Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

+2
iAndrei
Axerix21
6 participanți

In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Axerix21 Vin Apr 06 2012, 20:08

Salut,am si eu un desen cu kid buu,facut cu o zi inainte sa implinesc 10 ani ,pareri?
Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Kidbu001

Axerix21
Axerix21
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 02/04/2012

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 06 2012, 21:03

Nu ma pricep eu la a critica desene, sau cel putin desene fara elemente cromatice, dar o sa incerc. Per total arata bine, singurul lucru care e pur si simplu deranjat este fata, l-ai pocit rau de tot. Umbrele sunt date bine, anatomia este relativ bun..icica, dar se vede ca este copiat, adica nu este facut din imaginatie.
Bafta!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Harlequin Vin Apr 06 2012, 22:04

Pai..raman si eu la ce au zis baietii...fata are mici probleme, dar nu e nimic de nu poate fi remediat in timp si cu exercitii
In rest, treaba e buna. Da sa nu te lasi de desenat ca altfel o sa iti iesi rau din mana
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de SaberSlashS Mar Mai 01 2012, 13:16

pai fata nu are greseli de anatomie multe..deja mil imaginez pe kid buu normal
mia placut in general tot
greselile de la fata ar fi cam astea(si care tear putea ajuta sal corectezi acum ca esti mai mare):
1.ochii lui buu au retina neagra si pupila galbena,deci ai putea sa dai cu creionu pe ''albu ochiului''
2.nu are sprancene 3.are zambet tamp
in afara de astea,totu tia iesit ff bine
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 14:37

Da, nu e rău. Îmi place ce ai făcut aici, pentru vârsta ta, e chiar foarte bine. Eu cred că eram încă la stadiul când făceam oamenii din bețe atunci Smile) Dar, după ce am cititi toate comment-urile de până acum, fața este, într-adevăr, cam pocită Smile) Oricum, se poate, eu zic să mai încerci.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 21:46

In primul rand,statusul tau e total gresit,asa ca rog un moderator sa-l schimbe.
"Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9".
In al doilea rand, foarte tare desenul pentru varsta pe care o ai(aveai).
Ochii trebuia sa ii mai colorezi,in rest e perfect!
Daca la varsta asta te descurci asa,de-abea astept sa te vad peste 5 ani (sperand ca te tii de ce faci)!
Bafta in continuare.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Chlo Mier Iul 25 2012, 18:40

Luând în considerare vârsta la care e realizată lucrarea, aș putea spune că e foarte foarte bine. Eu nici nu îmi amintesc ce desenam pe atunci, probabil prințese în rochii cu mâneci bufante. Există greșeli de anatomie, dar o să mă gândesc doar că e un fel de nouveau-art, un nou stil, o nouă grafică.

După cum am menționat, luând în considerare vârsta e o lucrare a naibii de bună, de la siguranța cu care sunt trasate liniile până la hașură, umbre și așa mai departe. Totuși, sunt de părere că scrisul acela din stânga îi dă un aer dezordonat și strică estetica lucrării. Îmi pare rău că e doar una singură, pentru că aș fi vrut să văd dacă ai evoluat, ce progrese ai mai făcut cu creionul…
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9 Empty Re: Yo! Here's my kid buu, i made it when i was 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum