Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
O poveste mica despre o prietenie mare EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
O poveste mica despre o prietenie mare EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


O poveste mica despre o prietenie mare

3 participanți

In jos

O poveste mica despre o prietenie mare Empty O poveste mica despre o prietenie mare

Mesaj Scris de SyleBV Mier Mai 16 2012, 00:09

Am fost Mereu Prieteni buni
Chiar si atunci cand batem palma
Sau ne dadeam pumni


La bine sau la rau,mereu am fost uniti
La o bere sau la o "Unirea" sau cand eram raniti
Impreuna am trecut peste greutati si mai ales
Peste probleme cu parintii sau mari dificultati



Mereu ne-am injurat
Mereu ne-am ajutat
Mereu ne-am fost alaturi
Cand afara din casa am fost alungati

O sa insemnati tot timpul cel mai mult pentru mine
Indiferent cat de prosti sunteti si nu ascultati macar odata de mine
Tot prietenii mei ramaneti si fara voi nu am sa pot niciodata
Prietenii mei veti fi tot timpul chiar de ma va rapii o fata



Nu am sa uit niciodata
Cat de mult m-ati ajutat
Nu am sa uit niciodata
Cat de mult m-ati suportat


Toti prietenii pe care i-am cunoscut
Si inca ii mai cunosc
Cand o sa vina clipa
Chiar nu am sa uit cea fost

Nu am sa va uit
Si sper ca nici voi sa nu ma uitati
Cand o sa aveti nevoie de ajutor
Sa stiti ca mai puteti sa ma sunati
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

O poveste mica despre o prietenie mare Empty Re: O poveste mica despre o prietenie mare

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 16 2012, 07:26

E frumoasă ideea, dar e simpluță rău exprimarea. Mi se pare făcută de un copil, cu repetatul aceleiași idei, fără figuri de stil, măsura inexactă și o structură dubioasă. Ai vreo 3 strofe pe final în care te repeți fără să transmiți nimic. Eu știu că poți mai mult. E păcat...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

O poveste mica despre o prietenie mare Empty Re: O poveste mica despre o prietenie mare

Mesaj Scris de Darky Lun Mai 21 2012, 23:23

Sa incep cu ce e bine , mi se pare foarte draguta ideea , mi se par foarte interesante poeziile astea de multumire , dar cam atat am de zis de bine . Exprimarea este foarte simpla as putea spune primitiva , rima are si ea scapari pe ici pe colo ,si masura nu mai zic , variaza foarte mult.Lipsesc figurile de stil de orice fel cu desavarsire , nu este expresiva , mesajul este bun dar felul in care il transmiti mai trebuie lucrat.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

O poveste mica despre o prietenie mare Empty Re: O poveste mica despre o prietenie mare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum