Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Yello there. EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Yello there. EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Yello there. EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Yello there. EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Yello there. EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Yello there. EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Yello there. EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Yello there. EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Yello there. EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Yello there. EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Yello there.

+4
iAndrei
Schizo
Chlo
Fiction.
8 participanți

In jos

Yello there. Empty Yello there.

Mesaj Scris de Fiction. Vin Aug 03 2012, 15:41

Salutări tuturor! :] Mă bucur să mă aflu aici la recomandarea unui user awesome, forumul îmi pare foarte interesant și plin de lucruri care merită atenție. În primul rând, felicitări creatorului/creatorilor pentru munca depusă, staff-ului în general și userilor care duc mai departe totul, postând. Am aterizat și eu într-un final, îmi pare totuși rău că n-am făcut-o mai devreme. Și-acum câteva lucruri despre mine ș.a.

Mă numesc Rareș și-am locuit în Brașov, oraș montan, dintotdeauna. Am cinsprezece ani și acum trec în clasa a noua. Practic scrisul ca un hobby, deși îmi doresc ca în viitorul apropiat să fie mai mult de atât. Îmi place să citesc și pun mâna pe o carte de fiecare dată când am timp și chef. Cu toate că nu mă prea pricep la așa ceva, fotografiez din când în când, când mai sunt plecat pe Dumnezeu știe unde. Din păcate acum nu fac niciun sport, nu am avut timp datorită școlii și programului solicitant, îmi pun nădejdea că asta se va schimba în curând. La viața mea am dansat, am practicat dansul de societate vreo cinci ani, dar în rest nimic. Am o soră mai mică decât mine... Îmi plac mult filmele, genurile mele preferate fiind drama(romantică) și acțiunea, însă nu mă sfiesc să urmăresc și thriller-uri sau altele. Mă ghidez mai mult după ideea filmului - prioritară asta fiind - și abia apoi mă uit și ce gen e. În materie de muzică nu ascult doar un singur gen și nu sunt fixat pe o singură trupă etc., îmi place rockul soft, rockul gothic, ascult și pop - numai că nu artiștii comerciali. Mă atrage și culta muzică, astfel că ascult Mozart, Beethoven, Chopin etc. Depinde de starea mea de spirit.

O să mă vedeți activ mai mult în zona Fan Fiction-ului, unde am să și postez la un momentdat propriile scrieri, sunt curios de lucrările deja existente. Dacă mai aveți întrebări, le aștept cu plăcere. Wink



Ultima editare efectuata de catre Fiction. in Vin Aug 03 2012, 15:58, editata de 1 ori
Fiction.
Fiction.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 4
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Brasov

http://toamnasentimentelor.wordpress.com

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Chlo Vin Aug 03 2012, 15:51

Rareș ma’ frend!

Nu puteam să nu fiu prima care te întâmpină…cu o mulțime de hug-uri și un călduros welcome.

Cum am menționat deja, desigur, mă bucur că te-ai alăturat comunității noastre de artiști, și sunt sigură de un singur lucru, acela fiind că vei avea o contribuție artistică foarte importantă…
Nu mă mai lungesc, dat fiind că nu am întrebări, îmi voi lua prezența de aici și o voi muta în altă parte.

Welcome, din nou, să ai o ședere cât mai plăcută, spor la postat, baftă și multe, multe idei.
(…să ne încânți cu lucrările tale!)

See ya around!
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Schizo Sam Aug 04 2012, 15:57

Salut, Rareș. Încă un scriitor, e bine, duceam lipsă. De când am citit că ai fost recomandat, am fost curios de cine, dar după câteva rânduri, după stil, am știut că responsabilă era Chlo Very Happy Nu pot decât să îți urez ”Bun venit”, să te simți bine și să-ți doresc să fii activ și să ai o ședere lungă și prosperă. Te aștept cu brațele deschise la Fan Fiction și promit să-ți citesc și eu lucrarea azi-mâine, în funcție de cum îmi permite (sau nu) programul. Spor în toate Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de iAndrei Sam Aug 04 2012, 17:10

Salut, Rareş! Mă bucur să te întâlnesc şi mă bucur că te-a adus Chlo în comunitatea noastră. Observ încă din primul tău mesaj că ai un stil de exprimare foarte frumos, deci nu mă voi îndoi de abilităţile tale de scriitor. Îmi place că scrii şi că citeşti mult, dar şi că faci fotografii, chiar dacă doar în timpul liber.
Mă intrigă gusturile tale în materie de muzică şi asta doar pentru faptul că puţină lume răspunde cu "ascult măi multe lucruri", ci doar îţi oferă un gen muzical din care rezultă că sunt inflexibili.
Ca o întrebare de sfârşit: care este filmul tău preferat?

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de DanPartizan Sam Aug 04 2012, 17:16

Halau.

Bine ai venit in aceasta comunitate, pot sa iti urez doar un bun venit printre noi. Sa ma incinti cu fic-urile tale, si poate fotografiile Very Happy.
Practica mai mult sport, pentr a putea scrie bine iti trebuie muschi la degete, deci practica sah (glumasc) Very Happy.

Si, care e cartea ta preferata?
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Bullet Sam Aug 04 2012, 19:16

Salut, Rareş. Frumos Braşovul, am fost pe-acolo de câteva ori şi tare-mi place zona Very Happy.
La fel ca şi lui Andrei, mi-ai transmis aşa un sentiment că-ţi merge mâna la scris. Mi-a plăcut prezentarea ta, astfel încât am dedus că pot să te întreb cu plăcere care e filmul tău preferat, deoarece şi eu mă uit la filme destul de des. La fel, sunt curios şi de preferinţele muzicale (mă refer la trupe, solişti).
Îţi urez şedere plăcută, baftă în tot ceea ce faci şi sper să ne intersectăm pe la fan-fiction!



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Fiction. Dum Aug 05 2012, 00:17

Mulțumesc de primiri, thats really nice. Acum să mai și răspund...

@Schizo, Chlo: mă bucur că ne vedem (și) aici, mersi de urări. O să încerc să am o contribuție consistentă și să mă implic cât mai mult. Activ o să fiu, sper că șa fel și după începe școala. :]

@iAndrei: Da, încerc să citesc cât mai mult să-mi înfrumusețez exprimarea și lărgesc vocabularul, mai scriu să exersez. Cu fotografiile mai puțin. Dacă-mi place o melodie nu contează genul, oricum sunt deschis spre multe în materie de muzică pentru că ajung să mă plictisesc și simt nevoia de ceva nou, chiar dacă înseamnă să intru în alt gen. Am mai multe filme preferate, îmi e greu să aleg, dar dintre acestea sunt: The Godfather, Jane Eyre, Wuthering Heights, A Walk to Remember, The Notebook, Brokeback Mountain, Tess of the D'Urbervilles (2008), American Outlaws et caetera. Dar al tău/ale tale?

@DanPartizan: Am să practic, hehe. Iubesc Tess of the D'Urbervilles și Adio, arme.... um, LOTR. În general îmi place ce scriu Ernest Hemingway, Rebreanu, Thomas Hardy și de ce nu și Călinescu. Mai am autori stărini preferați, nu-mi vine în minte tot acum... Și cartea ta preferată care e?

@Bullet: Oh, ce parte-ți place cel mai tare? Personal ador Răcădăul și zona lacului din Noua. Mai sus am pus unele dintre filmele preferate... Ascult Evanescence, Linkin Park, Coldplay, Enya, Body Without Organs, MIKA, Whithey Houston, The Cinematic Orchestra, Celine Dion, Sting, The Beatles, Amy Macdonald, 4 Non Blondes, VAST, Yanni, Falling In Reverse, Green Day, Paramore, Panic! At The Disco etc. Tu ce artiști asculți?

See ya all around. ;]
Fiction.
Fiction.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 4
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Brasov

http://toamnasentimentelor.wordpress.com

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Bullet Dum Aug 05 2012, 00:56

Sincer, nu prea cunosc zonele Braşovului deoarece am fost la intervale de timp de câţiva ani. E fain centrul, dar zonele ce înconjoară Braşovul sunt frumoase rău (mai ales cea a grădinei zoologice).
Ehehe, în materie de filme nu stai rău deloc. Multe din cele ce le-ai menţionat tu le-am văzut şi eu Very Happy.
Trupa mea preferată? Logic că e Linkin Park, pe care văd că ai menţionat-o şi tu... deci, bate şâpca Smile). Mai ascult Story Of The Year, Yellowcard, Four Year Strong, 30 Seconds To Mars, Skillet, Breaking Benjamin... etc.
Mm... că tot vorbeam de filme, care e actorul/actorii tăi preferaţi?
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Fiction. Dum Aug 05 2012, 04:03

Filme... acum am terminat de văzut alte câteva producții BBC: Bright Star, The Duchess și The Other Boleyn Girl. Cu adevărat interesante. Sunt curios dacă mai urmărește cineva filmele celor de la BBC. Am mai văzut Tess de la ei.

Actorii preferați... mulți, îmi pare rău dacă n-o să-i menționez pe toți, dar să vedem: Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Anne Hataway, Ryan Gosling, Rachel McAdams, Mandy Moore, Shane West, Colin Farrel, Paul Newman, Channing Tatum, Amanda Seyfried, Jim Sturgess, Mia Wasikowska, Jamie Bell... etc.

Și ai tăi? Dar filmele preferate?
Fiction.
Fiction.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 4
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Brasov

http://toamnasentimentelor.wordpress.com

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de SyleBV Vin Aug 10 2012, 23:08

Heloo bine ai venit alaturi de noi imi pare bine sa vad ca ne inmultim si suntem scriitori mai multi.
Suntem foarte primitori si te asigur ca vei gasi multi utilizatori talentati pe forum de la care vei putea invata.
Scuze de raspunsul intarziat am fost banat din anumite motive 1 saptamna.
Cam atat am avut de spus fiindca miau luat colegi cam tot ce as fi zis si eu.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de iGeorgiana Lun Aug 13 2012, 17:51

Rareş, deci aşa-mi eşti. Când ţi-am zis de forum n-ai vrut să vii, când ţi-a zis fluffeh Chlo, ai venit. Bun, bun *tsk, tsk, tsk*. (Ang de pe AZ aici.)
Păi, ce să zic. Am ajuns mai târziu pe la topicul tău de prezentare fiindcă eram în vacanţă, dar niciodată nu e prea târziu, hehe. :3
Sper să te acomodezi repede pe ANG, să nu iei în seamă certurile ciudate provocate de oamenii ciudaţi, să ne populezi comunitatea o perioadă cât mai îndelungată şi tot tacâmul.
Nu am ce întrebări să îţi pun fiindcă am citit post-urile precedente şi, în plus, ne-am mai citit noi de câteva ori. Îmi place cum scrii şi sper să văd cât mai multe creaţii pe forum.

Ne auzim. Ciao! *huggies* :3
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Yello there. Empty Re: Yello there.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum