Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fenomenul Fotbal EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fenomenul Fotbal EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fenomenul Fotbal EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fenomenul Fotbal EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fenomenul Fotbal EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fenomenul Fotbal EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fenomenul Fotbal EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fenomenul Fotbal EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fenomenul Fotbal EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fenomenul Fotbal EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fenomenul Fotbal

4 participanți

In jos

Fenomenul Fotbal Empty Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de SiNeD Vin Apr 27 2012, 21:30

Fenomenul Fotbal


cam nepotrivit titlul.

Capitolul 1 Biletele pentru preselectie.

Suntem in finala cupei Star,iar eu cu echipa mea numita Icers,iar fotbalul pe care il jucam noi nu este unul obisnuit de strada fiecare echipa are cate un element:lumina,gheata,intuneric si foc sa va
2065 Vara,Chicago numele meu este Izzy an 17 ani si imi place foarte mult foblaul.
-Izzy scoala-te baieti fac un turneu de fotbal in parc,iar echipa noastra are nevoie de tine o sa ii dai gata.
-Izzy scoala-te baieti fac un turneu de fotbal in parc,iar echipa noastra are nevoie de tine o sa ii dai gata.
Era prietenul meu de o viata Chris care era ca din familie.
-Hai frate ca vin.
Am plecat spre terenul de fotbal cu Jimmy,iar cand am ajuns acolo toti ne asteptau de ceva timp.
-Unde ati fost frate in Denver,va asteptam de 3h.Spuse Kevin un alt prieten de-al meu foarte bun.
-Deci jucam sau ce doar nu o sa stam toata ziua cum creste iarba.(Am spus eu cu zambetul pe buze)
-Stati putin sa va explic in ce consta premiul,echipa care castiga contra echipei noastre primeste cate un bilet de fiecare pentru preselectia echipei din Icers din din New York City,deoarece stiti ca echipa s-a destramat acum 5 ani deoarece peste stadion a venit un tsunami urias si toti de pe teren au murit,dar antrenorul jucatorul lor de elita Mark Struch s-a intors si vrea sa faca o noua echipa cu varste cuprinse intre 17-23 de ani.
Am inceput sa jucam eu eram in atac la un moment dat cand am primit mingea am fugit spre primu adversar care vedeam in ochi sai ca vrea sa ma faulteze printr-o alunecare,am sarit si l-am evitat eu find foarte modest imi placea sa fac spectacol sa driblez jucatori si sa ii fac de ras am ajuns aproape de poarta adversarilor am facut 360 g si am trecut si de acel jucator eram in fata porti singur cu portarul m-am gandit sa fac o faza frumoasa,portarul venea spre mine ma pierdusem nu credeam ca puteam face cva sa il driblez asa ca am tras cu efect cea ce nu prea fac des si s-a dus tocmai ca uns vinclu.
-Wow frate a fost foarte frumos nu te-am mai vazut tragand asa la poarta.Spuse Jimmy zambind
Apoi am inceput sa jucam din nou jocul se juca pana la 2 am fugit sa iau mingea de la adversar cand ma trezesc cu un pumn in figura de la adversar,am cazut iar dupa ce mi-am revenit putin m-am ridicat,iar echipa a fost nevoita sa il puna pe bara,nu am vrut sa il lovesc deoarece riscam sa pierdem si imi doream foarte mult sa intru in echipa Fc Light.
Find foarte nervos am primit o pasa excelenta de la Kevin adversarul meu a venit spre mine incercand sa ma faulteze am sarit,iar acea saritura m-a dus in aer 15 m era uluitor pe langa mine aveam o aura de culoare albastra in jurul meu am simtit ca trebuie sa trag la poarta i-ar atunci cand am tras cu efect mingea inghetase,iar cand l-a lovit pe portar in stomac si l-a aruncat cam 10 m echipa sa l-a dus la spital.
Am coborat cu foarte mare usurinta m-am lasat corpul sa coboare incet si nu am patit nimic toti se uitau la mine cu gurile cascate.
-Wow Izzy ai fost incredibil chiar meriti sa te duci la Fc Icers ai elementul gheata in tine esti nascut pentru a juca in echipa Icers.
-Am luat biletele pentru preselectie veniti cu mine nu-i asa?
-Desigur frate poate vom reusi sa fim selectati cu toti.
Am plecat de la teren acasa,cand am ajuns in casa am avut o mica discutie cu mama.
-Mama am o ocazie nemaipomenita sa joc fotbal la Fc Icers.
Cand a auzit mama a inceput sa planga.
-Si tatal tau a jucat la Fc Icers era cel mai bun atacant al echipei avea pe tricou numarul 11.
Cand am auzit asta m-am mirat foarte tare deoarece eu nu stiam stiam ca tatal meu murise in accident de masina.
A 2 a zi am fost insotit de mama mea la aeoroport eram foarte bucuros ca ma lasase sa plec.
-Vreau sa fiu mandra de tine cand vei incepe sa joci.
-Vei fi,pa mama te iubesc.
Va urma!!

Stiu ca am multe greseli de ortografie m-am grabit putin deci luati-ma usor l-am facut astazi.

SiNeD
SiNeD
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 8
Data de inscriere : 24/04/2012

Sus In jos

Fenomenul Fotbal Empty Re: Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de SyleBV Vin Apr 27 2012, 21:43

Povestea este 80% din galactic fotbal insa imi place sa recitesc povestea acelui desen de care eram obsedat si eu cand eram mai mic.
Acum sa revenim la subiect:
Ai multe cuvinte care se repeta in 2-3 randuri cel mult, unele chiar unul dupa altul plus cateva greseli gramaticale.
Acum un sfat:
Lasa spatiu dupa fiecare semn de punctuatie.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Fenomenul Fotbal Empty Re: Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de SiNeD Vin Apr 27 2012, 21:45

da stiu asta pentru ca atunci cand vroiam sa corectez in worldpad se stergea si dadeam nu am vzt ca mai era si jos scuzama si este putin luat din Galactick Football cu elementele pentru ca nu prea vad lumea sa citeasca un fic in care joci fotbal asa se pot uita la tv:)))
SiNeD
SiNeD
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 8
Data de inscriere : 24/04/2012

Sus In jos

Fenomenul Fotbal Empty Re: Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de Nekirus Lun Apr 30 2012, 16:15

Bun, incepem cu inceputul. Povestea seamana prea mult nu Galactik Fotbal. Nu zic ca nu e bine sa te inspiri sau sa faci un fic despre fotbal, insa tu exagerezi , aproape ca ai copiat povestea in intregime. Incearca sa faci povestile intr-un mod cat mai original posibil. Greseli sunt peste tot, cred ca ai mai multe cuvinte scrise gresit decat corect. Incearca sa citesti mai multe ficuri de pe forum si sa furi putina "meserie", dupa care sa te reapuci de scris. Sper sa nu te superi pe mine ca te critic asa mult, insa este doar pentru binele tau. Fara critici nu poti evolua.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Fenomenul Fotbal Empty Re: Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 00:01

Mda, Rasen a cam zis ce era de zs. Eu nu aș fi vrut să o zic, dar chiar ai foarte, foarte multe greșeli. Typo-uri, acorduri, repetiții de cuvinte, cam toată gama. Dar, cum nimeni nu s-a născut învățat, aceeași e situația și la tine. Poți să crești, dar chiar trebuie să te uiți și pe la celelalte fic-uri de pe forum să te mai inspiri de ici, de colo. Pe lângă asta, recitește înainte să postezi. Nici nu îți imaginezi câte greșeli se pot corecta într-o singură recitire. Hai, baftă, și capitolul următor te rog să fie mai bun.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fenomenul Fotbal Empty Re: Fenomenul Fotbal

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum