Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Pierdere de vreme EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Pierdere de vreme EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Pierdere de vreme EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Pierdere de vreme EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Pierdere de vreme EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Pierdere de vreme EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Pierdere de vreme EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Pierdere de vreme EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Pierdere de vreme EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Pierdere de vreme EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Pierdere de vreme

+5
iGeorgiana
Schizo
Harlequin
Royal__blood
Chlo
9 participanți

In jos

Pierdere de vreme Empty Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Chlo Joi Mai 10 2012, 16:39

Asa...well pentru ca am zis inca de la inceput ca una din chestiile cu care imi pierd vremea e desenul, si pentru ca, am tendinta de a intra pe la topicurile celorlalti useri talentati la desen si ai critica [sorry guys], aici e o mostra din ceea ce mai fac din cand in cand...(sa nu credeti ca sunt in totala necunostiinta de cauza).
Singura problema e aceea ca nu am decat cateva lucrari momentan scanate...asa ca here they are...


1. Timp

2. Puzzle


Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Mai 10 2012, 17:45

Daca nu te-ai luat dupa vreun model, chiar ai o imaginatie minunata. Nu te astepta la o parere cu argumente tehnice, pentru ca nu ma pricep, insa din punct de vedere estetic pot sa comentez. In primul rand, cred ca ai gandit foarte bine desenele si cum sa ordonezi elementele. Modul de realizare este impecabil si se cunoaste ca ai aptitudini in acest domeniu. Mi-a placut in mod special cum ai desenat mana de schelet si as fi curioasa sa vad daca lucrezi numai in culori si creion. Folosesti si altceva in afara de astea? astept sa le postezi daca ai.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Harlequin Joi Mai 10 2012, 17:48

Iniţial, nu voiam să postez, din moment ce nu am nimic de criticat, dar ţinând cont cât de mult contează si o apreciere, o să spun aşa:
Îmi place foarte mult cum desenezi, atenţia ce o acorzi detaliilor şi a liniilor, precum şi intensitatea culorilor par, în opinia mea, că dau viaţă desenelor.
Cel mai mult mi-a plăcut puzzle, deoarece, prima mea impresie a fost că văd desenul 3D.
Felul în care l-ai desenat, precum şi umbrele mi-au dat impresia că le poţi atinge. Iar imaginea, în opinia mea (sunt un pic Psiho), exprimă foarte multe.
De asemenea, îmi place faptul că ai făcut puzzle-ul ca şi când piesele puse peste schelet, ar crea o persoană vie.
Tot ce pot spune, este : felicitâri jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Schizo Joi Mai 10 2012, 19:37

Superb. Absolut superb. Coloring-ul, detaliile, dar, mai ales, ideile sunt... mindblowing. Superbe, pe cuvânt. Aceeași o întrebare o am și eu, însă: cu model sau fără? E interesant de știut. Also, am și o singură mică critică. În primul desen, picioarele gagicii sunt muuult prea subțiri, din punctul meu de vedere. Altfel, absolut nimic de obiectat. Superb.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Mai 10 2012, 20:12

Bag mâna în foc pentru faptul că sunt originale şi ştiam deja că eşti genială. Very Happy
Nu am decât aprecieri de lăsat în acest comentariu. Eşti genială. Răbdarea de care dai dovadă pentru a realiza toate detaliile, felul în care colorezi e foarte interesant şi nu stai deloc prost cu anatomia. Tipa din Puzzle seamănă cu tiine.
Cu Timp ai participat la un concurs de desen pe Zup şii nici nu mă gândeam că desenul tău nu va câştiga. Încă o dată: respect pentru răbdarea, munca extraordinară şi talentul tău.

Asta e tot ce am putut chinui acum, o să revin cu ceva mai elaborat când o să fiu mai puţin obosită.
Spor la desenat şi multă imaginaţie! *hugs*
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Deathwing Joi Mai 10 2012, 20:45

Geniale amandoua.Chiar sunt foarte reusite.Dar..sunt cateva lucruri minore care nu au fost evidentiate.
Sa nu iti fie frica sa "aplici" umbre.Putin mai multe si in unele locuri mai tari si mana scheletica ar fi avut un impact mult mai puternic.
Sangele e foarte bine realizat Smile
La a doua nu am ce sa critic.E foarte bine realizata.Partea scheletica imi place in mod special datorita umbrelor ei.
Astept in continuare creatii Very Happy
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Chlo Vin Mai 11 2012, 12:04

Aw, cat de draguti sunteti voi. Recunosc ca ma asteptam sa se observe anumite greseli de anatomie, sau, efetcul ala de “grabit” al lucrarilor mele...Anyway thank you guys...si acum sa o iau pe rand (asta nu suna...tocmai dragut.):

@Royal_blood
Multumesc mult. Si, nu, nu am lucrat cu nici un model. Cateodata chiar imi doresc sa am un fel de scanner mintal si sa “dau afara” cam toate ideile pe care le am fara sa depun prea mult efort...deci tot ce vezi acolo e din imaginatia mea bolnava.Ambele lucrari sunt facute dupa o tema, dupa cum am dat si titlul, pentru ca din proprie initiativa lucrez destul de rar...
Cat despre in ce lucrez...majoritatea timpului folosesc doar creion, sau carbune. Nu obisnuiesc sa folosesc nici creioane colorate, Puzzle fiind, desigur o exeptie, dat fiind ca nu sunt exceptionala in ceea ce priveste coloratul….

@Harlequin
Aw thank you very much…chiar ma simt mult mai “potenta” in creatie decat ma simteam pana acum. Dar…nu acord asa multa atentie cum pare, din contra sunt grabita in miscari si lipsita de rabdare…

@ SuperSchizophrenic
Eh dupa cum spuneam mai sus, nici un model, doar an overactive imagination care duce putin spre macabre, de cele mai multe ori. Ca-n povestile fratilor Grimm, dragut la prima vedere, sobru si detasat if you dig deeper. Cat despre primul desen, vad ca si tu ai o imaginatie bogata din moment ce tipa nu are picioare...adica de la fund in jos e doar o clepsidra si modul in care aceasta se “sfarama” in timp...E putin mai mult than it meets the eye, doar ca tehnica mea nu e inca destul de buna pentru a reprezenta exact ideile pe care le am...

@Fluffeh Ang : )
Ma inclin in fata ta, persoana multi talentata ...*laughs* Multumesc pentru supercomplimentele alea, am rosit si tocmai ma simt mai buna decat sunt...doar ca VAI de mine, ai spus cumva ca arat ca tipa din Puzzle? Ma indoiesc dat fiind ca oglinda nu-mi recunoaste o asemenea frumusete... Thanks anyway si hugs...

@Deathwing
Mersi si tie pentru the whole thing...umbrele, nu se vad monumental de bine in prima lucrare pentru ca e lucrata in graba..si fotografia a fost facuta seara- so, no good light. Cei drept am revenit ulterior asupra desenului, doar ca aia era singura poza pe care o aveam pe moment. Dar apreciez sfatul...singura chestie ca sunt mult prea comoda cateodata pentru a face umbre...si 3D effects- desi stiu ca ar arata way better.

So thank you all pentru critica/aprecieri, o sa revin cat de curand, probabil, cu niste lucrari...asta cand pun pana pe ele.

Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Bullet Vin Mai 11 2012, 13:14

Spuneai tu ceva de desenat dar ai zis că ,,nuuu, nu le arăt, Batman-Batman" şi uite cum ai putut să ne minunezi cu imaginaţia ta bolnavă(sensul bun al cuvântului, logic). Eu n-aş putea să critic decât dacă ar fi nişte desene făcute de nişte paraleli total, doar să apreciez. Şi chiar dacă m-aş pricepe la critică, nu cred că aş putea găsi ceva în neregulă la aceste două creaţii demenţiale. Deci, Chlo, la primul desen am stat ceva timp până să observ fiecare detaliu în parte(ori oi fi eu prea... hai să-i spun neatent, ca să nu zic chior). Privirea mi-a fost atrasă prima dată de fundul... no, hai să-i zic ,,partea de sus a clepsidrei", apoi tot aşa până la sângele ăla(l-am observat abia după ce am revăzut încă odată desenul). Respect şi de la mine pentru răbdarea şi atenţia asupra detaliilor. Aşa cum a spus şi Harley, acest desen are un mesaj psiholofic(ca să-i zic aşa). Esenţa mesajului stă în fiecare detaliu: fatoclepsidra, mâna scheletică asupra ceasului... tot. Superb, ce mai!
La Puzzle îi dau dreptate Georgianei, chiar semeni cu tipa din puzzle, iar coloring-ul, de altfel, mi se pare genial. Felicitări şi succes în continuare.






Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de SaberSlashS Vin Mai 11 2012, 17:17

genius!de curiozitate:cat stai la un d-ala?
ca se vede ca stai o groaza =)) tre sa invat ceva de la tine si Deathwing(si Ang)
imi place mai mult a doua decat prima ''ca idee''
o apreciere pt 2 desene Wink io nam primit niciuna pt 38 =))
din nou :genius!
sa mai faci Smile
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 13 2012, 21:13

Da, acum am observat. Eh, asta e, trebuie să fiu mai open-minded data viitoare când îți mai văd vreo creație Smile) Se vede treaba că nu mă așteptam să fie atât de mindfucking desenul ăla, probabil de-aia nu am stat să caut chestia neobișnuită din ea Razz Dar de acum m-am învățat minte Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 21:52

ajwidoajskdjwioasdjoa
Nu am cuvinte pentru primul desen,e genial!
Nu pot sa-ti spun unde si ce sa lucrezi pentru ca nu am ce sa iti spun!
E foarte dragut,imi place,mai ales fata care se pierde in desen,sunt multe lucruri pe care (daca esti atent) le poti vedea....
Cat despre al doilea,e dragut ^^.
Ma face sa ma gandesc, ca poti aprecia ce e inauntru pentru ca la sfarsit ajungem sa aratam toti lafel....un schelet Smile.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Chlo Sam Aug 04 2012, 12:58

Wow thank you guys! Apreciez sincer părerea voastră, și sunt chiar flatată.

Și acum, pentru că tot mă plictiseam, hai să nu las topical să moară deși am zis că nu mai postez desene dat fiind că nu le termin niciodată. Le next e ceva care e încă în lucru, și o să mai fie probabil mult timp de acum încolo…


În lucru...
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Bullet Sam Aug 04 2012, 13:57

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:


Tare de tot... de fapt, după primele desene mă aşteptam la ceva atât de complex. Încă un desen plin de detalii şi atât de perfect realizat. De data asta am stat să privesc desenul atât cât mi-a trebuit încât să observ toate detaliile înainte să dau comment-ul Smile) şi pot spune că am rămas surprins. Se vede că te joci cu imaginaţia şi ştii să încadrezi elementele, care probabil nu prea au treabă unele cu altele, dar le legi între ele în aşa fel încât desenul să pară UNUL SINGUR! Dacă ai zis că este încă în lucru... atunci chiar nu-mi pot imagina cum poate arăta la final. Baftă în continuare!




Bully
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Schizo Dum Aug 05 2012, 16:04

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ca de obicei, imaginația ta depășește orice limite. Apreciez că din când în când ne permiți să vedem rodul minții tale. Ce faci tu poate fi interpretat ca abstract, dar nu neapărat, pentru că e foarte multă muncă depusă în ce am văzut mai sus. Toate detaliile și perfecționismul tău probabil că te-au super solicitat. Felicitări pentru ceea ce faci Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Vizitator Dum Aug 05 2012, 23:06

Trebuie sa scriu trei randuri minim caci altfel e considerat spam.
Doua le-am scris.
DECI E INCREDIBIL DESENUL TAU Very Happy deci imi place la nebunie, e foarte bine realizat,e tare de tot,nu am cuvinte.
AJDIWASLDMAOWD chiar nu am cuvinte!

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Aggie. Sam Aug 11 2012, 22:20

*cough* Următorul *cough* mesaj este doar *cough* o părere personală, în calitate de *cough*consumator de artă şi *cough* nu *cough* de critic *COUGH*:

Hei, trebuie să îți spun că îmi place stilul tău ce tinde spre abstract, ultimul desen e chiar interesant, mai ales ochii ei și ador acel fluture. Ceea ce nu îmi place este că nu ai continuat cu conturul feței în stânga și faptul că virgulă capul este mai în stânga față de porțiunea aceea de schelet și strică aspectul. În rest pot spune că îmi place ce ai făcut, doar culoarea pe fond îmi pare pusă puțin haotic. Oricum, la mai multe desene. ^^ <3
Aggie.
Aggie.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 37
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 26

http://agg-a.deviantart.com/

Sus In jos

Pierdere de vreme Empty Re: Pierdere de vreme

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum