Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Dubstep EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Dubstep EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Dubstep EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Dubstep EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Dubstep EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Dubstep EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Dubstep EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Dubstep EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Dubstep EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Dubstep EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Dubstep

2 participanți

In jos

Dubstep Empty Dubstep

Mesaj Scris de Schizo Mar Iun 26 2012, 19:59

Am văzut că se cam mănâncă genul ăsta de muzică pe aici. Am curiozitatea să discutăm un pic pe seama unui întreg gen muzical care a împărțit ca aproape niciun altul părerile în pro și contra. Adică cei care chiar îl adoră și cei cărora li se pare o aberație. Nu știu foarte multe lucruri impresionante despre el, eu ascult cu plăcere unele melodii dubstep, dar sunt multe care nu îmi spun nimic decât zgomote puse aiurea. Artistul meu preferat este (previzibil, știu) Skrillex. Îmi mai place Hooky foarte-foarte mult, dar, până acum, sunt singurul care a auzit de el. Oricum, mai jos vă las câteva mostre din ăștia plus alte câteva melodii care mi se par mie ieșite din comun și vă invit să dezbatem. Pro sau contra dubstep? De ce?
Skrillex - First Of The Year (Equinox)
Hooky - When You Wake Up
Vaski - Might Like You Better
Gorillaz - Rhinestone Eyes (Hooky's Dubstep RMX)
Clint Mansell & Kronos Quartet - Winter: Lux Aeterna (Dubstep RMX)
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Dubstep Empty Re: Dubstep

Mesaj Scris de Bullet Mar Iun 26 2012, 20:34

Nu cred că-mi permit să spun dacă sunt pro sau contra dubstep-ului deoarece nu ştiu prea multe despre acest gen, decât că e un gen muzical care se bazează pe niţel zgomote(dacă zic bine şi asta...). Hai să zic totuşi că sunt pro, odată ce unele piese le ascult şi de trei-patru consecutiv. Într-adevăr, şi mie mi se par exagerate unele melodii în care ai numai doh-uri şi alte panarame de sunete care-ţi atacă timpanu'. Nu pot spune dacă am vre-un preferat deoarece doar pe Skrillex îl ştiu Smile), în rest, ascult doar remix-uri. Ascult remix-urile melodiilor rock şi rap.
Schizo, prima care ai pus-o e şi preferata mea. First Of The Year a ajuns chiar foarte cunoscută, poate chiar e cea mai tare piesă dubstep făcută vreodată Smile). Nu ştiu, dar a ajuns aşa de cunoscută şi de ascultată încât am 2-3 prieteni manelişti care-i mai aud câteodată cu melodia asta şi ma cruşesc de vre-o 2-3 ori.
Aşa, mi-am zis preferata, acum am să le zic şi pe următoarele care mi-au plăcut mult:
Linkin Park-Numb ->asta mi-a dat-o Andrei(săr'na, nenea)
Breaking Benjamin-Diary of Jane
Linkin Park-New Divide
Skillet-Awake and Alive



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Dubstep Empty Re: Dubstep

Mesaj Scris de Schizo Mar Iun 26 2012, 21:07

Mersi de melodii, Bullet, remix-urile la Benjamin Franklin și Skillet nu le știam Razz Dacă tot zici că partea asta de dubstep îți place mai mult, îți recomand să încerci și remix-ul lui Hooky la Gorillaz de mai sus, precum și remix-ul lui Chasing Shadows la Damien Marley. În general, și eu prefer genul ăsta de dubstep, remix pe melodie deja existentă, dar trebuie să fie bine făcută. Spre exemplu, ăsta la Skillet mi se pare prea axat pe kick-uri și drop-uri și ar fi trebuit să lase mai mult melodia. La sfârșit e bun, dar începe slăbuț.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Dubstep Empty Re: Dubstep

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum