Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Hey amice EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Hey amice EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Hey amice EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Hey amice EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Hey amice EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Hey amice EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Hey amice EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Hey amice EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Hey amice EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Hey amice EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Hey amice

4 participanți

In jos

Hey amice Empty Hey amice

Mesaj Scris de YoooYooo Sam Noi 10 2012, 18:43

Salut si bine v-am gasit...am sa va prezint o lucrare mai veche de-a mea si sper sa va placa...in zilele urmatoare voi posta si o lucrare noua:D



Hei amice,
Stiu ce am fost si ce sunt,
Ca nu am prea multi prieteni,
Dar ce-i prea mult strica!


Tu ai crezut ca am plagiat,
Eroii din adevarata muzica,
Dar eu acum vin si dau replica,
Si iti zic ceva din lumea reala,


Mi s-a luat de toti porcii,
Ei cred ca fac ce vor din noi,
Dar e momentul sa realizam cine sunt,
Porcii in constum de om.

Crezi ca-i Boc,Elena Udrea sau altcineva?
Nu frate ei sunt doar niste papusi,
Papusarii stau in umbra,
Ei cred ca sunt pe invizibil.


Ai auzit de Tupac?
Sigur ca nu ca a fost impuscat,
El reusise sa trezeasca oamenii,
Dar papusarii i-au tras un glont.

Ei poarta masti de oameni,
Dar sunt toti niste porci,
Ce actioneaza din umbra,
Si pe loc te seaca.


Da bro eu am scris asta,
Cauta pe google,youtube,
Si realizeaza ca eu nu fur,
Nu ma laud cu nimica,dar acuma m-ai provocat!
YoooYooo
YoooYooo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 10/11/2012
Varsta : 27
Localizare : Depinde de vreme

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Darky Vin Noi 16 2012, 09:57

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Asta e o adevarata caterinca nedemna de forum.Rima nu are masura nu are nimi c nu are , sunt doar un sir de cuvinte asezate sub forma unor catrene.Nu stiu cine este, dar nu ai nici cea mai mica sansa pentru a scrie o poezie cat de cat decenta!
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Vizitator Vin Noi 16 2012, 14:57

Darky a scris:Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Asta e o adevarata caterinca nedemna de forum.Rima nu are masura nu are nimi c nu are , sunt doar un sir de cuvinte asezate sub forma unor catrene.Nu stiu cine este, dar nu ai nici cea mai mica sansa pentru a scrie o poezie cat de cat decenta!

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic.
@Darky: De "Rimă albă - în poeziile contemporane (fără rimă)" ai auzit!? Smile
@YoooYooo: E foarte frumoasa poezia , nu lasa commenturile sa te supere Smile
Imi place ce scrii,sper sa mai postezi.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de hahaha Sam Noi 17 2012, 10:39

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Si mie imi place poezia, nu stiu ce sa mai zic, dar vreau sa mai vad o poezie Smile . Si cand era strofa cu mastile de porc mi-am amintit de un film Smile). Succes in continuare. Wink
hahaha
hahaha
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 03/07/2012

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Darky Lun Ian 28 2013, 23:42

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta nu de critic:
Dante am auzit crede'ma ca stiu. In poeziile contemporane.Ia spune'mi in ce curent literar ai putea incadra tu aceasta poezie?Este o tentativa de rap ... Rap'ul are rima, niste reguli.Aici este o caterinca :o3. Daca vrei mai multe motive pentru parerea mea iti dau cate vrei.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Bullet Mar Ian 29 2013, 21:10

Urmatorul mesaj este doar o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:


Sustin in totalitate parerea lui Darky. Fara suparare, dar e total banal ce vad aici. Da, exista poezii contemporane fara rima, dar acele poezii chiar transmit ceva. Nu stiu nici eu prea multe despre genul ala de poezii, dar stiu ca-s destul de complexe... adica daca vrei sa faci o poezie gen aia, fara rima, fa-o cum trebuie, baga-ti papagalu la contributie ca sa ai ce arata. Aici, insa, subscriu din nou ce-a zis Darky, e o tentativa de rap fara nici un inteles. Nu mai comentez nimic, se vede ca nu prea ai inteles ce-am vrut sa spunem la poeziile anterioare.
Nu ne intelege gresit, noi incercam sa-ti oferim o critica cat mai constructiva, dar la asemenea creatii... Daca celorlalti le place, n-ai decat.


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Darky Mar Ian 29 2013, 23:21

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Poi Bully poeziile contemporane cu rima alba sunt poezii care trebuie sa aiba doua coordonate esentiale: coinciza si unicitate.Numai prin aceste cuvinte am demonstrat "valoarea" acestei lucrari.Ca sa folosesti rima alba iti trebe un plus de imaginatie fata de restul lumii.Deobicei este folosit piciorul iambic. Deasemenea poeziile in rima alba au un grad de incifrare mediu.Deasemenea , semnele de punctuatie sunt aproape inexistente intr'o poezie contemporana.Limbajul folosit intr'o adevarata poezie este metaforic, figuri de stil nu banalitatile din aceasta creatie :*. Aici nu avem parte de o poezie ci de o incercare de rap.Sper ca am lamurit pentru toti care contesteaza fara sa fie cunoscatori ai materiei !:*
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de YoooYooo Mier Ian 30 2013, 00:18

Daca se poate va rog sa nu va mai certati...io am intrat pe acest forum tocmai pentru critici nu pentru laude si sustin 100% tot cea ce a zis Darky.

Bullet am observat ca tu citesti lucrarile in oridine inversa..aceasta este prima pe care am postato..oricum urmatoarea lucrare sper sa va placa..de data asta chiar o sa ocup de ea, nu o voi mai scrie una cu doua.

Oricum vreau sa va multumesc pentru critici.
YoooYooo
YoooYooo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 10/11/2012
Varsta : 27
Localizare : Depinde de vreme

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Bullet Mier Ian 30 2013, 11:42

A, imi cer scuze atunci. N-am observat ca e prima lucrare. Darky, ce-ai spus tu, asta am vrut sa zic si eu, insa poate nu m-am exprimat cum trebuie... nici timpul nu mi-a permis si de-asta, eram pe fuga. Iar, YoooYooo, nu se cearta nimeni, chiar e foarte bine daca 2 -3 useri se contrazic pe o anumita chestie ce tine de domeniu de care ar trebui sa tina.


Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Hey amice Empty Re: Hey amice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum