

Pe aici a trecut
Piersica bounce

iGeorgiana: O să te rog ca pe viitor să nu mai scrii colorat. Culorile se folosesc doar ocazional pentru a evidenţia ceva.
Piersică
Piersică
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1
Data de inscriere : 10/07/2012

Sus In jos

Lanţuri [+16] Empty Re: Lanţuri [+16]

Mesaj Scris de Schizo Joi Iul 12 2012, 20:09

Pentru început, mi-ar plăcea să vă invit pe amândouă/amândoi să treceți pe la topic-ul de prezentare să știm și noi cu cine avem plăcerea Smile
Acum, legat de one-shot, nu e rău, dar e rigid. Adică, sunt ceva greșeli, am văzut câteva dezacorduri și nearticulări, dar vocabularul e OK și stilul de scris destul de ordonat. Nu foarte, doar destul de. Acum, legat de temă, e destul de intriguing, având în vedere că nu am mai citit vreo astfel de creație pe-aici. Poate puțin exagerată pentru gustul meu, dar e OK că avem diversitate, ce să zic? Smile Oricum, e bine, nu excepțional, mai poți îmbunătăți, dar suficient pe moment, până mă lămuresc că you are here to stay Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Lanţuri [+16] Empty Re: Lanţuri [+16]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum