Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fara titlu  EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fara titlu  EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fara titlu  EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fara titlu  EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fara titlu  EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fara titlu  EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fara titlu  EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fara titlu  EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fara titlu  EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fara titlu  EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fara titlu

4 participanți

In jos

Fara titlu  Empty Fara titlu

Mesaj Scris de Flopy Joi Mai 24 2012, 23:52

Versurile spun destul de multe ,asta pentru cei care reusesc sa le inteleaga. provocare: cine vrea sa descrie ceea ce vede cand citeste asta,la cel mai sincer mod.

sunt un ciudat care din umbra lumineaza minti
retras din fire ma pierd pritre fel si fel de afluenti
multi copii de varsta mea deja sunt carunti
ma afund printre drogati si ii consider frati
ei au heroina ca antidot iar eu am rapu
muzica mea e un drog greu si iti rupe capu
nu o poti intelege si spui ca nu iti place
mesaju din versuri e ascuns adanc in carapace
te apuca dracii ca nu o poti desface pace
mijloace te-n toarce sa vi a2a zi la potroace
sunt casatorit cu muzica,e ceea ce mi-am dorit
adica cea mai ciudata si dulce fata am primit
o iubesc in intuneric si o hranesc cu rime
suntem niste eroi fara dume sume prime
din placere salvam ce mai putem din lume
adica pe cei care stiu s-asculte fara-nume

Admin edit: Titlul era deranjant, deci am decis să includ restul în descriere.
Ciao!

Flopy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 15
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 29

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Schizo Vin Mai 25 2012, 19:02

Flopy, fără supărare. Pentru tilul lung și promițător, mi se pare slab ce ai făcut aici. Rap-ul ăsta nu transmite mare lucru. Doar obișnuitele stări ale rapper-ului care iubește ce face și se mândrește cu ideea de băiat rău care stă printre daviști. Nu zic că e rea, dar eu am citit de la tine chestii mult mai tari. Prin urmare, ori sunt încuiat și nu înțeleg, ori nu ai transmis mai nimic ieșit din comun...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Darky Vin Mai 25 2012, 21:45

SuperSchizofrenic din nou te bagi intr'un domeniu in care fara suparare esti afon , chiar nu inteleg de ce postezi la ceva la care chiar din posturi eu vad ca esti 0 barat:D. Si acum ce vad eu prin aceste versuri : Vad un copil , cu o copilarie cam daramata , care si'a gasit pacea prin muzica rap, care vede o lume plina de foarte multe conceptii premature , in care copii de mici muncesc si sunt carunti de griji , pe care in mod normal nu ar trebui sa le aiva . Mai vad in aceste versuri un om care are prieteni nonconfomisti , care nu mai cred in viata , si si'o croiesc singuri, un om care scrie versuri cu multe intelesuri pe care doar oamenii care au trecut prin greutati pot intelege.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Deathwing Vin Mai 25 2012, 21:55

Scuze ca intervin intr-un domeniu in care deobicei nu imi dau cu presupusul,dar Darky ce ai zis tu acolo,explicatia ta a textului este precisa si probabil singura explicatie probabila a textului.Deci nu vad cum cum e ceva iesit din comun din moment ce acorda cititorului cam un singur punct de vedere.Oricum..E destul de bun.Cateva finisari pe ici pe colo si ar fi genial.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Darky Sam Mai 26 2012, 09:22

Aaaa.Deathwing , poi asta este doar punctul meu de vedere ( si nu am spus tot pentru ca eram presat de timp cu o problema personala) , altcineva ar putea intelege altceva din acel text, depinde de la persoana la persoana.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 26 2012, 13:24

Darky, același lucru este în jumătate din toate piesele rap. Zi-mi o piesă despre copilărie în care rapper-ul NU zice că a avut o copilărie grea și că a crescut cu drogați, dealeri și pușcăriași. Și 0 barat, zici? Parcă ne-am duelat în freestyle și mi-amintesc că te-am bătut. Atunci cum îți permiți ipocrizia să îmi spui mie că sunt afon în domeniul ăsta?
Dar dacă vreți să vă las numai pe voi, între voi, să vă dați cu părerea și să vă ridicați în slăvi unii pe alții, zi așa, și nu mă mai bag peste cerculețul vostru de prietenie.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Darky Sam Mai 26 2012, 18:26

Smile) Omule daca ai castigat un battle sa nu crezi ca esti maestru Very Happy. Sunt multe lucruri care nu le sti despre rap Very Happy, ti'am explicat si la free style tau . Si toti zic ca au o copilarie mai tragica pentru ca asa este;) cam 90% din cei care asculta rap asculta pentru mesaj , si pentru ca se regasesc in piese, daca iti spun si eu acum o mica parte din copilaria mea , crede-ma omule , de piatra sa fi si tot ti se ridica paru de pe maini;).De aceea se asculta rap'ul , pentru alinare, pentru dreptate;) genul asta nu se ascunde dupa tot felul de cortine Wink.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 26 2012, 18:49

Și eu îl ascult, și crede-mă, mă regăsesc în destule piese și le știu versurile pe de rost și mă gândesc cum parcă le-ar fi scris inspirați din povestea vieții mele. Ce mă deranjează la tine este nonșalanța cu care îmi spui mie că sunt neavizat în așa ceva, dar tu ești un mare cunoscător și îi tratezi pe ceilalți de sus la capitolul ăsta. O asemănare izbitoare cu tovarășul tău, Ploae, și anume, aroganța. Ceea ce poate v-a scăpat amândurora ar fi faptul că pentru a putea face rap de calitate, trebuie să cunoști la perfecție limba română. Și mai ales partea de gramatică. Având în vedere că e un gen muzical bazat pe versuri Wink

LE: Dacă un battle câștigat nu ajunge, mai provoacă-mă la câte e nevoie să mă poți considera măcar la același nivel cu tine Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Darky Sam Mai 26 2012, 19:03

Smile) Omule , nu scriu cu diacritice foarte bine :X , fa'ma incult , sau semidoct;), dar tu nu prinzi ideea, crezi ca daca ai castigat un battle esti expert , nici eu nu sunt expert, dar totusi , stiu putin mai multe ca tine Very Happy , cateva reguli despre cum se compune o piesa, si da sunt arogant, folosind si un citat :" sunt perfect imperfect" , da'ma in judecata pentru lucrul asta!

PS: Nu tratez pe nimeni de sus;) eu doar ti'am zis ca ai gresit , Very Happy , nu ar trebui sa sari asa de c*r in sus.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 27 2012, 11:01

Nu sar deloc, boss, nici în sus, nici în jos. Eu mi-am exprimat părerea despre freestyle-ul lui Flopy și ai apărut tu cu atacuri la persoană, dându-ți aere de cunoscător. Mă deranjează aroganța nejustificată. Nu ai cum să te dai expert într-o formă de manifestare artistică a cărei bază sunt cuvintele, dacă nici măcar nu știi unde se pune și unde nu se pune cratima. Nu am zis că sunt vreun expert în battle-uri sau rap, dacă ți-ai fi răpit din timp să-mi citești post-urile dinainte să vii, am zis că sunt doar un consumator, dar că nu mă pricep așa bine. Tu, în schimb, de la bun început ți-ai pus ștampila de avizat în frunte.
Deci stai liniștit, că nu mă aprind deloc, ți-am explicat doar ce m-a deranjat la tine. Și, din ce văd în ultimul post, încă mă deranjează.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Flopy Dum Mai 27 2012, 22:14

Fratilor nu va certati ca nu are rost. Darky s-a apropiat mult de adevar,e vorba de o viziune a vietii ,prin ochii unui copil matur care e marcat de ceea ce poate realiza. nu vreau sa par rau sau ceva de genu prin versurile mele,dar ca sa intelegi ideea tb sa citesti de mt ori, mesaju e ascuns si ca sa il poti intelege repede tb sa ai o problema psihica ce te ajuta oarecum. nu, nu st niste stari ale oricarui rapper,eu nush ce asculti u in mare parte dar sa fiu sincer trebuie sa ineveti sa asculti o piesa si sa ii simti mesaju. crede-ma ca am un fel de a fi ciudat rau si asta reiese in versuri,nu ma intelege nime usor si prefera sa se retraga din juru meu catalogandu-ma cn stie cum ptr ca nu e in stare sa inteleaga o gandire ciudata. daca vrei sa mai vezi niste lucrari de genu,iti dau id-ul meu flopy_rapp si iti explic eu mai mt despre rapp-ul asta k am avut de la cine sa invat si inca o mai fac. eu sunt genu de rapp-er care atunci cand scrie pune pret pe orice cuvant,adica orice cuvant isi are rost acolo nu e doar ca sa sune frum sau sa imi iasa o metafora. te astept sa vbm p mess daca e sau si aici ..dar intru mai rar p aici:D bafta si pace baieti!

Flopy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 15
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 29

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Flopy Dum Mai 27 2012, 22:18

sal Deathwing,multumesc de sustinere si imi pare bine sa vad ca mai sunt oameni care stiu sa simta un mesaj. ma consolez cu gandu ca sunt asemeni mie,care vor o schimbare sau pur si simplu tine de o puternica motivatie psihica ce te face sa intelegi lucruri pe care altii nu le pot intelege. Pace omule!

Flopy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 15
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 29

Sus In jos

Fara titlu  Empty Re: Fara titlu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum