Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
My funny little world  EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
My funny little world  EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
My funny little world  EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
My funny little world  EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
My funny little world  EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
My funny little world  EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
My funny little world  EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
My funny little world  EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
My funny little world  EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
My funny little world  EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


My funny little world

+4
Schizo
Harlequin
Royal__blood
Dark Fantasy
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

My funny little world  Empty My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Iun 15 2012, 23:01

Bine...ador sa fac poze, si fac exagerat de multe. Mi s`a spus ca exagerez, ca e o obsesie, sau ca trebuie sa incetez neaparat, dar tot nu ma las. Totusi, fara sa incerc sa pun vina asupra unui obiect, aparatul meu nu ma prea ajuta...de fapt nu ma ajuta deloc, dar tot fac poze, si cateva imi plac. O sa`mi iau unul nou vara asta, dar pana atunci, as vrea sa vad daca ma pricep macar putin.

https://2img.net/r/ihimizer/img580/4858/picture031b.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img6/2687/picture081hx.jpg
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Iun 15 2012, 23:17

ce aparat folosesti si de care vrei sa-ti iei? Stiu ca e dificil sa faci poze cu un aparat obisnuit, insa in unele contexte, merge, cum ar fi la tine poza cu floarea. Si mi se pare ca aparatul te ajuta cat de cat, daca ai putut realiza poza aceea. La unele aparate chiar nu exista aceasta functie macro sau face detection. So, aici te-a ajutat si prin urmare poza este reusita din punct de vedere al focalizarii.Culorile se imbina armonios, incadrare este buna...putin mai multa lumina n-ar fi stricat.
A doua mi se pare o poza mai buna. Imi place unghiul, in schimb nu ma incanta ca este color. Pentru mine alb-negru ar fi fost o alegere mai buna. De ce? Imi pare ca este facuta cu blitul pentru ca frunzele mai apropiate sunt verzi si mai luminate, iar cele mai de sus sunt maronii si intunecate. Nu prea da bine aceasta diferenta de lumina si culoare, prin urmare cu alb-negru puteai masca aceste probleme cat de cat. Totusi este o fotografie mai buna deoarece este mai expresiva. Arhitectura aceea printre frunzele pomilor ma trimite cu gandul la ceva mistic, misterios.
Da, ai imaginatie si creativitate si poti face poze chiar mai bune, asa ca sfatul meu este sa nu te lasi de aceasta pasiune sau oricare alta care iti face placere. Conteaza prea putin ce spun ceilalti. Important este sa-ti placa tie acest lucru.
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Iun 16 2012, 22:48

Ei bine... e un Coolpix L19 si e ...aproximativ oke, dar dar e oricum trecut prin multe, e al doilea aparat si cel pe care am facut cele mai multe experimente si de la care am invatat cel mai multe. Dar s`a cam dus vremea lui, si eu continui sa`l suprasolicit. Cel mai probabil o sa`mi iau tot un Nikon, nu stiu inca modelul, sau un Canon.
Sunt de acord cu tine la a doua fotografie, deabia acum am inceput sa ma gandesc la acea optiune. Totusi nu prea obisnuiesc sa editez pozele dupa, si atunci ma grabeam, nu am apucat sa selectez din optiunile aparatului. De aceea am folosit si blitz`ul, ca sa nu iasa o imagine miscata Very Happy
Multumesc mult comentariu, fotografia este poate cea mai mare obsesie a mea, si`o sa continui oricum.
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Harlequin Mier Iun 20 2012, 13:00

Îmi place la nebunie cum ai focalizat în prima poză. De obicei cănd lumea lucrează în macro, se axează doar pe un singur model/punct, dar le-ai luat pe amândouă şi le-ai şi focalizat perfect într-un unghi în care o parte din model putea să iasă în blur, iar pentru asta, trebuie să te felicit.
Cât despre a doua, îmi place punctul din care ai decis să faci poza. Nu este nici prea încărcat dar nici nu este ascuns turnul după frunze. Ţî-ai găsit un loc perfect.
Oricum, chiar ştii ce faci, iar pentru asta trebuie să te felicit
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Iun 29 2012, 23:25

Mersi Grimm, chestia e ca...eu nu prea stiu ce fac, ma las doar dusa de val si am doar grija ca pozele sa iasa clar si frumos. Sunt total paralela cu tehnica, ca si la desen, si cred ca asta se vede. O sa incerc, totusi, sa ma mai documentez pe parcurs. Am cateva poze noi in care, de asemenea, am incercat ceva macro`uri mai ciudate, doar ca nu pot sa le descarc, deocamdata. Multumesc, din nou Smile

Uhm...poze vechi, mai exact vara 2011:
It used to be...
Hit the Light
Crystalize
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Sam Iun 30 2012, 10:25

Frumoase cele cu apa. Ți-ar prinde bine un edit every now and then, cât de finuț, pentru a ajusta saturația culorilor și lumina. Nu zic neapărat să faci asta, dar să iei în considerare și sfatul meu. Acum, referitor la poza cu căsuța, with all the respect, nu prezintă nimic spectaculos. Nici model, nici unghi... sau cel puțin așa mi se pare mie. Oricum, ești pe drumul cel bun, mai trebuie să înveți detaliile de finețe Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Vin Iul 06 2012, 00:25

oke, de saturatie, luminozitate si alte chestii...le`am incercat o singura data, pentru un POTM, si nici nu am mai folosit pozele. Dar...poate data viitoare o sa incerc. Si..ultima poza...ik, doar ca imi place locul ala. E atat de linistit...:">
Thanx ca ti`ai facut timp, Super, te mai astept Wink

My gothic side:
Halloween 2012
Halloween 2011


Ultima editare efectuata de catre Dark Fantasy in Vin Iul 06 2012, 22:24, editata de 1 ori
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Darky Vin Iul 06 2012, 00:30

Ookey Smile daca nu ma insel sunt din Cimitirul vesel facute pozele nu ?Smile ... Ehhh pozele sunt foarte frumoase...daca asa arata o poza imi inchipui ca in realitate nu poate fi decat geniala aceasta priveliste pe care si tu ai surprinso in toata frumusetea ei...>Very Happy<
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Mar Iul 10 2012, 22:58

Ha, te inseli! Sunt facute in cimitirul vechi, evident ca nu prind in celalalt cimitir asemenea cadre si nici fundal atat de dezordonat. O sa postez si cateva de acolo mai incolo, sa vezi cat de usor se vede diferenta. Si da, halloween-ul acolo e...incredibil. Nu se poate descrie prin poze. Thanx ca ai trecut pe aici Darks, si ma bucur ca iti plac >Very Happy<

Aici sunt niste poze facute pentru POTM, prima avand tema "Soare", si a doua "Gothic"

Astru Terestru
Untitled
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 11 2012, 20:22

Diana, îmi place ce văd, pentru că ai idei, dar părerea mea sinceră e că mai lipsește exercițiul. De imaginație nu duci lipsă, mi-a plăcut ideea cu floarea ca soare, dar putea fi surprinsă și ea cumva. De exemplu, așteptai să apună soarele și prindeai floarea de la distanța și unghiul potrivit a.i. să aibă soarele în spate, ca și cum chiar ea ar străluci Wink Just an idea Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Mier Iul 18 2012, 23:24

Schizo...Idei am...partea mai grea e ca nu prea stiu cum sa le pun in practica. Si nu, nu prea aveam cum sa astept sa apuna soarele, eram putin pe fuga.
Cat despre pozele noi...calitatea lor mi se pare oribila. Pozele sunt facute, ca si de obicei, doar din placerea de a fotografia si de aceea subiectul este aproximativ acelasi in toate pozele din post`ul acesta.
The Rise
The Structure
The escape
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 18 2012, 23:37

Eh, uite, deja aici avem altceva. Mi-a plăcut cum ai tratat acest subiect banal în niște macro-uri foarte reușite și atent editate. Ultima poză este cireașa de pe tort, dar nici a doua nu e de lepădat. Prima nu e cine știe ce, dar se leagă de celelalte două, so I must give credit for that, too. Oricum, frumos tot ce ai făcut aici, un mare progres, după părerea mea Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Chlo Joi Iul 19 2012, 14:15

Yey am apucat și eu să dau în sfârșit pe aici, și sunt unele fotografii pe care țin minte că le-am mai văzut, cu una ai chiar participat la un POTM cu tema Gothic, dacă îmi amintesc bine. Ah da, penultimul post de fapt conține fotografiile și cu ambele ai participat, I know I know (cause I voted…)

Deși îmi place să comentez tot ce miscă, prefer să mă limitez la ultimul post deocamdată, pentru ca îmi captează totalmente atenția (poate datorită faptului că, fotografiile tale sunt ca o gură proaspătă de aer, au ceva anume, un farmec aparte dat de amprenta personală – le-aș spune poze cu personalitate…)
În ceea ce privește ultimul post, dintre cele 3 fotografii ochiul meu îmi spune că a 3 a e cea mai reușită, probabil datorita adâncimii câmpului vizual, a centrării care oferă o viziune exactă a elementului principal…pe când celelalte sunt mai…întâlnite, să spun așa. De ce? Pentru că gama de culori fiind limitată, nu oferă posibilitatea creării unei ambianțe la fel de hipnotizantă, ochiul având posibilitatea de a migra în voie peste elementele fotografiei, fără a se fixa pe ceva anume, pe când în a treia, presupun că știi ce vreau să zic deja (e greu să-ți iei ochii de la elementul limitator- cel pe care l-ai impus tu…) Cu unghiul pari să ai ceva probleme, dar prin exercițiu sunt sigură că o să se rezolve și asta.

Viziune ai, se vede clar din unele poze, iar dacă pasiunea e atât de on fire, keep it up! Oricum, aștept să văd cu ce ne mai încânți ochiul…cum am spus, viziune+pasiune, puțină perserverență și voila!... (ziceai de aparat…la unele fotografii nici nu se observă că aparatul nu te ajută foarte mult…sincer.). Well baftă în continuare cu imortalizarea.




Ultima editare efectuata de catre Chlo in Vin Iul 20 2012, 15:55, editata de 1 ori
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Iul 19 2012, 23:35

It used to be... - tot ce ii mai lipsea era un edit discret: o saturatie putin mai mare si apoi o expunere mai intunecata. Ideea este foarte buna si ai ales un unghi interesant.

Hit the Light - Superba poza. Imi place faptul ca este mai aglomerata in partea stanga decat in partea dreapta. Ii da originalitate, plus ca lumina si frumusetea peisajului te-au ajutat foarte mult.

Crystalize - E cam aglomerata si din aceasta cauza si inestetica. Unghiul nu cred ca este cel mai bun. Daca incercai sa pozezi mai de jos, poate ti-ar fi iesit ceva mai interesant.

Halloween 2012 - chiar e o poza buna, insa pacat ca este asa mica. Lumanari, cruci si un cer rosiatic, parfect combineisan. Unghiul este atent ales, iar elementele sunt gotice si imi place legatura dintre ele. Puteai sa-i pui un titlu mai expresiv.

Halloween 2011 - nu pot sa spun acelasi lucru si aici. Lumanarile nu se vad foarte clar (mai bine nu le incadrai ) iar backgroundul este stricat de pomi. Incearca sa surprinzi elemente care au legaura unele cu altele, cum ai facut la poza precedenta.

Astru terestru - mi se pare un crop pentru ca se termina prea brusc in partea de jos. In plus, am observat ca in pozele de genu, contrastul este mai intens, poza aceasta este cam fade.

Untitled - o viziune foarte interesanta si niste elemente atent alese, surprinse dintr-un unghi potrivit. Luminile din partea stanga de sus nu-si prea au locul. Daca ai fi reusit sa surprinzi doar elementele gotice si scrisoarea, ar fi aratat mai bine.

The Rise - Great work here. Imi place centrul de interes si unghiul ales de tine. Plus ca tendinta spre alb-negru o scoate din banalitate.

The Structure - Aici nu ai un centru de interes si privirea se plimba haotica dintr-o parte in alta a fotografiei.

The escape - cea mai reusita din acel shooting. Nu numai ca idee dar si din punct de vedere tehnic. Atentia este captata de o singura bila pe care ai focusat-o foarte bine. Great work!

cam atat!
multa imaginatie!







Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Iul 21 2012, 16:35

@ Schizo: Multumesc, chiar ma bucur sa aflu ca am progresat cat de cat. Desi me, sincer, tot neclare mi se par. Thanx >Very Happy<

@ Chlo: (yeah, n`am apucat sa iti multumesc pentru voturi, dar sa stii ca inca iti sunt profund recunoscatoare pentru critici) revenind: da, cred ca m`am prins despre ce e vorba. :-? nu am un subiect calumea in primele. Multumesc mult, te mai astept >Very Happy<

@ Royal: Multumesc mult, mult de tot pentru sfaturi si critica. O sa incerc sa lucrez mai mult cu aparatul, in special la saturatie si contrast, si sper ca asa va iesi ceva mai bun. Intr`adevar unele poze ar putut fi facute altfel, si ar fi iesit mai bine. Multumesc mult pentru prezenta, o sa tin cont de sfaturi si sper sa`mi si iasa urmatoarele poze.

Blessing
Stoned Calling
Silent Pray
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 22 2012, 19:33

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Un photo shooting reușit, să știi. Calitatea pozelor este acum ireproșabilă, cin punct de vedere a ce te sfătuiam să faci. Îmi place și cum te-ai jucat cu umbra și luminozitatea. Acum ai putea să îți îndrepți atenția și spre poziționare și unghi, dar aici nu e mult de lucrat, doar un pic de atenție la detaliile de finețe. Gen să incluzi toate mâinile în poză, sau să faci poza de la un anumit nivel sau altul. Cred că știi la ce mă refer Razz Spor și multă imaginație Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Aug 02 2012, 17:34

@ Schizo: Stiu, stiu ca incadrarea nu e chiar perfecta, dar statuile erau foarte apropiate si oricum ma miscam ceva imi aparea in cadru. am ales raul cel mai putin rau si au iesit acele poze. vraoiam sa surprind toate mainile, dar doar cateva erau cu mainile ridicate si desi nu se vede, foarte putine statui aveau ambele maini. Iti multumesc.

Lighting the dark ones
Perfect Office
Half of my playground
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Joi Aug 02 2012, 22:10

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ei, să știi că pozele chiar mi-au plăcut nespuse de mult Smile Prima e foarte confuză, ceea ce e bine, la prima vedere nici nu știi ce e. O idee frumoasă și frumos implementată. Sigur, trebuia întunericul ceva mai ”întunecat”, dar aici nu era mare lucru ce puteai face tu Razz Apoi, a doua, trebuia rotită, că se vede aiurea, așa, dintr-o parte. Altfel, macro-ul e bun și calitatea la fel. Nimic de obiectat. În sfârșit, cel mai mult îmi place a treia, ca o pantă descendentă, mi-amintește de Cul de Sac din Ed Edd n Eddy. Frumos desenat, să știi Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Aug 09 2012, 22:26

Voi vorbi doar despre ultimul set, deocamdata. Îmi place ca te-ai decis în sfârsit sa faci o selectie si sa ne postezi o singura fotografie si nu toate cadrele pâna sa ajungi la cea buna. Smile) Îmi place si ca se observa o evolutie în ceea ce faci, felicitari!
Prima îmi place foarte mult si probabil e prima fotografie evar despre care spun ca ar fi fost mai reusita daca era centrat "subiectul", deoarece dispunem de un fundal care nu fura ochii de la (ce e aia ?) si altfel era si încadrarea subiectului mai buna, nefiind nevoie sa tai din el.
A doua e ok, desi bucata de floare din colt e deranjanta - distrage privirea - si calitatea nu-i tocmai cea mai buna.
Îmi place mult panorama. Calitatea e ok, cadrul suficient de larg si peisajul e mirific în partea de sus a fotografiei.

Ei bine, bravo! Spor la fotografiat si multa imaginatie! *hugs*
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Aug 18 2012, 00:30

oke:
@ Schizo: Pf...la prima ma gandeam la un contrast mai mare, dar...mi`e groaza sa mai lucrez pe aparatul ala. o sa mai trec pe acolo, dar nu stiu daca aici mai merge faza cu "before`n`after". La ultima...fana atat de infocata Edd, Ed, n Eddy nu sunt, dar totusi cred ca ar trebui sa imi fie rusine ca nu pot sa`mi amintesc la ce Cul de Sac te referi... i`ll deffinetely google it. Mi`ai dat de lucru. Thanx >Very Happy<

@: Georgiana: promit ca de acum incolo o sa fac tot posibilul sa aleg doar cate o singura poza. Dar o sa fie greu...prea greu. La prima...e o...bila, veioza, becdeveghe, nu stiu exact. Cert este ca are o semnificatie ascunsa pe care as fi adorat sa fi avut timp sa o citesc si sa o explic. Dar n`am avut timp, asa ca sunt si eu nevoita sa o las la denumirea de "Ce`o fi". Oricum mi se parea cute :-??. Si cred ca m`am prins la faza cu centrarea...cred. La ultimele doua sunt de acord, calitatea celei de`a doua e...departe de a fi macar buna, si la a treia...o sa dureze ceva pana sa mai fac inca o poza de genul, dar in care sa surprind un peisaj putin mai oke decat acesta. Sper doar sa mai am cum.
Multumesc mult ca ai trecut pe aici, sper ca pana data viitoare sa continui sa evoluez, macar putin.


New pic: Nuts Incercam zoom`ul unui canon pe care vroiam sa mi`l cumpar. M`a cam dezamagit.
Old pic: Supportive
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Lun Aug 20 2012, 23:26

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Așaaa, mă bucur să văd că te-ai întors. Ca și zoom, nu e rău, dar e un pic blurry poza. Doar un pic. Sunt convins că dacă umblai la setări un pic, ieșea fix ce trebuia. Cât despre a doua, mi-a plăcut ideea, cadrul surprins, dar cred că dacă aveai un pic mai multă grijă și ”tăiai” (chiar și prin edit) degetul mare, ieșea mai bine. Mi se pare că obstrucționează neplăcut vederea, acolo, în stânga sus. Oricum, spor în continuare și continuă să pleci urechea la ce spun criticii și fanii Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Lun Aug 20 2012, 23:42

Imi plac foarte mult fotografiile...Sunt minunate, cu adevarat minunate.. pur si simplu le ador. Nu prea am ce spune...Poate doar ca astept sa mai postezi si daca nu te deranjaza..Ai putea sa ma anunti printr-un Pm? Te rog. Pupici <3
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 16
Data de inscriere : 20/08/2012
Varsta : 24
Localizare : Judetul Giurgiu, Comuna Valea Dragului

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Aug 25 2012, 22:22

@Schizo: Da, la fotografie sigur o sa fiu mai activa perioada asta, si cred ca in general. Acum: La prima poza...useless, nu mai aveam rabdare, deja ramasesem prea mult in urma ca sa mai si invat pe unde sa gasesc anumite optiuni. Am lasat asa. La a doua...yep, u`re right :-? cam prea tarziu sa dau edit, huh? O sa incerc sa fiu mai atenta data viitoare, las cam prea multe detalii sa`mi scape. Thanx >Very Happy<

@ Niki: Iiiiii :X Hei, BVB fan, welcome >Very Happy< Multumesc mult pentru aprecieri, ma bucur foarte mult ca`ti plac pozele, asa cum sunt ele. Thanx >Very Happy<

Unde (2011)
My corner (2011)
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Schizo Lun Aug 27 2012, 13:03

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Din nou un set de fotografii. Mi-a plăcut mai mult cel cu undele, dar și aici ți-aș fi recomandat să faci cumva să tai bălăriile din stânga jos, astfel încât jumătate din poză, pornind de jos, să fie doar unde. Oricum, mi-a plăcut mult momentul surprins, sunt de o perfecțiune rară mișcările apei aici. Referitor la cea de-a doua, e păcat că vine după prima, care a ridicat foarte sus ștacheta. Nici asta nu e rea, dar gândul meu a rămas blocat la prima și de aceea aceasta pare banală. Probabil că scoasă din context ar părea mai bună, dar uite un detaliu nou pe care să-l ții minte de acum încolo. Cea mai bună poză se postează tot timpul ultima Wink Spor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Darky Lun Aug 27 2012, 16:11

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Cum zice si mesaju de mai sus nu sunt deloc expert dar la poza "Unde" stiu si eu nu se oare ca trebuiau undele apei sa fie centrul, adica pe ele sa fie focalizate imaginea...si nu e chiar asa:">
La my corner , well imi place:o3...frumos peisaj
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

My funny little world  Empty Re: My funny little world

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum