Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
My funny little world  - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
My funny little world  - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
My funny little world  - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
My funny little world  - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
My funny little world  - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
My funny little world  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
My funny little world  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
My funny little world  - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
My funny little world  - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
My funny little world  - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


My funny little world

+4
Schizo
Harlequin
Royal__blood
Dark Fantasy
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Sept 07 2012, 20:54

Sunt făcute cu camera unui telefon mobil ? Fiindcă, spre deosebire de precedentele, astea au o calitate care lasă de dorit. Sunt peisaje din natură mirifice care ar trebui redate cât de bine se poate. Fără o calitate de excepţie sau măcar un pic peste bună se duce jumătate din farmec. Pentru a reduce aspectul spălăcit joacă-te cu contrasul/saturaţia/the exposure and don't forget about the white balance.
Îmi place mult încadrarea la ultimele două, însă păcat de dimensiuni - mi-ar fi plăcut puţin mai mari, mai ales a doua. La prima e mai mult decât perfect cadrul, chiar dacă la prima vedere nu pare, şi asta din cauza titlului - din titlu reiese că subiectul sunt undele, deci ai surprins exact ce trebuia. La a doua mi-ar fi plăcut un cadru mai larg, dar la fel, titlul schimbă tot.
Well, frumoase lucrări ai adus, felicitări pentru tura asta. Mai aşteptăm!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Sept 14 2012, 20:36

Back, cu absenta motivata.

@ Schizo: Oke, o sa incerc sa tin minte asta(chestia cu "cea mai buna poza vine la urma"), dar nu pot sa promit nimic. Cel mai probabil nu o sa reusesc, pentru ca sincer, mie imi place mai mult ultima poza. De aceea am pus`o la final. Si in legatura cu decupatul...nu, de data asta nu as fi taiat poza, eventual as fi incercat sa refac poza tinand aparatul mai sus, daca taiam balariile decupam in acelasi timp si jumatate din subiect. Si...referitor la "perfectiunea rara" a miscarilor...uita`te mai jos :-"

@ Darks: Well...da, am incercat oarecum sa focalizez, dar nu vroiam sa pierd prea mult peisajul din spate. Am incercat sa le centrez, astfel incat poza sa cuprinda toate undele, doar ca ele erau provocate de dansul, si nu cred ca vroiai sa vezi asta :">
Mersi ca ai trecut pe aici, te mai astept >Very Happy<

@ Georgiana: Nu, e doar aparatul mai vechi. Si e acelasi cu care am facut majoritatea pozelor postate...doar ca are toane. Oricum, inca nu am reusit sa`mi fac timp sa umblu la optiuni, si nu stiu cand o sa am rabdarea necesara. Cat despre cadrul ultimei...as fi vrut si eu, doar ca in dreapta erau niste copaci ciudati si in stanga o plaja plina de pet`uri.

Multumesc mult tuturor, nu credeam ca o sa fie ok tura aceasta, dar...sa speram ca se poate si mai bine. Mersi din nou >Very Happy<

Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Vin Sept 14 2012, 23:45

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
O schimbare de stil binevenită. Macro-uri cu, poate, singurele flori care-mi plac. Ai sărit una, dar nu are importanță Razz Prima este cea mai frumoasă, părerea mea. N-ai respectat sugestia mea Smile) Îmi place focalizarea, calitatea și subiectul este de asemenea frumos. Nici unghiul nu e rău. A doua e interesantă, prin prisma frunzelor acelea care încadrează subiectul foarte frumos. Ultima mi se pare slabă din cauză că sunt doi subiecți care se bat pe centrarea ochiului. Anyway, calitate superioară față de ce am văzut până acum din multe puncte de vedere. Felicitări Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Sept 25 2012, 21:09

Cea mai reuşită e prima, deci voi vorbi mai mult despre ea. E reuşită din cauza faptului că are o calitate de excepţie şi fiindcă ţi-a ieşit macro-ul, căci încadrarea nu e cea mai bună - poza fiind centrată. Era ok dacă aveai un fundal simetric, deci ar fi ieşit mai bine un cadru mai restrâns - să prinzi doar trandafirul, fără fundal - sau un alt unghi, ca să respectăm regula treimilor.
Celelalte două nu dispun de o calitate la fel de bună, dar îmi place contrastul din poza cu lăcrămioarele.
Baftă!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Oct 13 2012, 22:23

@ Schizo: Ma bucur ca le`am nimerit. Si mie`mi plac foarte mult, dar am alte preferate. Si ba da, am respectat sugestia ta, doar ca mie imi place cel mai putin prima imagine...oke, poate dar din cauza ca e roz, dar...chiar am incercat sa o respect.

@Georgiana: Multumesc. SIncer, nu ma aveam idei pentru acel trandafir, a iesit cam aiurea. Dar cert e ca aveti dreptate: prima e cea mai reusita. Dar pentru mine tot roz e.

Multumesc mult ca ati trecut pe aici si ca ati avut rabdare sa comentati >Very Happy<

As vrea ca aceasta serie sa fie dedicata cateilor, animalela mele preferate. Poate ca nu sunt neaparat poze artistice, dar sunt fotomodelele mele preferate.

My Pups

Press to play
"Pe doua roti"
I ain`t tasty
This is Love
A grown-up
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Ian 12 2013, 21:46

Back here too. Cu poze noi, of course. Hope U`ll like it Smile

Autumn Flowers

On Stage
Love
Chase
Magic in the Sky
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  - Pagina 2 Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum