Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
'nă ziua EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
'nă ziua EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
'nă ziua EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
'nă ziua EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
'nă ziua EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
'nă ziua EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
'nă ziua EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
'nă ziua EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
'nă ziua EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
'nă ziua EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


'nă ziua

+4
Bullet
iAndrei
Harlequin
EireneMcChaos
8 participanți

In jos

'nă ziua Empty 'nă ziua

Mesaj Scris de EireneMcChaos Lun Sept 10 2012, 18:46

Am observat că aici fiecare se prezintă cu propriul topic, aşa că urmez tendinţele Smile
Io's Eirene, doar o fătucă de 17 ani din Maramureş. Îmi place să citesc, ador să scriu, chiar dacă, din punctul meu de vedere, am mult mult de tot de lucrat până să-mi definesc stilul de exprimare. Mă fascinează astrologia într-o măsură, psihologia, îmi place antropologia, istoria, anatomia şi mai nou, psihiatria. Oh da bounce . În general ascult metale, dar gusturile mele se îndepărtează de multe ori de acest stil, deci sunt mai eclectică, aşa Smile
Îmi plac şi anime-urile, yaoi, gothic/dark like, care ascund ciudăţenii (gen Mirai Nikki, Hellsing sau Mnemosyne).
Sper să n-o dau în bară aici. Crăciun fericit santa
EireneMcChaos
EireneMcChaos
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Agăţătoarea hărţii României

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Harlequin Lun Sept 10 2012, 19:58

APşte fericit şi ţie, tânăr suflet confuz!
Bun venit în mica noastră familie.
Eu mi-s unchiu Grimm, dar poţi să îmi spui cum vrei Very Happy
Sper să te acomodezi pe aici şi să te înţelegi cu ceilalţi useri. De asemenea, stai liniştită, nu eşti singura care nu şi-a găsit stilul dar cu locul ăsta o să faci un salt destul de mare.
În rest, cam ce trupe preferi?
Ne mai citim:D
Bye jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Vizitator Lun Sept 10 2012, 20:00

Buna Eirene.
Eu sunt Dante,incantat.
Imi place descrierea ta, am facut psihologie doi ani ,daca te pot ajuta cu ceva,ne citim pe privat :*.
Istoria de-asemenea,am facut meditatii 1 an si am studiat de unul singur vreo 3 ani si inca studiez,despre psihiatrie,pot spune ca sunt un bun psihiatru Very Happy.
Imi place FOARTE MULT descrierea ta.
Cat despre genul de muzica: "metale", ei bine, suntem pe aceeasi unda.
Cat despre a o da in bara,stai chill,nu ai de ce sa-ti faci griji.
Am o intrebare:
-De unde ai aflat de forum?
Numai bine! :*

~Dante

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de iAndrei Lun Sept 10 2012, 20:12

Ciao, Eirene, nice name Very Happy. Eu sunt Andrei, aşa cum scrie şi p'aci pe la profil şi sunt dispus să ajut pe toată lumea atunci când există probleme sau nelămuriri. Dacă mă iau după descriere... eşti o fire tare energică, cel puţin în scris dacă nu şi în viaţa reală. Nu suntem pe aceeaşi undă cu yaoi-urile :]], dar ai o bilă albă pentru istorie, psihologie şi metale :]].
Dacă ceilalţi au întrebat despre origini şi meldoii, eu te întreb de cinematografie. Ce genuri de filme şi seriale te atrag şi care sunt preferatele tale?

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Bullet Lun Sept 10 2012, 22:15

Bine ai venit, mesager al Domnului. Încă un suflet căruia îi place istoria, aşa mai zic şi eu. Ţin să repet ca tot creştinul de pe-aici ce au menţionat şi cei de mai sus, descrierea ta lasă o impresie bună şi mă bucur că încă un scriitor a aterizat printre noi. Aştept să ne încânţi cu creaţiile tale cât mai curând, până începe şcoala dacă se poate, că dupa... ni se acreşte de orice carte/caiet şi orice literă în plus care-o vedem Smile). Glumesc... regulile de la sport rullz! \m/
Aşa, lăsând glumele păcătoase la o parte, eu îţi urez şedere plăcută şi îndelungată pe forum şi fie ca îngerii şi satanele pământeşti şi cereşti să te aibă în pază Very Happy. Ciaules!


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Darky Lun Sept 10 2012, 22:18

Buna si din partea mea.Cum este politicos m'am gandit sa iti transmit si eu sedere placuta, o sa te simti minunat toti sunt primitori etc...Ce vreau este sa ma uimesti cu creatiile tale:o3...ceao te pwp darky!
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de EireneMcChaos Lun Sept 10 2012, 23:43

Mamă, mamă, ce bine venită mă simt aici Very Happy În sfârşit un loc cu oameni aparent anormali, până acum. Spun anormali pentru că cei normali sunt plictisitori Laughing
Mulţumesc mult pentru urări Smile Îmi voi da silinţa în a fi un user model.
Păi uncheşule Grimm, obişnuiam să ascult Children of Bodom, Norther, Ensiferum, Zonaria and stuff like that (sper că nu vă deranjează scăpările mele britanice, căci engleza e a doua mea limbă maternă). Dar acum am trecut aşa la chestii diferite.. Nine Inch Nails, Ministry, Porcupine Tree, Tiamat, Terminal Choice. Pe lânga astea mai am şi trupe de suflet: Sentenced, My Chemical Romance (de pe la 12 ani, aşa Razz ), Zeromancer, Profane Omen, Deathstars şi Rotting Christ.
Pe lângă metale aş mai adăuga Agonoize, Happoradio, Hurts, ABBA, Modern Talking şi ..altele. Mă rog, ştiu ştiu, filozofia subgenurilor nu ar include toate trupele înşiruite între metale .. dar fie pietre Razz
Oh, Dante, am căutat ore în şir cu ajutorul dragului meu prieten, Google. Eu, chinuită de talent, căutam un locşor unde aş putea să-mi expun o idee, două, după ce-mi fac curaj Smile And thanks for the support, psihologule.
Neaţa dom'le Andrei (probabil eşti al zecelea Andrei pe care-l cunosc), nice to meet ya. Înainte de toate, am o întrebare (ca să îţi fac pe plăcere, să-ţi foloseşti calitatea de admin, hehe): am nevoie de n mesaje, n nu ştiu ce puncte, sau ceva rank ca să îmi pot posta creaţiile? Sincer am tot căutat pe-aici, da' de găsesc o regulă sau aşa, n-am găsit, aşa că scuzaţi-mă că întreb Very Happy
Da, filmele ... Sincer, nu-s fană mare pentru imaginile care rulează pe ecran, cel puţin nu la nivelul în care să am nişte genuri favorite. Dar interesul mi-e trezit de horror-uri sau thrillere psihologice, în general. Gen Orphan, Session 9, Shutter Island, Mysterious Skin. Pe lângă asta mai adaug V for Vendetta (deci ador filmul ăla), Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Inception ..uh, nu-mi vin altele în minte Sad
Seriale.. oh, House şi Anatomia lui Grey, plus emisiunile gen The OCD Project, Taboo etc. Nu prea folosesc televizorul sincer, decât să mă uit la Ora de Business xD
Mulţumesc de compliment, sunt energică doar pe lângă oamenii energici. Şi când sunt entuziasmată Very Happy Şi în viaţa reală, şi-n cea virtuală, that is.

Mersi Bully şi Darky pentru welcoming Smile
Scuzaţi la mine, nu vreau să par prea vorbăreaţă, că nu-s în general, dar nu m-am aşteptat să fiu primită cu atâta căldură Sad *free hugs for everyone* Şi mulţumesc că v-aţi luat din preţiosul vostru timp să mă citiţi Smile
EireneMcChaos
EireneMcChaos
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Agăţătoarea hărţii României

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de iAndrei Lun Sept 10 2012, 23:56

Pentru a-ţi răspunde la întrebare: Nu ai nevoie de puncte de muncă pentru a îţi posta creaţiile. Punctele de muncă sunt câştigate prin a posta, într-un topic personal în cadrul subforumului, o serie de munci lunare, pe care le alegi dintr-o listă updatată tot lunar Very Happy. Cu punctele de muncă poţi cumpăra beneficii precum Artist Box sau un loc în Hall of Fame (aceste lucruri încă necesită o dezbatere în privinţa stabilirii detaliilor).

P.S. Da, un prieten avea o vorbă "Când mai fac unii câte un copil şi nu ştiu cum să îi zică... ce se gândesc «No... hai să îi spunem Andrei, ca e la modă»" .. Poate şi ai mei au stat prost cu inspiraţia :]].

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de EireneMcChaos Lun Sept 10 2012, 23:58

Mulţam pentru răspunsul rapid! Very Happy
EireneMcChaos
EireneMcChaos
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Agăţătoarea hărţii României

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Schizo Mar Sept 11 2012, 07:53

Salut, Eirene, deși obișnuiam să fiu printre primii care urează cuiva ”bun venit” sau răspunde pe la vreun topic (vezi în stânga, top postatori Smile) ), timpul nu-mi mai permite ca odinioară. Dar mai bine mai târziu decât niciodată. Deci, bun venit, sper să te simți bine în micuțul nostru colțișor artistic, sper să ai parte de o ședere cât mai lungă și frumoasă, să te simți bine alături de noi și să te delectezi cu artă de calitate.
P.S.: mă bucur că se lărgește cercul scriitorilor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Sept 11 2012, 11:21

Bună, Eirene - numele tău sau doar nickname ? Sună mişto, oricum.
Bun venit pe forum, sper să îl găseşti ca pe un loc plăcut şi să îl populezi o perioadă cât mai îndelungată. Gusturile mele în muzică sunt la fel de diversificate, deci să nu ţi se pară prea spectaculoasă trecerea de la metale la chestii cutiepie. Nice tastes, dear. Din lista aia lungă doar astrologia nu mă pasionează, în rest absolut tot. La filme şi seriale suntem, de asemenea, pe aceeaşi lungime de undă.
Mă bucură când userii dau singuri de forum - deci se poate.
Desenezi/Fotografie/Photoshop, ceva ? Scuze dacă ţi s-au mai pus aceleaşi întrebări, n-am citit ce au spus colegii mei - proud lazy person hier. :3
Sper să ne mai intersectăm pe aici. Happy postin' and have fun~ *huggies*
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de EireneMcChaos Mar Sept 11 2012, 13:43

Helău Georgiana Smile
Da, e doar un nick, nu sunt obişnuită (nici în viaţa reală) să-mi folosesc prenumele.
Cei mai mari decât mine, în vârstă, mi-au spus mereu că nu voi rămâne cu metale toată viaţa (evident, nu pot renunţa nici dacă m-ar obliga ADNul Smile ), dar nu prea îmi pasă. Ascult orice dacă sună bine, dacă trezeşte acel ceva în mine, ce-o fi el.
Da, îmi place şi să desenez şi să fac poze, mi-ar plăcea şi fotoşopatu', dar nu m-am perfecţionat în niciuna dintre astea. Am încercat, recunosc, m-am chinuit, dar nu mi-a ieşit şi-am rămas la scris.
Thank you Smile
EireneMcChaos
EireneMcChaos
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Agăţătoarea hărţii României

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Sept 13 2012, 22:00

Aw...craciun fericit si tie >Very Happy< Sarbatori fericite cu muuulta, muuulta zapada si reni de toate natiile, si hectare intregi de braduleti colorati si veseli, si Sper ca Mosu` sa reuseasca cumva sa evadeze de sub patul meu si sa ajunga la tine sa`ti duca uriasele cadouri >Very Happy<

Oke, acum revenind: Scuze de nebunia de mai sus, doar ca mi`ai inveselit ziua prin urarea asta. Ma simteam intotdeauna ciudat cand cantam colinde in timpul toamnei/verii/primaverii...bine, si al iernii.
Bun venit! Sincer, pe mine m`ai cucerit si vroiam sa fiu macar printre primii cinci care te intampina. Imi cer scuze pentru intarziere. De obicei fac asta, dar acum chiar ca am exagerat. Sper sa te simti bine pe forum, `nea Google mai are si el momentele lui, sa`i zici mersi si din partea mea cand il vezi. Dar revenind la adevaratul star, ANG-ul este un loc in care creatiile tale vor fi binevenite, si eu astept cu nerabdare sa reusesc sa termin turul forumului si sa vad si operele tale.

Uhm...just a small question...Din ce parte a Maramuresului esti mai exact?

Si...cam atat. Bun venit din nou, sper sa te distrezi, si scuze din nou de intarziere.
Have Phun! Wink
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de EireneMcChaos Joi Sept 13 2012, 22:12

Oh, so you're as crazy as I am Very Happy
Mersi pentru urări, Dark Fantasy Smile
Sunt din Sighetu Marmaţiei aka locu' unde se-agaţă harta în cui xD
Şi da, mă simt bine pe forum, i-am şi dat o bere lu' nea Google! Vreţi şi voi un rând? Wink
EireneMcChaos
EireneMcChaos
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 21
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Agăţătoarea hărţii României

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Sept 13 2012, 23:48

Ce tare... x3!
First: Tare ca vroiam si eu o bere si n`aveam cu cine Smile)
Second: Nu stiu daca la fel de nebuna, dar normala nici eu nu sunt
Third: Uhm...stii, eu sunt din sapanta...:">

Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

'nă ziua Empty Re: 'nă ziua

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum