Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Creațiile mele în Photoshop.

+7
DanPartizan
Ph3niX
Sarpe
1ce
Schizo
SaberSlashS
Sieside
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Lun Iul 23 2012, 18:25

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 8de2ad6501

Făcută pentru Rasen în schimbul...unui mic târg Very Happy .
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 23 2012, 19:11

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Am observat schimbarea la el și chiar îmi place ce ai făcut. Plus stilul ăsta de GFX-uri, cu numele ca o bandană în dreapta. Și ăsta mi se pare al naibii de luminos și greu de digerat, pentru ochișorii mei, dar îmi place totuși cum se îmbină elementele. Eh, felicitări și spor în continuare.
P.S.: ce târg? Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de DanPartizan Lun Iul 23 2012, 22:58

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:

Sunt foarte frumoase avatarele, mie unul singur imi plac. Dar desigur, sunt si minusuril. Textul il faci cam uritel. Si calitatea.... In fine, toti au fost asa pe la inceput Very Happy. Daca iti prezint primele mele lucrari, ele nici nu se compara cu ale tale Very Happy.
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Lun Iul 23 2012, 23:02

Eu am photoshopul de 3 luni,deci nu pot să zic că toate lucrările de aici au fost în luna asta.Într-adevăr primul post a fost din prima lună/săptămână.
Un avatar pentru Dan la cererea lui:
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 96ea0493b5

Apropo,Dan,mă lași să-ți zic E-Gammer?
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 23 2012, 23:29

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Văd că e o nouă chestie cu tipul ăsta de avatare, deja se umple forum-ul de ele Smile) Frumos și ăsta, poate chiar mai reușit decât cele pe care le-am mai văzut până acum, prin poza aleasă, dar și prin etichetă, cu font-ul ceva mai reușit. Anyway, spor în continuare, văd că prinde moda asta a ta la nivel de avatare Wink)
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Lun Iul 23 2012, 23:32

Mersi Schizo,și toate avatarele cu brandul ăsta sunt făcute doar de mine,nu e vina mea că pe lume o atrage.Am schimbat fontul pentru că ăla era prea mic,imaginea a fost luată după preferințele lui E-Gamer.
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Mar Iul 24 2012, 07:48

Stai, om, liniștit, nu am zis nimic de nicio vină Smile) Adevărul e că sunt funky, așa, un fel de rebranding care intră bine acum, vara. Sau așa îmi lasă mie senzația. Anyway, nice work, dacă ai reușit să atragi așa multă lume, ți-e clar că e o idee bună Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Mar Iul 24 2012, 21:30

2 logouri de filelist + psd-urile și ceva mai complex la al doilea logo.

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 C1357f04fe

http://iceimg.com/i/86/ba/bd82baac96.png

Psd pack

Încă ceva: Acest link de download nu conține warez!!! (warez=link de downloadare a ceva piratat/ilegal)
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Mar Iul 24 2012, 21:57

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ce mișto e al doilea. Primul e stilul caracteristic. Mă refer la bleu-ul tău clasic și font-ul ăla rotunjit. Al doilea e ceva mai întunecat și îmi plac chestiile alea de pe margini, care înconjoară logo-ul. Efectul ăla de ”zgâriat” îi dă un aer, așa, gotic... Frumos, bravo, Sie Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Schimbare de plan

Mesaj Scris de Sieside Joi Iul 26 2012, 00:37

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 2d1ff7aa78
Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 4546c73d65

Am decis să-mi schimb stilul un timp.
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Joi Iul 26 2012, 07:54

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Se vede, Sie Smile) La posturile super luminoase nu te-ai schimbat, îți plac ție astea cât mai țipătoare, dar îmi place schimbarea către movul ăsta deschis. Și îmi place mult și tema aleasă în avatar, textul, tot. S-au potrivit iar personajele cu background-ul, nu am mare lucru de reproșat. Nu prea mi se pare că se potrivește font-ul al doilea din sig (partea cu ”No?”), dar altfel e OK.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Chlo Joi Iul 26 2012, 11:31

Ia uite că ajung să trec și eu pe aici, să înnebunesc și lucrătorii în aria gfx.

Am trecut pe la fiecare lucrare a ta, dar commentul acesta o să fie pur general, al muncii tale per se. Ce e foarte clar în ceea ce te privește, e că ai evoluat semnificativ, în special de la primele câteva posturi încoace. E de admirat cum ți-ai găsit un simț artistic aparte, lucrările tale având o notă personală, precum o amprentă a personalității. Comparativ cu primele lucrări, ultima (sig-ul și av-ul) mi se par la un cu totul alt nivel, atât din punct de vedere estetic cât și tehnic. Există concordanță între render/elementul principal al lucrării și coloristică, efectele se potrivesc iar fontul, dacă e să privesc dintr-o perspectivă mai abstractă merge. Mă amuză mesajul semnăturii…
Dar, și aici e un mare dar, în ceea ce privește ultimul tău post, deși se vede evoluția mai ai puțin de lucrat pe ici pe acolo. Luminozitatea e puțin prea puternică, estompând puțin claritatea. Cum am spus, îmi place că se potrivesc culorile, și spre deosebire de primele tale lucrări, în care backgroundul era din altă ”dimensiune” față de render, aici există continuitate.

Schimbarea de stil te prinde foarte bine, dacă continui să lucrezi puțin tot pe stilul acesta o să evoluezi demențial. Încearcă totuși să lași renderul mai vizibil, mai clar, și să lucrezi pe o gamă mai variată de culori, dar care să facă parte din aceeași familie. De asemenea, nu ar strica o setare de contrast, în așa fel încât să nu fie deranjant vizual.

Keep up the good work. Aștept să îți văd noile lucrări, și cum evoluezi, pentru că se pare că o faci cu o rapiditate incredibilă. M-ai făcut curioasă. Spor la lucru, idei și baftă!

P.S. Sper ca acest comment, cu o ușoară notă critică să nu fie cu supărare, încerc să ajut cât pot, dat fiind că ești dornic de a evolua, și se observă că ai potențial și viziune.
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Vin Aug 03 2012, 00:20

Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de iAndrei Dum Aug 12 2012, 19:18

Avatarul pe stil mai întunecat: Păăăi, aici ai eclipsat total renderul, care, în opinia mea, ar trebui să fie vizibil într-un avatar. Tu ori i-ai scăzut opacitatea la extrem, ori ai făcut acelaşi lucru backgroud-ului şi l-ai mutat în faţa renderului, either way it's wrong.

Ultima lucrare: Aici nu înţeleg ce ai făcut, poate doar redimensionare pentru sig şi aplicarea acelei texturi cu pete de sânge. Altceva nu văd.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Dum Aug 12 2012, 22:04

Sie, vezi că nu merg site-urile. Pentru a putea comenta, trebuie să le pui și pe un site de Doamne-ajută, ca să le putem accesa. Încearcă tinypic și revin cu un edit când mă anunți că le pot vedea Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de iGeorgiana Lun Aug 13 2012, 00:17

La mine merg site-urile, Schizo.
Sieside, nu mai fă dublu-post. Ţi-am editat eu post-urile şi le-am unit. Se consideră bump abia după un timp considerabil în care nu s-a mai postat, topicul considerându-se mort, nu după 24 de ore. :]]

M-am uitat şi eu, în sfârşit peste toate lucrările tale şi da, am observat o evoluţie de la început şi până la ultimul sig - acesta fiind favoritul meu. Îmi mai plac enorm şi avatarele pe care le-ai făcut pentru Rasen, Dan şi Syle. Sunt complexe dar nu sunt elemente amestecate şi aruncate aiurea pe un render. Ce nu îmi place în primele tale lucrări e că nu lucrai pe render, ci pe imagine, şi arăta groaznic la încadrare. Apoi, în loc să foloseşti fundal, luai o imagine, scădeai opacitatea şi o lipeai peste o altă imagine, crescând luminozitatea şi gata sig-ul. Era oarecum deranjant la ochi.
Mă rog, acum e mult mai bine. Şi avatarul pe care îl porţi acum îmi place. Îmi poţi spune ce anime e ?

Aştept lucrări noi. Baftă!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Lun Aug 13 2012, 07:39

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Da, acum le văd și eu. Ce să zic, același stil nou cu care ne-ai obișnuit, încărcat de roz și de mesaje ușor macabre pentru culoarea și nivelul de cuteness al personajului. Dar altfel nu e rău, e stilul tău caracteristic și astea, la fel, ți-au ieșit. Bravo Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Lun Aug 13 2012, 12:02

Signul nu era să fie frumos,doar îmi plăcea mie.Este din animeul Mirai Nikki,the favorite.Acum am un nou avatar la care doar am adăugat scris și la fel și sig,doar c-am pus un blood pe soft light.Sincer precedentele am observat și eu greșelile prezente,nu sunt sigur că renunț la stilul meu 'etichetă' de avatar dar eu o să rămân la astea simpliste o vreme.O să pun renderul peste texturi și patternuri,poate doar o textură de efect peste.Sincer a trecut mult timp de la avatarul ăla,cred c-o să fac altul mai complex mai târziu.
Cât despre trecerea la dark,o s-o vedeți și voi cu timpul deoarece mie mi-e greu să-mi schimb stilul dintr-o dată.
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Lun Aug 13 2012, 21:54

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Îmi plac noile creații, mai mult decât precedentele. Trecerea la culoarea predominantă roșu prinde mai bine decât cea roz. Și stilul ăsta ”bloody” și criminalistic. La avatar ai cam bușit textul, a ajuns ”r”-ul din ”dar” pe rândul de mai jos, de exemplu. Dar, all in all, mie-mi place ce a ieșit, mai ales sig-ul.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Sieside Mier Aug 22 2012, 23:40

V-am promis un avatar mai complex.Nu e perfect,am observat că unele culori nu se potrivesc după ce am închis lucrarea șii,prea încărcat.În fine,îl aveți aici:
http://iceimg.com/i/44/0e/839e18b3c5.png
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de 0zZy Joi Aug 23 2012, 19:00

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Avatarul este ok , singura parte care su se potriveste este culoare portocalie unde scrie Alex pentru ca este prea deschisa ... daca rameaneai tot la un ton mai inchis era super Wink) orcum este Super Tine-o tot asa Wink)
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Schizo Joi Aug 23 2012, 21:14

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Să știi că rezonez cu ce a zis Ozzy mai sus, cu mențiunea că mi-a plăcut chiar mult de tot avatarul ăsta, comparativ cu ce văzusem în ultima vreme la tine. Cred că ai muncit mai mult la el. Bravo, din punctul meu de vedere se văd progrese. Mi-au plăcut efectele, fontul, tot. Felicitări Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Creațiile mele în Photoshop. - Pagina 2 Empty Re: Creațiile mele în Photoshop.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum