Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
City Of Angels EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
City Of Angels EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
City Of Angels EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
City Of Angels EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
City Of Angels EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
City Of Angels EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
City Of Angels EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
City Of Angels EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
City Of Angels EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
City Of Angels EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


City Of Angels

2 participanți

In jos

City Of Angels Empty City Of Angels

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Mai 23 2012, 22:20

City Of Angels City-angels

Prima oară am dat de el într-un fanmade cu muult timp în urmă, dar nu mi-a stârnit apetitul sau ceva. După l-am văzut din întâmplare pe Pro TV şi mi s-a părut ok. Un film notat cu 6.5 pe IMDb (deşi eu i-aş fi dat 7 pentru părţile legate de medicină şi pentru moaca infirmă a lui N. Cage, hehe xD).

trailer

Director: Brad Silberling
Scenarişti: Wim Wenders, Peter Handke.
Actori: Nicolas Cage, Meg Ryan şi alţii.

Cea mai interesantă chestie în filmul ăsta este cum Nicholas Cage, aşa badass în filme ca Ghost Rider sau Lord Of War aici primeşte rolul unui înger picat din cer, la propriu. În opinia mea, faţa neputincioasă a lui Nicolae face tot filmul, iar felul în care încearcă să simtă şi el ceva nu a putut să-mi fure măcar un zâmbet la fiecare cadru - deşi e un film trist.

Chiar dacă pe alocuri mi s-a părut clişeic, m-a ţinut în priză pe tot parcursul poveştii şi spre sfârşit a avut un oarecare impact asupra mea, în sensul că nu am putut fi la fel de indiferentă ca la începutul filmului.

N-o să mai fac spoilere, dacă încep să povestesc, stric tot suspansul. Rămâne la aprecierea voastră .Very Happy
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

City Of Angels Empty Re: City Of Angels

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Mai 24 2012, 14:34

Il ador. Filmul este minunat. Eu il vazusem prima oara acum cativa ani si desi nu stiu cat de mult intelesesem din el, mi-a placut. Acum o luna sau doua l-am revazut la tv si abia asteptam finalul ( nu mai stiam cum se termina), dar bine a ca a avut mama grija sa-mi spuna dinainte X( si bineinteles ca mi-a stricat tot entuziasmul de a-l urmari. Cand sti sfarsitul jumatate din potentialul filmului e dus ( cel putin pentru mine). Insa, chiar si asa tot mi-a placut foarte mult. Aparent este cliseic, dar modul de interpretare al actorilor este sublim. Daca nu stiam dinainte sfarsitul ar fi avut un impact si mai mare asupra sensibilitatii mele.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum