Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

3 participanți

In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de Nekirus Lun Iul 23 2012, 15:57

Acest videocilp spune cam totul.

Traducere:
Viata este dura, asta e sigur. Cand te ridici o sa fi trantit din nou jos. Cand esti jos, o sa fi calcat in picioare. Sfatul meu pentru tine nu te va ajuta pe partea materiala. Nu exista nici un secret, o sa cazi jos, te vei impiedica, vei fi impins, o sa sfarsesti cu fata in pamant. Dar de fiecare data cand se intampla asta tu trebuie sa te ridici inapoi pe picioare. Trebuie sa te ridici cat de repede poti, indiferent de cate ori esti nevoit sa o faci. Aminteste-ti asta: pentru a obtine succesUL trebuie sa te ridici de mai multe ori decat ai fost aruncat jos. Din experienta am invatat ca nimic nu e gratis sau usor de obtinut, viata e grea, foarte grea, incredibil de grea, o sa esuezi de mai multe ori decat o sa reusesti si nimeni nu te va ajuta cu nimic. Depinde de tine sa iti incordezi pieptul, sa iti intinzi gatul si sa treci peste toate dificultatile, obraznicia, ticalosienia si nedreptatea. Vrei mai mult decat ai acum? Dovedesti-o! Vrei sa fi cel mai bun care exista in ceea ce faci? Iesi acolo afara si devin-o! Odata ce ai decis asta o sa stii unde iti este locul si nu vei da inapoi pana nu vei ajunge acolo unde vrei. Asa se nasc castigatorii. La sfarsitul zilei succesul este ceea ce vrem cu totii, cu totii vrem sa castigam si cursa va fi castigata, nu exista nici un dubui cu privire la asta. Asa ca , haide, zboara catre top, fugi mai repede, viseaza maret, traieste mai bine decat ai trait pana acum. Puterea este in tine, poti sa o faci, fa-o pentru tine, DOVEDESTETI TIE INSUSI.


Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Re: Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 23 2012, 16:21

Uite, ce am văzut aici m-a dat pe spate. Asta a fost o adevărată lecție de viață, servită excelent. Felicitările mele pentru ce ai făcut, Rasen, muzica, imaginile, vocea, sincronul, absolut totul este perfect. Nu-i pot găsi niciun reproș, niciun punct negativ, orice aș face. Nu mai zic de încărcătură emoțională. Bravo Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Re: Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de SyleBV Lun Iul 23 2012, 16:24

Cuvnte alese cu foarte mare grija si etrem de adevarate.
Acest mesaj este unul excelent si demn de luat in considerare de toti.
A fost ales foarte bine ca imagine seria Dragon Ball Z deoarece multe momente sunt ecelente eemple pentru ce zice omul ala acolo.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Re: Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de Nekirus Lun Iul 23 2012, 16:24

Uhm, eram prea emotionat si am uitat sa mentionez. Acest filmulet nu este facut de catre mine. Doar m-a miscat atat de tare incat nu m-am putut abtine sa nu il postez. E facut de un tip de pe youtube, eu doar am facut traducerea. Toate drepturile si laudele ii revin lui.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Re: Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 23 2012, 16:31

Well, ăsta era un amănunt important, dar e bine că îl precizezi chiar și acum. Oricum, eu sunt mulțumit și că l-am văzut și chiar vreau să-ți mulțumesc că ni l-ai împărtășit, nu cred că se supără nimeni pentru acest lucru Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant. Empty Re: Tupeul de a te ridica de fiecare data cand esti trantit la pamant.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum