Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Desene - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Desene - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Desene - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Desene - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Desene - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Desene - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Desene - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Desene - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Desene - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Desene - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Desene

+6
Deathwing
Sarpe
Aggie.
Schizo
Darky
hahaha
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Desene - Pagina 2 Empty Re: Desene

Mesaj Scris de Harlequin Mier Sept 19 2012, 11:19

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic: >Smile
Yoshi!

Păi, ţin să te felicit pentru progresul tău. De la primul desen la ultimul, chiar mi-se pare că ai evoluat destul de mult. Acum vedem dacă o să păstrezi ritmul ăsta (eu sper că da).
în orice caz, deşi cred că s-a mai zis, axează-te cât mai mult pe proporţionalitatea corpului şi a feţei.
Oricum good job.
Dragon Ball fan >Smile
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Desene - Pagina 2 Empty Re: Desene

Mesaj Scris de hahaha Sam Ian 26 2013, 10:35

Multumesc pentru sfaturi si aprecieri. Deocamdata ma limitez la tutoriale si la a reproduce imagini( atunci cand fac din minte nu prea imi ies desenele, nici nu prea stiu ce as putea sa desenez Sad ).
Hercules
Fata la desenul asta eu am facut doar parul, fata si nasul.
hahaha
hahaha
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 03/07/2012

Sus In jos

Desene - Pagina 2 Empty Re: Desene

Mesaj Scris de Bullet Dum Ian 27 2013, 14:20

Următorul mesaj este doar o părere personală în calitate de consumator de artă şi nu de critic:


Uite c-am apucat şi eu să ajung pe-aici. Ce pot să-ţi spun? Îmi plac desenele tare în mare parte, dar am să mă leg doar de unele, ultimele chiar.
Ultimul e puţin cam ciudat ca anatomie, parcă m-aş uita la evoluţia omului ca femeie, ori aşa ai vrut tu să-l faci. E destul de interesant însă având în vedere faptul că nu te-ai zgârcit chiar aşa tare la detalii.
Hercules e drăguţ. Coloring simplu, dar frumos şi nu se poate să nu zâmbeşti şi tu atunci când îl priveşti. Frumos, n-am ce comenta. Linia aia de la gât pare prea lipită de barbă, cred eu, şi dă senzaţia că ar avea... ,,guşă" (nu mi-a picat altceva în minte Smile)). Poate dacă făceai dunga aia mai în spatele bărbiei arăta mai bine.
Celelalte cu Dragon Ball Z îmi plac. Acorzi atenţie detaliilor, suprinzi personajele în ipostaze interesante şi nu le faci ca şi cum ar sta statuie atunci când le desenezi. Încearcă pe viitor să scoţi mai clar desenele, ar arăta mult mai bine. Felicitări, deocamdată şi multă baftă-n continuare!


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Desene - Pagina 2 Empty Re: Desene

Mesaj Scris de Dark Fantasy Dum Ian 27 2013, 18:09

"Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic"


Am ajuns si pe aici nu pot sa`mi explic de ce nu am lasat un comentariu mai devreme dar o sa incerc sa ma revansez.

Asa...1 - Acesta a iesit bine, chiar foarte bine, si la proportii te`ai descurcat perfect.Doar la umbre si par mai aveai de lucru, dar acestea se pot adauga si ulterior.
Desenele din primul post sunt foarte bune, la primele doua, cred, ar fi ajutat mult niste creioane mai bune, dar in rest sunt destul de reusite. Nice work!
Batman are capul un pic cam mare, si umarul lui stang e putin cam...patrat, si la Superman ai cam incurcat tot, dar nu sunt chiar atat de rele. Nu fi negativist/a, intotdeauna se poate mai rau.
La desenele din DBZ nu stiu ce sa comentez, nu sunt foarte buna la acest gen, si oricum Dante si Death au spus ce trebuia spus. Totusi, mie mi se par bune.
Asta il iubesc. Si ca tema, si ca tehnica....mai putin faptul ca nu l`ai colorat, dar mi se pare superb.
La chitara si bicicleta mai aveai de lucru, si cred ca ar fi iesit mai bine cu un model. Sun chestii tehnice si linii drepte sau curbe exacte pe care trebuie sa le respecti. Le`ai facut cu mana libera, nu? Sfatul meu e sa fi un pic mai sigur/a pe tine, sa iei un liniar, si eventual ceva rotund, un creion bine ascutit si sa incerci iar. Practice makes you perfect.
Palmierul...nu stiu cum ai vrut sa`l faci. Daca vroiai sa`l faci in stil anime sau ceva de genu`, ti`as fi recomandat carioci, si carioci in mai multe nuante, sa se poate vedea umbre clare si bine definite. Daca vroiai sa`l faci in mod realist ti`as fi recomandat multe, multe culori, mai mult de patru frunze per copac, si un pic mai mult volum decorului, pentru ca pare pur si simplu plat: un covor verde cu crem pe o podea albastra. Si cred ca am aceleasi lucruri de spus si despre cel facut in photoshop. Desi acolo ai fi avut mai multe optiuni.
Si The Pinky and the Brain imi place mult. Podeaua aceea cu scanduri micute, si scurte, cu cuie mari ca si pentru o casa de soareci si personajele foarte frumos desenate si cu multa personalitate mi se par fermecatoare. Dar cel mai mult si mai mult imi plac acele nume cu sageti de deasupra Smile) Pur si simplu scot tot din banalitate.
Itchy and Scratchy sunt la fel, plini de personalitate. Daaaaaar...aici mai am cate ceva de comentat la proportii. Capul pisicii pare anormal, ca si cum partea de sus a craniului nu ar apartine de restul corpului. Or fi ele desene, dar tot trebuie un pic de atentie. Si nasul soricelului e un pic cam prea ascutit, iar picioarele mai puteau fi ajustate. Cele ale pisicii sunt aproape in regula, dar la soricel, cel drept e prea stramt la sold, si cred ca ar fi trebuit sa aiva pulpa putin mai evidentiata.
Goku & Freeza iese, intr`adevar in evidenta, se vede ca ai lucrat la el. Felicitari!
Hercule arata destul de asemanator u cel din desene (daca mai tin eu bine minte), doar la nasul e un pic anormal.
Fata. Aici am ce comenta. Buzele si barbia sunt putin mici, si la fel si fruntea si capul. Saaaaau ochii si nasul sunt putin mari. In rest e ok, la textura ai putea sa mai lucrezi putin, sa faci acele urme de creion putin mai uniforme, si sa dai parului putin volum prin umbre.

In concluzie...ai talent. Mult. Dar trebuie doar sa mai exersezi. Incearca sa acurzi mai multa atentie proportiilor si detaliilor atunci cand te uiti la ceva poze, sau la un model pentru un desen. Si fi mai sigur/a pe tine, orice tremur al mainii se poate observa in desen, si stiu asta pentru ca si eu am o mana exagerat de nesigura. Doar continua sa desenezi si sa evoluezi, si te asigur ca vei reusi sa te perfectionezi.
Cheers;)


Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Desene - Pagina 2 Empty Re: Desene

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum