Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
OBITO!? GRAND FAIL! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
OBITO!? GRAND FAIL! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


OBITO!? GRAND FAIL!

3 participanți

In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 29 2012, 16:25

Salut.
In acest topic o sa discutam despre OBITO (personaj din naruto,primul panel).
Obito este un personaj care a crescut cu Kakashi si o alta fata,au fost invataceii celui de-al 4-lea hokage (Minato - Yondaime Hokage).
Din pacate,in ultima misiune a celor 3 (kakashi,RIN parca o chema pe fata si obito), kakashi s-a impiedicat si a fost lovit in cap de o piatra,iar OBITO s-a sacrificat pentru binele lui,l-a luat in brate si l-a aruncat din pestera in care se aflau.
O piatra giganta a cazut peste el,zdrobindu-i jumatate de corp (jumatatea dreapta).
Deoarece el si cu ceilalti stabilise sa ii ofere un cadou lui Kakashi (pentru ca tocmai devenise JOUNIN ,la o varsta frageda), el i-a oferit ochiul sau stang [(el era un UCHIHA,sharingan-ul era de-abea activat (fusese activat fix in ultima misiune)].
Dupa aceea,se presupune ca l-au inmormantat.
Dar in penultimul capitol, MADARA (cel fals)/TOBI (care este defapt OBITO) a activat MANGEKYOU sharingan...ei bine,ochiul sau si al lui kakashi erau identici, aveau KAMUI (fiecare sharingan are propriul sau MANGEKYOU si specialitatea sa) identic si forma de-asemenea,identica.

In ultimul capitol,masca i-a fost sparta si un mic flash-back a fost aratat despre copilaria lui.
Ce m-a deranjat este:
1.Cand Yondaime isi proteja nevasta ca sa il nasca pe Naruto,un om care avea aproape aceeasi masca ca a lui Tobi s-a aratat,un om de inaltimea lui ... Obito = mic de varsta si inaltime,in niciun caz nu putea fi el acel om.
Sa nu mentionez ca are aceeasi putere de teleportare ca a lui Tobi...
2.Nu avea cum sa fie Uchiha Madara deoarece el se lupta cu Primul Hokage....
3.Acum dupa ce i s-a spart masca,este OBITO...
Atunci cine este acesta?
Acesta apare si in lupta cu Minato...toti credeam ca acest personaj este in spatele mastii din ultimul capitol...si defapt este OBITO?
Asta este ori un CLICHE gigantic ,ori ceva ce trebuie sa apara ... pentru ca eu nu mai inteleg...


Ultima editare efectuata de catre Xevozzez in Mier Aug 29 2012, 22:46, editata de 1 ori

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de SyleBV Mier Aug 29 2012, 21:46

Dante ajung sa iti dreptate insa sper ca cel care a creat Naruto(nu i stiu numele) sa aiba un plan nu bun ci foarte bun ca sa explice chestia asta.
Nu cred totusi ca este Obito ori are un jutsu ceva de transformare ori ce stiu eu ce deoarece asa cum ai zis si tu Obito era pustan si abia stia cu ce se mananca Sharingan daramite sa ajunga sa detina ditamai colectia de ochi si sa aiba o asemenea putere care sa poata controla ce vrea el...
Dar din nou Sharinganurile sunt la fel(ma refer la el si la kakashi) chiar nu imi pot da seama ce este in mintea aluia in momentul asta ala isi bate joc de noi asta este clar.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 29 2012, 23:24

Syle am dat un edit cu poze,ca sa intelegem mai bine.
Masashi Kishimoto a facut Naruto(cel putin,el deseneaza personajele iar asociatii lui deseneaza fundalul).
Asa e,obito era pustan,sharingan-urile sunt lafel...oricum,sunt tare curios ce o sa se mai intample...Madara Uchiha e nemuritor,chakra nelimitata si regenerare instanta...Orochimaru cu Sasuke imi dau impresia ca prin acel pergament (pe care l-a primit de la pustiul care l-a gasit dupa ce a disparut Itachi) o sa pot sa reinvie clanul uchiha ca sa vb sasuke cu parintii lui nush ce...Mai e si 10-tails in dezvoltare (are cate putin din chakra bestiilor cu 8&9 cozi si restul de bestii )....E foarte interesant,nu cred ca o sa se termine prea curand...

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Darky Joi Aug 30 2012, 00:22

Bine Dante sunt deacord cu tine.Intradevar este un mister, cu celalt tip mascat, dar eu cred ca nu are legatura cu Tobi, masca este asemanatoare, dar nu identica.Nu prea sunt fascinat de manga, dar din ce ai prezentat tu aici m-ai convins.Insa am o intrebare, defapt mai multe.Corpul lui Obito exact cum ai spus tu, si s-a vazut si in episod a fost zdrobit, mai exact partea dreapta, a fost complet zdrobita, atunci cum poat el sa mai apara?Celalalt ochi in ipoteza ca nu a fost zdrobit desi putin probabil, ar fi putut fi si el furat, daca a putut sa ii dea ochiul lui Kakasy este la fel de posibil sa poata sa fie si luat cu forta, sa nu uitam ca Tobi desi nu era prea pregatit era descendent ipotant al clanului uciha.Deci nu este asa sigur ca tobi e obito nu?
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Vizitator Joi Aug 30 2012, 00:34

Nu este identica masca,dar este asemanatoare.
Dar puterea de care da dovada in pagina in care se teleporteaza de langa Minato (am pus link-ul in primul comentariu,cea in care ii spune lui Minato ca el l-a ranit si a si dezlipit vulpea cu 9 cozi de el) este identica cu cea a lui Tobi.
Si in manga,si in episod,corpul a fost zdrobit pe partea dreapta foarte tare....dar apoi au cazut pietre si pe partea stanga...cand a fost acoperit din cauza acelui JUTSU dat de acei oameni...Daca te uitai la capitolele anterioare in care tobi facea parte din AKATSUKI,pe partea dreapta se vedeau niste tirbusoane in fiecare punct loco-motor al membrelor sale...
Dar da,ochiul ar fi putut fi furat,dar in ultima pagina din manga,se vede clar asemanarea dintre OBITO mic si TOBI/MADARA FALS/OBITO mare...dar el a specificat ,cand a fost intrebat de Kakashi: De unde ai acel ochi? ... ei bine,tobi a raspuns: Lupta de la podul KANNABI....
Ba da,este sigur ca tobi e obito...pana si numele...tobi...daca iei ultimele 3 litere...tOBI si apoi le pui la inceput...OBItOBItOBI intelegi unde bat? TObi = Obito...



Un small edit:

Am stat si m-am gandit mai adanc...in legatura cu misteriosul om care se batea cu minato...
Minato,cand era seful grupei KAKASHI (kakashi ,obito,rin), era KONOHA'S YELLOW FLASH...nu era inca YONDAIME HOKAGE (4th)...
Asta inseamna ca dupa ceva timp...sa zicem maxim 6 ani...si-a gasit-o pe roscata aia, Uzumaki nush cum, cu care l-a facut pe Naruto...ei bine acum se cam leaga totul.
Intr-un fel merge mai usor povestea acum...

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de 0zZy Vin Aug 31 2012, 17:38

Dande , "Roscata aia " si cu Minato au fost impreuna la academie vezi ca e in manga cand povesteste ea ... ca ii spuneau toti cap de rosie pentru parul roscat si monstru ca ii batea pe toti si Minato nu ras de ea niciodata... este cam totul logic ..
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Vizitator Vin Aug 31 2012, 19:07

1.DanTe nu DanDe
2.Am uitat sa mentionez,oricum nu era important , a avut cu ea un copil ( pe Naruto).
Acum ,cum ai spus si tu, "este cam totul logic"...dar inainte nu era asa...

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

OBITO!? GRAND FAIL! Empty Re: OBITO!? GRAND FAIL!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum