Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
DanPartizan vs. iGeorgiana EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


DanPartizan vs. iGeorgiana

+5
SaberSlashS
iAndrei
Darky
iGeorgiana
DanPartizan
9 participanți

In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de DanPartizan Lun Iul 09 2012, 17:37

1.Lucrari:2
2.Tip: Sig
3.Voturi:3
4.Tema:Anime
5.Recompensa: cel ce pierde, va purta o semnatura/un avatar, facut de cistigator timp de 5 zile
(macar si in paint)
SPer sa accepti santa
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de iGeorgiana Lun Iul 09 2012, 17:47

Accept. Totuşi, mulţumesc pentru surpriză, mă puteai anunţa din timp. Smile)

Baftă! :3
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de DanPartizan Lun Iul 09 2012, 18:50

DanPartizan

sig1
DanPartizan vs. iGeorgiana 8NSHL
sig2
DanPartizan vs. iGeorgiana XDiTk

Georgiana

sig1
DanPartizan vs. iGeorgiana Animegirl
sig2
DanPartizan vs. iGeorgiana Anime1


LET THE BATTLE BEGIN!
DanPartizan
DanPartizan
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 68
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Moldova,Chisinau

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 18:55

Ookey din nou un duel intre 2 GFX-eri teribil de buni..Votul meu merge catre Dan, a folosit mai multe efecte si foarte bine puse la punct deasemenea niste efecte foarte impresionante mai ales la al 2'lea sig
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de iAndrei Lun Iul 09 2012, 19:17

Să începem!

DanPartizan:

Sig 1. - O lucrare minimalistă, fără efecte exagerate, dar care păstrează un aer plăcut datorită nuanţelor relaxante de roşu. Renderul este plasat ok, nu este centrat şi îmi place că se potriveşte cu background-ul.

Sig 2. - Acelaşi lucru ca la prima. Efectele nu sunt exagerate, nu oboseşte ochiul şi este destul de simpluţă.

Georgiana:

Sig 1. - Imediat ce mă uit la ea mă cuprinde o stare de bunadispoziţie. Asta datorită culorilor vii folosite, dar şi datorită abundenţei de elemente ce se îmbină frumos cu renderul folosit.

Sig 2 - Aici nu mai sunt culori vii, dar tot păstrezi atitudinea de bunadispoziţie prin renderul ales, dar şi prin lumina folosită, lumină care dă un aer fantasy acestei lucrări. Sig-ul ăsta e favoritul meu din toate cel e patru pentru că oferă un contrast cromatic frumos.

Votul meu se duce la Georgiana datorită faptului că a reuşiit să folosească mai multe elemente şi sa o facă mult mai bine decât Dan.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Vizitator Lun Iul 09 2012, 19:35

Trei de DA pentru DAN!
Mergi mai departe!
A fost greu sa aleg...imi place enorm de grav al doilea SIG al lui ANG... dar ala cu Sasuke e bestial, asa ca ai un vot din partea mea kid :*

Andrei:Prezintă cel puţin un argument tehnic.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 21:06

Este destul de greu sa faci diferenta ,pentru ca sunt exact opusul:ale lui Dan sunt foarte intunecate si misterioase si ale Georgianei exprima numai bucurie.
Avand in vedere ca toate 4 sunt egale ca talent(din cate vad eu),voi vota cu Dan ,just because i like the dark side.

Andrei: Prezintă cel puţin un argument tehnic.

As preciza un argument tehnic,daca as avea poza de inceput sa imi schimbe parerea.Dar,in cazul meu,care nu am facut in viata mea o lucrare de photoshop,ale lui Dan par mai bune.


Ultima editare efectuata de catre SaberSlashS in Lun Iul 09 2012, 23:33, editata de 1 ori
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 09 2012, 23:32

Mi se par încărcate cele ale Georgianei. Mie îmi plac toate 4, sincer, dar, cum nu sunt un GFX-er, ci doar un consumator, pot să aleg doar prin prisma ochiului și a ce văd. Și văd sig-uri mai puțin obositoare și mai puternice ca efect la Dan. I like the dark side, too, dar ăsta nu e un argumentl. Votul meu merge la Dan pentru că e mai puțin obositor decât Georgiana (la sig-uri mă refer Smile) )
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Royal__blood Mar Iul 10 2012, 00:51

DanPartizan - apreciez sign-urile simple, dar care sunt bine organizate. Desi, nu abunda de efecte, imi plac in mod egal ambele, pentru ca ai lucrat 'curat' si ingenios. Sign-ul 2 de exemplu, are acele efecte de culoare pe ochii si mainile persoanjului, ceea ce il evidentiaza intr-un mod estetic. Deci, chiar ai ochiul format din punctul asta de vedere.

Georgiana - sign-ul 1 este esuat cam din toate punctele de vedere. Nu are 'adancime', este foarte luminos, prost organizat, iar c4d-uri sau ce sunt acele efecte/ brush-uri stau ca nuca in perete. In plus, amalgamul acela de culori, arata ca un fel de mancare stricat si prin urmare n-are nici un element estetic, ca sa nu mai spun ca nici nu exprima nimic.
Sign-ul 2 este simpatic, te-ai chinuit sa redai acel deep, elementele sunt aranjata ceva mai frumos, iar cromatica este chiar reusita aici.

Votul meu merge la userul DanPartizan. A folosit mai putine efecte ce-i drept, dar sign-urile lui arata mai estetic si a pastrat si o constanta, in sensul ca ambele lucrari sunt la acelasi nivel, din punctul meu de vedere.

bafta!
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Sarpe Mar Iul 10 2012, 09:18

DanPartizan Sig 1:Imi place aceasta lucrare cu Sasuke,este simpla fara multe efecte deci lucrarile simple mi se par cele mai bune,si fundalul este chiar foarte frumos.

Sig 2:A 2 a lucrare a ta,Dane este excelenta desi nu sunt sigur ca tu ai facut acele efecte acel albastru pe degete vreau Psd la,lucrarea a 2 a.

Georgiana Sig 1:Primul Sig al tau este foarte frumos este o lucrare plina de viata,dar acele c4d ai exagerat cu ele.

Sig 2:Wow,acest Sig este chiar impresionant nu am cuvinte la acea lucrare,fundalul uimitor,foarte multe efecte bv:X.

Vot:Georgiana:Deoarece a folosit culorii vi si niste efecte uimitoare si Dane nu cred ca sunt in masura sa iti dau un sfat,dar tot ti-l spun foloseste mai mult constrast lumina,solid color multe ai de invatat.
Sarpe
Sarpe
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Chlo Mar Iul 10 2012, 10:45

Damn, e cam greu de ales dat fiind că amândoi au niște lucrări extrem de bune, și totuși o viziune atât de diferită.

◦ DanPartizan
Simplitatea lucrărilor tale are un impact vizual incredibil, cel mai probabil datorită alegerii unei palete de culori cât mai compatibilă, fără prea multe efecte care să încarce lucrarea din cale afară. Îmi place alegerea simplității în locul complexității, dar nu multora le iasă fără a da impresia de sărac…ție ți-a ieșit monumental. Primul sig e demențial, cel mai probabil din cauza nuanțelor- creează un feeling aparte; al doilea e la fel, lucrat cu grijă și fără a exagera cu efectele, fără a crea un amalgam de elemente de nedeslușit, îmi place, dar nu la fel ca primul, pentru că îi lipsește ”atmosfera”…

◦ Georgiana
Ce-mi place la lucrările tale e că au un impact vizual extra puternic, hipnotizant chiar, ca Skittles, datorită multitudinii de culori folosite. Și, deși spre deosebire de lucrările lui DanPartizan, abundă de culoare, mie nu mi se pare deranjant absolut deloc deoarece există o oarecare continuitate cromatică. Prima, totuși, e puțin cam prea încărcată și are efectul de a-ți atrage atenția de la un punct fix, ca urmare nu știi unde să te uiți, însă a doua e absolut fenomenală – contrastul cromatic fiind absolut demențial.

So, cred că adevărata bătălie, și cea care aduce votul final se dă între prima lucrare a lui DanPartizan, și a doua lucrare a Georgianei – ambele fiind peste celelalte. Cromatica amândurora e cât se poate de în ton cu lucrarea ca un ”tot”, elementele sunt organizate cât se poate de estetic, lucrările sunt ”curate”… hm, dar cred că votul meu va merge la Georgiana, deoarece impactul vizual e mai puternic, iar așezarea elementelor, cel puțin în cea de-a doua lucrare, e mai de efect.
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Iul 10 2012, 12:33

La cererea domnului Dan, închei duelul.

DanPartizan - 5 voturi
iGeorgiana - 3 voturi

Prin urmare, îl declar câştigător pe Dan şi da, o să îţi port sig-ul 5 zile, sper să mă chinui cu cine ştie ce bazaconie. :-L
Felicitări şi poate o să ne mai duelăm, cu altă ocazie, când nu o să mă mai las mituită. :you know for sure what i mean:

xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

DanPartizan vs. iGeorgiana Empty Re: DanPartizan vs. iGeorgiana

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum