Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Prison Break EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Prison Break EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Prison Break EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Prison Break EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Prison Break EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Prison Break EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Prison Break EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Prison Break EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Prison Break EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Prison Break EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Prison Break

3 participanți

In jos

Prison Break Empty Prison Break

Mesaj Scris de Bullet Sam Iun 30 2012, 23:08

Am mai făcut un review acestui serial la Munci Zilnice(topic căruia nu se acordă prea multă importanţă Neutral), însă ceva mai zgârcit şi am zis că merită un review cât de cât.
Prison Break este un serial ce-i are ca protagonişti pe Dominic Purcell şi Wentworth Miller. A fost regizat de Paul Scheuring, cel care a şi scris povestea. Acest Paul Scheuring nu are cine ştie ce palmarez, însă a mai produs filme precum The Experiment sau 36k.
În Prison Break este vorba despre viaţa a doi fraţi, Michael Scofield şi Lincoln Burrows. Lui Lincoln îi este înscenată o crimă pentru care este condamnat la moarte. Michael, având o inteligenţă ieşită din comun, reuşeşte să intre în aceeaşi închisoare cu fratele său, evident, cu scopul de a-l scoate pe acesta. De aici începe cam tot ,,bairamu'". Cam asta ar fi povestea. Nu pot spune mai multe deoarece mă tem să nu fac spoilere.
Distribuţia nu e una săracă, în ciuda faptului că în majoritatea serialelor nu prea găseşti actori ,,de firmă" ca să zic aşa Smile). Îl avem pe Dominic Purcell jucând în rolul lui Lincoln Burrows, un actor ce şi-a făcut apariţia prin filme ca Invincible, Mission Impossible II şi trilologia Blade. Celălalt protagonist, Wentworth Miller a jucat în mare parte doar în seriale, singurele filme cât de cât apreciate fiind Resident Evil-After Life şi Underworld.
În rolurile secundare îi avem pe Amaury Nolasco, care a mai jucat în Transformers, 2 fast-2 furious; Sarah Wayne Callies(The Walkin Dead, Whisper) şi William Fichtner, actor ce l-am mai întâlnit în The Longest Yard, Mr. & Mrs. Smith şi The Dark Knight.
E un serial genial, care practic te obligă după fiecare episod să dai play la următoru', deoarece e făcut în aşa fel să te ţină cu sufletul la Guţă după fiecare episod. Suspansul şi adrenalina din el l-au făcut până şi pe proful meu de Info/T.I.C să vină rupt de somn la şcoală. Cel puţin aşa ne-a mărturisit el, stătea cu nopţile omu' să se uite la acest serial. Eu vă recomand cu cea mai mare acest serial şi vă garantez că n-o să regretaţi timpul pierdut uitându-vă la el.
Vă las cu un ,,treilăr":
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Prison Break Empty Re: Prison Break

Mesaj Scris de Schizo Dum Iul 01 2012, 13:05

Am auzit multe lucruri bune despre el și știam ideea de bază. E pe lista de ”to watch”, dar momentan am început să revăd Familia Bundy și nu mă pot opri Smile) Oricum, promițător și trailer-ul. Cum îi zice melodiei?
În fine, un review foarte bun, Bullet. Thanks for the info Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Prison Break Empty Re: Prison Break

Mesaj Scris de SyleBV Dum Iul 01 2012, 13:14

Ei bine Bullet cam la fel am patit si eu ca si profu tau.
Cand am inceput sa il vizionez nu ma mai puteam opri era drogat de actiunea din serial si ma minunam de inteligenta lu "Fish" (Michael).
Insa ma enervat mult cum au lalait actiunea ba intra ba iese ba e ala rau ba e bun etc.
Din partea mea acest serial are nota 8.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Prison Break Empty Re: Prison Break

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum