Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Law Abiding Citizen (2009) EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Law Abiding Citizen (2009) EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Law Abiding Citizen (2009) EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Law Abiding Citizen (2009) EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Law Abiding Citizen (2009) EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Law Abiding Citizen (2009) EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Law Abiding Citizen (2009) EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Law Abiding Citizen (2009) EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Law Abiding Citizen (2009) EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Law Abiding Citizen (2009) EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Law Abiding Citizen (2009)

5 participanți

In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Apr 12 2012, 15:11

Law Abiding Citizen (2009) Law_Abiding_Citizen_1255551581_2009

După cât îl laud era normal să îi fac un review. N-o să vorbesc foarte mult despre el fiindcă aş face prea multe spoilere. Filmul e bun numai dacă îl vizionezi fără să ai idee ce se întâmplă.

Director: F. Gary Gray
Writer: Kurt Wimmer
Actors: Gerard Butler, Jamie Foxx and Leslie Bibb

trailer

*Spoiler Allert Very Happy

Spoiler:

Unul din cele mai bune filme, fapt pentru care îl recomand. Garantez că merită vizionat.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Re: Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de Bullet Joi Apr 12 2012, 16:07

DAMMIT! Al naibii de genial film. Dintre actori, va dati seama ca Mr. Leonidas mi-a placut cel mai mult. In timp ce ma uitam la Prison Break imi aduceam aminte de filmul asta(atat PB cat si filmul asta sunt aproape la fel de geniale). Este unul dintre filmele la care m-as uita de mai multe ori(si putine-s Doamne cele ce le-am vazut mai mult de 2 ori).
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Re: Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de Chlo Mar Apr 17 2012, 14:29

May contain spoilers!

Law Abiding Citizen.

Nu mi-as fi imaginat ca Gerard Butler poate fi de o asemenea genialitate intr-un rol, sa spunem, nu foarte pozitiv. Ideea filmului e brilianta, insa are un impact mult mai puternic daca stii cat se poate de putin despre ce e vorba. Nu stiu daca plot-ul in sine e ingenios, sau doar metodele lui Clyde de a-si rezolva “treburile”. Filmul per se, e catchy, in asa fel incat nu exista posibilitatea sa te plictisesti. [de fapt aici e mai mult punctul meu de vedere.].
E un fel de definitie ecranizata a “razbunarii la superlativ”. Are toate elementele unui thriller reusit si e recomandabil celor care vor sa vada o “lucrare” a lui Kurt Wimmer.

Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Re: Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de iAndrei Joi Apr 19 2012, 13:59

In sfarsit mi-am facut si eu putin timp si chef sa urmaresc filmul asta si am realizat ca am facut o mare prostie ca l-am amanat atat.
Un film foarte bun in care regizorul asta cu nume tare simpatic ne arata cum razbunarea nu are intotdeauna acelasi scop pe care il vedem in mai toate filmele.
Povestea in sine mi-a placut, simpla la prima vedere, dar metodele lui Clyde adauga sarea si piperul intregului scenariu, imi aduce aminte de The Shawshank Redemption. Ambele filme se cladesc pe aceeasi structura, lupta impotriva unui sistem corupt prin metode geniale infaptuite de niste personaje la fel de geniale ce au avut timp o caruta de ani pentru a se pregati.
Gerard Butler face un rol de exceptie, dar previzibil pentru tipul de actor in care se incadreaza. Adica nu l-as vedea pe domnul Leonidas altfel decat cu ceva arme de distrugere in masa, un scut sau cel putin un briceag in mana.
La Jamie Foxx nu ma pot pronunta, a facut un rol bun, dar nu a intrat in pielea personajului asa de bine cum a facut-o Butler si mai mult, nu pot face o comparatie cu rolurile sale anterioare pentru ca nu l-am observat in productii mai mari.
Filmul, dupa parerea mea, este perfect de vizionat sambata seara cu niste prieteni alaturi de niste snacks-uri.

Ciao!

iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Re: Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de Schizo Mar Apr 24 2012, 06:22

Andrei, înseamnă că nu ai văzut ”The Ugly Truth” sau ”P.S. I Love You”, unde Gerard Butler nu ține cred că nici o scobitoare în mână tot filmul Smile)
Îmi pare rău să fiu eu party-pooper-ul, dar, filmul, de fapt, nu e mare lucru. E foarte mișto realizat prin metodele ingenioase și replicile pe măsură, dar, așa, ideea este o mare aberație, dacă stai să te gândești bine. E catchy, pe mine nu m-a lăsat să mă ridic de pe fotoliu până nu s-a terminat, dar nu m-a lăsat prea impresionat la urmă. Sorry, dar asta e doar părerea mea. Bine, nu sunt nici mare fan thrillere, în general, dar știu să apreciez un film bun, de orice gen ar fi el, atunci când îl văd. This time it didn't happen... :-s
Rețineți, în concepția mea nu e ”timp pierdut din viață”, dar e departe de a fi ”genial”.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Law Abiding Citizen (2009) Empty Re: Law Abiding Citizen (2009)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum