Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

3 participanți

In jos

Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a Empty Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

Mesaj Scris de Ph3niX Lun Mai 07 2012, 21:54

Acum am gasit un carnetel cu poezii si un carnetel cu proza din clasa a 7-a sau a 8-a si am ramas uimit de mine insumi.

Abstract

Sunt o lume nouă,
Ce se frânge-n două
Şi cad amorţite,
Ca să mă alinte,
Una într-o mare
Şi alta în soare.

Eu cad în derivă
Să caut o divă,
La fel de frumoasă
Precum o crăiasă -
Inimii mireasă.

Să-mi facă doi feciori,
Frumoşi ca două flori.
Că apoi mă sting
Ca să mă aprind.

Floare albastră (când am făcut poezia nu ştiam de poezia "Floare Albastră" de M. Eminescu)

Floare-albastră, floare-albastră,
Chipu-ţi este de crăiasă
Vocea-i de privighetoare
Ochi-ţi sunt culeşi din mare.

Zâmbetu' ţi-e curcubeu
Şi-ai o inimă de leu.
Mi-eşti a inimii mireasă
Floare-albastră, floare-albastră.


Am să m-ai postez aici poezii din carneţel cât vă las să aşteptaţi pentru "Aret"
Ph3niX
Ph3niX
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/04/2012
Localizare : Botoşani

Sus In jos

Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a Empty Re: Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

Mesaj Scris de Schizo Lun Mai 07 2012, 22:32

Să știi că nu e rău. Se vede că erai neșlefuit, dar dacă ăsta ți-e începutul, poți ajunge sus de tot. Presupun că nu are sens să evidențiez greșeli, oricum ai cresctut tu singur de atunci. Important e să știi tu cam ce greșeli ai făcut aici. În rest, nu pot decât să-ți urez baftă în toate și să ne mai citim pe aici Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a Empty Re: Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Mai 07 2012, 22:54

Asta scriai tu in a 7-a si a 8-a ? Mi se par foarte bune pentru cineva de de cls a 7-a. Chiar ai talent, iti spun onest. In primul rand ai reusit sa transmiti mesajul si ai respectat si elementele prozodice. Desigur, nu pot vorbi despre ceva complex, insa atat cat este, este corect conceput. Chiar imi face o mare placere sa citesc poezii de-ale tale.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a Empty Re: Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

Mesaj Scris de Ph3niX Mar Mai 08 2012, 07:09

Vă mulţumesc sincer şi credeţi-mă ca nici nu aveţi iedeie cât de multă încredere îmi dăruiţi.
Am să mai postez ca replz la acest topic incă cateva poezii mai vechi care mi se par mai reuşite până voi posta urmatorul capitol din "Aret"
Ph3niX
Ph3niX
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/04/2012
Localizare : Botoşani

Sus In jos

Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a Empty Re: Poezii facute in clasa a 7-a sau a 8-a

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum