Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
POTM - Ediţia II - Vot EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
POTM - Ediţia II - Vot EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
POTM - Ediţia II - Vot EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
POTM - Ediţia II - Vot EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
POTM - Ediţia II - Vot EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
POTM - Ediţia II - Vot EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
POTM - Ediţia II - Vot EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
POTM - Ediţia II - Vot EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
POTM - Ediţia II - Vot EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
POTM - Ediţia II - Vot EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


POTM - Ediţia II - Vot

+4
Schizo
DanPartizan
iAndrei
iGeorgiana
8 participanți

In jos

Fotografia favorită

POTM - Ediţia II - Vot I_vote_lcap38%POTM - Ediţia II - Vot I_vote_rcap 38% 
[ 6 ]
POTM - Ediţia II - Vot I_vote_lcap25%POTM - Ediţia II - Vot I_vote_rcap 25% 
[ 4 ]
POTM - Ediţia II - Vot I_vote_lcap31%POTM - Ediţia II - Vot I_vote_rcap 31% 
[ 5 ]
POTM - Ediţia II - Vot I_vote_lcap6%POTM - Ediţia II - Vot I_vote_rcap 6% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 16
 
 
Sondaj inchis

POTM - Ediţia II - Vot Empty POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Iul 10 2012, 15:23

Fotografiile:

1. Introspecţie
2. Dietă de vară
3. Identitate
4. Here


#Dacă votaţi prin comentariu trebuie să argumentaţi de ce fotografia voastră preferată primeşte votul, având posibilitatea să comentaţi şi celelalte fotografii doar dacă doriţi. Şi ca să fac pe plac unei useriţe: NU, participanţii nu comentează decât fotografia pe care o votează, care bineînţeles că nu le aparţine. Nu o să vă apucaţi să comentaţi şi propria fotografie, ar fi absurd. Am făcut abstracţie de precizarea aceasta fiindcă e de la sine înţeles, dar observ că pentru unii nu e aşa uşor.

#Orice vot trebuie argumentat în cel puţin 3 rânduri întregi, conţinând şi detalii strict tehnice fotografiei, nu 'wow, ce frumoasă e, o votez' urmată de o avalanşă de emoticoane. Comentariile de acest gen nu vor fi luate în considerare.
#Nu se comentează părerile altor useri, fiecare are dreptul la liberă exprimare - în limita bunului simţ, bineînţeles.

E de la sine înţeles că nu vă puteţi auto-vota în poll, voi verifica şi veţi fi descalificaţi.

Perioadă de votare: 10 iulie - 22 iulie. Se va prelungi dacă va fi necesar.
Aceste fiind spuse, START VOT!
Baftă tutror participanţilor! :3


Ultima editare efectuata de catre iGeorgiana in Mier Iul 11 2012, 11:56, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de iAndrei Mar Iul 10 2012, 15:35

Identitate - Ce îmi place la această fotografie este nu numai faptul că a ieşit un cadru perfect cu toate că subiectul a fost centrat, dar calitatea fotografiei este uimitoare. Simetria dată de liniile întâlnite în fundal împreună cu formele căţelului este genială. Aceasta şi calitatea excepţională a fotografiei m-au determinat să îmi acord votul aici.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de DanPartizan Mar Iul 10 2012, 15:44

am stat mult timp sa aleg dintre "Dieta de vara" si "Identitate". Defapt, imi plac toate imaginile alb-negru Smile.E greu sa aleg dintre ochii mari si rugatori a unui caine si eleganta unei pisici.

"Dieta de vara"
Soarele din background accentueaza ideea principala. Momentul fotografiei este perfect, si poza pisicii e la fel foarte buna.

"Identitate"
Unghiul fotografiei este genial, ochii cainelui parca iti spun "voteaza-ma, te rog".Urechile accentuaza ideea principala, si cainele asezat iti da o doza de placere ochilor.

Prin urmare, adaugind si iubirea mea fata de caini, votez "Identitate"


P.S.- i had no idea what i wrote
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Schizo Mar Iul 10 2012, 19:02

La fel ca și userii de mai sus, am stat în cumpănă între pozele cu pisica și câinele. Deși poza cu potaia este genială, prin elementele evidențiate de Andrei, dar și expresivitatea modelului, soarele din spatele felinei m-a făcut să acord votul acestei poze. Asta pe lângă centrarea foarte bună a acțiunii în sine, pisica mâncând tulpinele acelea, cu vaza și ”restul” pisicii încadrând subiectul (respectiv mâncatul). Votul meu merge la ”Dietă de vară”.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Royal__blood Mar Iul 10 2012, 20:42

back on Earth, votul meu merge la poza 4 - Here, pentru ca imi place ca este simpla si ca e facuta la inaltime : )) De fapt, imi place mult peisajul surprins, iar personajele care il animeaza sunt plasate acolo in varf si nu stiu, mereu mi-au placut tipul asta de poze. Ma duce cu gandul la libertate, placerea de a savura in liniste o priveliste spectaculoasa, iar din punct de vedere tehnic nu am nimic de reprosat: contrast are, orizontul cred ca e la locul lui, elemente care n-au ce cauta, n-am vazut si cam atat.
Here - primeste votul meu.


Ultima editare efectuata de catre Royal__blood in Mier Iul 11 2012, 02:46, editata de 6 ori
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de iAndrei Mar Iul 17 2012, 20:18

With the powers i've been invested...i declare this post a *bump*..hai mai votaţi şi voi că acuş se termină perioada de înscriere.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Aggie. Mar Iul 17 2012, 21:32

Am ales câinele deoarece îmi place focusul care se axează doar pe capul lui, mai ales că fondul nu e o șmecherie prea mare. Și deși pe mine nu mă atrag în general pozele alb-negru fiindcă mă deprimă, te-ai descurcat bine după părerea mea și meriți votul fiindcă celelalte: nu înțeleg ce ai vrut să exprimi cu portretul ăla PREA aproape; lumina e foarte aiurea, nu se vede pisica și nu mi se pare o compoziție reușită; hmm, asta e ok oarecum, o fi tema idioată de alb-negru problema?
Aggie.
Aggie.
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 37
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 26

http://agg-a.deviantart.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Chlo Mar Iul 17 2012, 22:38

Hai și eu pe aici în sfârșit după ce-am tras juma de zi de timp…încercând să aleg o fotografie. Tema, mie mi s-a părut că a oferit o multitudine de posibilități de a imortaliza un punct de vedere….

1. Introspecție
Mi se pare că oferă o ambianță placută, și nu doar că are personalitate, dar impune privitorului un oarecare proces de gândire. E precum surprinderea întămplătoare a unor trecători, stimulând creierul la întrebarea ”Oare ce gândește?”. Totuși, mi se pare că portretul este realizat de mult prea aproape, și estompează natura enigmatică pe care o poate oferi…unghiul, de asemenea, nefiind centrat îndeajuns de estetic. Are votul meu prin poll (1 pct.)

2. Dietă de vară
Ideea pozei în sine, e absolut încântătoare, și definește cuvântul adorabil la un cu totul alt nivel, doar că, tehnic vorbind există minusuri semnificative, care scad din farmecul pozei. Spre exemplu, unghiul nu avantajează deloc planul principal, iar luminozitatea este mult prea puternică, stricând estetica pozei…

3. Identitate

Precum precedenta, și aici este redefinită adorabilitatea, însă, expresia (dacă poate fi numită așa) câinelui e la un cu totul alt nivel, dând oarecum senzația de înțelepciune și totală loialitate. Simplitatea fotografiei îi dă tot farmecul, unghiul perfect centrat dând expresivitate întregii imagini de ansamblu. Votul meu (cel ce valoreaza 3 pct) merge aici.

4. Here
O viziune interesantă și total imprevizibilă…înălțimea te lasă oarecum fără cuvinte, și poza ar fi fost totalmente mindblowing dacă unghiul acesteia era puțin diferit, să ofere personalitate fotografiei și ideea de libertate care se simte doar vag momentan.

Deoarece există posibilitatea votării prin comment, și prin poll, am dedus că 1 din fotografii poate fi votată prin poll, iar cealaltă prin comment. Sper că posibilitatea aceasta este posibilă…și n-am trecut cu vederea nici o regulă de vot…
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Iul 17 2012, 22:44

Evident, Chlo. Fiecare membru are dreptul la vot prin comentariu si prin poll, dar asta nu înseamnă că trebuie să acorde ambele voturi aceleiaşi fotografii. Votul prin poll e o posibilitate pentru cei lipsiţi de inspiraţie, dar care totuşi au apreciat o fotografie sau a celora care nu se pot decide între două fotografii, şi totuşi o găsesc pe una mai bună decât cealaltă, împărţind voturile ca atare.
Deci nu e nici o problemă, mulţumesc pentru comentariul elaborat ce priveşte toate fotografiile şi o face atât cu privire la detalii tehnice, cât şi la părerea personală.

~ciao
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Iul 27 2012, 20:36

Okay, double-post, I know. Dar mi-am permis sa fur nitel din timpul meu "pretios" ca sa inchid concursul, fiindca deja e tarziu.

1. Introspecţie - iAndrei - 6 puncte [6 prin poll]
2. Dietă de vară - Royal__blood - 6 puncte[3 poll +1 comentariu]
3. Identitate - iGeorgiana - 17 puncte[5 poll + 4 comentariu]
4. Here - Schizo - 4 puncte[1 poll + 1 comentariu]

Avand in vedere ca fotografia mea a iesit "castigatoare" nu voi alege tema urmatoarei editii, ci o voi supune la vot prin poll, dupa cum v-am obisnuit. Dar ceva mai incoplo, nu am timp.

Ciao! Very Happy

EDIT: Of, of. O sa precizez de unde si pana unde punctajul, desi e a nu-stiu-cata oara. Smile)


Ultima editare efectuata de catre iGeorgiana in Sam Iul 28 2012, 21:05, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Nopy Vin Iul 27 2012, 21:06


Andrei: Dacă esti prea încet pentru a gândi.. te rog să te abţii de la comentarii. Se contabilizează şi voturile prin comentarii, care fac cât trei puncte, macho care eşti tu macho.

Nopy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 58
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

POTM - Ediţia II - Vot Empty Re: POTM - Ediţia II - Vot

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum