Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Gym EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Gym EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Gym EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Gym EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Gym EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Gym EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Gym EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Gym EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Gym EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Gym EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Gym

3 participanți

In jos

Gym Empty Gym

Mesaj Scris de SyleBV Mier Apr 18 2012, 17:00

Hey am vazut ca nu aveti nimic in acest topic asa ca m-am gandit eu sa fac cate ceva si pe aici.
Incep prin a va arata un model de alimentatie pentru elevi,studenti,lucartori la birou.

Program de alimentatie pentru elevi, studenti si lucratori de birou

Am facut un program de alimentatie care vine in ajutorul tinerilor care practica culturismul in timp ce umbla in prima parte a zilei la scoala. Deoarece am fost si eu student stiu cat de greu este sa faci munca de nota 10 si la scoala si la sala. Multi baieti de la sala care umbla la scoala, sau oameni care lucreaza in bioru vin cu scuza: “nu pot sa mananc in prima parte a zilei, fiindca sunt la ore/munca”.
In acest program incerc sa prezint cateva alternative pentru alimente care se pot consuma si la scoala sau la orice loc de munca fara problema si in aceasi timp te pregatesc pentru schimbul doi, cel de la sala:D. Daca nu mananci in prima parte a zilei sunt sigur ca nu pot sa dai 100% la sala.
Problema celalalta cu care se confrunta un student sau elev este lipsa baniilor. Nu zic ca nu este costisitor sa mananci sanatos si sa iei suplimente. Dar de multe ori totul depinde de vointa. Daca vrei sa te faci mare trebuie sa faci sacrifici, si tot timpul ai posibilitati. Eu cand eram elev, nu ieseam seara in oras, nu pierdeam bani la suc, bere etc. Nu mergeam la excursi cu clasa si puneam deoparte bani ce dadeau parinti . Nu luam haine in fiecare saptamana numai pentru ca e la moda. Sa nu vorbim despre tigari, benzina si alte lucruri cu care poti face economi. Numai trbeuie sa decizi ce este important pentru tine. Multi umbla cu masini, motociclete scumpe care consuma o avere si plang ca nu are rost sa bagi bani in sport si in culturism. Tu trebuie sa decizi ce este cu adevarat important pentru tine, si pentru ce merita sa faci sacrificii. Ca si alimente am scris numai ce este strict necesar ca sa cresti musculara. Nu am scris sa mananci somon sau carne de vita zi de zi, in loc poti sa iei necesarul de proteine din piept de pui, branza de vaca si oua. Alimentele astea sunt accesibili la pret. Si deoarece nu poti asigura cantitatea necesara de proteine numai sin alimente recomand si suplimente nutritive, macar 1 shake pe zi dupa antrenament.

Masa Nr 1.
Variante:
-200gr Fulgi de ovaz + 2 cupe de Whey Protein amestecat in blender cu 500ml apa
sau
-Paine integrala 51% (de la Kaufland) + 5 albusuri de oua, 1 galbenus
sau
-1 cutie de cottage cheese sau 200gr branza de vaca + 200gr fulgi de ovaz sau muzli
sau
-1 iaurt natur + 200gr fulgi de ovaz sau muzli
Un produse de multivitamine

Masa Nr 2.
Variante:
-5 Felii de orez expandat + shake cu 2 cupe de Whey Protein
sau
-2 placinte din fulgi de ovaz
sau
-1 cutie de cottage cheese sau 200gr branza de vaca + 200gr fulgi de ovaz sau muzli
sau
-1 iaurt natur + 200gr fulgi de ovaz sau muzli

Masa Nr 3.
Variante:
-300gr de orez + 250gr de piept de pui (sub forma de snitele sau tocanita etc)
sau
-300gr de orez + 5 albusuri de oua, 1 galbenus
sau
-300gr de orez + 1 conserva de ton (intreg in apa !!!)

Inainte de antrenament un produs pe baza de creatina minim 5gr

Masa Nr 4.
Dupa antrenament:
Variante:
-2 cupe de Whey Protein + 1 cupa Dextroza sau Maltodextrin + 10gr glutamina
sau
-4 cupe de Weightgainer + 10gr glutamina

Masa Nr 5.
Variante:
-300gr de orez + 250gr de piept de pui (sub forma de snitele sau tocanita etc)
sau
-300gr de orez + 5 albusuri de oua, 1 galbenus
sau
-300gr de orez + 1 conserva de ton (intreg in apa !!!)


Masa Nr 6.
Variante:
-1 cutie de cottage cheese sau 200gr branza de vaca amestecat in blender cu 500ml apa + 10gr glutamina
sau
-5 albusuri de oua, 1 galbenus + legume
sau
-250gr de piept de pui (sub forma de snitele sau tocanita etc)
sau
-5 albusuri de oua, 1 galbenus
sau
-1 conserva de ton (intreg in apa !!!)
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Gym Empty Re: Gym

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Apr 18 2012, 17:19

Ooookay...De unde să încep ?!
Ai făcut - "făcut" mă rog, pot pune în joc si o sumă astronimică (ca o ciocolată) că-i copy/paste de pe guagăl - un program de alimentaţie, cu titlul Gym în topicul Sport. Seems legit.
Dacă e făcut de tine, îţi apreciem - sau cel puţin eu- eforturile însă nu ştiu sigur dacă o să îl ia în considerare. Şi dacă o să îl ia, nu se va ţine de el.
Nu că aş avea ceva cu tine, dar dacă ne-ar fi interesat aşa ceva am fi aruncat o pleoapă pe net, nu îi văd rostul aici. Şi mai mult de-atât, nu cu titlul "Gym". E o legătură între alimentaţia sănătoasă şi sport, dar nu pot fi băgate în aceeaşi oală totuşi.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Gym Empty Re: Gym

Mesaj Scris de SyleBV Mier Apr 18 2012, 17:26

Este luat de pe net da si are titlul Gym fiindca aici vreau sa posta fiecare diverse exercitii sa discutam pe tema asta. Smile
Daca se considera inutil poate fii mutat.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Gym Empty Re: Gym

Mesaj Scris de SyleBV Joi Apr 19 2012, 22:36

Asa cum spuneam am revenit cu un model de exercitii pentru abdomen.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Gym Empty Re: Gym

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 02 2012, 19:48

Pentru început, mi se pare amuzant că am survolat prin acest topic mâncând dintr-o pungă de chips-uri și bând Mirinda cu lămâie Smile) Acum, nu zic că topic-ul e inutil, dar mi se pare că ai sărit deplasat de la ideea de alimentație sănătoasă la ideea de a trage la sală jumătate de zi. Eu nu am înțeles niciodată culturiștii. Și nici oamenii care spun despre ei că sunt frumoși. OK, un pic de fibră acolo nu strică nimănui, dar nici să-ți dedici ziua trasului de fiare. Și mi se pare absurd ce scrie mai sus cu ”nu pierdeam banii ieșind la suc cu prietenii”. Socializarea mi se pare ceva mai importantă decât corpul tău. Nu zic să stai numai la suc de dimineaţa până seara, dar nici să-ţi sacrifici prietenii şi colegii ca să arăţi ca şi cum ai fi umflat cu pompa... Părerea mea.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Gym Empty Re: Gym

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum