Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Un salut pentru-nceput! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Un salut pentru-nceput! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Un salut pentru-nceput! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Un salut pentru-nceput! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Un salut pentru-nceput! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Un salut pentru-nceput! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Un salut pentru-nceput! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Un salut pentru-nceput! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Un salut pentru-nceput! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Un salut pentru-nceput! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Un salut pentru-nceput!

+3
Schizo
Bullet
Iulius
7 participanți

In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Iulius Mar Mai 08 2012, 20:19

Salut comunitatii artistilor. Desi nu ma consider un artist desavarsit, de fapt nici macar artist, sunt bucuros ca m-am alaturat comunitatii voastre. Numele meu este Iulian, insa, ca sa fiu mai smecher imi zic Iulius. De fapt nu percep smecheria sub aceasta forma, dar na, probabil stim cu totii de ce a trecut puiul strada. Sau gaina... Am inteles ca trebuie sa imi sscriu si locul de bastina, care este Iasi, sau mai precis o suburbie aflata undeva la vreo 45 de km, in praf si colb unde in mod sigur nu se naste un artist. Cu riscul de a mi se fi terminat deja inspiratia, sper sa avem in continuare o colaborare cat mai reusita si daca nu facem o noua Junime, macar sa fim faimosi printre noi. Cu tot respectul.... eu
Iulius
Iulius
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Iasi

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Bullet Mar Mai 08 2012, 20:24

Bine maaa! Salut, Iulius! Ma bucur sa te vad aici siiii....vineri la terasa :-)) (pentru cei care nu cunosc, este locul in care meditam printre mosnegi... mai precis o crasma din Iasi unde se nasc idei marete si jocuri de skandenberg cu mosuletii). In fine, lasand gluma aproape, presupun ca o sa fii interogat de colegi ca sa te cunoasca mai bine, de aceea nu voi face eu asta(noi ne cunoastem asa de felul nostru). Ce sa-ti mai zic...spor la postat, asteptam sa-ti arati talentele ascunse si have fun. Ciauless!
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 08 2012, 20:27

Salut, Iulian. Am un fic al cărui personaj principal îți poartă numele Razz Lăsând detaliul ăsta la o parte, vreau să îți urez și eu ”Bun venit” și să te felicit pentru prezentare, mi-a lăsat o primă impresie plăcută și ceva îmi spune că îți merge și ție mâna... la scris, adică Wink Sper să te simți bine alături de noi (dacă ești prieten cu Bullet nu ai de ce să nu Razz ). Have fun și ne citim pe-aici Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de SyleBV Mar Mai 08 2012, 20:28

Bine ai venit alaturi de noi Iulius sper sa te simtii cat mai bine alaturi de noi si poate de ce nu sa iti incerci norocu cu o poza, un desen ori un fic de ce nu ca de nimeni nu so nascut cu stea in frunte ca ala e artist ala desenator sau fotbalist ori mai stiu eu ce altceva.
Imi place numele tau foarte mult imi aduce aminte de marele imperiu Roman de unde banuiesc ca teai si inspirat in alegerea lui.
Acum vazand ca nu ai zis prea multe am eu cateva intrebari:
1.Cati ani ai.?
2.Ce muzica iti place sa asculti.?
3.In ce clasa esti?
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Iulius Mar Mai 08 2012, 20:36

Cred ca ideal ar fi sa iti raspund si eu in aceeasi ordine in care ai pus intrebarile. Dar mai intai vreau sa va multumesc pentru primirea calduroasa(nu imi curg lacrimile, nu va ingrijorati, dar primirea voastra este de apreciat). Si acum pentru SyleBV
1: In cateva saptamani fac 18, asa ca nici eu nu stiu ce sa iti zic. Iti ramane de ales intre 17 si 18
2: Ascult orice nu imi omoara timpanul, insa prefer muzica care implica si sunetul de chitara(credeti-ma ca m-am chinuit sa evit acea cacofonie obositoare, insa am lag la inspiratie)
3: Imi place sa cred ca sunt in clasa a 11-a.. Probabil ca ma dau de gol cunostintele
Iulius
Iulius
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Iasi

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Harlequin Mar Mai 08 2012, 21:12

Ave ţie Iulius Cezar.
Bun venit în mica noastră familie. Sper săte simţi aici ca acasă şi să te acomodezi foarte uşor cu userii.
În rest ce mai pot spune, decât succes la postat şi multă inspiraţie.
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de iAndrei Mar Mai 08 2012, 21:52

În primul rând, Bullet..să îţi dea Morgan Freeman sănătate că mai aduci şi tu useri interesaţi de comunitatea noastră umilă.
În al doilea rand..uite ce zici : " sau mai precis o suburbie aflata undeva la vreo 45 de km, in praf si colb unde in mod sigur nu se naste un artist". Ce vorbă-i asta? Nenea Bacovia s-a născut in Bacău şi scria despre cum prin praful de pe stradă putrezesc morţii..sau ceva de genul.
În fine..artistul eşti tu şi nu locul în care te aflii. Sper să fii activ pe aici şi să te distrezi..bring it on Cool

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Royal__blood Mar Mai 08 2012, 22:42

Bine ai venit ! Eu sunt Florentina.
Chiar mi-a placut introducerea ta, Iulian, insa, la fel ca Andrei si eu iti voi spune acelasi lucru : un artist poate veni de oriunde. Sper ca ne vei arata din creatiile tale si ca ne vom intersecta pe aici.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Iulius Mier Mai 09 2012, 08:19

Si eu sper ca intr-adevar ca drumurile mele culturale si ideologice se vor intersecta cu cele ale majoritatii membrilor. Se pare ca abia venit in aceasta familie si deja am asimilat multe noi cunostinte si informatii. Ah si sa nu uit Florentina... ca tot e azi ziua Europei ai din partea mea un calduros "La Multi Ani" si tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca... . Sper sa nu fiu ars pe rug pentru postarea acestei urari aici si nu la topicul special deschis pentru asta
Iulius
Iulius
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Iasi

Sus In jos

Un salut pentru-nceput! Empty Re: Un salut pentru-nceput!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare
» salut
» salut
» Salut.
» Salut
» Salut!

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum