Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
2D sau 3D? EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
2D sau 3D? EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
2D sau 3D? EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
2D sau 3D? EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
2D sau 3D? EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
2D sau 3D? EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
2D sau 3D? EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
2D sau 3D? EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
2D sau 3D? EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
2D sau 3D? EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


2D sau 3D?

+3
Harlequin
Sieside
SaberSlashS
7 participanți

In jos

jocuri 2D sau 3D?

2D sau 3D? I_vote_lcap50%2D sau 3D? I_vote_rcap 50% 
[ 8 ]
2D sau 3D? I_vote_lcap50%2D sau 3D? I_vote_rcap 50% 
[ 8 ]
 
Total voturi : 16
 
 

2D sau 3D? Empty 2D sau 3D?

Mesaj Scris de SaberSlashS Mar Mai 01 2012, 09:44

pai...nu stiu cati gameri sunt pe aici pentru ca e un site de artistii.Dupa cum zice si titlul:jocuri 2D sau 3D?
nu mar mira ca multi sa apasati pe ''3D''...

Dupa parerea mea,din toate 2-3D-urile ,au ajuns sami placa mai mult jocurile 2D.
De ce?
Pentru ca adminii jocurilor nu petrec asa mult timp cu grafica si evident gameplay-u e mai tare si update-urile aar din 2 in 2 zile...

EDIT:adminii sau modsii,nu se poate muta asta la sondaje ?? Very Happy

Mutat Very Happy
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de Sieside Joi Mai 10 2012, 14:38

Am ales 2D,de ce?Din cauza graficii.Ei fac 3D,corect,dar arată ori prea urât ori prea simplu Razz .Sincer îmi plac mai mult jocurile 2D,dar când e vorba de jocuri cu mașini hopa-hopa pe 3D.Opinia mea „sunt” 2D.Oricum,ai dreptate,chiar am apăsat pe 3D,din greșeală Smile) .
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de Harlequin Joi Mai 10 2012, 14:59

Fiecare mod are propriile avantaje şi dezavantaje.
De exemplu, într-un joc 3D, te poţi inegra mai uşor în peisaj şi, implicit, în poveste, astfel având posibilitatea să percepi lumea virtuală ca pe una reală. Totuşi, capacitatea de a controla caracterele şi a face combouri mari este foarte limitată fiind dată doar de skiluri. Aici putem da ca exemplu Shaiya, unde deşi ai destul de mult control asupra personajului, mişcările lor par mecanice, singurul lucru ce le scoate din rutină fiind abilităţile. Totuşi, ceea ce pierd prin abilitatea de a controla caracterel câştigă prin mischief (sau cum le spunea). Acele avantaje ale hărţii cum ar fi : mining, crafting, etc.
Pe de altă parte, jocurilor 2D, le lipseşte acel element care te face să "trăieşti" ceea ce joci. Singurul element dinamic fiind caracterele şi NPC. Dar, faţă de cele 3D, oferă senzaţia de control total asupra caracterelor şi o şansă de a legă mişcările de bază împreună cu cu abilităţile pentru a realiza combouri complexe. Deşi acestor jocuri le lipsesc funcţiile precum mining.Completează prin update-uri dese şi avantaje din joc (spre exemplu Game achevements din dragonica, sau house system din Grand Chase)
Deşi cele două mai mult se completează, cu excepţia jocului wow (care am înţeles că prinde toate avantajele), pe care nu l-am încercat, un alt joc de genul, nu am auzit să mai apară.
Totuşi, votul meu se duce la 2D. Este mult mai bine să controlezi un avatar decât să pierzi legătura cu realitatea Smile)
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de Schizo Joi Mai 10 2012, 19:46

Și eu am votat 2D, mai mult din motive emoționale. Jocuri precum Worms, Heroes, nu mai zic de Mortal Kombat mi-au marcat copilăria. Avantajul de a vedea lumea plat, de a controla total (exact cum zice Harley) personajul sau personajele tale este imens. La 3D nu mă pot gândi decât la San Andreas ca 3D bun (din ce am jucat). În rest... toate celelalte lasă de dorit...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de 0zZy Mar Mai 15 2012, 08:47

EU am votat 3D si nu doar pentru grafica buna ci pentru ca acesta este viitorul jocurilor, filmelor , etc ... cu toate ca noi nu putem face o diferenta intre 2d si 3d pentru ca am copilarit cu 2D si ne jucam pe 3D sa nu parem "fraieri" ca nu am jucat ceva (ex : NFS: The Run , GTA IV , etc. ) . Dar generatiile viitoare, gen 2000 , pentru ca aceea vor alege fara sa ezite 3D pentru ca ei nu au fost prins "vremea" lui Mario , Bomberman , etc .
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de SaberSlashS Mier Mai 16 2012, 15:06

nu stiu daca e bine sa gandesti asa...pe mine multi dintre voi cred ca mati caracteriza drept din generatia 2000,doar sunt nascut in 98,si dupa cum ati vazut ,si eu am votat cu 2D(e drept ca ,pana la 8 ani,numai age of empires 2 si heroes 3 si 4 jucam,da asta e altceva Very Happy)
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de Darky Joi Iul 05 2012, 17:46

Poi eu unul am votat 3D , pentru ca jocuri gen Heroes sau Age of Empires 2 mi se par inapoiate, am jucat intr'un timp dar...prea putin...Cum a zis si OzZy 3D este viitorul, cu cat jocul/filmul este mai real cu atat capteaza mai mult jucatorul/privitorul. In special la jocuri cu cat este mai real cu atat te indeamna sa joci mai tare:d. Nu spun ca jocurile 2D nu sunt bune , sunt unele chiar reusite dar parerea mea este una strict personala.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de DanPartizan Vin Oct 26 2012, 19:54

Am ales 2D din cea mai mare pricina...MARIO!!!!

Cu jocuri 2D iti strici mai putin ochii, nu e asa obligatoriu sunetul si multe altele.

Cam atat am avut de scris Smile)
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

2D sau 3D? Empty Re: 2D sau 3D?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum