Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Schizo's Photo Album EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Schizo's Photo Album EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Schizo's Photo Album EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Schizo's Photo Album EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Schizo's Photo Album EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Schizo's Photo Album EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Schizo's Photo Album EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Schizo's Photo Album EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Schizo's Photo Album EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Schizo's Photo Album EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Schizo's Photo Album

+2
iAndrei
Schizo
6 participanți

In jos

Schizo's Photo Album Empty Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Sam Mar 10 2012, 12:20

Am să pun aici câteva poze care mie-mi plac foarte mult. Toate sunt făcute de mine și editate de mine. La cele care nu respectă această regulă, voi preciza.

Nastro


Zippo

Red one


Ultima editare efectuata de catre Schizo in Dum Aug 12 2012, 22:55, editata de 1 ori
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de iAndrei Dum Mar 11 2012, 18:46

Îmi plac toate, în special primele două, poate că dacă ţineai cont de lumină si de unghiul din a doua pozăm scăpai de umbra aia, care mie mi se pare puţin inestetică.
Pozele sunt de o calitate bună şi fiecare are un aer aparte. Ce aparat ai folosit? De asemenea, aş dori să văd şi poze color.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Dum Mar 11 2012, 23:12

Mersi de aprecieri, Andrei. Aparatul nu e cine ştie ce, e un simplu Kodak digital cu cameră de 5, dacă nu mă înşel. A treia e şi mai veche decât celelalte, ceea ce explică de ce e mai slabă calitativ. Recunosc că putea fi făcută mult mai bine. Poze color fac, dar, personal, sunt mare fan alb-negru. Promit, însă, că, după astea, o să pun şi poze color.

Did you forget to take your meds?

I won't call.

Going home.
* Poza e făcută de altcineva, ca şi edit-ul. Ideea îmi aparţine.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de iAndrei Lun Mar 12 2012, 18:12

Singurul lucru pentru care am zis ca imi plac celelalte mai mult, este ca la "Red one" fundalul este mult prea incarcat.

Acum pozele noi :d
Did you forget to take your meds? - Am ceva cu umbrele Smile) Am eu pitici pe creier, dar tot cred ca arata inestetic, da parerea difera. Ideea e buna, foarte buna, iar calitatea fotografiei este data de faptul ca e alb-negru (si mie imi place sa fac poze alb-negru).

I won't call - La fel si aici, alb-negru se potriveste, lumina de fundal este excelenta si reflexia din usa da un efect frumos.

Going home - Aici sunt de parere ca elementele cromatice ar fi trebuit inversate, subiectul static sa fie color, iar fundalul sa apara in alb-negru, dar asa poate era oarecum banala.

P.S. In sfarsit intalnesc si eu o persoana care face poze bune fara sa detina un aparat DSLR, asta arata din nou cum orice aparat de fotografiat poate face poze la fel de bune ca un Nikon de 1500 de ron. Totul tine de imaginatie.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Lun Mar 12 2012, 20:24

Mersi de aprecieri. La Red one este foarte încărcat fundalul, gândește-te că e și decupată, deci îți dai seama cum era originalul Smile) Cât despre umbrele din Meds, nu le observasem, dar, acum că mi-ai atras atenția, parcă mă deranjează și pe mine Razz Cât despre Going Home, am și edit-ul invers, cu mine color și restul alb-negru, dar ideea era că eu „mă întorc” (going home), adică merg înspre trecut, de unde ideea ca eu să fiu alb-negru. Cred că ai înțeles, nu am explicat foarte bine Wink)
Îți mulțumesc că ești de aceeași părere cu mine când vine vorba de aparate de fotografiat. La mine, pozele înseamnă tot timpul ideea și apoi chestii care țin de imagine, în sine. Sigur că e de preferat ca ambele să fie de super-calitate, dar, dacă altfel nu se poate, prefer să mă concentrez pe idee. Iar cum la mine situația financiară nu mi-a permis... M-am mulțumit cu ce aveam Razz
Și, acum, pozele color promise:

Atârnați
* = Poza e făcută de altcineva, ca şi edit-ul. Ideea îmi aparţine.

Boheme.
* = Poza e făcută de altcineva. Ideea îmi aparține.

I gotta make it to Heaven.
* = Poza e făcută de altcineva. Ideea îmi aparține.


Ultima editare efectuata de catre SuperSchizophrenic in Sam Mar 31 2012, 11:24, editata de 1 ori
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de iAndrei Joi Mar 22 2012, 23:01

Atarnati - Mie cam greu sa vad ceva interesant in afara de contrastul oferit de stilurile vestimentare relativ diferite , adica doar din punct de vedere cromatic, ceea ce da un aspect frumos.

Boheme- Nice one. Zgomotul ala produs de lipsa de lumina face sa para oarecum putin neglijent, dar nu cred ca se putea rezolva nici cu modificarea expunerii.

Heaven- Cea mai buna din cele trei. Imi plac muntii, imi place lumina si imi place subiectul din mijloc. Reflexia luminii pe asfaltul ala da un aer mai linistit al fotografiei si vegetatia imbogateste cadrul.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Mar 23 2012, 21:11

Freedom
* = Poza e făcută de altcineva. Ideea îmi aparține.

I'm ready to go
* = Poza e făcută de altcineva. Ideea îmi aparține.

Good night


Ultima editare efectuata de catre SuperSchizophrenic in Sam Mar 31 2012, 11:24, editata de 1 ori
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Harlequin Vin Mar 23 2012, 22:13

deci..in primul rand (desi nu e frumos din partea mea), am sa incep cu bio
"In sfarsit intalnesc si eu o persoana care face poze bune fara sa detina un aparat DSLR, asta arata din nou cum orice aparat de fotografiat poate face poze la fel de bune ca un Nikon de 1500 de ron. Totul tine de imaginatie."
Sa stii ca o sa te tin minte pentru asta...sa fi sigur

Revenind la SUperSchizophrenic, cred ca o sa iau si eu pozele sa le comentez in detaliu, dar mai intai: Nu sunt de felul meu un adept al pozelor modficate. Nu mi-a placut niciodata sa modific o poza pentru ca mi-se parea mai "naturala" asa cum era cand am facut-o original.
Totusi, nu o sa neg ca te descurci chiar foarte bine in a le edita...adica ai imaginatie si stii unde si ce element sa le schimbi pentru a transmite un mesaj si asta e chiar foarte bine.
De asemenea, trebuie sa spun ca imi plce foarte mult cum stapanesti contrastul alb-negru.

Naestro - aparcateva sticle de bere (desi din unghiu in care le vad par cam goale). Oricum, nu lua lucrul asta ca pe ceva rau...asta spune ca stii sa iti alegi un model foarte bun pentru pozitii :>. La capitolu imagine in sine, arata destul de bine si chiar imi place ca verdele de la sticle nu iese prea mult in evidenta.
Zippo - Fiind iubitor de poze macro, ma bucur sa vad si asa ceva. Centralizarea a fost destul de buna, desi nu toata bricheta iese in evidenta (lasand decorul pe plan secund), ci doar ultimul sfert din ea si ultima parte din fundal sunt scoase in evidenta. Parerea mea este ca ar fi aratat mai bine felul in care ai focalizat, daca ai fi luat-o cu cel putin jumatate de centimetru, cel mult un centimetru mai jos
Red One - Din nou un model excelent (ma bucur ca stii sa apreciezi o bautura buna). Desi ai zis ca e facuta de mai mult timp poza, mie mi-se pare ca a iesit chiar foarte bine, daca luam in calcul contrastul dintre alb si negru. Ce mi-a areas cel mai mult atentia a fost paharul datorita luminozitaii lui. Ori blitul, ori lumina de se reflecta in pahar il fac sa iasa lcar in evidenta ceea ce pot spune ca da multe puncte in plus pozei

Acum..ca sa trec rapid printre ele (ca deja am scris cam mult si nici dracu nu cred ca mai citeste pana aici Sad...), o sa comentez la cele ce mi-au placut mai mult
Heaven- eu am ceva cu natura (bio stie mai bine...) imi place foarte mult cum ai prins poza, iar daca incepi sa te uiti de la ea din partea dreapta, iti da imipresia ca muntele ar fi defapt un nor mai inchis la culoare. Nu stiu daca ai pandit momentul sau doar l-ai prins, dar a iesit super
Night - Aici chiar nu am ce spune..poza a iesit super.

Momentan..cam atat. Poate ca nu am folosit termeni din fotografie si cu siguranta nu sunt un expert in asa ceva, dar mi-am sustinut opinia.
Referitor la critica...in ce tine de fotografie nu exista critica, deoarece fiecare are stilul sau de a fotografia si de a percepe realitatea ce il inconjoara. Dupa cum am mai spus..te descurci foarte bine pe alb si negru, iar unele poze de genu chiar par ca au o poveste de spus, totusi sa nu lasi asta sa ti-se urce la cap pentru ca mereu e loc de imbunatatire.

P.S. uneori sunt un pic mai dus asa ca nu ma lua mereu in serios jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Mar 23 2012, 23:31

Hey, mersi mult de aprecieri și fii sigură că am citit cu atenție tot ce ai zis și am băgat la cap. Poza cu Zippo acum nici nu-mi mai place așa mult după ce ai scos în evidență eroarea de poziționare. Sunt perfecționist, n-ai ce-i face Smile)
Referitor la stilul alb-negru, e stilul meu preferat. Consider că poți transmite mai mult prin alb-negru decât prin culori când ”pregătești” poza. Când o ”surprinzi”... cum e cazul ultimelor (inclusiv aia cu Heaven), lucrurile stau altfel...
Btw, la aia cu Heaven, eu sunt cel din poză. Nu am făcut-o eu, ci prietena mea de la vremea aceea. E singura poză dintre toate postate care nu a fost pregătită, ci am descoperit-o în aparat după excursia pe care am făcut-o cu ea. Poate de-aia îmi place mai mult ca celelalte, pentru că e singura fără editare, fără pregătire, fără nimic. Așa a fost să fie.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Apr 11 2012, 01:29

Îmi plac fotografiile tale, dar cum nu am prea mult timp la dispoziţie, nu le voi lua în parte, voi vorbi la mdul general. Nu te amăgi să crezi că o fotografie cu o persoană e întotdeauna expresivă. Mi-a plăcut Did you forget to take your meds? şi oarecum Going home - dar aici edtiul strică poza. Peisajele sunt superbe dar trebuie să înveţi să ţii aparatul drept astfel încât linia orizontului să cadă ... orizontal nu oblic. Cea mai bună fotografie rămâne prima, îmi place mult.

Spor la fotografiat! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Georgiana in Vin Apr 13 2012, 12:00, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Apr 13 2012, 07:07

Mersi de feedback, Georgiana. Referitor la ceea ce ai spus, eu sunt adeptul edit-ului mărunt și pozelor cu persoane. Recunosc că la partea cu linia orizontului mai trebuie să lucrez. Nici nu observasem greșelile alea, dar acum, că mi le-ai arătat, mă obsedează Smile)

Where to now?
* = Poza și edit-ul sunt făcute de altcineva. Ideea îmi aparține.
Game over.
Sky ribs
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Harlequin Vin Apr 13 2012, 09:28

Si..avem un mic ingeras in prma (Dracusor sub acoperire, nu?)
Primele 2 ti le-a facut cineva sau autodeclansator? Oricum ar fi, le-a facut bine. Preima a iesit intr-un mod artiscitc si araa chiar foarte bine, iar a doua, m-a tinut putin in ceata (ce tineai in mana?) Ca aspect a iesit destul de bine, iar ca expresie faciala a ta, chiar te duce cu gandu' la Game Over (poor Luigi Sad...esti cam mare pt a fi mario). Oricum, au iesit foarte bine. De focalizare nu comentez pentru ca aste este putin mai dificila, in cazul in care ai folosit declansatorul.
A treia, numai de rau pot spune: O ador, e geniala.Felul in care ai prins cerul si nori este superb. Ma duce cu gandu la filmarile alea de mare viteza (in care norii zici ca fug pe cer) si cum tu ai fi fotografiat unu din momentele alea (la mare viteza). Chiar par ca ar lua-o la fuga, nu ca ar pluti. Felicitari. Dupa parerea mea, e cea mai tare poza de pana acum jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Apr 13 2012, 16:31

Hey, Harley, mersi de încurajări Very Happy Prima e făcută de cineva, a doua e cu autodeclanșator. În mână țineam o sticlă de vin goală (de unde și Game Over Very Happy ). La ultima, am făcut poza cu aparatul altcuiva (mai bun ca al meu), pentru că eram în mașină, în mers. Nu mergeam repede, dar al meu nu focaliza de nicio culoare și îmi plăcea prea mult cum se vedeau norii Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Joi Apr 19 2012, 19:14

Acum mi-am amintit că am pozele astea... Și dacă tot trecuserăți la animale, hop și eu:

One move and...
Watcha doin'?
Plus o favorită personală:
iWrite
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Harlequin Joi Apr 19 2012, 22:53

Schizo..bătrâne, stai liniştit Very Happy Nu te las la greu Smile)
Să vedem:
În "One move and...", modelul ales mi-se pare foarte drăguţ. Nu sunt eu un mare fan al pisicilor, dar imaginea asta chiar scoate în evidenţă titlul ales. (pare că se uită fix în sufletul tău....sau mă rog, în sufletul animalului pe care îl privea)

În "Watcha doin'?", am impresia că modelul tău a iesit puţin în blur. Nu ştiu dacă o fi din cauya ochelarilor, sau chiar aşa este, dar conturul lui îmi pare puţin mai "diferit". Părerea mea este că dacă ai fi focalizat pe capul căţelului, chiar ar fi ieşit perfect pentru titlul ales. I'-ar fi scos în evidenţă expresia facială mai de aproape şi corpul în fundal, făcându-l să pară că se uită fix spre obiectiv, curios.

În "iWrite" felul cum ai scos imaginea mi-se pare super. Pentru că focalizarea nu a fost făcută pe pix, ci în apropierea lui, îi da un aspect mai frumos şi mai unic. Aici chiar nu am ce obiecta. Felicitări!

OFFline: îmi poţi da vre+un sfat despre cum să mă acomodey mai simplu cu diacriticele pe tastatură? Sunt unele semne de nu le găsesc şi trebuie să schimb des între limbi. Mersi jocolor

EDIT Ang: Poate nu-i locul meu aici daar, ţine Grimm. -> diacritice Very Happy
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Bomboni Dum Apr 22 2012, 00:22

Bun, bun! Imi place ca ai pus poza facuta de MINE! Smile) Imi place sa spun asta Very Happy.
Deci:>. Cum , in general, le cam stiu pe toate, spun doar de cele care zic eu sunt noi. Imi plac alea cu "Heaven", si cele cu animalele. Preferata e cu cainele, Aris. Asa de bine ai prins boticul lui Smile)
Oricum, stiu ca vei continua cu pozele, asa ca bafta, boss!
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Royal__blood Mier Apr 25 2012, 21:26

Mie imi plac foarte mult pozele alb-negru si chiar te descurci mai bine la ele decat la cele color.
I gotta make it to Heaven este super ideea. Totusi, as avea ceva de adaugat ( desi nu este facuta de tine) : unghiul ales este cam neinspirat. De exemplu, daca poza era facuta putin mai aproape de nivelul solului, era altul impactul. Ideea o ador, insa nu e bine evidentiata, am zis mai devreme de ce. Din ultimul post, pozele cu pisi si cutzu stau ceva mai bine la acest capitol. Unghiurile alese sunt ok. Acelasi lucru pot spune si despre cea cu stiloul.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Iul 13 2012, 13:42

Introspecție de jos a lumii de sus.
Singur.
Chillin'.
* Ultima poză este făcută de altcineva, cu edit-ul și ideea mea.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Iul 13 2012, 14:36

hei, nice job la poza cu porumbeii. Ar fi fost si mai frumos, daca aveai unul dintre porumbei in centru, dar e ok si asa. Da impresia ca au cucerit pamantul : ))
Si poza a doua imi place. Este un peisaj minunat si faptul ca este asa simpluta o avantajeaza.
Nice work with the third photo too. Totusi, aici am de spus ceva. Cred ca daca apareai doar tu, fara alte persoanje pe fundal si fara acel felinar arata mai estetic. Sau puteau aparea si alte personaje ( ar fi fost in conformitate cu ideea, ce-i drept ) insa sa fie pozitionate altfel, sa se vada (tipa din stanga se vede doar pe jumatate aici). Si cam atat...ai ales bine sa o faci alb-negru, se potriveste.
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Vin Iul 13 2012, 14:52

Mersi de aprecieri, Royal Smile Da, ultima poză știu că nu are cea mai reușită configurație, dar e tot ce puteam să fac în momentul acela. Anyway, revin cu niște poze de acum 2-3 ani, că din cele noi nimic nu merită. Sper să am ocazia în curând să mai fac câteva. Acum, cât sunt la țară, poate găsesc niște modele tari și o pun de un photo shooting Very Happy

Loneliness.
Boredom.
The sun will always shine again.

Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Iul 13 2012, 15:11

hihi, dar vad ca azi este o afinitate mare intre tine si fotografie : )) ( ma bucur ca postezi mai des, sper sa ne arati si un shooting, cum ai spus Very Happy )

Pai la prima nu am ce sa comentez. Este o poza cu o idee comuna, simpluta, dar ok per ansamplu. Din nou, faptul ca e alb-negru ii imbunatateste aspectul si se potriveste cu ceea ce vrei sa transmiti.
Boredom - evident, modelului n-am ce sa-i reprosez. Are o figura expresiva : P dar tu puteai jongla putin cu unghiul din care l-ai pozat.
Ultima fotografie nu are o calitate foarte buna. Imi place expresia personajului, insa nu este foarte clara din cauza calitatii. Ideea este interesanta si este bine exprimata de titlul. Poti sa mai adaugi si contrast ( daca nu ai photoshop la capitolul contrast, luminozitate si alte modificari de genu' photoscape face o treaba minunata si chiar nu este greu de folosit).
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Aug 12 2012, 17:11

Nu am mai trecut de foarte mult timp pe aici cu un comentariu, dar ţi-am urmărit fotografiile. Mi-e lene să le iau separat fiindcă sunt multe, dar voi vorbi la modul general. În primul rând, o să te rog să le pui cu url link, ca să nu se crăcăneze pagina. :]] Apoi, observ că au un oarecare aspect spălăcit - de ce nu umblii niţel la contrast să le dai o nuanţă mai vie şi, implicit, un aspect mai plăcut ? Să ştii că nu e ieşit din comun ca un fotograf să îşi retuşeze lucrările înainte de a le "Scoate la expoziţie". Toţi fac asta.
Vreau să văd şi ceva nou de la tine. Încearcă şi alte teme - mai multe peisaje din natură, animale, insecte(cu ocazia asta încerci şi ceva macro, că şi aşa macro e tema de luna asta la POTM). Alte sfaturi nu pot să-ţi dau fiindcă nu m-am legat de fiecare fotografie în parte, dar eu ştiu ce poţi şi ştiu că te duce mintea, aşa că vreau să văd şi ceva nou de la tine.

Spoe la fotografiat şi multă imaginaţie!Very Happy

Xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Schizo Dum Aug 12 2012, 22:54

Mersi de părere, Ang, dar mi-ar trebui şi un aparat competent pentru aşa ceva. Şi un aparat, de fapt, în primul rând, că acum e la sor-mea. Când mi-l aduce înapoi o să încerc să mai fac poze. Oricum trebuie să-mi iau unul, că acum m-am mutat şi ăsta probabil va rămâne la ea. Anyway, thanks for bothering Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Schizo's Photo Album Empty Re: Schizo's Photo Album

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum