Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Awaara EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Awaara EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Awaara EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Awaara EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Awaara EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Awaara EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Awaara EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Awaara EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Awaara EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Awaara EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Awaara

4 participanți

In jos

Awaara Empty Awaara

Mesaj Scris de SyleBV Sam Iul 07 2012, 20:31

Awaara Awaara-871996l

Avaramu....asa suna in urechile multora Awara Hoon, muzica din filmul intitulat la noi " Vagabondul" care sa bucurat de un real succes atat la public cat si in lumea criticii cinematografice fiind nominalizat la Cannes Film Festival in 1953 a fost nominalizat pentru Grand Prize of the Festival. Actorul/Interpretul principal al filmului este Actorul/Regizorul indian de o celebritate mondiala Raj Kapoor. Regizat chiar de actor, filmul este o poveste emotionanta de viata.
Raj (Raju) traieste, cerseste si canta pe strazi. El este un copil sarman a carui mama, a fost alungata de tatal sau inca de cand acesta era mic copil. Pe cand era la scoala se indragosteste de Rita pe care o intalneste acum, cand este sarac si pe drumuri. Ea este o fata bogata, intelectuala. Cand se vor reintalni dupa mai multi ani, Raj va descoperi ca tatal sau este protectorul Ritei.


Genul:
Dragoste / Muzical / Familie / Drama

Durata:
193 minute




SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Awaara Empty Re: Awaara

Mesaj Scris de Darky Sam Iul 07 2012, 21:17

Interesant trailer ne'ai pus tu aici, nu am vazut filmul, dar pare foarte interesant...o sa il caut online, dar inainte as vrea sa te intreb ceva...Video'ul pe care tu ni l'ai pus la dispozitie este alb negru...si prin urmare vreau sa te intreb daca si filmul este alb-negru...?
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Awaara Empty Re: Awaara

Mesaj Scris de SyleBV Sam Iul 07 2012, 21:37

Din pacate Darky da filmul este alb-negru.
Filmul este facut in 1951(undeva pe acolo) si pe atunci nu se stia inca de color(abia aveai TV la acea vreme).
Cei care doriti sa il vizionati va rog sa ignoarti faptul ca este alb negru ori ca e film indian.
Stiu ca multi nu se uita la filme decat daca sunt produse de americani din cauza limbi ori a altor criteri.
Filmul are o poveste si o lectie de viata impresionanta si va garantez ca nu veti regreta daca il veti urmari.
Pentru doritori contacatima pe forum sau mess si va ofer sursa sa il vedeti online.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Awaara Empty Re: Awaara

Mesaj Scris de crazygirl Dum Iul 08 2012, 13:04

Raj Kapoor(mitul cinematografiei indiene un fel de Steven Speelberg ori James Cameroon al zilelor noastre) impreuna cu Nargis(partenera sa din film si din viata),au transformat acest film intro minunata poveste de viata. Cate generatii nu au fredonat versiunea romaneasca a cantecului"AVARAMU"? "Sunt vagabond si sunt hoinar si n-am un ban in buzunar..."(intrebativa parinti ori bunici cu siguranta vor sti despre ce vorbesc) actiunea filmului ne dovedeste odata in plus,ca indiferent de necazurile vietii,"Daca vrei,poti" si "Speranta moare ultima"!Muzica minunata,care iti mangaie sufletul de-a lungul intregului film,comicul unor situatii,ce scot in evidenta tot mai mult tristetea povestii totul te face sa savurezi acest film de exceptie.
crazygirl
crazygirl
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 67
Data de inscriere : 10/06/2012

Sus In jos

Awaara Empty Re: Awaara

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 08 2012, 22:20

Să știi că eu am o reticență în fața filmelor indiene, de fel. Dar trailer-ul tău m-a convins. L-am pus pe lista filmelor ce trebuie văzute și am să-l văd, la un moment dat. Faptul că e alb-negru nu e câtuși de puțin relevant, un film dacă nu e color, nu înseamnă că ideea din spatele lui nu a fost bună. Așadar, am să-l vizionez și am să revin cu un update Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Awaara Empty Re: Awaara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum