Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Politica!  EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Politica!  EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Politica!  EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Politica!  EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Politica!  EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Politica!  EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Politica!  EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Politica!  EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Politica!  EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Politica!  EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Politica!

4 participanți

In jos

Politica!  Empty Politica!

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 11:37

Poi nu sunt un mare fan al politicii dar sunt curios sa aflu si parerile altor persoane despre politica din zilele de astazi.
Eu unul sunt total dezgustat cand vad la televizor cand cei care ar trebui sa ne reprezinte se cearta intre ei care sa plece la Bruxelles ( ca o excursie pe moca nu strica nimanui ).L-au dat jos pe Basescu dar inca nu este un motiv concret, desi am o banuiala: Actualul presedinte suspendat al Romaniei nu stia sa fure bine si vor sa puna pe cineva mai expert la acest sport, ca nhea....
Nu sunt un fan nici al lui Base si al niciunui politician in general...dupa parerea mea 99% din ei sun hoti care se protejeaza bine cu un blindaj de vorbe in timpul campaniei, dar rugineste repede si devine plin de crapaturi pentru ca nu este intretinut prin fapte...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 12:19

Bravo lor ca l-au dat jos pe Basescu! Ca presedintele nostru,ca prostul,a recunoscut in direct la nu-mai-stiu-ce emisiune ca din vina lui s-au scufundat 36/39 de nave.Ucigasi ca astia nu ar trebui sa ne conduca.
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Iul 09 2012, 12:33

Nu sunt un fan nici al lui Base si al niciunui politician in general...dupa parerea mea 99% din ei sun hoti care se protejeaza bine cu un blindaj de vorbe in timpul campaniei, dar rugineste repede si devine plin de crapaturi pentru ca nu este intretinut prin fapte...
Sunt total de acord cu ce ai zis. Aceeasi parere o am si eu. Cred ca toti suntem saturati de politicieni si gafele si certurile lor. Sincer, nu-mi pasa cate doctorate false are Ponta, cate nave maritime a condus Basescu, nu-mi pasa de nimic de acest fel. Faptul este deja consumat si ei se afla la putere, asa ca, fara sau cu diplome false trebuie sa faca intr-un fel sa salveze tara asta, sau ma rog ce-a mai ramas din ea. Si mai cred, ca Romania are neaparat nevoie de o schimbare. Buna sau rea, cum o fi ea, are nevoie de altceva, nu acelasi Basescu chior, hot, perfid si care face show-uri lacrimogene pentru a impresiona populatia + gafe de genu' ,,hai sa le spunem la oameni ca de la anu' le marim salariiile...dar, stai m-am razgandit, e criza si nu se poate".
Probabil Referedumul va schimba asta.
Oricum, romanul se lasa foarte usor prostit. Nu poate sa judece singur. Daca Basescu varsa mai multe lacrimi il impresioneaza si il mai voteaza, ceea ce e....inspaimantator.

Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 12:38

Noroc ca un presedinte are voie doar 2 mandate,ca altfel ar fi dictatura.
Eu si cu un prieten am facut un proiect pentru ora de civica (un fel de sondaj pentru alegerile primariei Buzau,sa zic asa)
''Cu cine ati dori sa votati?''
''Cu Dl.X''
''Ne puteti da un motiv?''
''Votez cu el ca s-a indragostit nevasta-mea de el si mi-a spus sa votez cu el''

Cu asemenea voturi,va asteptati sa avem o schimbare?? =)) culmea e ca primarul respectiv a si castigat alegerile.
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 15:37

Poi in Romania la ce te astepti? Este o tara cu un potential imens dar daca este condusa de prosti degeaba. Era si un banc cu Sf. Petre si Iisus facundu-i un rezumat : Sfantu Petru se mira de ce Iisus ne'a dat noua atatea lucruri, atatea bogatii naturale si Iisus i-a raspuns scurt; Stai linistit Petrule ca le dau conducatori prosti...deh...ce sa faci...trebuie sa ne descurcam
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 09 2012, 23:49

Aoleu, ce subiect scârbos Smile) Nu m-a pasionat niciodată politica și asta probabil pentru că m-a dezamăgit de fiecare dată când am încercat să mă implic în ea. Adevărul ăsta e: suntem conduși de o mână de hoți mincinoși și nesimțiți și singurul mod prin care o să schimbăm vreodată asta e printr-o alegere deșteaptă când va veni omul potrivit. Din păcate, nu prea îl văd, așa că mă resemnez că suntem damnați să ne bălăcim în mediocritate.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Politica!  Empty Re: Politica!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum