Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Ana photography... EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Ana photography... EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Ana photography... EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Ana photography... EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Ana photography... EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Ana photography... EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Ana photography... EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Ana photography... EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Ana photography... EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Ana photography... EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Ana photography...

4 participanți

In jos

Ana photography... Empty Ana photography...

Mesaj Scris de AnaMarya Lun Iul 09 2012, 20:47

Buna! La indemnul unui bun amic m-am hotarat sa postez si eu niste poze... Sper sa va placa! Astept pareri!

O pata de culoare!
Nasuc..
Amintire!<3
AnaMarya
AnaMarya
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 5
Data de inscriere : 07/07/2012

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 21:19

In prima poza contrastul dintre canapea si floare sare din prima in ochi , pozitionarea florii foarte aproape de centrul canapelei care accentueaza contrastul dintre rosu si gri care daca stai sa te gandesti poate fi interpretat ca viata si moarte.
A doua poza este foarte dragalasa, un cadru natural de zi cu zi, dar la care daca stai privesti atent ascunde multe mistere.
in ultima poza trandafirul pozitionat in partea dreapta si acea lumina coplesitoare din stanga da un plus de clasa fotografiei, deasemenea lumina proeminenta din stanga ii confera trandafirului o valoare suprema il face sa para pur ceea ce il scoate si mai mult in evidenta...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de AnaMarya Mar Iul 10 2012, 22:08

Buna!
Azi am fost putin pe afara si am incercat sa mai fac cateva poze.. Sper sa va placa! Nu sunt cine stie ce... Astept pareri...
>Very Happy<

Fantana...
Nuci...
Evadarea!
AnaMarya
AnaMarya
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 5
Data de inscriere : 07/07/2012

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de Darky Mar Iul 10 2012, 22:19

Ookey prima imagine, ideea este buna, lantul fantanii -cel putin in viziunea mea- reprezinta scurgerea timpului...In a doua imagine un cadru natural surprins in cea mai frumoasa ipostaza a lui.Lumina care se scurge practic printre crengi confera fotografiei un plus de aspect si stil.Ultima poza am foarte multe controverse in privinta ei, este reusita, din ce imi dau eu seama dupa unghiul mai inclinat al florii ea iese printre ulucile gardului, probabil de aceea poza este intitulata "Evadarea"
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 11 2012, 20:05

Frumoase poze, Ana. Abia acum am ajuns și pe la tine. Scuzele mele. Acum, ultimele 3 sunt prea puțin clare, ar trebui să faci ceva cu focus-ul sau să cauți un aparat care să nu aibă problema asta. E păcat să strici astfel de cadre din cauza efectului de blur. Mi-a plăcut cel mai mult poza cu pisi. Am eu o problemă cu ele, probabil, dar sunt niște modele foarte bune, dacă știi ce să faci cu ele Razz Anyway, felicitări și ține-o tot așa, dar nu uita de problema cu claritatea pozei.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Aug 12 2012, 17:26

Ajung şi eu pe aici, cam târziu, ce-i drept. Dacă te întrebi, eu ţi-am editat post-urile şi am pus link-urile aşa, e mult mai estetic. O să te rog, deci, ca pe viitor să procedezi în felul acesta.
Acum fotografiile...să ştii că nu sunt rele deloc. Calitatea lasă de dorit în majoritatea, dar sunt drăguţe. Trebuie să înveţi să mânuieşti aparatul, totuşi, şi să încerci ceva mai surprinzător, nu să te rezumi doar la flori. În unele stai prost cu încadrarea, iar în altele ai focusul deplasat. Trebuie să tragi mai multe cadre pentru a ajunge la o fotografie reuşită. Pentru a scăpa de efectul "decolorat" al fotografiilor le poţi creşte puţin saturaţia sau umbla la luminozitate, nu-i crimă capitală, să ştii.

Baftă!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Ana photography... Empty Re: Ana photography...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum