Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Justified EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Justified EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Justified EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Justified EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Justified EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Justified EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Justified EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Justified EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Justified EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Justified EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Justified

2 participanți

In jos

Justified Empty Justified

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 06 2012, 21:42

Seria asta am descoperit-o din intamplare acum ceva timp si din moment ce nu am mai trecut cu un review pe aici de mult am decis sa va arat si voua la ce ma mai uit eu..si o tona de alte persoane.

"Justified" se axeaza pe viata lui Raylan Givens (Timothy Oliphant) , un serif federal ce duce un stil de viata old-school. Raylan se bazeaza pe un sistem judiciar din secolul 19, atunci cand in vestul salbatic criminalii erau judecati si executati sub plumbul revolverului.
Dupa un episod sangeros in care serfiul Givens omoara un infractor in Miami, el este transferat intr-o zona rurala din Kentucky, foarte aproape de Harlan, orasul natal al acestuia, acolo unde urmeaza sa devina ajutor de serif sub comanda lui Art Mullen (Nick Searcy).
Ajuns in zona miniera a estului Statelor Unite, Raylan este prins in conflictele vechi ce se poarta intre familiile din Harlan si este bantuit de trecutul sau.

In opinia mea, "Justified" este o serie destul de buna, care reuseste destul de bine sa transpuna pe cel din fata micului ecran intr-o lume plina de conflicte si interese.
Coloana sonora a serialului este intersanta, intro-ul este un cantec ce consta intr-un amestec de rap si bluegrass, combinatie care s-a dovedit a fi destul de buna.
Serialul este filmat destul de bine, fara cadre exagerate, fara artificii cinematografice, efecte speciale doar acolo unde este necesar si pentru ca vorbim de o serie western-ish, fara hectolitrii de sange.
Actorii sunt buni, actori ce au mai avut prezente si in alte creatii cinematografice, per total un serial bun ce se indreapta catre foarte bun.
Eu va las cu un trailer:
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Justified Empty Re: Justified

Mesaj Scris de Bullet Vin Iul 20 2012, 17:56

Am văzut deja primele 5 episoade şi deja pot spune că-i al meu acest serial Very Happy. Mbine, din primul episod mi-a ciordit corasonu'. E tare serialul, într-adevăr. Unele personaje îmi aduc aminte de alte personaje din seriale bune. Aşa cum ai zis şi tu, Boyd ăla seamănă niţel cu T-Bag (sper că va mai apărea Boyd ca să mă convingă pe deplin că-i mai bun decât T-Bag Cool). Personajul principal îi tare, iar pălăria aia a lui îi epică rău Smile). Îşi joacă excelent rolul, n-am ce reproşa în privinţa asta.
Cât despre muzică... mie îmi place mult de tot. Beat-ul îi ţavă rău. N-am auzit de asemenea combinaţie până acum, dar uite că am ajuns s-o cunosc şi pot spune că-i ţavă.
Mersi pentru recomandare, bro. Ştii doar că tu îmi recomanzi cele mai bune seriale Cool!



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum