Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Desen... astept pareri  - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Desen... astept pareri

+7
iGeorgiana
SyleBV
Chlo
Dark Fantasy
Deathwing
SaberSlashS
never.mind
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Chlo Mar Iun 26 2012, 19:18

Dacă nu vedeam numele lucrării, puteam să jur că e din nou Angelina Jolie, puțin mai plinuță și mai frumoasă. *laughs* Dar acum că văd și numele trebuie să recunosc că ți-a ieșit destul de bine. Deși răman la părerea mea că animalele te prind cel mai bine, portretul acesta îmi spune altceva.

Sincer, mi se pare probabil, sau nu știu, dar arată mult mai bine decât precedentele. Are ceva catchy, probabil grafica, puțin ieșită din comun, dar cu totul fascinantă. Me gusta. Dar, știi ce ar merge și mai bine? Dacă ai lăsa mâna puțin mai ”moale”, în sensul de a o lăsa liberă, ca să îi dai o siguranță de sine mai mare. Și de asemenea, pe cât posibil să nu se vadă liniile ajutătoare – presupun că asta e linia aceea de pe mijloc. Și, să nu uit…încă o chestiuță minoră, pe care, probabil, am mai menționat-o înainte hașura pe alocuri – e puțin mai ”curată” decât de obicei, ceea ce e super, doar că…încă puțin nu strică deloc, ca să dea lucrării un aspect mai ”smooth”.

Well nu prea am avut mult de comentat aici, pentru că, mi-a plăcut. Se vede, la lucrarea asta, că ai pus mai mult suflet, sau poate mi se pare mie, însă arată bine.
Așteptăm următoarele tale proiecte. Spor la desenat ^^
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Schizo Sam Iul 14 2012, 14:21

Cât e de expresic acest ultim desen. Mi-a plăcut la nebunie ce ai făcut cu ochii ei. Și cu buzele alea cărnoase, e superb ce ai realizat aici. Mi se pare că seamănă cu Anastacia un pic la conturul feței, așa, mare și mai pătrățos. Anyway, un nou desen superb, felicitări Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 22:09

Imi plac calutii,imi place tipa (care consider ca e blonda) blonda si cea japonezoaica.
Imi place si cerbul,imi place ca stii sa dai umbre,imi place ca tii cont de proportii.
Imi place ce faci Smile.
Sper sa te tii de desen Very Happy

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de never.mind Sam Iul 21 2012, 10:19

Multumesc mult pt comentarii...o sa mai postez curand desene...Am ceva lucrari mai noi si sper ca o sa va placa.. O sa le incarc probabil in decursul acestui weekend. Multumesc inca o data pentru aprecieri...Smile

____________________[posturi unite]____________________
Pretty little liars

never.mind
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 12/05/2012

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 22 2012, 19:50

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Mmm, un desen cu dus și-ntors. Îmi plac foarte mult detaliile, ochii, anatomia, cam tot, dar hașurile pentru umbre mi se par prea apăsate și... ciudate. Jumătate din fete zici că au barbă Smile) Anyway, cred că aici te va putea ajuta Dante sau Wing cu un sfat, sau alt desenator de pe forum, eu doar am vrut să atrag atenția asupra acestui aspect. În rest, e foarte, foarte tare Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Chlo Joi Iul 26 2012, 12:57

Wow, imaginea principală din Pretty Little Liars, m-a șocat puțin când am deschis-o. Adică nu mă așteptam chiar la asta. Îmi place PLL, și bănuiesc că și ție, din moment ce ai folosit posterul ca model. Totuși, spre deosebire de lucrarea cu Adele, asta e sub nivelul aceleia din punct de vedere al detaliilor și al tehnicii. Cred că asta se datorează faptului că aici a fost mult mai mult de lucru. Uite de exemplu Hanna aduce puțin a ea, însă doar ochii și nasul, în schimb Emily și Spencer nu prea seamănă. Aria de asemenea aduce puțin a ea, poate datorită ochilor mari, sprâncenelor și a gurii.

În rest, mai ai mult de lucru la detalii dacă vrei să te axezi pe portret. Îmi place încercarea ta de a da umbră în zona gâtului și a feței, și de a reliefa trăsăturile cât de cât, dar cum am mai spus până acum, ai probleme la hașurare, aceasta arătând o idee cam dezordonată, și dând un aer răvășit lucrării. Detaliile vestimentare sunt accentuate foarte puțin, văd că te-ai axat mai mult pe fața lor. Trăsăturile lor, și părul, sunt puțin prea accentuate, asta însemnând că ai apăsat puțin prea tare cu creionul. Eu aș zice că ai putea să mai lucrezi puțin aici, să îi adaugi mai mmulte umbre, mai multă hașură pe ici acolo care să definitiveze expresia feței și trăsăturile…

Aștept să văd ce ai mai lucrat, keep up the good work.
Baftă, spor și multe, multe idei.



P.S: scuze că am fost puțin mai critică, dar penultima lucrare era la câteva nivele mai sus față de asta, și de aceea știu că ai potențial, voință și poți, doar să mai exersezi, și să petreci mai mult timp la o lucrare.
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de never.mind Mar Aug 07 2012, 13:51


never.mind
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 12/05/2012

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Deathwing Mar Aug 07 2012, 14:02

Am mai zis acum mult timp,tot pe aici cred dar si in alte parti :
Hasura neglijenta..Intrerupta.Haotica pe alocuri.Capa ar fi trebuit sa o faci toata neagra..sa nu lasi atatea locuri albe.Prea putine umbre si slab accentuate la femeie.
La vampir anatomie e per total corecta ,doar ca gura si coltii trebuiau mai accentuati.Rosu ala pica cam ciudat ,parerea mea.E prea .hm.brusc,sa zic asa pe gatul femeii,cel putin.
Destule linii intrerupte.
Contrastul dintre nuanta aceea foarte inchisa de la pavilion si restul umbrelor mi se pare prea mare.
Daca excludem barba,femeia ti-a iesit foarte bine.[nu ma refer si la umbre.]
Nasul + ochiul lui Dracula au iesit si ele foarte frumos.
Nu stiu daca nu ma uit eu cum trebuie ..dar femeia pare ca are un gat foarte..mare.Adica te duce cu gandul la o femeie plinuta ,ceea ce nu cred ca era actrita respectiva,sau ma rog,in cazul in care e din imaginatia ta ,femeia pe care ti-ai imaginat-o.
Spor la desen si sper sa aplici cateva din sfaturile celor ce ti-au criticat,in speranta ca te vei imbunatati,lucrarile de pana acum.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de never.mind Mar Aug 07 2012, 14:08

Multumesc de sfaturi. Am sa tin cont de ele pe parcursul viitoarelor lucrari artistice si sper ca o sa va placa. Am sa le pun in practica la urmatorul desen, care, sper ca o sa fie mai reusit din punct de vedere tehnic. Smile

never.mind
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 12/05/2012

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Schizo Mar Aug 07 2012, 22:08

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Cum a specificat și Wing, și mie mi se par cam haotice hașurile și cam incompletă capa. Also, gâtul femeii e primul lucru care sare în ochi, e mult prea lat. Apreciabil desenul, all in all, nu e lucrare rea, dar trebuia tratată mai atent la nivelul detaliilor. Tu poți mai mult și aștept să văd asta. Spor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Aggie. Sam Aug 11 2012, 21:35

*cough* Următorul *cough* mesaj este doar *cough* o părere personală, în calitate de *cough*consumator de artă şi *cough* nu *cough* de critic *COUGH*:

Bună, păi, ca o părere în mare, trebuie să-ți spun că primul lucru ce mi-a venit în minte a fost "neîngrijit" și îmi pare mai mult ca o schiță, pentru că pe haine nu te-ai axat deloc ci doar pe fețe și expresiile lor, unde văd că întradevăr ai o oarecare idee în legătură cu propoțiile, chiar dacă, de exemplu, nasul celei din mijloc care presupun că e Aria e cam strâmb, iar ochii Hannei par prea depărtați. Plus că forma capului lor nu e chiar corectă, nu îl au destul de mare cât să fie corect anatomic, fața e corectă, dar din cauză că nu ai terminat părul cum trebuia în unele locuri dă impresia asta. La umbre/detalii/lumini nu am cum să îmi spun opinia fiindcă nu există, deci te aștept cu alte desene, poate de data asta le vei oferi toate lucrurile care am spus mai înainte că nu există aici, pentru că văd că ai talent și sper să continui să-l îmbunătățești. :3 <3
Aggie.
Aggie.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 37
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 26

http://agg-a.deviantart.com/

Sus In jos

Desen... astept pareri  - Pagina 2 Empty Re: Desen... astept pareri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum