Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

+3
Royal__blood
Schizo
Ploae
7 participanți

In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Ploae Sam Mai 05 2012, 20:20

https://2img.net/r/ihimizer/img341/1337/dscf0001m.jpg

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Dscf0006sr


Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Dscf0005vj

Desenul numarul 3 , din cate imi aduc aminte tipa era ceva mai imbracata , dar mintea bolnava...
Ploae
Ploae
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 41
Data de inscriere : 27/03/2012
Varsta : 31
Localizare : Inexistent

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 05 2012, 20:23

Sunt foarte reușite. Dacă le-ai făcut cu model, dar fără să suprapui desenul tău modelului, ci doar să-ș privești, mie mi se par foarte reușite. Mai ales craniul mi s-a părut foarte bun, detaliat, tot ce trebuie. La ăsta, ultimul, trebuie să te prinzi de unghi, dar, odată ce ți-ai dat seama care e, e un desen cel puțin... interesant Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Suprapunere

Mesaj Scris de Ploae Sam Mai 05 2012, 20:35

Eu unul cred ca faza cu suprapunerea e pentru "hoti" , mie unul nu mi-ar oferii nici o provocare.

Apropo , Nasul Craniului reprezinta Ochiul Sobolanului iar Ochiul Craniului reprezinta Urechea Sobolanului , mult noroc "dezlegand".
Ploae
Ploae
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 41
Data de inscriere : 27/03/2012
Varsta : 31
Localizare : Inexistent

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Mai 05 2012, 22:41

All I can say is "wow". Sunt foarte reusite si te felicit. Mi-as fi dorit sa le fotografiezi mai de aproape, sa vad mai bine detaliile. Ai surprins proportiile foarte frumos. Sfaturi nu ti-as putea da, pentru ca in primul rand nu le am cu asa ceva, insa te pot incuraja sa mai faci astfel de desene si sa ne incanti cu ele.
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Dark Fantasy Dum Mai 06 2012, 01:26

Well, daca l`am dezlegat asa cum trebuia, sobolanul ala e fie cocosat, fie un pic mai plinut. imi plac desenele/pozele/obiectele care la prima vedere iti arata ceva, dar mai apoi, dupa ce ti se atrage atentia, vedeai si dincolo de ceea ce era evident. Si, sincer, eu nu as fi vazut sobolanul ala. Niiice.

Cat despre tehnica, tot ce as avea de zis e "wow", si felicitari. Ceva de adaugat as avea doar la ultimul desen, unde ai facut tot desenul intr`un anumit stil, si ai adaugat umbre (e`o umbra, right?) doar la una dintre fese...si arata un pic ciudat.
Btw, "ceva mai imbracata" adica avea ciorapi mai grosi sau palaria mai mare? :-"

Felicitari, sunt chiar surprinsa de talentele tale, sper sa continui si cu desenul, pentru ca te pricepi, chiar te pricepi, si...te astept cu desene noi cat mai repede.

Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de SaberSlashS Dum Mai 06 2012, 10:15

o intrebare:Ce ai folosit sa le faci?Creion mecanic,simplu sau cerneala?
in unele locuri pare cu cerneala si creion mecanic,da umbrele ma contrazic...Daca ala e creion simplu atunci cred ca ai avut forta ascutitoare!
la ala cu craniul,craniul e bun,da sobolanu e gras rau si nare 1 picior
la al 2lea teai descurcat ff bine(da puteai sal faci pe byakuran mai imbracat )
la a 3 nu ne deranjeaza ca nu e la fel de imbracata Wink acolo iuar tia iesit bine ,sus pare cu cerneala sau creion mecanic ,iar joc pare creion simplu
o intrebare:tipa de unde ai luato? Smile)
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Chlo Dum Mai 06 2012, 12:23

Well, primul lucru care imi sare in ochi e diferenta extrem de mare de grafica intre desene. Bun, asta probabil se datoreaza faptului ca sunt facute dupa un original..se-ntelege. Oricum, ideea e ca ai mana foarte buna, insa mai trebuie sa exersezi la efecte...si aici ma refer in primul rand la umbre- sunt, cum as putea sa spun, dezordonate, neingrijite mai bine spus- e efectul ala de frecare cu servetelul care, nu neg, se vede bine doar ca aici da doar senzatia de neingrijit, si murdareste o parte buna a foii care se afla inafara desenului.

De asemenea nu-mi dau seama cu ce lucrezi? Vad un creion mecanic, doar ca al 2-lea desen pare mai mult facut cu un liner…interesant. Astept sa mai vad lucrari de ale tale…ai potential pe bune, as vrea sa vad si ceva original, ca sa-mi dau seama cum se leaga mana ta buna de propria-ti imaginatie...I’d die to see an original actually…
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Creion

Mesaj Scris de Ploae Dum Mai 06 2012, 13:05

Am folosit DOAR creion mecanic , pentru umbre foloseam creionul mai mult intr-un singur loc si dupa aceea frecam cu degetul.
Ploae
Ploae
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 41
Data de inscriere : 27/03/2012
Varsta : 31
Localizare : Inexistent

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Deathwing Mar Mai 08 2012, 20:55

Cel mai mult imi placea al doilea.E perfect as zice.La al treilea ti-a iesit foarte bine acel tip de perspectiva.Cu putin mai multe umbre ai fi obtinut un efect mai puternic totusi.
Un lucru la care as avea de obiectat e umbra.Umbra in desenele 1 si 3.AR trebui sa fii mai atent cu degetul :-?.Btw,daca vrei sa nu mai folosesti degetul,cumpara un blender.Isi face excelent treaba.E un creion cu mina alba care imbina foarte bine "culorile".
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 21:50

Mai,tot ce pot sa spun e ca am ramas prost Neutral.
Foarte tare craniul!
Despre al doilea desen pot spune ca e anatomic perfect Very Happy e incredibil,fata perfecta,stilul ma duce cu gandul la Kubo Tite( maini lungi,corp slab, pantaloni purtati pana in zona pubiana si acei ochi).
Cat despre al treilea, pot spune ca sunt un master roshi tanar...sunt un om batran intr-un corp tanar ^^.
Deci e genial D: stiu de unde e al treilea si e replica 120% ,perfect Very Happy bravo ploae,ma faci mandru.
Sper sa mai vad lucruri de la tine.
Bafta

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac. Empty Re: Incercari , nu's originale , dar si-au lasat amprena in mintea mea si am incercat sa le fac.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum