Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Titlu interesant EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Titlu interesant EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Titlu interesant EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Titlu interesant EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Titlu interesant EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Titlu interesant EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Titlu interesant EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Titlu interesant EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Titlu interesant EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Titlu interesant EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Titlu interesant

4 participanți

In jos

Titlu interesant Empty Re: Titlu interesant

Mesaj Scris de Schizo Joi Sept 06 2012, 23:01

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Mă bucur că ne arăți și latura asta a ta. Am văzut o sumedenie de tipuri diferite de poze. Deși aparatul te ajută la macro, nu pot să nu observ calitatea imperfectă a pozelor dpdv al focalizării. Nu zic că nu sunt bune, zic că poate vrei să lucrezi și aici. Also, sfat pe viitor: pune mai puține și des, ca să poată lumea comenta fiecare poză în parte, eu nu am să las un roman, dar am să evidențiez apusul departe de oameni și balta din urma destinului, care chiar mi-au plăcut. Restul nu mi s-au părut ieșite din comun, ci doar reușite. Also, sunt arahnofob, deci scuză-mă că nu zic nimic de gângânii, dar nu le suport Sad
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Titlu interesant Empty Re: Titlu interesant

Mesaj Scris de rikisu Vin Sept 07 2012, 13:58

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Deci cum sa incep... Prima poza am crezut ca este din meniul Mc Wrap de la Mc Donald`s, apoi am crezut ca este un prosop cu insecte moarte ,apoi am citit ce ai scris tu si mi`am dat seama ca era cu totul altceva. A doua este interesanta ,imi da senzatia de Photoshop. A treia este o poza extrem de frumoasa care poate sa fie chiar un wallpaper/background. A patra , este frumoasa , mai ales ca ai facut floarea sa fie pe primul loc, iar ceea ce e in spate nu e foarte important. Cea dea cincea... Este favorita mea. Rosu fiind culoarea mea favorita, iar trandafirul floarea mea favorita, iar cu acei stropi a iesit ceva superb. A sasea se putea mai bine, sa fi facut fluturele personaj principal. A saptea , nu am ce comenta , nu sunt pasionat de paienjenii, dar e frumos ca ii vad si eu fata. A opta, este o albina ( cred) care ai prins`o intr`un moment foarte frumos. A noua , ar fi fost superba daca nu ar fi fost cladiri, dar nu am ce sa fac pentru ca nu tu ai hotarat sa pui cladirile. A zecea , am ramas uimit ca am putut vedea o furnica de aproape si ca e asa ciudata. A unsprezecea , o buburuza draguta ,data viitoare daca vrei ai putea incerca o buburuza galbena, care e mai mica, dar dupa parerea mea mai draguta. A doisprezecea , "Un apus departe de oameni", chiar ai pus titlul potrivit. A treisprezecea , o imagine la care am fost sigur ca este photoshop, dar nu cred ca este . Musca ai prins`o la fix si ai facut`o personajul principal.
Cum a zis si Schizo mai sus , data viitoare posteaza mai putin si posteaza des, asa o sa scriem romane , exact cum am facut eu.
Bafta!
rikisu
rikisu
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 17
Data de inscriere : 23/07/2012

Sus In jos

Titlu interesant Empty Re: Titlu interesant

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Sept 07 2012, 16:01

Ţi-am editat eu post-ul acum, dar începând cu data viitoare o să te rog să postezi fotografiile cu link url,. De asemenea, postează mai puţine fotografii. Secţiunea Fotografie are şi ea propriul regulament, unde scrie lucrurile astea - să treci să-l citeşti.
Poate aparatul te ajută, dar nu e suficient. În mare parte ai de lucrat la încadrare, focusul e deplasat, iar în ciuda faptului că fotografiile au o calitate relativ bună, nu au aspectul acela deosebit - nu ar fi rău să te joci puţin cu culorile, nu în mode exagerat, şi să le dai un aspect mai plin de viaţă. Fotografiile cu trandafirul şi musca ar fi avut potenţial, dar în cazul primei subiectul e tăiat inestetic - merita un cadru mai lar - iar în cazul ultimei, lumina şi încadrarea strică - păcat, ar fi făcut un wallpaper frumos.
Totuşi, e mai mult decât ok, e nevoie doar de exerciţiu. Sper ca următoarea dată să postezi mai puţine fotografii ca să pot vorbi mai detaliat despre ele.
Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Titlu interesant Empty Re: Titlu interesant

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum