Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Sailor Moon EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Sailor Moon EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Sailor Moon EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Sailor Moon EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Sailor Moon EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Sailor Moon EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Sailor Moon EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Sailor Moon EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Sailor Moon EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Sailor Moon EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Sailor Moon

4 participanți

In jos

Sailor Moon Empty Sailor Moon

Mesaj Scris de SailorMoon Vin Iun 08 2012, 02:11

E posibil ca multe dintre persoanele care aud de Sailor Moon sa aiba falsa impresie cum ca ar fi un anime pueril din care nu poti desprinde mari lucruri. Consider ca merita vizionat indiferent de varsta. Pe mine m'a influentat extrem de tare, conferindu'mi niste principii la care acum nu prea pot renunta. Povestea de iubire e fara doar si poate una la care oricine ar trebui sa viseze, iar morala oferita de protagonisti, Usagi si Mamoru, cu privire la acest sentiment m'a marcat.
De asemenea, notiunea de prietenie capata un alt sens.
Cu riscul de a repeta putin ideea, sunt de parere ca acest anime chiar merita vazut pentru ca sigur va schimba ceva in viata oricui si sunt convinsa ca in bine.
Am ras si am plans pe parcursul celor 200 de episoade si 3 filme foarte mult, iar faptul ca anime'ul se sfarsise mi'a lasat un gol undeva in suflet. Si asa am dat de o serie de alte 50 de episoade Sailor Moon, insa nu sub forma de anime, ci sub forma de serial filmat cu oameni reali. La inceput a fost putin ciudat sa ma obsinuiesc, dar actorii si'au interpretat bine rolurile si'au reusit sa'mi transmita magia si emotia pe care mi'o transmitea si anime'ul.
Sper sa va fi amintit cu drag de acest anime si sa va fi trezit o mica sclipire care sa va determine sa revedeti Sailor Moon!
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de Schizo Vin Iun 08 2012, 07:32

Am văzut anime-ul ăsta când eram micuț, pe TVR1. Îl urmăream în fiecare zi și a fost una din puținele perioade când detestam weekend-urile, pentru că îl dădeau doar în timpul săptămânii Smile) Ce mi-a plăcut la el a fost aventura, chiar dacă știam aproape de fiecare dată că se va termina cu bine, așteptam să văd cum. E un serial care merită văzut, cu certitudine Smile Comparativ cu DragonBall sau alte anime-uri, e mai pueril, dar în niciun caz nu trebuie desconsiderat. Asta e părerea mea Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de SailorMoon Vin Iun 08 2012, 14:10

Tocmai despre asta vorbeam... si eu il vazusem tot cand eram mica, dar cand am apucat sa'l revad, perspectiva din care vedeam fiecare episod era cu totul alta si mi'am dat seama ca unui copil i'ar fi greu sa vada ce inseamna cu adevarat anime'ul asta.
Btw, nu se termina chiar tot cu bine Smile).
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de SaberSlashS Sam Iun 09 2012, 19:28

logic ca daca voi 2 l-ati vazut cand erati mici eu nu l-am vazut =)) totusi,de cand eram mic,tata mia dat un emulator de SNES(o consola de prin 95) pe care mam jucat intruna cam pana la 6-7 ani...si aveam acolo is vreo 2 jocuri cu sailor moon
Mi s-a parut un joc dragut,da eu tot nam inteles daca este love story sau action...
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de SailorMoon Sam Iun 09 2012, 19:44

Haha, pai sincer de joc nu stiu, nu am jucat. Dar in anime se regasesc ambele.
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Iun 09 2012, 20:42

a fost una din puținele perioade când detestam weekend-urile
ce bine zici = )) asa era si in cazul meu. Mi-a placut foarte mult cand eram mica si sincer. In prezent cand n-am ce face, ma mai delectez vizionad cateun episod din serie la intamplare. Nu neaparat pentru ca imi place la fel de mult, cat imi placea cand eram mica (acum nu ma mai atrage acest gen de anime) dar imi place sa ma uit din an in Pasti la ceva ce stiu ca-mi placea in copilarie. Tin minte ca o puneam pe mama sa-mi deseneze persoanjele Smile)) asa de mult imi placea.
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Sailor Moon Empty Re: Sailor Moon

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum