Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Criminal ori Microbist EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Criminal ori Microbist EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Criminal ori Microbist EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Criminal ori Microbist EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Criminal ori Microbist EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Criminal ori Microbist EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Criminal ori Microbist EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Criminal ori Microbist EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Criminal ori Microbist EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Criminal ori Microbist EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Criminal ori Microbist

2 participanți

In jos

Criminal ori Microbist Empty Criminal ori Microbist

Mesaj Scris de Sarpe Sam Iul 21 2012, 13:48



22.IULIE 2014 Finala Barclays Premier League
Numele meu este Anthony Daniel,iar eu impreuna cu prietenii mei suntem fani Manchaster United,iar astazi avem un meci greu cu rivala noastra Manchester City se asteapta aceasta finala de ani buni,partea buna a lucrurilor este ca se va juca la noi acasa,noi dupa fiecare meci ne batem cu fani echipe adverse nu tinem cont femeie, barbat, copil.
Meciul va incepe in 2 ore,iar eu cu trei prieteni ne pierdeam timpul la Cafeneaua lui Christopher.
Eram eu,Matthew,Addison si Logan.
-Hey fetelor v-ati cumparat bilete la finala?
Spuse Alexis cel mai bun prieten al meu.
-Aolo frate am si uitat sper ca nu s-au inchis casele de bilete.
Spun eu dezamagit.
-Stai fara griji,tarfa vroiam sa te necajesc putin am luat 5 bilete pentru noi toti.
Eram toti fericit deoarece nu ratam finala si am facut,cinste cu un rand de bere.
Dupa ce am terminat berea,am dat noroc cu toti din grup si m-am indreptat spre usa.
-Hey Daniel,unde dracu te duci?
Spune Alexis furios.
-Ma duc acasa,la Sarah doar stiti ca e insarcinata ne intalnim intr-o,ora aici la cafenea.
Ma indreptam spre casa,iar la usa mea erau vreo 10 oameni imbracati cu tricouri,cu manchaster city incercand sa sparga usa,panicandu-ma am plecat inapoi la cafenea.
-Fratilor la usa mea sunt vreo 10 tipi imbracati in tricouri cu M.City,daca Sarah se sperie poate pierde copilu.
Spune u cu lacrimi in ochi.
Prieteni mei auzind asta s-au ridicat de la masa si am fugit spre casa.
-Daniel nu iti face griji,totul va fi bine daca i se va intampla ceva,lui Sarah sau la copilul tau fac,crima de om.
Spuse Logan care a fost si este ca un frate pentru mine el mi-a dat o casa,o masina,o bucata de paine.
Ajunsi in fata casei mele usa era devastata,iar tipi erau in interiorul casei mele,sotia mea era in baie si incuiase usa ei incercand sa o sparga.
Am intrat in casa am luat cutitul in mana,dar Logan mi-a luat cutitul din mana.
-Gandestete daca omori pe cineva,te duci la puscarie,acolo esti pe cont propriu nu te mai putem ajuta cu nimic atunci,sau daca mori iti lasi copilu orfan si nevasta vaduva.
Ne-am dus toti sus la etaj si in casa mea a inceput bataia,un tip era peste sotia mea incercand sa o violeze,l-am luat de gat i-am dat un pumn in nas,iar apoi i-am mai dat un picior in barba de a cazut pe scari mi-am luat sotia si am fugit din casa,sotia mea era cu lacrimi in ochi si mi-a spus.
-Nu mai vreau asa viata Daniel.
Spune Sarah plangand.
-Ce vroiai sa fac?ai vazut ca nu eram acasa.
Spun eu furios.
-Plec la mama nu,ne vei mai vedea niciodata nici pe mine nici pe copil.

Campitolul 2 Finala.
Sarpe
Sarpe
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Criminal ori Microbist Empty Re: Criminal ori Microbist

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 22 2012, 20:07

Bună, Ippo. Am să fiu scurt în acest comment și am să-ți dau câteva indicii, care sper să te ajute să te perfecționezi, dar voi reveni cu comment-uri mai ample după ce văd că te ții de treabă și postezi capitolele următoare Very Happy Pentru început, vreau să te felicit pentru idee. Tema huliganilor este insuficient abordată și este o problemă socială presantă, deci ai ce scrie aici. Apoi, intriga e bună, dilema iubirii familiei sau a echipei favorite. Și de-aici poate să iasă ceva tare de tot. Deci material ai. Mai trebuie să înveți să împachetezi ce vrei tu să transmiți. La capitolul gramatică nu văd probleme. De diacritice și semne de punctuație o să scriu mai detaliat cu altă ocazie. Ce aș vrea tu să faci este să nu mai grăbești acțiunea și să acrozi atenție descrierii. Personajele-cheie trebuie prezentate, atât fizic, cât și caracterial. Cu cât e mai important personajul, cu atât mai amplă trebuie să fie descrierea. Și viceversa, bineînțeles. Asta se poate face și mai încolo, nu e musai să o faci de cum apare personajul, dar descrierea acțiunii sau a momentelor importante nu se poate amâna. De exemplu, în capitolul de față puteai să descrii ce gândea personajul principal când a văzut fanii rivali la casa lui. Sau când l-a prins pe ăla încercând să-i violeze nevasta. Sunt punctele acelea importante încărcate cu emoții. Fix alea trebuie să ne prindă pe noi, cititorii. Spor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum