Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
D&D.[deci & desene] EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
D&D.[deci & desene] EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
D&D.[deci & desene] EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
D&D.[deci & desene] EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
D&D.[deci & desene] EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
D&D.[deci & desene] EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
D&D.[deci & desene] EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
D&D.[deci & desene] EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
D&D.[deci & desene] EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
D&D.[deci & desene] EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


D&D.[deci & desene]

+15
SaberSlashS
Royal__blood
1ce
Unffox
Chlo
Dark Fantasy
Thomas
Sieside
Bomboni
Bullet
Harlequin
Schizo
iAndrei
iGeorgiana
Deathwing
19 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

D&D.[deci & desene] Empty D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Sam Apr 14 2012, 23:21

Nu o sa le pun pe toate deodata ca altfel am termina discutiile repede.
Incepem cu ceva mai vechi.

1.
2.
3.
4.
Astept pareri.Dupa voi mai pune ^^.


________________[posturi unite]________________


Multumesc pentru aprecieri Very Happy.


Aici e ceva original.
Si colorat.E primul lucrul colorat in photoshop deci :-"
Iar asta e pt jocul League of Legends

Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 15 2012, 15:42

Hei, îmi plac foarte mult desenele tale. Te descurci la anatomie şi îmi place cum colorezi (eu niciodată nu am fost bună la asta). Pentru primul desen colorat în Photoshop, ţi-a ieşit genial.
Iar ultimul cu LOL, mai ai de lucrat la încadrare, îţi cam iese din pagină prima..bâzdâganie. Smile)
Dar îmi plac, sunt superbe.
Keep up the good work and make 'em better.

EDIT: Uitasem ceva. Vreau să te felicit pentru faptul ca ai rămas la desenul traditional şi nu ţi-ai "stricat" stilul cu tableta. Poate exagerez şi suna urât - sau jignitor pe altă parte - însă cu mulţi prieteni s-a întâmplat aşa.E unul din cazurile în care dacă intervine tehnologia, se strică frumosul. E altă senzaţie când simţi cum "curge" creionul pe foaie şi tu eşti "păpuşarul".


Ultima editare efectuata de catre Georgiana in Dum Apr 15 2012, 16:17, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de iAndrei Dum Apr 15 2012, 16:06

Pe celalalt site nu am vazut decat desenele cu copacul si parca si primul din a doua serie, cel cu femeia.
Dragonul ala e desenat demential, ai acordat atentie in special detaliilor care au facut desenul foarte special. Umbrele sunt date excelent, fiecare la locul ei, iar conturul este flawless..se vede ca tii creionul cu experienta.
Coloring-ul mi se pare uimitor, ai reusit sa faci asta in PS..si cu mouse-ul? E grozav, ai respectat tonurile si nuantele culorilor exact asa cum trebuiau sa fie.
Femeia-copac e tare Very Happy cu toate ca fata ei tradeaza anatomia..nu arata asa tanara si asta e un aspect important. Si ca tot vorbeam de anatomie, a fost bnine facuta..ai respectat toate regulile si eu de obicei ma uit dupa linia umerilor si a soldurilor..aici sunt perfect aliniate .
Coloring-ul e din nou excelent si nu ma pronunt pe restul dedesene pentru ca m-as repeta.
Spor la desenat!

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 15 2012, 18:12

Foaaarte tare. Prietene, m-ai dat pe spate cu femeia-copac, serios. Colorat arată bine, dar prefer originalul (sunt mare fan alb-negru). Cât despre chestiile din LoL, nu pot să mă pronunț, pentru că nu știu jocul, dar mi-a plăcut importanța acordată detaliilor. Ești de-a dreptul un desenator desăvârșit. Multă baftă Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Harlequin Dum Apr 15 2012, 22:18

Desenele le-am mai vazut, dar tot super mi-se par, mai ales cele ce tin de natura (si mama natura :> ). Se si simte ca pui pasiune in ele, iar asta este un lucru foarte bun.
Cat despre cele din LoL, ti-au iesit super Very Happy
doua intrebari: care este eroul tau favorit?
Ai putea sa il desenezi pe teemo ambuscat de nocturne? (mereu am vrut sa vad un desen in genu :X...cu teemo uitandu-se speriat la el si lasandu-se pe spate >Smile )
Oricum, mult succes si avia astept sa iti mai vad ce ai creeat jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Bullet Dum Apr 15 2012, 22:53

George(daca-mi permiti sa-ti zic asa:D), un alt talent(se vede ca-i un forum de artisti si artiste). Omule, desenezi grozav! Desenul acela cu dragonul: detalii, coloring grozav, perfect+desenele cu copacii unde la fel, ai fost atent cu fiecare detaliu. Desenul cu individa ,,incopacita", la fel cum spune si Georgiana, stai bine cu anatomia, n-am ce zice, iar versiunea color...AWSOME! Spor la desenat si asteptam si alte desene!
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Mier Apr 18 2012, 12:38

Pai Georgiana..eu mi-am luat o tableta si astept sa vina cablul USB Smile).Ideea e ca daca vrea sa fac ceva din asta mai tarziu..nu prea pot sa raman doar la stilul traditional.Adica eu vreau sa ma implic in realizarea artei pentru jocuri ,cover-uri de carti,trading cards game etc.Si daca vreau asta,trebuie sa invat sa lucrez si digital.

Asta e o creatura din Star Wars pe care am facut-o fiindca ma plictiseam si voiam sa testez Blender-ul.
Iar acesta l-am facut in clasa a 8-a cred xD

@GRimm Pai momentan joc Ezreal AD carry destul de mult Very Happy.Si la Nocturne am 2 skin-uri.O sa il desenez cat de curand,acum ca ai propus si fi sigur ca il voi pune aici.

/Edited by Ang
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Vizitator Mier Apr 18 2012, 13:01

Un adevarat geniu,ce pot sa spun.
Felul in care(chiar si in clasa a 8-a) dai umbre,incat pare 3d,zici ca iese din foaie.
Cat despre tableta,bafta :* daca ai nevoie de ceva,nu ezita sa ma intrebi (acu sa nu te gandesti ca stiu multe,stiu cateva chestii in legatura cu tableta si folosinta ei in photoshop,cam atat).
Bafta in continuare Very Happy

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Schizo Mier Apr 18 2012, 19:37

Extraordinar, George. La fel ca pe Dante, m-a surprins să văd cât de talentat erai încă dintr-a opta. Ce pot să-ți zic decât să-ți urmezi visul și să faci asta toată viața? Smile E cel mai înălțător sentiment din lume Very Happy Când mai apuci, mai aștept desene, și mai noi, și mai vechi, e o plăcere pentru ochii mei să te văd Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Dum Apr 22 2012, 12:46

Multumesc pentru aprecieri Very Happy.Unele putin cam exagerate ce-i drept.

Acesta este facut dupa un tutorial de pe drawspace in clasa a 8-a.
Si acesta e facut dupa o poza in mare parte pentru o prietena recent.
Da stiu ca e capul prea mare dar cand am vazut greseala era prea tarziu..Neutral.Si am zis ca arata mai grotesc asa..


/Edited by Ang
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 22 2012, 15:13

Foarte mișto ultimul desen. Joker e unul din caracterele care mi-au marcat viața. De-a dreptul mare capul, da, dar dacă știi că ai greșit, asta e important Very Happy Și... drgăuță și Harley Queen Very Happy Dintotdeauna mi-a plăcut gagica Smile)
Cât despre primul, nu pot decât să rămân uimit când văd ce bine știi să dai umbrele și detaliile astfel încât desenul chiar să pară real! Bravo!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Bomboni Dum Apr 22 2012, 19:18

Se vede ca ai taleeent! Ai resuti sa faci acele desene sa fie perfecte. Detalile sunt cele mai importante intr-un desen, asa ca esti pe drumul cel bun. Nu am vazut depasire, nu am vazut linii puse aiurea desi acolo, cel cu Joker, parca are o fata prea triunghiulara.
Bafta!Smile
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Harlequin Lun Apr 23 2012, 16:58

Ea este doamna Harlequin Smile). Wing, mersi că ai vrut să ne faci o poză de familie Smile)
Ce pot spune despre aceste 2 imagini, decât că mi-au plăcut la nebunie.
Prima cel mai mult...mai ales că îmi plac chestiile de genul, iar a doua...după cum am spus mai sus: un portret de familie reusit >Smile )
Dup[ cum a spus si schizo, te descurci excelent cu umbrele şi să fiu sincer, sunt puţin invidios pe chestia asta.Totuşi, nu pot nega faptul că faci o treabă excelentă. cheers
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Sam Apr 28 2012, 12:58

Multumesc inca o data pentru aprecieri si critica.Cu cat mai duri,cu atat mai bine .

Asta e o carte din Magic the Gathering.
Am facut-o pentru a ma invata cu desenatul metalului.Trage mai mult spre schita detaliata decat desen "get-beget".


Hextech Anivia.League of Legends.Jucat cu burnisher-ul.
Dupa cum se observa la prima vedere,coada si un picior nu sunt chiar pe modelul corect si umbrele sunt gresite.Aici m-am grabit dar nu am de gand sa revin asupra desenului.


Astept critica.

/Edited by Ang
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Harlequin Sam Apr 28 2012, 20:22

La prima, mi-se pare puţin cam prea ştearsă, dar a doua, pur şi simplu, genială. Deşi am mai văzut-o, tot mă uimeşte. Felul în care ai acordat atenţie detaliilor, o fac să pară realistă şi metalică. Cumva este unul din eroii din LoL? Îmi pare cunoscută
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Sieside Sam Apr 28 2012, 20:31

Amândouă sunt desene extraordinare,făcute realist cu reflecția luminii și umbrele foarte bine efectuate.Aștept cu drag noi desene din partea ta!
O întrebare: Faci lecții?
Sieside
Sieside
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 81
Data de inscriere : 28/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Ex-Side

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Sam Apr 28 2012, 20:54

@Harlequin Da ..E skin-ul hextexh la anivia xD.Da,este putin cam steara.Cred ca am dat prea mult cu blenderul intr-o singura parte.
@Sieside.Nu,nu fac lectii.Tot ce fac fac singur sau dupa tutoriale ,cand stiu ca e un subiect pe care nu l-am mai abordat si mi-ar prinde bine sa exersez.Ma rog,asta faceam inainte.Acum daca trebuie sa desenez ceva ce nu am mai desenat,fac multe schite/studii asupra lui si abia apoi trec la "the real deal'.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Thomas Dum Apr 29 2012, 10:28

Desenele tale sunt pur si simplu..geniale.
Bravo, DeathWing. Imi place stilul tau de a face desenele sa para realistice (3D) si cum lucrezi la detalii. Astept sa mai vad desene de ale tale. Smile
P.S.: Am vazut cateva peisaje pe cartea de germana Smile) (cred ca stii la ce ma refer)
Thomas
Thomas
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 15
Data de inscriere : 11/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Buzau

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Dum Apr 29 2012, 12:01

Meh cred ca pe ala era o caricatura a profei de germana,..Si alea erau asa.De prosteala.Pe cartea asta de a 10-a am mai multe portrete Very Happy.Si adaptari ale desenelor din carte.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Dark Fantasy Dum Apr 29 2012, 15:36

Oooke, that`s kinda freaking awesome. Drace, te pricepi al naibii de bine. Uhm... am o intrebare: Te`ai gandit sa faci ceva in legatura cu asta in continuare? O scoala, sau ceva de genu`?
Desenul meu preferat e oficial acesta. Just love it.
Si...cam atat deocamdata, spor la desenat!
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 19:38

Din nou lucrări excelente. Nici nu știu ce să scriu în 3 rânduri și totuși TREBUIE să-mi exprim uimirea de cât de bine poate desena un om singur, de capul lui. Felicitările mele pentru nivelul la care ai ajuns și nu vreau decât să o ții tot așa. Așteptăm și alte desene, la fel de detaliate pentru că, nu-i așa? Aici se vede talentul cel mai bine Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Deathwing Dum Mai 06 2012, 12:46

@Dark Fantasy .Prima optiune la facultate e ceva bazat pe fine arts/design.
Aici e un WIP ..pe care l-am lasat asa.E un fel de schita de portret..Cam vechi desenul..
https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/2cntaib.jpg
Acesta nu e original..E din Dragons of Autumn Twilight.Un film de animatie si o nuvela grafica ce m-a impresionat mult.
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/3355tly.jpg

Tura viitoare voi posta un animal si niste lucrari anime de-ale mele mai vechi.Mai am si cateva portrete dar mai incolo Very Happy.
Astept in continuare critica si multumesc pentru comment-urile de pana acum.

Mic edit.Nu voi posta de acum decat atunci cand voi strange macar 4 comment-uri .Bineinteles ca voi posta de la 3 lucrari in sus de acum.


Ultima editare efectuata de catre Deathwing in Sam Mai 12 2012, 00:10, editata de 1 ori
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Chlo Dum Mai 06 2012, 13:03

D&D -> Deci Demential. Cred ca am mai trecut pe la topicul tau cu desene si m-am tot benoclat dar nu stiu cum de nu am lasat nici un comment, or anything. Se poate sa fi fost asa de uimita incat sa fi ramas fara cuvinte.

Okay nu stiu ce imi place cel mai mult ... intregul ca intreg sau detaliile, care, sunt absolut uimitoare. Si eu desenez insa nu am niciodata rabdare sa fac atatea detalii cate ai tu aici. As vrea sa aleg unul care imi place cel mai mult, insa ar fi calomnie pentru ca pe toate le consider foarte bune. Imi place primul din ultimul post in mod special, are o expresivitate anume, and it creeps me out. Ma uit atat de atent, incerc sa vad fiecare detaliu dar ochii aia, sunt hypnotizing, sin u ma pot uita altundeva [desi uitandu-ma acolo ma astept in orice clipa sa apara o faza gen “when you see it, you’ll shit bricks”, in asa fel incat sa scream my lungs out].

Greseli de ordin tehnic sunt prea putine ca sa fie enumerate. Singurul lucru la care as avea de comentat sunt ca, la unele, mi-ar placea ca linia sa fie mai sharp, pentru a se distinge mai bine. Poate in reality, they are, si e de vina doar calitatea pozei, nu imi dau seama exact. Oricum, keep up the good work, sunt curioasa cu ce mai vii nou.
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 06 2012, 14:09

Superb, Deathwing, sincer. Prima poză din ultimul post m-a lăsat mască. E atât de creepy gagica aia, deși nu asta e ideea, încât... Detaliile din jurul ochilor sunt incredibile. Nu am cuvinte să-ți mai laud desenele, sincer. Ca și Chlo, aș vrea și eu să văd niște linii ceva mai accentuate, deși presupun că ăsta e stilul tău, toate desenele pe care le-am văzut de la tine așa sunt. În fine, multă baftă și să vedem și ce ai zis că mai ai să ne arăți Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Unffox Dum Mai 13 2012, 00:44

Pacat ca pozele cam lasa de dorit. As fi vrut sa urmaresc ceva mai atent liniile modulate si hasura - mai invat si eu ceva. [ Deah, eu tanjesc sa am foaia in fata si sa ma holbez la desen pana ma prind de fiecare particica. Asa fac cu desenele colegilor mai mari... ]

Sunt foarte reusite si ma refer la toate desenele - evident, ce era sa spun si eu, incepatoare... ?

Astept sa vad si alte lucrari. Succes in continuare ! ^^
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

D&D.[deci & desene] Empty Re: D&D.[deci & desene]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum