Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Dum Feb 12 2012, 20:51

sper sa va placa acest fic, chiar daca are poate un inceput nasol, sau plictisito, cred ca mai tarziu va v-a capta atentia Very Happy

Cap. 1 - Inceputul


Cu mult timp in urma Rikudou Sennin a dus o lupta crancena pentru ca lumea sa poata trai in pace. Rikudou Sennin avea 3 fii, fiecare din ei a mostenit o parte a puterii sale. Cel mai mare a mostenit toate tehnicile jutsu ale tatalui sau, fiul mijlociu a mostenit puterile mistice, iar fiul cel mic a mostenit puterile de shaman ale tatalui sau. Dupa moartea lui Rikudou Sennin cei 3 fii au inceput sa se lupte pentru putere si au sfarsit prin a se distruge complet, odata cu distrugerea lor au disparut si puterile pe care ei le aveau. mult timp lumea si-a amintit de ei, dar cu timptul au fost uiitati.
O zi frumoasa de inceput de vara cand anul scolar era pe terminate si examenul de bacalaureat e pe cale sa inceapa.
- Mai avem o saptamana sa invatam pentru examem, sa mergem la mine acasa si sa invatam!
- Mai bine mergem la un suc si apoi mergem la invatat.
- Bine!!! Mergem doar sa nu va mai aud, dar cand terminam mergem la invatat, clar?
Desi eram bine pregatiti de examen, stiam ca repetitia este mama invataturii. Am fost la suc si apoi am invatat pana seara tarziu. In ziua examenului aveam cu totii o multime de emotii.... Dupa ce am terminat cu toate examenele eram nerabdatori sa stim rezultatele, cu toti trecuseram cu note mari, eram cu toti foarte fericiti. Fiecare dintre noi ne-am ales facultatea la care urma sa ne inscriem, eu alesesem medicina, unde trebuia sa trec un examen de admitere, la care am inceput sa invat de la inceputul anului scolar. stiam ca va fi greu dar a m avut incredere ca am invatat suficient, in ziua in care trebuia sa aflu rezultatele eram asa de nerabdator, cand am ajuns si am vazut rezultatele am fost devastat. Picasem examenul..... Nu mai vroiam sa stiu nimic de nimeni si am fugit, din cauza supararii si a neatentiei am fost lovit de o masina si era cat pe ce sa mor. Am fost in coma, cand m-am trezit nu puteam face nimic, nu ma puteam misca, nu puteam vorbi, cand mi-am dat seama de asta singurul lucru pe care mi-l doriam era sa mor sau sa dau timpul inapoi pentru a invata mai mult. in clipa urmatoare am vazut in fata mea o persoana pe care nu o mai vazusem niciodata. am fost si mai surprins cand ma puteam misca si puteam vorbi.
- Cine esti tu?
-Hmmm...Cine sunt eu? In curand vei afla totul...Vreau sa sti ca cea ce poti face acum se datoreaza mie si acestui loc in care te afli, cand vei pleca de aici vei fi dinou pe patul de spital.
- Fac orice vrei tu numai sa pot fi dinou ca inainte de accident.
- Am sa-ti propun ceva, iti voi indeplini aceasta dorinta, dar va trebui sa-mi oferi ceva in schimb.
- Ce anume?
- Vreau sa-mi promiti ca vei face ce-ti spun eu indiferent despre ce este vorba, Promiti ?
- Promit !
- Cand va veni timpul misiunea ta in aceasta lume va incepe, acum bucurate de viata fara sa regreti nimic din trecut.
- Ce anume vrei sa spui cu....
Disparuse, iar eu eram dinou in salonul de spital.
- Cum te simti ?
- Bine, vreau sa plec de aici cat mai repede !
- Nu poti, acum te-ai trezit din coma, trebuie sa te examinam dinou.
Am fost deacord sa ma consulte, iar dupa ce au terminat, foarte surprinsi m-au lasat sa plec. In drum spre casa mi-au venit in minte o multime de idei, trebuia sa fac ceva altfel inebuneam. Deodata am vazut ceva care stralucea pe malul unui rau si m-am decis sa merg sa vad ce este, era un lantisor cu un medalion mare pe care era o imagina a unui luptator, in momentul in care l-am atins mi-a aparut in fata acea persoana pe care am crezut ca am visat-o in spital.
- L-ai gasit. Acum iti pot incredinta misiunea despre care ti-am spus atunci, stai jos si asculta cu mare atentie ce-ti voi spune acum. Cand ai fost deacord sa faci ce spun eu ai primit o putere speciala, in curand vei putea face o multime de lucruri pe care nici eu nu credeam ca le pot face vreodata. Tu va trebui sa-ti faci o echipa pentru a putea lupta impotriva raului care va urma sa vina.
- Ce vrei sa spui, nu inteleg nimic, de ce spui ca eu va trebui sa lupt cu raul?
- Acesta este adevarul pe care lumea il va afla curand prin tine si prin cei din echipa ta pe care ii vei antrena. Acum iti voi spune o poveste care te va face sa intelegi despre ce vorbesc eu



Cap 2 - "In trecut"


- Voi incepe povestea… cu mult timp in urma pe cand inca traia legendarul Rikudou Sannin, primul, cel mai puternic shinobi care a trait vreodata si pastratorul celei mai mari puteri pe care le putea avea cineva pe vremmea aceea, a dus o lupta aproape ne sfarsita cu cei mai rai oameni din lume, acestea doreau puterea celor 9 bijuu, pentru a crea bijuul supreme, cea mai puternica magie din lume si puterea celui mai de temut spirit stravechi. Pe vremea aceea toti oamenii aveau o anumita putere,existau: ninja, magicieni si shamani. Totusi nu putea lupta cu toti de unul singur asa ca a facut 2 clone ale umbrei, acum putea lupta fiecare cu un anume inamic, Rikudou Sannin cel adevarat a folosit o tehnica secrete si a unit cele 9 bijuu intr-unul singur bijuu care poarta numele de jiubi si la sigilat inauntrul sau, una din clonele lui Rikudou Sannin a reusit sa faca cea mai puternica magie si i-a trimis pe cei rai in lumea de dincolo, iar cealalta clona reuseste si ea sa distruga puternicul spirit stravechi cu ajutorul uni spirit samurai si el puternic si asa au reusit sa invinga cea mai de temut armata care a fost vreodata unita pentru un scop comun si anume cucerirea lumi. Dupa ce razboiul a luat sfarsit lumea era dinou un loc sigur, chiar si legenfarul Sannin si-a trait viata si a avut 3 fii, ca orice om i-a venit ceasul mortii, iar atunci cand el ar fi murit jiubi ar fi iesit la iveala si ar fi distrus lumea. A hotarat ca ar fi mai bine sa desigileze bestia si sa o separe in cele 9 bijuu. Si-a chemat fii si le-a spus sa pazeasca cele 9 bijuu cu orice prêt. Cei 3 l-au ascultat pe Rikudou pana cand fiul cel mare a incercat sa puna stapanire pe kyubi, fratii lui au incercat sa-l opreasca si asa au inceput o lupta pentru puterea celor 9 bijuu. Fiecare dintre ei au inceput sa foloseasca puterile pe care le mostenisera de la tatal lor, cel mare pterile jutsu, cel mijlociu puteriile magice, iar cel mic a devenit un adevarat shaman. In curand puterile lor devenisera atat de mari incat iau diistrus pe fiecare dintre ei si o data cu ei a disparut si toate acea putere, oamenii erau acum oameni normali. Cea ce ei nu stiau era ca fiul mijlociu o folosit vraja cu care tatal lor ia trimis pe cei rai in lumea de dincolo, dar inaite l-a trimis pe fratele cel mic intr-o alta dimensiune de unde sa se poata intoarce. Acolo el a invatat tot ce era de invatat despre fiecare tip de putere si cand in sfarsit reuseste sa le conntroleze decide sa isi aduca un ucenic pentru al antrena sa devina la fel de puternic precum legendarul Sannin. S-au antrenat mult timp il acel loc dar si fiului mic al Saninnului ii venise ceasul mortii si decide sa creeze impreuna cu discipolul sau o dimensiune in care timpul sa treaca foarte incet, pentru ca acesta sa poata la randul sau sa-i antreneze pe cei care vor urma. Dar acesta decide ca se poate intoarce in lume, unde are 2 fii pe care ii antreneaza la fel de mult pentru a devenii foarte puternici. Fiului cel mare i-a pus numele de Iazuma, iar fiului mic i-a spus Izuma, Iazuma a devenit obsedat de putere si decide sa faca cea ce Rikudou Sannin facuse, adica sa uneasca cele 9 bijuu intr-unul singur si sa-l sigileze in corpul sau dar tatal si fratele sau Izuma nu au fost deacord si asa incepe o noua lupta pentru putere, tatal lor isi da viata si i-a o data cu el si pe cea a fiului cel mare. Fiul cel mic a ramas acolo mult timp, dar chiar si cu trecerea timpului atat de incet el isi da seama ca nu va fi nemuritor. Si asa decide si el sa-si aduca un discipol, fiul cel mic sunt eu, ma numesc Izuma si te-am adus pe tine aici pentru a te invata tot cea ce eu am invatat de la maestrii mei.
- Ce poveste interesanta,dar chiar crezi ca voi crede asta ?
- Ma asteptam la asta…deaceea vreau sa-ti demonstrez, priveste … Rasengan ! iar aici Cidorii ! Si acum priveste asta….
- Ce tareeeeee….!!!! Nu pot sa cred ca e adevarat si spui ca ma vei invata si pe mine toate astea?
- Da si chiar mai mult, voi folosi pergamentele pe care Legendarul Sannin le-a creat cu mult timp in urma.
- Spui ca si eu am astfel de puteri, cum imi dau seama care sunt acestea?
- Paiiii…. Lasa-ma sa verific ceva…….asa cum ma asteptam ai o energie speciala care iti va permite sa folosesti atat tehnici ninja, sa faci vraji cat si sa folosesti spirite, chakra ta este foarte speciala si poti controla elementele hyoton si yoton, adica gheata si lava, chiar si acestea se combina din cate 2 elemente, hyoton se compune din apa si vant, iar yoton din foc si pamant, dar penntru ca poti folosi elementele apa si pamant vei putea invata si elemental mokuton. Vei fi un adevarat shinobi.
- Si cand incepem ?
- Vom incepe de maine, odihneste-te vei avea nevoie, aici noaptea e mai scurta decat iti poti imagina si trebuie sa profiti de ea cat poti de mult.
- Bine, atunci pe maine !


data viitoare...Cao 3 Antrenamentul incepe

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Nekirus Dum Feb 12 2012, 21:00

Eu ti-am citit demult ficul si sunt deja destul de departe cu el. Oricum povestea o sa evoleze foarte bine pe parcurs. Este un fic destul de frumos pe care vi-l recomand sa il cititi.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de iAndrei Dum Feb 12 2012, 21:35

Sunt destul de sigur ca l-am citit si pe celalalt forum, dar am decis sa il recitesc, cum ti-am mai spus, imi pare o repunere in scena a povestii originale din Naruto..sau cel putin a legendei. Vreau sa il citesc pana la capat asa ca te rog sa continui sa postezi capitolele, in plus, stilul tau e chiar bun.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Mar Feb 14 2012, 16:29


Cap. 3 – Antrenamentul incepe


- Sa incepem antrenamentul. Dar iti spun de pe acum ca nu voi fi ingaduitor cu tine deloc, va trebui sa inveti totul de unul singur asa cum am facut si eu, spune Izuma
- Dar e atat de greu? Intreba Adrian
- Stii….cand eu am fost antrenat de tatal meu eram la fel de stangaci ca tine, dar cu timpul am invatat sa controlez toate energiile si puteam face orice jutsu. Acum concentreazate si stapaneste chakra elementara ! spune Izuma
- Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…..daaaaaa…..am reusit in sfarsit….Spune Adrian
- Hmmm…se pare ca primul pas este facut ai reusit sa iti controlezi chakra. Acum trebuie sa te invat sa faci jutsu, vei folosi chakra elementara pe care o ai tu. Bine citeste acest pergament si fa aceste semne, dar inainte trebuie sa sti ca exista 5 tipuri de chakra in mod normal: doton=pamant, suiton=apa, koton=foc, fouton=vant si raiton=fulger; daca stapanesti doton si suiton adica pamant si apa atunci poti utilize un nou element numit mokuton care inseamna lemn, daca stapanesti suiton si fouton adica apa si vant poti utilize elemental hyoton adica gheata, iar daca detii elementele doton si koton adica pamant si foc atunci poti vorbi despre folosirea elementului yoton adica lava. Exista un element special care se numeste shouton, adica cristal. Pentru a folosi toate cele 9 elemente trebuie sa detii cele 5 tipuri de chakra elementare, iar aici intervin eu, voi folosi o tehnica pentru ati da posibilitatea de a utilize si celelalte elemente. Spune Izuma
- Ce tehnica vrei sa folosesti? Intreaba Adrian
- Una pe care si tu o vei invata in curand, acum stai nemiscat, spune Izuma
- Aaaaaaaaaaa…… Ce a fost asta? Aaahhhh….ma simt ciudat. Striga Adrian de durere
- Asa si trebuie, acum poti folosi cele 5 elemente fundamentale, incearcale pe fiecare folosind aceste pergamente. Spune Izuma
- Doton! Stanca mortii jutsu!......Suiton! Dragonul ucigas jutsu!.....Koton! Dragonul Flacara jutsu!.....Fouton! Vantul mortal jutsu!......Raiton! Dragonul electric jutsu! Adrian zambind, reuseste in final sa faca cele 5 jutsu
- Bun, acum incearca si combinatiile, incepe cu hyoton. Spune Izuma
- Hyoton! Zid de gheata jutsu! Spune Adrian facand jutsu
- Bine, destul de bine, e un zid mare din gheata. Acum sa trecem la celalalt element, acesta este mult mai periculos asa ca ai mare grija, incepe cu ceva mai mic.Spune Izuma
- Yoton! Fantoma de lava jutsu! Spune Adrian
- Hei…hei…ai grija cu aia e periculoasa….hahaha….da…..asa e bine. Se pare ca incepi sa te descurci. Acum ca poti sa iti controlezi puterile elementare putem trece la celalalt nivel. Sti nu as vrea sa o spun dar te-ai descurcat mai bine decat mine.spune Izuma
- Justu Elementului Mokuton si Shouton nu voi face, intreaba Adrian
- Te las sa faci si asta, spune Izuma
- Mokuton! Apararea Pdurii jutsu! Shouton! Cristalizarea justu! Spune Adrian
- A iesit perfect, nu ma asteptam la mai putin de la tine, spune Izuma
- Dar pentru ce trebuie sa fac toate astea ? intreaba Adrian
- Iti voi spune. Cand vei detine controlul energiei naturii(toate cele 5 elemente) vei putea sa controlezi un spirit si mai ales vei putea sa utiliza energia naturii pentru a folosi magia, dupa aceasta etapa vei fi capabil sa folosesti toate tipurile de putere pe care chiar Rikudou Sannin le avea. Sa incepem cu controlul spiritelor. Spune Izuma
- Dar cum voi putea face asta ? intreaba Adrian
- Mai intai trebuie sa invoci un spirit si apoi te voi invata cum sa-l controlezi. Spune Izuma
- Bine….dar ce spirit sa invoc? Intreaba Adrian nedumerit
- Asta tu trebuie sa decizi. Spune Izuma zambind
- Voi invoca spiritual unui samurai antic…..Il invoc pe Amidamaru samuraiul antic….Amidamaruu….controlul spiritului…posesie …Striga Adrian
- De ce am fost chemat aici de catre pustiul asta ? Intreaba spiritul Amidamaru furios
- Legendarul Amidamaru….foarte bine….avem nevoie de puterea ta pentru un mare razboi care in curand va incepe.spune Izuma
- De ce as vrea sa fac parte din acest razboi ? Eu vreau doar sa ma odihnesc pentru eternitate. Spune Amidamaru
- Aahhhh….am reusit….l-am invocat pe Amidamaru, spune Adrian fericit
- Nu prea cred c-a fost bine copile…trimita-ma inapoi sau te voi face sa suferi. Striga Amidamaru furios
- Asteapta samuraiule, avem nevoie de tine si deja esti aici de ce nu ne poti ajuta ? Striga Izuma
- Bine voi ramane aici fiind fantoma guardian al unui pusti…spune Amidamaru
- Pustiul acesta are puteri mai mari decat iti poti imagina, in curand vei simti acea putere. Acum trebuie sa pui spiritul in aceasta sabie. Spune Izuma lui Adrian
- Bine…controlul spiritului….Amidamaruu…in sabie….Spune Adrian
- Foarte bine, acum ca poti folosii si controlul spiritului sa trecem la urmatoarea etapa din antrenamentul tau.Spune Izuma
- Care anume? Intreaba Adrian nerabdator
- Vei folosi magia…acum concentreazate la aceasta piatra si incearca sa o ridici folosind telechinezia spune Izuma
- Cum sa fac asta, nu pot, spune Adrian
- Concentreaza-te!!! Triga Izuma
Ei bine asa am facut, m-am concentrat mult timp si intr-un final am reusit sa ridic o piatra cu ajutorul telechineziei. Dupa ca am reusit sa stapanesc bine telechinezia am trecut si la alte tehnici si in final la vraji adevarate cu care puteai chiar controla o persoana, transforma pe cineva in animal sau sa arate ca altcineva si multe altele. Stapanind acum toate tipurile puterii mele ne-am intors la tehnicile jutsu, am reusit sa fac toate acele tehnici, in curand am devenit cel care poate stapanii cele mai multe jutsuri, puteam folosi o multime de vraji si in final energia mea spirituala a dus la controlul puterii Dublu Spirit al lui Amidamaru, devenisem aproape la fel de puternic ca Legendarul Rikudou Sannin.
- Ai trecut cu success primul nivel din fiecare antrenament. Spune izuma
- Vrei sa spui ca acesta o fost doar inceputul? Intreaba Adrian epuizat
- Ti-am spus ca vei devenii mai puternic decat Legendarul Rikudou Sannin. Spune Izuma
- Bine si ce vom face in continuare? Intreaba Adrian
- Exista in lume 3 tipuri de jutsuri oculare care permit utilizatorului sa foloseasca puteri inimaginabile, acestea sunt Sharingan, Rinnegan si Byakugan. Exita o cale prin care sa ajungi sa folosesti aceste tehnici, spune Izuma
- Cum vei face asta ? intreaba Adrian
- Este o tehnica secreta cu care poti sigila un jutsu intr-un corp uman. Asa voi putea sa sigilez aceste tehnici inauntrul tau. Sa incepem… Invocarea jutsu! Pergamentul celor 3 doujutsu! Elementul apa, pamant, vant, foc si fulger….sigileaza Spune Izuma
- Aaaaaaaaaaaaaaa……ahhh…….a durut, cata putere…o pot simti cum se scurge acum prin venele mele. Spune Adrian devenind mai puternic
- Acum vine antrenamentul pentru controlul lor. Trebuie sa activezi fiecare tehnica si apoi sa o controlezi la maximum.Spune Izuma



Cap. 4 – Cei 9 bijuu-sigilati !


Am continuat antrenamentul, a fost uimitor cat de puternic eram, cu cele 3 puteri oculare, puteam folosii orice tehnica. La finalul antrenamentului ne-am dat seama ca activasem Mangekyou Sharingan.
- Acum ca ai Mangekyou sharingan voi trece la urmatorul pas, voi folosi aceas tehnica pentru ati da o alta pereche de Sharingan Mangekyou si asa sa poti avtiva Sharinganul Mangekyou Etern. Spune Izuma
- Dar cum e posibil sa am asa de multa putere ? intreaba Adrian
- Ooo…. si asta nu este nimic, vei aveam mult mai multa decat crezi, dar asta mai incolo. Sa trecem la treaba….Spune Izuma
Asa am si facut mi-a implantat o copie a Mangekyou sharingan si am activat Mangekyou sharingan etern. Puteam face o multime de tehnici, iar ochi mei erau uimitori, vedeam prin orice jutsu, puteam sa ma apar de orice atac, iar acum era randul Rinneganului, am invatat sa-l controlez le fel de bine ca si Sharinganul si in final am ajuns la Byakugan care a necesitat un taijutsu foarte delicat si care in final l-am stapanit ca sip e celelalte.
Acum puteam folosii toate cele 3 dojutsu
- Acum ca ai invatat sa controlezi mare parte din puterile tale e timpul pentru pasul final. Spune izuma devenind mai serios decat inainte
- Pasul final? Intreaba Adrian mirat
- Voi sigila in corpul tau bijuu, acestea sunt creaturi din chakra care pot distruge o tara intreaga. Spune Izuma
- Dar cum voi putea eu sa ii controlez….stai ! Sunt mai multi? Intreaba Adrian
- Da sunt in total 9 si ii voi sigila pe toti. Dar mai intai voi extrage chakra din fiecare si vreau ca tu sa folosesti Rinneganul pentru a uni toate tipurile de chakra, astfel vom recrea bijuul suprem, pe jubi. Spune Izuma
- Ce? Pe jubi ? Dar cum ? Intreaba Adrian nedumerit
- Priveste doar. Voi aduna toata aceasta chakra si o voi sigila in acest pergament. Apoi voi pune pergamentele unul peste celalalt, iar tu vei folosi Rinneganul pentru a uni tipurile de chakra. Tehnica pe care trebuie sa o folosesti este….Spune izuma
- Tehnica lumii vii! Unirea chakrei Tensei jutsu! Spune Adrian intrerupandu-l pe Izuma
- Continua…se uneste……este perfect aceasta este chakra care il va readuce pe jubi fara ca celelalte bijuu sa fie unite. Este exact cum am planuit. Spune Izuma
- Cum ai planuit ? intreaba Adrian
- Da…acum voi sigila pe rand fiecare dintre cei 9 bijuu in corpul tau. Sigiliul celor 4 elemente! Sigileaza ! Spune Izuma
- Aaahhhh…cssss....Si cum se presupune ca voi controla chestiile astea ? intreaba Adrian
- Pai poti controla o parte mica din chakra demonilor, acum e randul tau sa faci ceea ce trebuie pentru a-ti stapani complet puterile. Spune izuma
Am continuat sa ma antrenez si sa obtin un control tot mai mare asupra puterilor bijuurilor.
- Sti ce vreau sa te intreb? Intreaba Adrian
- Nu stiu, nu sunt ghicitor….spune izuma zambind
- Ai putea afla asta prin 2 cai....spune Adrian zambind si el
- Acum vrei sa ne jucam ? intreaba Izuma incepand sa rada
- Crezi ca nu poti afla nimic de la mine …Spuna Adrian razand
- As putea sa-ti citesc gandurile si sa aflu….Spune izuma
- Dar as putea opri asta….bine nu ma mai bate la cat iti voi spune. De ce ziua trece asa de greu pe cand noaptea asa de repede si totusi sunt mai adihnit decat am fost vreodata inainte sa vin in lumea asta ciudata. Spune Adrian
- Iti voi spune secretul, de cate zile suntem aici ? intreaba Izuma
- Pai e mult timp, Cred ca mai mult de 13 ani…Spune Adrian
- Bine acum sa ne intoarcem in lumea ta, .spune Izuma teleportandu-se inapoi in lumea reala
- Ce ? Dar cum se poate aici nici macar nu a trecut o zi ? intreaba Adrian foarte surprins
- Acesta e secretul, in cealalta dimensiune timpul trece mult mai repede decat iti poti imagina. Spune Izuma
- Suuper taree….dar acum ne putem intoarce ? spune Adrian
- Desigur Ii raspunde Izuma, teleportandu-se inapoi in cealalta dimeniune
Ne-am intors inapoi si am continuat sa ma antrenam pentru a putea controla cei 9 bijuu. Intr-un moment am auzit o explozie si cand m-am intors l-am vazut pe maestrul meu doborat la pamant si intr-o balta de sange,
- Ce sa intamplat ? Intreaba Adrian speriat
- Maestrul tau va muri si tu il vei urma. Dansul Pietrelor zburatoare jutsu! Spune o femeie
- Nu asa de repede ….. Elementul lemn! Zid de aparare jutsu! Spune Adrian aparandu-se
- Se pare ca te descurci bine pentru un incepato…spune femeia, neterminand fraza
Nici nu a terminat bine de spus cand eu m-am transformat intr-un monstru cu o multime de cozi, chakra era ata de densa incat nici nu s-ar fi putut respira, dar ea a facut ceva care mi-a oprit atacul, l-a respins atat de usor….nu-mi venea sa cred.
- Aah la naiba cum ai facut asta ? intreaba Adrian
- Ei copile cand vei fi ca mine vei face la fel de multe. Hmmmm bunicule nu i-ai spus nimic despre mine? Sa-l antrenezi a fost bine dar sa-i ascunzi adevarul…..e foarte urat din partea ta….spune femeia razand
- Miriam oprestete……aaaaaaahhhhh….striga batranul Izuma
- Sa ma opresc….bine o voi face. Tu oricum vei muri, iar eu ma voi intoarce dupa el. Spune femeia
- Nu asa de repe…..spune Adrian fiind intrerupt de Izuma
- Stai las-o sa pleca nu te poti lupta cu ea…striga izuma
- Esti bine maestre? Ce a fost asta? Cine era femeia aceea ? intreaba Adrian
- Este nepoata mea….spune Izuma oftand



Cap. 5 – Adevarul iese la iveala


- Cum adica este nepoata ta? Cum este posibil? Ea e aproape la fel ca tine, spune Adrian.
- …Stiu. Iti voi explica. E timpul ca tu sa afli adevarul, ii spune Izuma
- Adevarul? Intreaba Adrian mirat
- Sti ca aici timpul trece mult mai repede decat in mod normal, pe langa asta cel care isi petrece timpul aici va avea o imbatranire mult mai lenta chiar daca in realitatea ta trece la fel de mult timp ca si aici imbatranirea acolo este mult mai vizibila decat aici, spune Izuma fiind intrerupt de Adrian
- Dar… incearca Adrian sa spuna ceva
- Lasa-ma sa continui….Deci, cum spuneam este nepoata mea…Inainte de toate si eu sunt un om care are nevoi, printre acestea se numara si petrecerea timpului alaturi de o femeie, femeie care mi-a daruit 2 copii. Cand era mic primul meu copil a avut cateva probleme disciplinare legate de puterile sale, fiul meu mai mic era intodeauna un exemplu pentru cel mare, chiar daca trebuia sa fie invers. Ei bine ei au crescut, iar fiul cel mare a avut si el o fetita, acea fetita este Miriam. Asa cum eu am invatat sa folosesc tehnici jutsu si eu i-am invatat pe fii mei, apoi cand fetita a crescut am invatat-o si pe ea. Stiam ca comportamentul fiului meu cel mare va avea urmari si nu m-am inselat, desi poate ca trebuia sa-i invat tot ceea ce steam eu nu am facut-o si asta i-a starnit ura fata de mine si a dorit sa devina mai puternic. In ultima lui cautare de putere el a uciso pe sotia fratelui sau, iar acesta sa infuriat foarte tare, amandoi s-au luptat si au murit. De aceea eu am avut grija de Miriam si am invatat-o tot ce stiam ca sa nu aiba motiv de gelozie, dar se pare ca a mostenit defectele tatalui ei. Doar ca eu nu am anticipat faptul aceste decat prea tarziu, mai mult de atat ea devenise mai puternica decat mine. Ea descoperise de una singura celelalte 2 parti ale puterii si si-le-a insusit, mai mult decat atat a activat o putere pe care doar Legendarul Rikudou Sennin o avuse. Ii spune Izuma
- Dar credeam ca esti singurul care a ramas in aceasta dimensiune. Spune Adrian
- Da asa e…dar intodeauna poti sa pleci si sa te intorci aici. M-am folosit de asta pentru a crea o mica echipa care sa ma ajute la nevoie, dar Miriam era deja mai puternica decat noi toti. spune Izuma
- Atunci ai gasit pe cineva in realitatea mea? Intreaba Adrian
- Da....As vrea sa iti spun unde este acel loc in care gasesti tot cea ce vrei sa afli despre puterile originale ale lui Rikudou Sennin. Spune Izuma
- Dar eu nu mai vreau si alte puteri, abia le pot controla pe astea pe care le am. Spune Adrian strigand
- Stiu….dar va trebui sa devii mai bun decat ea, pentru a o invinge. Ii spune Izuma
- Bine, atunci unde este acel loc? Il intreaba Adrian
- Se afla intr-o camera din subsol din palatul Uchiha. Tot la palat ii vei gasii si pe cei care au ramas din echipa mea, foloseste-te de ei pentru ati face si tu o echipa pe care sa te poti baza la nevoie. Echipa mea, pe care am numit-o Ambu Negru este deja cam imbatranita. Aaaaahhh......ii exlica Izuma simtind o durere cumplita
- Ce se intampla cu tine? Intreaba Adrian ingrijorat
- Nu mai resist mult….ascultama si fereste-te de ea….te ro….ii spune Izuma, rostind ultimele cuvinte, murind.
- Asteaptaaa…..nuuuuuuu !!!!!! Ma voi razbuna pe tine Miriam chiar daca va fi ultimul lucru pe care il voi face. Te voi ucideee!!! Jura Adrian, fiind foarte indurerat
Am aranjat un mic loc pentru odihna vesnica a maestrului meu si am plecat catre palatul Uchiha, acolo avusem cateva antrenamente dar niciodata nu ma interesat sa stiu mai multe despre el. Am cautat camera de la subsol, acolo era intradevar un adevarat izvor de putere , nu mai vazusem asa ceva nici in carti, era pur si simplu uimitor. Peretii erau inscriptionati cu tot felul de imagini, dar care nu le putem citi. Apoi mi-am adus aminte ca trebuia sa imi folosesc puterile oculare pentru a deslusi ceea ce era scris pe pereti. Am reusit sa citesc multe dintre ecele inscrisptii, tot ceea ce invatasem era o mica parte din ce as mai fi putut invata. Citind ce scrie acolo am luat hotararea ca voi devenii mai puternic pentru a o invinge pe Miriam, asa ca am inceput sa ma antrenez dinou, am inceput cu puterile mele de shaman, m-am perfectionat in controlul spiritului, devenind chiar mai bun decat a fost Rikudou sennin; am perfectionat si artele misticismului, devenisem foarte puternic si eram dispus sa fac orice pentru a fi si mai puternic. Dupa ce am terminat cu antrenamentele pentru controlul spiritului si cele pentru magie am hotarat sa incep cu cel pentru ninja, stiam ca trebuie sa perfectionez Eternal Mangekyou Sharingan si Rinnegan. M-am antrenat mai mult decat oricand si trebuia sa ajung la controlul tatal asupra celor 9 bijuu. Dar…incercarile mele erau zadarnice…in camera din subsol aflasem ca trebuie sa am o putere speciala cu care pot controla chakra bijuurilor dar inscriptia era incompleta, nu stiam exact de ce putere aveam nevoie, dar folosind Eternal Mangekyou Sharingan am reusit sa controlez o parte din chakra bestiilor. Desi devenisem foarte puternic nu era suficient pentru a o invinge pe Miriam, dar desi stiam asta m-am hotarat sa ma duc dupa ea.


Chestionar:
1. Va placut aceste capitole? care parte?
2. Ce parere aveti despre personaje?
3. Ce credeti ca va urma?
urmatorul capotol
Cap. 6 – Tradarea familiei, 5 asasini platiti

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Nekirus Vin Feb 17 2012, 16:25

Foarte tari aceste capitole, mai astept sa postezi.

P.S Nu raspund la chestionar pt ca stiu ce se va petrece mai incolo.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Sam Feb 18 2012, 11:53


Cap. 6 – Tradarea familiei, 5 asasini platiti

Am revenit in dimensiunea realitatii si am inceput sa o caut pe Miriam. Timp de o saptamana am cautot-o dintr-o tara in alta, de pe un continent pe altul, fara nici un rezultat. Revenind in orasul meu natal am vrut sa trec pe acasa sa vad ce sa mai intamplat, dar in drumul meu spre casa am intalnit un grup de oameni.
- Mai…mai pe cine avem noi aici. Spune unul dintre ei
- Cine sunteti voi ? Ii intreaba Adrian.
- Te intereseaza ? Spune altul razand.
- Binenteles ca da. Le raspunde Adrian serios
- Iti voi spune, oricum nu va conta pentru ca te vom ucide. Tipa unul la Adrian
- Poftim ?....Ce probleme aveti voi cu mine ? Intreaba Adrian
- Noi nu prea multe, dar familia ta se pare ca da. Spune unul din grup
- Familia mea ? In acel moment Adrian simte ca nu mai are sens sa traiasca…
- Vad ca esti surprins, nu ar trebui, la urma urmei esti un monstru. Spune un tip
- De ce faceti asta ? Ce vam facut eu ? Spune mirat Adrian.
- Mie si prietenilor mei nimic, dar se pare ca sunt oameni care vor sa scape de tine.
- Cine sunt ei ? Spune-mi numele lor! Spune Adrian, zbierand.
- De ce vrei sa sti ? Intreaba acestia.
- Pentru ca dupa ce va voi ucide voi merge dupa ei.
- Sa ne ucizi?! Hahahahaha…….Nu pot sa cred ce ai spus. Noi suntem 5 tu esti doar unul. Aroape ca nu mi se pare correct…..aproape…spune unul dintre cei 5.
- Bine atunci daca credeti ca puteti sa ma ucideti, sa va vad….!!! Sharingan !
- Nu degeaba ti se spune monstru….cu ochii aia si chakra demonica...................................
- Se pare ca nici voi nu sunteti prea departe de a fi monstri….
- Nu mai vorbi…Doton! Stanca mortii jutsu! unul din ei face aceasta tehnica
- S-a dus ! spune altul.
- Nu cred ca l-am ucis asa repede.spune surprins alt tip din gasca
- Intradevar baieti, Raiton! Zeut fulger zburator jutsu! Activandusi Adrian tehnica
- Hmmm…..a fost o lovitura buna copile…..Spune un tip
- Acum e randul meu pustiule…..Raiton! Legatura fulgerului jutsu! spune alt tip
- Acum imi fac si eu miscare.ii zice unul celuilalt tip
- Sa nu credeti ca m-ati prins asa de usor…le spune Adrian zambind
- Nu? Vrei sa spui ca nu esti tu cel prins in inchisoarea elementului fulger? Intreaba un tip razand.
- Lasa vorba si ucide-l! Spune altul
- Am inteles!….Acest kunai iti va fi fatal….Explozie!
- Hmmm…..l-am ucis Miriam o sa fie mandra de noi.le spune celorlalti tipi.
- Sa mergem sa-i spunem. Spune intorcandu-se
- Ahhh cum e posibil sa fi scapat…spune unul din ei mirat.
- Suiton! Capcana sarpelui jutsu!.....Raiton! Zeul fulgerului zburator jutsu! Adrian.isi activeaza tehnicile
Toti cei 5 au fost loviti de tehnicile lui Adrian.
- Ahh…l-am subestimat!!! Spune unul dintre ei
- Nu se va mai repetat!...Byakugan!spune altul activandusi tehnica oculara
- Eu de data asta nu-l voi menaja deloc! Rinnegan! Spune altul si mai serios
- Se pare ca sunteti bine dotati. Nu conteaza....Eternal Mangekyou Sharinagn! Tsukuyomi! Spune Adrian activand o tehnica foarte puternica.
- Ce e asta ? intreaba unul dintre inamici
- Sunteti toti prinsi in Genjutsul meu! Spune Adrian cu un ton serios
- Nu ma pot misca….spune mirat unul din cei 5
- Ce ne-ai facut monstrule ? intreaba altul dintre ei
- Ooo doar v-am spus, sunteti in Genjutsul meu. Acum spuneti-mi, cine va trimis dupa mine? Intreaba Adrian
- Ti-am spus familia ta ne-a platit sa te ucidem. Spune unul dintre ei
- Stiu ca mintiti, ochi mei vad totul. Voi citi in ochi vostri care este adevarul…Spune Adrian zambind
Adrian se uita in ochi lor si vede ce sa intamplat cu adevarat.
-“Vam chemat aici pentru ca avem o treaba pentru voi.spune o femeie
- Ce fel de treaba? Intreaba unul din cei 5
- Nepotul meu este acum foarte puternic si trebuie sa-l ucideti. Aici aveti banii. Le spune femeia
- Este perfect.spune unul din cei 5 intorcandu-se sa plece
- Atunci sper sa va faceti treaba bine.le spune femeia
- Nu va faceti griji pentru asta, pustiul ala e deja mort…..o asigura pe femeie”
- Nu pot sa cred asta…..Spune Adrian foarte mirat, vazand in ochi lor discutia dintre matusa sa si cei 5 asasini.
- Ti-am spus…..spune unul din ei zambind
- Ii voi cauta pe fiecare din ei si ii voi ucide pe toti! Spune Adrian foarte furios
- Nu ii vei putea ucide pentru ca noi vom scapa si te vom ucide spune unul din ei
- Nu veti putea scapa….le zice Adrian
- Doar priveste. Spune unul dintre ei distrugand tehnica Genjutsu a lui Adrian.
- Cum ati facut asta? Nu aveati cum sa scapati…spune Adrian mirat vazand ca el este defapt prins in Genjutsu
- Se pare ca tu erai cel care a cazut in capcana noastra Genjutsu. Spune unul dintre asasini
- Acum te vom termina definitive. Raiton! Dragonul fulger jutsu! unul din ei isi activeaza tehnica
- Aa! In acel moment Adrian credea ca este terminat
- Acum chiar ca este mort. Spune unul dintre ei razand
- Ce??? Nu se poate…..El……spune altul foarte mirat
- S-a transformat intr-un mostru….spune unul dintre ei
- Acum va voi ucide pe toti…..spune Adrian cu un ton foarte puternic
- Ba nu vei face nimic copile! Spune Miriam venita in ajutorul celor 5, facand deasemenea ca chakra demonica a lui Adrian sa dispara
- Miriam! Spune mirat unul dintre asasini
- Blestemato! Ce ai facut ? spune Adrian uitandu-se furios la ea
- Ochii aia sunt…..spune unul din cei 5 mirat
- Da, se pare ca da….ii spune altul
- Nu ati reusit sa-l ucideti ! striga Miriam catre cei 5
- Nici tu nu vei reusii ! Ii spune Adrian
- Ba da te voi ucide!!! Fouton! Rasen-Shuriken jutsu! Miriam isi activeaza tehnica
- Eternal Mangekyou Sharingan! Kamui no jutsu! Spune Adrian
- Nu se poate! I-a eliminate tehnica! Spune mirat unul din cei 5
- Rinnegan! Atractia atotputernica jutsu! Rasen-Shuriken jutsu! Spune Adrian
- Aa! Miriam a fost uimita, spunand....am ratat.
- A fost o clona? Spune unul din cei 5 mirat
- Se pare ca da….va lasat balta….acum nu ma mai impiedica nimeni sa va ucid. Spune Adrian
- N-am sa ma las pana nu te voi ucide…chiar daca este ultimul lucru pe care il fac, te voi ucide!Striga unul din cei 5 catre Adrian
- Iti voi indeplini dorinta, acesta va fi ultimul tau esec.Spune Adrian
- Ce putem face? Ne va ucide…..Spune un tip catre altul.
- Nu-ti fa griji, el va venii cu noi….aceasta este finalul lui…ii spune acesta
- Fouton! Rasen-Shusiken! Adrian isi activeaza tehnica
- C4…activat! Detoneaza!…Tehnica unuia dintre cei 5
- Ce faci nerodule? Intreaba altul din cei 5.
- Vom murii impreuna....ii raspunde
- Aaa…toti cei 5 au fost ucisi de explozie…
- Impingerea Atotputernica jutsu!....ah…..era cat pe ce….am reusit sa scap. Au fost adversari puternici, cred ca ei ar putea fi primi care fac parte din colectia mea. Voi sigila corpul fiecaruia in aceste pergamente si voi folosii tehnica de reinviere pentru ai invoca la nevoie. Secret jutsu! Cele 4 elemente jutsu! Sigileaza!....Gata. acum sa vad ce treaba am facut, Edo Tensei jutsu!......perfect toti 5 sunt acum ai mei, primele mele marionette…spune Adrian usurat
- Nu te bucura atat de mult de aceasta victorie copile….Spune Miriam
- Tu ? Cum indraznesti sa revii aici? Intreaba Adrian uimit
- Mai ai mult pana sa ma poti invinge pe mine…..Ne vom revedea in curand!....Spune Miriam
In sinea mea nu vroiam sa o mai vad vreodata, dar doream sa o ucid pentru cea ce ii facut maestrului meu si bunicului ei. Acum cea ce vreau este sa ma razbun, nici macat familia mea nu ma mai intereseaza. Voi face orice sa devin mai puternic, asa ca formarea unei echipe era acum prioritatea mea.



Cap. 7 – O tehnica noua, Cidori-Rasen-Shuriken


Am hotarat ca pentru a-mi face o echipa buna as avea nevoie de cativa vechi prieteni, deci am inceput sai caut, prima oprire caminul de elevi al liceului pe care l-am absolvit.
- Uite pe cine avem noi aici…Spune un baiat.
- Salut. Ce mai faci Rares? Veche prieten. Spune Adrian
- Bine, tu ? Ce te aduce pe aici? Intreaba Rares
- Nu prea multe, as vrea sa-ti propun ceva. Ii spune Adrian
- Ce anume ? Intreaba Rares mirat
- Vreau sa vii cu mine, sa devi mai puternic decat ai visat vreodata. Ii spune Adrian
- Nu stiu ce sa zic, nu prea sunt obisnuit sa tin compania criminalilor, chiar daca imi poti oferii putere….apropo stiai ca esti urmarit de politie? Ii spune Rares
- Ce? Cum? De unde sti ca sunt urmarit? Intreaba Adrian mirat
- Pai se zice pe aici ca ai ucis 5 oameni….Spune Rares
- A trebuit sa-i ucid, altfel as fi fost eu ucis. Spune Adrian
- Daca as veni cu tine as fi si eu urmarit si nu vreau asta. Spune Rares
- Dar nu vor sti ca ai venit cu mine, pe langa asta ai devenii foarte puternic.Spune Adrian
- Chiar daca este foarte tentant nu voi accepta, imi pare rau.Spune Rares
- Speram sa vi cu mine dar….daca nu vrei asta e…am sa plec, voi cauta pe altcineva sa ma ajute.Spune Adrian
- Dar pentru ce ai nevoie de ajutor? Intreaba Rares
- Pentru a razbuna moartea maestrului meu, el a fost ucis de nepoata sa, iar eu o voi ucide pe ea, dar pentru asta am nevoie de ajutor.Spune Adrian
- Nu vei mai avea nevoie de el pentru ca il voi ucide si pe tine la fel…..Doton! Stanca zdrobitoare! Apare un tip facand un jutsu
- Fereste-te! Cine naiba esti si tu? Spune Adrian aparandu-l pe Rares
- Sfarsitul tau….dar asta nu conteaza….Raiton! Raza intunericului! Spune acelas tip
- Nu!….Raiton! Lama fulgerului! Spune Adrian
- Hmmmm…..esti bun pentru un mucos….Spune tipul acela, mirat
- Cum ai facut asta?... Spune Rares
- Stai deoparte, lasa-l in seama mea. Acum e randul meu, sa vedem cum te descurci? Spune Adrian strigand
- Ce se intampla? Ce ati facut aici? Intreaba o femeie speriata
- Acum o voi face…..Doton! Sageata mortii! Spune tipul rau
- Pleaca!!!...Amateratsu! Este tehnica ui Adrian
- Pusti bagacios, te voi termina acum......Spune tipul
- Cidori! Spune Adrian
- Aaahhhhh…Striga tipul ranit
- Acum cine este cel terminat? Spune Adrian ironic
- Cum ai reusit?.....Ai gri…ja! Striga Rares
- Aahhhhh……Striga Adrian fiind si el ranit
- Nu esti nici macar pe aproape sa ma ucizi copile…Spune tipul acela
- Dar cum? Nu se poate sa-ti fi ratat inima…Spune Adrian
- Poate ca te-am subestimat prea mult, dar acum vei vedea de ce sunt capabil…Spune tipul pregatindu-se pentru ceva special
- Hmmmm? Ce face? Ce sunt chestiile alea? Intreaba mirat Adrian
- Acum poti sa-ti iei larevedere de la viata….Fouton! Vantul asutit! Spune tipul
- Koton! Dragonul flacara jutsu!....Hmmm, ce pot fi chestiile alea? A folosit deja 3 elemente, asa ceva nu se poate, cei care manipuleaza 2 tipuri de chakra sunt foarte rari, dar cei care manipuleaza 3….pare incredibil. Se intreaba Adrian
- Nu te deranja sa analizezi tehnicile mele, nu-ti va folosi la nimic.Spune tipul
- Fiecare din acei monstri poate folosii un tip chakra, asa se explica faptul ca poti controla cele 5 elemente. Spune Adrian
- Deci ti-ai dat seama…Koton! Flacara iadului! Spune tipul
- Suiton! Val gigantic! Spune Adrian, facand semnele pentru inca un jutsu
- Asta nu o sa tina la infinit. Te voi distruge….Ce? Nu ma pot misca….Spune tipul
- Asta se numeste Posesia umbrei jutsu! Nu te obosi, nu vei putea iesi din asta si nici monstri aia. Acum se termina….Cidori! Sabia fulger! Spune Adrian
- Copil blestemat….chhhhhhhh….Nu se termina aici. Spune tipul
- Ce? La naiba! Spune Adrian vazand ca tipul face o noua tehnica
- Asta se termina acum pustiule, mi-ai distru 2 inimi, din cauza ta nu mai pot utiliza chakra suiton si doton. Spune tipul
- Nu-mi dai de ales…voi folosii nouaa mea tehnica. Spune Adrian
- Orice ai folosi nu va avea nici un effect asupra mea…Fouton! Koton! Furtuna de foc jutsu! Spune tipul
- Fouton! Suiton! Uraganul tropical jutsu! M-am saturat de tine….Fouton! Rasen-Shuriken! Spune Adrian
- Invocarea jutsu! Apararea tripla! Spune tipul
- Nu se poate sa fi scapat de asta…e cea mai buna tehnica a mea, doar daca….voi folosi acea tehnica Spune Adrian
- Ti-am spus ca orice ai face nu are cum sa ma raneasca.Spune tipul
- O sa vedem noi acum….Cidori! Fouton! Rasen-Shuriken! si asta se numeste: Cidori-Rasen-Shuriken! Spune Adrian
- Nu va merge….Invocarea jutsu! Apararea tripla!....Ce?....Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh, cum ai reusit asta? Apararea mea era indestructibila. Ce este jutsul acela? Spune tipul
- Cea mai noua tehnica a mea, este incompleta, dar functioneaza. Spune Adrian zambind
- Cum ai reusit?....cchhhhh…..intreaba tipul ranit
- Este o tehnica care se bazeaza pe 2 tipuri de chakra. Spune Adrian
- Dar asta e imposibil…Spune tipul
- Nu tocmai…. Sa-ti explic, daca cele 2 tipuri de chakra ar fi una impotriva celeilalte nu ar functiona, dar pentru ca se completaeaza una pe celalalta, functioneaza, cu alte cuvinte am creat un Rasen-Shuriken in interiorul lui Cidori. Spune Adrian
- Nu pot sa cred ca ai facut o tehnica de asa nivel….ea avea dreptate esti puternic…Spune tipul
- Ea? Cine e ea? Despre cine vorbesti? Intreaba Adrian
- E cea care m-a trimis dupa tine….chchch…..Spune tipul
- Unde e ea? Spunemi! Spune Adrian
- Nu stiu, e mereu in miscareee……Spune tipul murind
- Perfect….acum trabuia sa mori…Spune Adrian
- Bravoooo!!! Striga cei care au vazut lupta
- Bravooo!!! Ne-ai salvat….Spune o femeie
- Ce vei face cu el? Intreaba Rares
- Il voi lua….Secret juttsu! Cele 4 elemente! Sigileaza!......Spune Adrian sigilandu-l
- Ce ai facut cu el? Intreaba Rares
- Este al meu, imi va fi de folos intr-o zi. Priveste Edo Tensei jutsu! Spune Adrian
- Cum ai facut asta? Sunt 6? Intreaba Rares mirat
- Sunt cei 5 pe care i-am ucis zilele trecute sic el de azi. Am sa ii supun unor schimbari, ii voi sigila in pergamente si ii voi invoca cand am nevoie de ei. Secret jutsu! Sigileaza!...Spune Adrian
- Stai pe loc! Esti arestat pentru crimele comise…vino cu noi la sectie! Striga in politist
- Imi pare rau, dar nu voi face asta. Am sa plec, pacat ca nu vrei sa vi cu mine, dar daca te razgandesti ai aici ceva care te va aduce la mine. Pa pa…..Nu pot sa cred acum sunt un fugar, nici macar nu e vina mea in totalitate. Nu conteaza nimic acum, imi voi face o echipa si am sa vin dupa tine…Spune Adrian plecand

Chestionar:
1.Va placut acest capitol? Care parte?
2.De ce credeti ca familia lui Adrian l-a tradat?
3.Cum vi se pare noua tehnica a lui Adrian?
4.Va fi Adrian prins de politie?

urmatorul capitol....Cap. 8 – Echipa se formeaza

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Schizo Mier Mar 07 2012, 06:57

Ţi-am citit fic-ul, Naruto. N-aş vrea să te superi pe mine, dar mi se pare încă departe de ceea ce consider eu o lucrare de calitate. Un mare plus la tine e că ai imaginaţie multă şi ştii ce să scrii, da încă ai lacune la cum scrii. Predomină dialogul mult prea mult. E nevoie şi de descriere şi de naraţiune, lasă textul mai estetic şi mai realist. Pentru început, focus-ează-te pe treaba asta şi, apoi, dacă mai găsesc lucruri care mi se par nelalocul lor, te voi anunţa.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Mier Mar 07 2012, 17:17


Cap. 8 – Echipa se formeaza


Nu as fi crezut ca e asa de greu sa convingi pe cineva sa vina cu tine pentru putere. Am continuat sa caut si sa observ oameni crezand ca voi gasi pe cineva care sa-mi placa si care sa vrea sa vina cu mine. In drumul meu am dat peste un sat care era distrus complet, ars din temelii, iar in mijlocul satului era un copil speriat.
- Salut. Hei ce sa intamplat aici? Intreaba Adrian
- Hhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…..Striga un copil creand un foc negru...
- Ce naiba? Flacari neggre? Cum se poate? Asta e Amateratsu? Dar cum?....Spuna mirat Adrian
- Pleaca! Lasa-ma in pace! Nu am fost eu de vina! Striga copilul
- Asteapta nu-ti fac nici un rau…..MS! Tsukuyomi! Spune Adrian calmandu-l
- Ce mi-ai facut? Intreaba copilul
- Nu-ti face griji! Nu vreau sa-ti fac nimic. Ce s-a intamplat aici? Intreaba Adrian
- Nimic, lasa-ma!.........ccchhhhaaaaaa Striga copilul disperat
- Ce ai patit? Esti ars pe tot corpul, e din cauza acelor flacari negre? Intreaba Adrian
- Da, nu-mi pot controla puterile, eu sunt de vina pentru arderea satului, darn u am vrut sa se intample, ei m-au provocat…Spune copilul
- Linisteste-te, nu mai plange, eu te pot vindeca si te voi ajuta sa-ti controlezi puterile, doar ca am nevoie de putin timp, ranile tale sunt grave si nu se vor vindeca usor. Spune Adrian
- Chiar ai face asta pentru mine?....Nu vrei sa razi de mine? Spune copilu mirat
- De ce sa rad de tine….asta e ceva serios si vreau sa te ajut. Dar mai intai, cum te cheama ? Intreaba Adrian zambind
- Emanuel. Dar pe tine ? intreaba el
- Eu sunt Adrian
- Chiar crezi ca poti sa ma vindeci ? Intreaba Emanuel
- Acum iti prepar ceva din plante cu care va trebui sa te dai pe tot corpul, asta va ajuta sa te vindeci mai usor, acum stai nemiscat, va durea putin pan ate voi unge cu asta….Spune Adrian
- Tzzzzzzz…..aahhhhhhhh, ustura foarte tare...Spune Emanuel
- Trebuie sa suporti putin, te rog…..acum esti gata, sper sa fie suficient….Secret jutsu! Tehnica suprema de vindecare! Spune Adrian
- Cum ai reusit sa ma vindeci? Credeam ca o sa dureze mai mult timp. Spune Emanuel
- Asta e o tehnica de un nivel foarte mare, dar nu conteaza, te-ar interesa sa inveti cum sa devii mai puternic? Il intreaba Adrian
- Sa devin mai puternic?.....Nu cred ca e o idee foarte buna, dupa cum vezi puterile mele m-au adus in starea asta. Spune Emanuel
- Cand ti-am propus asta ma refeream si la controlul puterilor tale, deci ce zici? Spune Adrian
- Cred ca mi-ar placea. Spuen Emanuel zambind
- Atunci asa ramane. Aici in sat nu a mai ramas nimeni in viata? Intreaba Adrian
- Nu…..Spune Emanuel trist
- Aaa…imi pare rau! Cred ca as putea intervenii si aici.Spune Adrian zambind
- Cum? Se mira Emanuel
- Arta ninja! Renasterea jutsu!......Spune Adrian Fiind epuizat de chakra
- Ce…? Se mira Emanuel
- Ce sa intamplat? Intreaba un satean care tocmai revenise la viata
- Priviti e acel monstru….Spuen alt satean
- Fugiti!!!......Striga cativa dintre ei
- Asteptati….nu am vrut sa va fac nimic…spune Emanuel speriat
- Calmeaza-te, ei sunt speriati, eu te voi apara…Spune Adrian
- Fiule….?!...striga mama lui Emanuel
- Mama…..?! raspunde acesta
- Il voi lua cu mine si il voi ajuta sa-si poata controla puteriile, veti fi mandra de el intr-o zi, va promit….spune Adrian
- Stiu ca voi fi, vei ajunge un om mare…ii spune femeia, fiului ei
- Plecati de aici….striga un satean
- I-a monstrul ala de aici! Striga altul
- Terminati cu toti!!!.....Daca nu era el, nu ati fi acum in viata! Spune Adrian
- Ce?..intreaba un satean mirat
- Serios?.....intreaba altul
- Nu cred, el e cel care a dat foc satului..striga un satean
- Si asta a fost din cauza voastra…..Striga Adrian
- Imi pare rau daca vam speriat…Spune Emanuel
- Nu-ti face griji….oricum plecam imediat.spune Adrian satenilor
- Sa ai grija de fiul meu. spune mama lui Emanuel
- Nu va faceti griji voi avea…spune Adrian
- Noi ne vom ocupa cu reconstructia satului…Spun satenii
- Am sa va ajut si eu. Le spune Adrian
- Cum o sa faci asta? Intreaba un satean
- Priveste…..Mokuton! Sirul de case jutsu! Spune Adrian
- Wooow…super tare….Spune Emanuel
- Daca vi cu mine vei putea sa faci si tu ceva asemenetor intr-o zi. Spune Adrian
- Multumim ca ne-ati ajutat domnule….ii spune un satean lui Adrian
- Am facut-o cu placere. Spune Adrian
- Deci plecam? Intreaba Emanuel
- Da tinere…plecam. Larevedere doamna, domnilor! Spune Adrian
- Larevedere mama! Spune Emanuel imbratisandu-si mama
- Pa fiule, sper sa te reved cat mai curand. ii spune mama
- Atunci….Ne mai vedem!!! Spune Emanuel
Adrian si Emanuel pleaca teleportandu-se intr-o alta dimensiune
- Hmmmm…unde suntem acum? Intreaba Emanuel
- Emanuel…acesta este locul in care tu te vei antrena pentru o perioada…Spune Adrian
- Este super acest loc! Spune Emanuel
- Vom incepe antrenamentul dimineata. Spune Adrian
- Tie ti-a fost greu sa inveti?Intreaba Emanuel
- La inceput da, dar te vei obisnui…Spune Adrian
- Bine atunci, sunt pregatit…Spune Emanuel
Dimineata urmatoare se trezesc amandoi pregatiti de antrenament
- Neata Spune Emanuel
- Neata si tie Emanuel…Esti pregatit? Intreaba Adrian
- Da putem incepe…Spune Emanuel
- Ok….Mai intai trebuie sa iti concentrezi chakra…cand crezi ca esti pregatit poti face jutsu cu acest pergament care are inscriptionate sigilii.Spune Adrian
- Cum stiu daca sunt pregatit sau nu ?Intreaba Emanuel
- Asta trebuie sa sti tu singur, sa descopei chiar tu. Spune Adrian zambind
- Clonele umbrei jutsu! Reusind Emanuel sa faca primul jutsu
- Ai vazut ca nu a fost greu? Acum incearca cu tehnica ta proprie, acele flacari negre….Spune Adrian
- Poftim?.....Nu…Spune Emanuel speriat
- Trebuie sa incerci, concentreazate, cand simti ce ai simtit inainte de clonele umbrei atunci esti pregatit, Spune Adrian
- Aaaaaaaaa…….cchhhhh…..trebuie sa le controlez…bunn…voi numi asta…Vartejul negru jutsu! Spuune Emanuel reusind sa controleze flacarile
- E perfect, ai reusit…….se pare ca e cineva cu noi…. Spune Adrian intorcandu-se
- Ar fi mai bine sa plecati de aici sau va voi ucide pe amandoi…Spune o femeie
- Cine e ? intreaba Emanuel
- Este…spune Adrian



Cap 9 – O batalie pe viata si moarte


- Cine e ea? Intreaba Emanuel
- Ea e Miriam, femeia care si-a ucis bunicul, pe maestrul meu….si acum e sansa mea s-o ucid…..Cidori! spune Adrian plecand catre ea
- Mokuton! Zidul de lemn jutsu! Spune femeia aparandu-se
- La naiba!...De aici nu vei scapa….te voi ucide….striga Adrian nernos
- Nu vei putea face asta….sunt mai puternica decat tine…spune Miriam
- O sa mai vedem noi asta….Invocarea jutsu! Spune Adrian
- Ce?.....Cum ai….? Nu conteaza ii voi distruge repede…Acei shinobi…sunt ca cei pe care ii avea tata….dar asta inseamna ca s-a pus in miscare..trebuie sa ma grabesc…bunicul avea dreptate….sper s nu fiu nevoita sa-i distrug, sunt destul de puternici si pustiul asta a pus mana pe ei…spune Miriam in gandul ei
- Fouton! Vartejul suprem jutsu! Spune unul din cei 5 controlati de Adrian
- Koton! Dragonul flacara jutsu! Spune altul
- Sper sa fie deajuns pentru a te distruge Miriam…spune Adrian
- Mangekyou Sharingan! Kamui no jutsu! Spune Miriam
- Nu se poate….Mai bine nu-i mai folosesc, nu vreau sa fie distrusi…inca, spune Adrian
- Ce?... Doar nu esti surprins nu? Intreaba Miriam ironic
- Tu vei fi cea surprinsa Muriam….spune Adrian
- Nu prea cred asta….priveste cum chakra celor 9 bijuu iese afara asteptand sa o folosesc….Meiton no jutsu!(Arta intunericului) Bezna otravitoare jutsu! Spune Miriam
- Ce?...Fouton! Vanturile mortii jutsu!...asta, nu numai ca va alunga acel nor negru, otravitor ci si o va ataca pe Miriam…spune Adrian
- Fouton! Armura de vant jutsu!....Nu te-ai saturat de asta? Spune Miriam
- Ba da…asta se va termina…acum vreaau ca tu sa privesti asta…..Raiton! dragonul fulger jutsu! Spune Adrian
- MS! Kamui no jutsu!....ti-am spus ca asta nu merge cu mine copile…Spune Miriam
- Crezi ca te pot ajuta cu ceva Adrian? Intreaba Emanuel
- Nu stai departe de asta….Am sa unesc dinou atacurile acestor morti vii….spune Adrian
- Nu vei apuca….Il voi ataca pe pustiul ala….Cidori! Lama mortii fulgeratoare! Spune Miriam
- Nuuuu…..striga Adrian
- Vartejul flacarii negre jutsu! Spune Emanuel aparandu-se
- Ce?....Ce naiba a fost aia? Intreaba Miriam mirata
- Nu-mi spune ca esti surprinsa de asta Miriam? Spune Adrian ironic
- Hmmm…doar tu esti sensiul lui nu….? Dar asta nu mai conteaza acum pentru ca va voi ucide pe amandoi….Secret jutsu! Fantoma mortii shikigami jutsu! Spune Miriam
- Ce…..? Nu se poate….esti nebuna!?...Chiar vrei sa te sacrifice doar pentru a ne ucide? Intreaba Adrian oarecum speriat
- Este singura cale….spune Miriam foarte hotarata
- Trebuie sa fac ceva…spune Adrian amintindu-si ceva
- Adrian, trebuie sa te invat ceva…spune Izuma
- Ce anume maestre? Intreaba Adrian
- Este o tehnica care poate fi invinsa doar cu controlul spiritului, deci de catre un shaman...spune Izuma
- Care e acea tehncica….intreaba Adrian
- O tehnica de sigilare cu ajutorul fantomei mortii Shikigami….dar, pentru a face asta trebuie mai intai sa inveti sa folosesti cele 4 elemente…Pana acum ai invatat doar sa controlezi puterea unui spirit Spune Izuma
- Si cum voi invata controlul elementelor? Intreaba Adrian
- Cu ajutorul controlului celor 4 elemente vei fi capabil sa treci din lumea celor vii in lumea spiritelor si invers…folosind cele 4 elemente vei trimite fantoma shikigami inapoi in lumea spiritelor distrugand-o, dar fi atent…daca ti-a luat deja sufletul atunci va trebui sa-l eliberezi mai intai sau vei merge in lumea spiritelor odata cu fantoma sin u vei mai putea reveni… Pentru a controla elementele trebuie sa simti energia specifica fiecarui element, asta inseamna ca pentru a controla apa trebuie sa simti energia apei si ai nevoie de o sursa mare de apa,cum ar fi un rau sau un lac, pentru a controla focul trebuie sa simti energia fucului si sa ai o sursa mare de fac, cum ar fi un foc adevarat sau intr-un vulcan, pentru a controla pamantul trebuie sa simti energia pamantului, langa o sursa de pamant, iar pentru a folosi aerul trebuie sa simti energia aerului, pentru asta trebuie sa fi inconjurat doar de aer. Toate astea trebuie facute intr-o anumita succesiune, adica mai intai controlezi aerul, apa, pamantul si facul. Folosindu-le impreuna ai putea fi capabil sa controlzi si un al cincilea element, fulgerul, dar asta necesita mai mult antrenament…spune Izuma...
- Trebuie sa o fac….Amidamaru…Spiritele celor 4 elemente…Uniree…Spune Adrian hotarat sa distruga spiritul Shikigami
- Ce crezi ca vei face acum cu acel spirit…a ajuns sa controleze spiritele la un asa nivel? Spune Miriam surprinsa
- Il voi distruge pe al tau….Lovitura celesta! Spune Adrian distrugand tehnica lui Miriam
- Aaaaaa….nu se poate! Mi-ai distrus tehnica…dar cum?! Intreaba Miriam
- A fost mai simplu decat crezi…Ce mai ai pregatit? Spune Adrian zambind
- La naiba…Blestematule…tot am sa te ucid pana la urma…Nu pot sa cred ca a reusit sa distruga aceasta tehnica, bunicul nu mi-a spus niciodata ca s-ar putea intampla….a devenit mai puternic decat credeam….se pare ca fiecare din luptele noastre il face mai puternic. Asta e bine pentru el….tata va veni dupa el curand….mai ales acum ca bunicul a murit…spune Miriam in gandul ei
- Nu as fi asa sigur de asta…Spune Adrian
- Tu esti ultimul care imi sta in cale pentru a distruge lumea asta si cand voi scapa de tine o voi distruge….Bunicul a fost destul de incapatanat dar l-am invins si pe el…Spune Miriam
- Nu te voi lasa sa scapi de aici, chiar daca va fi ultimul lucru pe care il fac…spune Adrian
- Nu-ti face griji va fi ultimul lucru pe care nu il vei face…..Trebuie sa-i dau o lectie…voi folosi tehnica mea suprema….Yoringan!....Spune Miriam
- Ce sunt ochii aia…..? se intreaba Adrian mirat
- Sunt ochii care iti vor aduce moartea….Atractia atotputernica jutsu!....Spune Miriam
- Ce?....nu se poate, ma atrage spre ea….Spune Adrian
- Cidori…!!! Spune Miriam, lovindul pe Adrian
- Aaaahhhh……….cccchhhaaaaaaaaaa…Striga Adrian ranit
- Adriaaannnnn!!!....nu se…..Striga Emanuel speriat
- Ce?.... Ce se intampla cu el….chakra demonica!!! …. Spune Miriam aproape speriata


1.Va placut aceste capitole?
2.Va reusi Adrian s-o ucida pe Miriam?
3.Ce credeti ca va urma?

Cap urmator: Un nou doujutsu!

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Schizo Mier Mar 07 2012, 19:22

Salut din nou, Naruto. Am înţeles că tu te axezi mai mult pe dialog aici, încercând să faci un scenariu, aşa că o să îţi dau alt sfat, dacă îmi permiţi. În orice text, indiferent că e fic, scenariu sau orice altceva, gramatica şi ortografia sunt foarte importante, iar tu ai multe astfel de greşeli. Îţi reomand să fii mai atent înainte să postezi. Pur şi simplu nu arată bine.
1. Interesant.
2. Nu cred. Trebuie să se mai lupte.
3. Probabil finalul antrenamentului lui Emanuel.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Vin Mar 09 2012, 12:21



Cap 10 – Un nou dojutsu


Miriam isi activase tehnica ei oculara suprema,Yoringan, o combinatie a 4 dojutsu foarte puternice. Folosind Yoringan reuseste sa ma raneasca foarte tare. In acel moment chakra celor 9 bijuu sigilati mi-a inconjurat tot corpul…devenisem un monstru de chakra, erau formate 55 de cozi din totalul 99 care se puteau forma.
- 55 de cozi….hmmm…Yoringan! Suprimarea chakrei jutsu!....Nu merge….de ce? Se intreaba Miriam ingrijorata
- Ce i-ai facut….Adrian!!!....ahh…ce sunt acei ochi? Striga Emanuel
- Ce?.....cum a reusit sa faca asta?...Se mira Miriam brusc, amintindu-si ceva
- Miriam dojutsul tau, cel cu care te-ai nascut iti permite sa devii mult mai puternica decat sunt eu si decat era tatal tau…spune Izuma
- Dar cum? Intreaba Miriam
- Este un dojutsu special care iti permite sa-l unesti cu alte dojutsu, cum ar fi Sharinganul si Rinneganul…de cand a disparut legendarul Sannin tu esti singura care a mai detinut acest dojutsu…..Spune Izuma
- Se pare ca bunicul i-a dat si lui acest dojutsu, sau i-a facut transfuzie cu sangele meu….spune Miriam in gandul ei
- Ce s-a intamplat cu mine?….pot controla aceasta chakra densa?….dar cum? Se intreaba Adrian
- Ai reusit sa activezi o forma incompleta a dojutsului meu suprem, dar nu te va ajuta prea mult spune Miriam
- Dojutsu suprem?....dar cum? Se intreaba Adrian, amintindu-se ceva
- Adrian, acesta este un tip de sange care contine o substanta care poate iti va fi de mare folos cand vei lupta cu cineva….Spune izuma
- Sa fi vorbit despre asta?….hmmm… Acum chiar ca te voi ucide….spune Adrian
- De ce are asa multe cozi…? Si le poate controla pe toate?….asta insemna ca sunt mai multe….mai ales ca e o forma incompleta a acestui dojutsu….doar Sharingan si Rinnegan….dar daca reuseste sa uneasca si Byakuganul atunci il va depasi pe lLgendarul Sannin…Spune Miriam
- Adrian esti bine…? Intreaba Emanuel
- Da Emanuel….stai acolo am sa termin asta repede….spune Adrian
- Nu te grabi….Yoringan! Kamui suprem jutsu! Spune Miriam
- Nu ma vei prinde in jutsul tau….spune Adrian ferindu-se
- Ce viteza incredibila….spune Miriam
- Hmmm…e doar o clona….? A fost asa de la inceput sau?….Trebuie sa ma intorc la Palatul Uchiha sa caut restul informatiilor legate de acest dojutsu….Fouton! Rasen-Shuriken….Spune Adrian aruncand tehnica catre clona lui Miriam
- Meiton no jutsu! Abisul absorbant jutsu! Spune Miriam
- Ce…..? Imi absoarbe chakra?....Poti absorbi cat doresti este mai mult decat suficienta….voi folosii iar acea tehnica….Spune Adrian
- Este prea puternic….spune Miriam
- Cidori-Rasen-Shuriken! Spune Adrian
- Impingerea Atotputernica!...spune Miriam
- Exact cum credeam… Hmmm…spune Adrian
- Ce?.....Erau 2 ?....Nuuuuuu…..striga Miriam fiind lovite de tehnica lui Adrian
- Daaaaaa…ai reusit…ai invins-o spune Emanuel
- Ti-am spus ca voi reusi…..chakra mea se suprima….cchhhh, nu mai pot mentine acest dojutsu activ….Acest dojutsu are cateva slabiciuni….Nu ai putut folosi alta tehnica, este un interval de timp intre 2 tehnici spune Adrian catre Miriam
- Ai avut noroc azi….dar ne vom revedea dinou….Spune Miriam disparand
- Ce…..? se mira Emanuel
- Da….asta e o clona….spune Adrian
- O clona?....si a fost atat de puternica? Intreaba Emanuel
- Important este ca am distrus-o….Femeia asta ne-a interrupt antrenamentul….spune Adrian
- Tu esti epuizat, dar mai vrei sa te antrenezi? Intreaba Emanuel
- Nu, nu ne vom antrena, nu eu dar tu trebuie, iar intre timp eu ma duc sa caut ceva….spune Adrian
- Bine…. Spune Emanuel
M-am intors la palatul Uchiha pentru a cauta mai multe informatii despre acest dojutsu despre care imi vorbise Miriam. Am gasit cartea unde erau celelalte inscriptii, dar cand am miscat-o o camera secreta s-a deschis,era o camera cu o multime de inscriptii ca si cealalta. Am intrat in camera si imediat chakra mea a inceput sa-mi inconjoare corpul si mi-s-a activat forma incompleta a acelui dojutsu.la inceput m-am speriat dar am observat ca nu s-a intamplat nimic, asa ca am citit inscriptiile, acolo era toata istoria despre tehnica originala a legendarului Sannin, un dojutsu format din alte 4. Asta nu era tot, eu nu avem acel dojutsu despre care vorbea Miriam, cel cu care se nascuse ea, cel pe care il avuse si legendarul Sannin. Dar fiind ca am reusit sa unesc doua dintre ele, aveam speranta ca-l voi uni si pe al 3-lea. Dupa ce am citit totul despre acel dojutsu suprem am decis ca voi crea acea echipa despre care vorbea maestrul meu sin e vom intoarce san e antrenam aici.
Am iesit si am plecat catre locul in care se antrena primul meu ucenic.
- Ai gasit cea ce cautai….? Intreaba Emanuel
- Da…..si chiar mai mult….spune Adrian
- Mai mult….? Se mira Emanuel
- Sunt acolo informatii legate de un anume bijuu cu 10 cozi….iti voi spune mai multe cand ne vom intoarce. Spune Adrian
- Dar unde plecam acum? Intreaba Emanuel
- Voi aduna cativa oameni pentru a forma o echipa puternica si ne vom intoarce pentru a va antrena pe toti si pentru a incerca sa obtin puterea suprema. Spune Adrian teleportndu-se
- Ce vei face daca Miriam revine ? intreaba Emanuel
- Voi lupta cu ea si ma voi asigura ca o ucid…..acum plecam…..spune Adrian
- Si unde vom pleca?....Ce e aia? Spune Emanuel
- Ooooo un porumbel mesager……Hmmmmm….spune Adrian
- Ce e? Intreaba Emanuel
- Vom face o oprire mai intai…. Spune Adrian
- Unde….? Intreaba Emanuel
- Chiar aici….spune Adrian
- Lord Uchiha…! Striga cineva

1. Va placut acest capitol?
2. Ce credeti ca vrea Miriam de la Adrian?
3. Ce credeti ca vor cei din echipa AMBU Nagru cu Adrian?
4. Ce credeti ca va urma?


Cap urmat....Intalnirea cu AMBU-Negru

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Schizo Vin Mar 09 2012, 22:10

1. Mai mult decât majoritatea precedentelor.
2. Să-l ucidă.
3. Nu am nici cea mai vagă idee.
4. Formarea echipei lui Adrian.
Progrese ai făcut, ai inclus mai multă descriere și ai acordat atenție mai mare ortografiei și gramaticii. Dar trebuie mai mult de atât! Cum Adrian se antrenează, așa trebuie să faci și tu Smile Spor!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de iAndrei Dum Mar 11 2012, 19:03

1. A fost putin mai captivant ca restul.
2. Mi-e greu sa ma pronunt, nu prea am detalii de care sa ma leg Smile
3. E destul de puternic, probabil un ajutor?
4. Asa cum zice SuperSchizophrenic, poate formarea echipei.

M-am pierdut mult in dialog cand am citit, dar crede-ma, daca faci progrese cu gramatica si macar daca ai descrie in 3 randuri fiecare tehnica pe care o introduci, iti iese un fandom excelent.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Lun Mar 12 2012, 21:12


Cap 11 – Intalnirea cu AMBU Negru


Dupa ce Lordul Izuma a murit am hotarat ca numele meu sa fie Adrian Uchiha si sa devin un shinobi puternic. Am trimis organizatia AMBU prin lume sa caute informati despre celelalte tari, despre oameni, puterile lor, si cum se descurca in noua lume…
- Capitane!....In sfarsit….Ceva informatii? Spune Adrian
- Da Lord Uchiha….avem cateva informati care s-ar putea sa va intereseze…spune capitanul AMBU
- Va ascult….ce ati aflat?….ce se intampla?….cum reactioneaza oameni?….cum se descurca acum ca puterea acea a iesit dinou….spune Adrian
- Ei bine…unii se descurca si unii nu, spune capitanul
- Deci care este situatia?...Sa va prezint pe cineva…acesta este primul shinobi care face parte din echipa pe care o voi forma,el este Emanuel. Spune Adrian
- Sper ca alegeti cu grija pe cei care vor face parte din acea echipa…..noi am venit sa va anuntam ca in toata lumea oameni se lupta….chiar mai grav de atat sunt cateva tari care sunt in razboi, totul pentru putere….spune capitanul
- Ce?.....ce este de facut ? Intreaba Adrian
- Am luat cateva masuri….avem informatori aproape in fiecare tara din lume, dar asta nu va opri razboiul care se apropie. Spune capitanul
- Un razboi….si totul a inceput acum 2 saptamani….din cauza mea…spune Adrian trist
- Defapt nu este din cauza ta….acel accident era predestinat sa se intample…spune capitanul AMBU
- Cum….? Intreaba Adriam mirat
- Noi…echipa AMBU cat si Lordul Izuma am stiut de acest accident…spune capitanul
- Dar cum….?intreaba Adrian nedumerit
- Stii ca sunt 3 forme ale puterii stravechi…ana din ele este magia…cunosti bine aceasta putere si ai deja experienta, dar nu e doar asta….magia poate fi de mai multe forme…cea pe care o practice tu, dar mai este o forma….magia pe care o au unele obiecte, unul de aceste obiecte mitice are puterea de a prevedea viitorul…spune capitanul
- Dar…. De ce nu ati facut nimic?….intreaba Adrian
- Noi am vazut acel accident intamplandu-se, dar nu puteam intervenii…pe langa asta, acesta a fost singurul mod in care tu ai acceptat sa vi in dimensiunea infinita si sa accepti aceasta sarcina…spune capitanul
- Ce sa intamplat sa intamplat…si nu pot spune ca nu-mi place ce sunt acum….dar spuneti-mi ce se intampla in celelalte tari? Intreaba Adrian
- Off….multe lucruri s-au intamplat…sunt cateva tari care si-au declarat razboi, unele s-au unit, desi impotriva altora poate….oricum….mai important vreau sa sti ca am avut grija de satul tau…spune capitanul
- Satul meu….spune Adrian intristandu-se
- Ce sa intamplat....? intreaba capitanul
- Nu-mi pasa ce se intampla cu ei…mai ales cu tradatorii din familia mea…spune Adrian
- Tradatori? Desprea ce vorbesti? Intreaba capitanul
- Dupa cum stiti am fost nevoit sa ucid 6 oameni…5 dintre ei au fost trimisi de catre familia mea…spune Adrian
- Cine ti-a spus asta? Intreaba capitanul
- Chiar ei….spune Adrian nervos
- Vino cu mine in dimensiunea infinita….spune capitanul teleportandu-se
- Ce sa facem aici la Palatul Uchiha? Intreaba Adrian
- Stii despre camera din subsol…unde ai descoperit cateva dintre secretele lui Rikudou Sannin….acolo se afla si cea ce a folosit Lordul Izuma pentru a vedea viitorul….doar tu poti deschide usa, iar noi doar o pazim….intra si i-a medalionul care este asezat in cuiul de deasupra cartii…spune capitanul
- Ce se va intampla….intreaba Adrian
- Vei descopiri singur…ii spune capitanul
- Wooowww…ce e locul acesta? Intreaba Adrian
- Este camera in care se afla toate obiectele mistice pe care toti maestri dinaintea ta le-au descoperit dealungul vietii lor, acum tu trebuie sa le pazesti pe cele care sunt aici si pe cele pe care le vei descoperii…ii spune capitanul
- Dar mai sunt si altele…? Intreaba Adrian mirat
- Asta nu se stie….cand cei 3 fii ai lui Rikudou s-au luptat acestea au disparut…fiecare dintre maestri au descoperit cateva, poate mai sunt, poate nu…spune capitanul
- Ce medallion este acesta si ce puteri are? Intreaba Adrian
- Doar Lordul Izuma stia cum sa le foloseasca…si tu vei invata in timp…spune capitanul
- Dar cum voi afla….intreaba Adrian
- Iti vei da tu seama de asta, acum trebuie sa faci ceva cu privire la satul tau natal, spune capitanul AMBU
- Nu-mi pasa de acel sat mizerabil…spune Adrian suparat
- Ti-am spus ei nu sunt responsabili ca cei 5 au venit dupa tine…probabil nepoata lui Izuma i-a trimis…si e datoria ta sa ii ajuti pe cei care au nevoie…spune capitanul
- Bine….ce as putea face pentru ei? Intreaba Adrian indiferent
- Mai intai sa ne intoarcem in dimensiunea reala….spune capitanul
- Deci ce s-a intamplat acolo…?intreaba Adrian devenind putin mai serios
- Cu o saptamana in urma au ajuns acolo un grup de oameni, la inceput oameni spun ca nu au facut prrea multe dar dupa 3 zile au inceput sa ii atace pe sateni si i-au fortat sa se supuna…totusi pe unii dintre ei i-au inclus intr-o organizatie, aceasta pazeste satul si sateni…si nu e numai atat, cei care vor sa intre in sat sau sa treaba prin el trebuie sa plateasca o taxa…partea proasta este ca au inceput sa atace si satele vecine, iar acestea nu mai suporta acele taxe si sunt dispuse sa atace satul si sa-i distrug pe sateni si organizatia, iar daca e asa, multi oameni vor fi ucisi. Spune capitanul
- Dar. a-ti aflat cine face parte din acea organizatie, cum se numesc atacatorii? Intreaba Adrian
- Nu am aflat asta…toti au nume de cod…spune capitanul
- Bine….Emanuel pregateste-te plecam…spune Adrian
- Unde…? Intreaba Emanuel
- In satul meu natal…mergem sa-i salvam pe-acei asupriti….vreau ca voi sa cautati in continuare informatii…..aici aveti cateva obiective….primul e cel mai important, si vreau sa stiu cat mai multe, spune Adrian
- Am inteles….spune Emanuel
- Inca ceva,cum au reusit acestea sa detina asa o putere in asa putin timp? Intreaba Adrian
- In ziua in care tu ai avut accidentul toti oameni din lume au avut un vis sau un cosmar, in care toti au invatat sau nu sa controleze puterea pe care au primit-o, totul s-a intamplat in 2 zile….dupa cele 2 zile marea majoritate dintre ei au reusit sa-si controleze puterea si chiar au devenit mai puternici…spune capitanul amintindu-si cea din trecut
- Lord Izuma…ce se va intampla acum? Intreaba capitanul
- Toti oameni au un vis in acest moment in care invata sa-si stapaneasca puteriile fie ele legate de jutsu, spirite sau magie…toata puterea e acum in lumea reala, spune Izuma
- Ce se va intampla cu cel ales….intreaba capitanul
- El va fi bine….isi va implini destinul….spune Izuma
- El a stiut ca tu vei accepta….este destinul tau….acum noi plecam…Spune capitanul
- Ne intalnim aici in 5 zile Plecam catre sat, Emanuel, sa mergem spune Adrian



Cap 12 – Atac asupra satul meu natal


Am pornit catre satul meu natal, in apropierea satului ne-am oprit, stiam ca trebuie sa facem un plan, un lucru rau avea sa se intample…
- Asteapta…! Spune Adrian
- Ce sa intamplat? Intreaba Emanuel
- Trebuie sa avem grija….satul asta e bine pazit…spune Adrian
- Si ce o sa facem…nu o sa putem intra in sat fara sa fim vezuti, spune Emanuel
- Cine a zis asta?......Invocarea jutsu! Spune Adrian
- De ce i-ai chemat? Intreaba Emanuel
- Ei vor fi gardieni nostrii….spune Adrian
- Dar si ei pot fi vazuti. Spune Emanuel
- Da, dar chiar daca sunt vezuti se pot descurca singuri…spune Adrian
- Noi cum ne vom face nevazuti? Intreaba Emanuel
- Vino dupa mine…am ajuns, aici e casa…dar se pare ca e pazita. Spune Adrian
- Ce vei face? Intreaba Emanuel
- Hmm…voi chema aici 2 dintre gardieni…Vreau sa-i faceti sa plece dupa voi, spune Adrian catre cei 2
- Am inteles! Spune unul dintre cei 2
- Cine este acolo?...Persoane ne autorizate…cer intariri!!! Intreaba unul din paznici
- Acum e sansa noastra!...Intram! spune Adrian
- Ce se intampla afara?.....Tu?....dar cum? Intreaba cineva
- Ce se intampla in acest sat…vere…? Spune Adrian
- Ce cauti aici?...esti cautat in toata tara, pentru crimele tale, spune varul lui Adrian
- Stai calm…paznici au putina treaba…. Unde sunt restul?.....copii tai sunt bine?.....matusa, unchiul?....intreaba Adrian
- Sunt bine cu totii….e mai bine sa pleci…Daca nu plecati voi fi nevoit sa va capturez…spune varul lui Adrian
- Nu voi pleca… vreau sa ma intalnesc cu noul sef….spune Adrian
- Nu-l vei putea nici macar vedea, e foarte bine pazit si te vor prinde cat ai clipii…..pleaca, nu ma face sa recurg la violenta….spune varul lui Adrian
- Ma intreb daca ai putea….??? Intreaba Adrian ironic
- Nu as vrea sa-ti demonstrez….spune varul lui
- Dar eu da…..Suiton! Val marin jutsu!...spune Adrian incepand o lupta
- Ce?.... Fouton! ….Aaaa….cchhh spune varul lui Adrian, fiind luat de val
- Nu as incerca nimic in locul tau….tu ai spus, sunt cautat pentru crima, crezi ca a fost greu sa-i ucid…? Spune Adrian devenind serios
- Nu-mi pasa….vreau sa pleci! Triga varul lui Adrian
- Adrian….se-ntorc…Striga Emanuel
- Pecati!!!....Koton! Sfera de foc jutsu! Striga varul lui Adrian
- MS! Amateratsu!....acestea sunt oameni mei, deja i-au terminat pe cei care iti pazeau casa…Cidori!....daca e asa greu sa te conving poate ar trebui sa te ucid…spune Adrian
- Cei 1000 de pumni jutsu!...spune cineva care tocmai a aparut
- Ce?.... cchhhhh….cine naiba?.....tu?….ce putere….spune Adrian
- Daca te atingi de tatal meu te voi ucide….spune acea fata
- Hahahahahaha….tu fetito nu sti ce vorbesti….spune Adrian razand
- Nu sunt o fetita….spune aceasta
- Ce se intampla aici?....haha….stiam ca intr-o zi criminalul ne va vizita, lasati-l in seama mea…spune un alt paznic care a sosit
- Emanuel….plecam…spune Adrian
- Si restu’…ce vei face cu ei? Intreaba Emanuel
- Nu vei putea scapa…formati o bariera…..Raiton! Legatura piramidala! Spune paznicul
- Raiton! Legatura piramidala! Spune varul lui Adrian
- Ce?...Ne-au prins! Spune Emanuel putin speriat
- Stai calm o sa scapam….spune Adrian
- Explozie! Spune acel paznic explodand acea piramida
- Ce?....au scapat….dar cum?...intreaba varul lui Adrian
- Unde s-au dus? Intreaba paznicul
- Cred ca stiu eu….s-au dus dupa Lordul Satului. Spune varul lui Adrian
- Ce?... .sa mergem atunci.spune paznicul pornind dupa cei 2
- Cum ai facut asta? Intreaba Emanuel
- A fost o tehnica de teleportare!.... Plecam spre centru satului….voi elimina pe oricine imi sta in cale. Spune Adrian
- Trebuie sa-l anuntam pe lord….spune varul lui Adrian
- Ce cauta in curtea casei tale acest criminal? Intreaba paznicul
- Ei bine, el e varul meu, dar am incercat sa-l capturez…a ucis si gardieni de la poarta casei mele. Spune varul lui Adrian
- Va trebui sa dai sacoteala in fata lordului….spune paznicul
- Perfect toti cei 6 sunt aici….nu am avut timp sa va intreb, i-ati ucis? Intreaba Adrian
- Da lord Uchiha spune unul din cei 6
- Au avut puteri interesante?.....are rost sa mergem dupa ei?....intreaba Adrian
- Nu lord Uchiha….spune altul din cei 6
- Am ajuns….hahahahaha….spune Adrian
- Trebuie sa-l vad pe lord imediat….spune un paznic
- Nu se poate, este ocupat….spune unul din paznicii Lordului
- Nu-ntelegi….date la o parte…spune iar paznicul
- Cum indrasnesti sa intri asa aici? Intreaba paznicul Lordului, incercand sa-l prinda pe paznic
- Scuzati-ma my lord….e o urgenta….spune acesta
- Ce urgenta? Intreaba Lordul suparat
- Suntem atacati….spune un alt paznic
- Ce? Intreaba Lordul furios
- Doton! Stanca zdrobitoare!....Deci tu esti cel care a asuprit acest sat? Intreaba Adrian
- Cum indraznesti?....Te voi elimina! Spune Lordul furios
- Sa te vad…..spune Adrian

1.Va placut acest capitol?
2.Ce parere aveti despre familia lui Adrian?
3.Cat de putrnic credeti ca sunt acestia?
4.Cat de puernic credeti ca este acel Lord?
5.Va reusii Adrian sa-l indeparteze din sat?

Cap urmat...Lupta incepe, tehnca de control


Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de iAndrei Joi Mar 22 2012, 22:19

1.A fost oarecum mai interesant, avand in vedere ca ai dus firul narativ mai departe.
2.Cam energica:))
3.Adrian este puternic, nu ma pot astepta la altceva de la restul.
4.Habar nu am, dar ceva imi spune ca daca postezi o sa aflu Very Happy
5.Cu putina bataie de cap sunt sigur ca da.

Acum un mic sfat, stiu ca ai multe capitole deja scrise, dar incearca sa le editezi putin si sa mai scoti din punctele de suspensie, ii da cititorului impresia ca poate sari peste bucatile respective de naratiune. In plus , este inestetic.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Vin Mar 30 2012, 14:35


Cap 13 – Lupta incepe, tehnica de control a mintii


- Cum ai reusit sa intri in sat? Intreaba Lordul
- Pai nu esti asa bine pregatit impotriva unuia ca mine,spune Adrian
- Eu ma ocup de cei de afara, spune Emnuel
- Bine Emanuel, spune Adrian
- Nu vei face tu nimic, spune un paznic
- Nu prea cred, .nu te vei atinge de el, spune Adrian
- Ce sunteti voi? Intreaba Lordul
- Sfarsitul vostru, mica mea gasca ii va macelarii pe ai tai, spune Adrian
- Ei sunt doar un scut, daca ai aijuns pana aici inseamna ca ai ceva putere, putere pe care eu voi pune stapanire in curand, spune Lordul
- Nu ai nici o sansa.spune Adrian
- Mai vedem noi, nu sti cata putere am si ce pot sa fac cu ea, spune Lordul
- Nici nu e nevoie sa stiu, spune Adrian
- Gata cu vorba, ai venit aici si am sa te distrug, spune Lordul
- Tata ce se va intampla cu noi? Intreaba o fata
- Din cauza lui vom fi probabil pedepsiti, spune varul lui Adrian
- El este puternic tata, daca il ve invinge pe lord? Ar trebui sa ne alaturam lui.spune fata
- Poate ai dreptate, bine sa mergem. Spune varul lui Adrian
- Stati vin si eu, spune un baiat care sosise acolo
- Adi ce cauti aici? esti prea mic. Nu poti veni, pleaca acasa !spune varul lui Adrian
- Dar vreau sa vin, spune Adi
- Tata poate ar trebui sa il lasi sa vina, la ultimul antrenament a reusit sa ma atinga, e o performanta pentru el, spune fata
- Bine, vino, sa mergem, spune varul lui Adrian
- Diana, este o problema, spune o femeie
- Ce sa intamplat matusa, intreaba Diana
- Adrian a atacat satul, spune matusa acesteia
- Ce? intreaba Diana mirata
- Chiar acum se lupta cu Lordul, spune matusa Dianei
- Am plecat acolo. Spune Diana
- Ai grija, ii spune Matusa sa
- Ce are de gand sa faca? E nebun, Lordul il va ucide, se intreaba Diana plecand
- Chemati toti gardieni Lordului, trebuie sa-l aparam de acestia, iar el va avea grija de pustiu Uchiha spune unul din paznici
- Voi. ati ajuns in sfarsit, nu trebuie sa-i lasam sa treaca de noi. Spune altul
- De ce stati acolo? Faceti ceva .intreaba un alt paznic
- Vom face, vom lupta impotriva voastra. Spune varul lui Adrian
- Tradatorilor! Striga unul din paznici
- Ce se intampla aici? Intreaba Diana
- Diana ai ajuns, fratele tau se lupta cu Lordul, spune varul lui Adrian
- Stiu, unde este? Intreaba Diana
- In palat, spune varul lui Adrian
- Nu trebuie sa trecem de voi, Uchiha singur se va ocupa de el, spune Emanuel
- Uchiha? intreaba Diana mirata
- Asa si-a schimbat numele, spune Emanuel
- Adrian ! striga Diana
- Tu! Ce cauti aici? Intreaba Adrian uimit
- Am venit sa te ajut, spune Diana
- Nu am nevoie de ajutorul tau si de al nimanui, spune Adrian
- Tradatorilor veti plati pentru ce ati facut, spune unul din paznici
- 1000 de pumni jutsu! Spune fata
- Aaahhh…striga unul din paznici ranit
- Chhhhaaa… striga alt paznic ranit
- Wooow ce tehnica, spune Emanuel surprins
- Asta e sora mea. Nu vei reusi. Lovitura oaselor mortii Jutsu! Spune Adi
- Nu o sa va lasam sa treceti de noi, Katon! Dragunul Flacara jutsu! Spune un paznic
- Scutul de foc negru jutsu! Spune Emanuel
- Se pare ca luptatori mei ii distrug pe ai tai, spune Adrian
- Toti sunt niste tradatori, .iar tu spuneai ca esti doar in vizita la rudele tale, cand am sa scap de voi, ma voi asigura ca vor suferi pentru cea ce ati facut azi aici, striga Lordul
- Pleaca de aici Diana, pleaca pana mai poti, striga Adrian
- Nu voi pleca, spune Diana
- Dute si ajutai afara, nu am nevoie de tine aici, spune Adrian
- Hhhhmmm gata cu joaca, facetiva treaba, spune Adi
- Mokuton! Capcana paduri jutsu! Spune Emanuel
- Se pare ca nu au nevoie de ajutor, spune Diana
- Dar voi veti avea, Secret jutsu! Tehnica manipulari corpului jutsu! Spune Lordul ironic
- Ce? Nu ma pot misca, spune Adrian mirat
- Ce ai facut?intreaba Diana
- Inca mai am. Activeaza! Tehnica de control a minti jutsu! Spune Lordul razand
- Ce? se mira Adrian
- Adriannn, striga Diana
- Nu iti va putea raspunde, acum este sub controlul meu, spune Lordul



Cap 14 – Putere necontrolata


- Am asteptat venirea lui aici de la inceput, de ce credeti ca am venit chiar in acest sat? Spune Lordul fosrte fericit
- Blestematule, striga Emanuel
- Acum sa facem putina ordine aici, spune Lordul
- Furia suprema jutsu! Spune fica varului lui Adrian
- Hhmmm. Fetit-o asta nu merge cu mine. spune Lordul
- Mokuton! Apararea suprema jutsu! Spune Adrian controlat
- Ce? S-a ferit de acea tehnica, spune varul lui Adrian mirat
- Normal, la folosit pe Adrian, spune Emanuel
- Ai oprit tehnica mea? spune si fata mirata
- Voi opri toate tehnicile tale si ale voastre tuturor. Voi nici nu stiti cine este acest shinobi in realitate, spune Lordul zambind
- Da? Si tu sti? Sa-l prindem, spune fata
- Bine, de data asta nu o sa scapi, Raiton! Fulgerul morti jutsu! Spune Emanuel
- Este inutil, spune Lordul
- Cidori! Suiton! Val tsunami! Spune Adrian fiind controlat
- Nuuuu, stiga Diana
- Chaaa…striga varul lui Adrian
- Aahhh…spune fata varului lui Adrian
- Hhmmm….Asta a fost deajuns. Ca se intampla? Spune Lordul mirat
- I-ai ranit….cchhhhhh….Spune Adrian revenindu-si
- Nu se poate, ai scapat de sub tehnica mea? Dar cum? Spune Lordul mirat
- Cand ai puterea pe care o am eu, spune Adrian
- Controlul minti jutsu! incearca Lordul sa-l controleza pe Adrian
- Chaaaaa…Asta nu va merge pe mine a doua oara, spune Adrian
- Ahhh….ce sunt ochi aia? intreaba Lordul speriat
- Acesti ochi iti vor spune ca moartea este aproape, spune Adrian
- Hmmm, ai dreptate, daca nu te pot controla. Te voi ucide! Tehnica manipulari corpului jutsu!spune Lordul
- Hmmm,ti-am spus ca asta nu mai merge pe mine.Cidori-Rasen-Shuriken! Spune Adrian
- Ce? Nu se poate!!!Nuuu…Chhaaa….aahhhh, striga Lordul
- Esti terminat, spune Adrian
- Chhhhaaahhh. Ce mi-ai facut? Intreaba Lordul
- Asta e sfarsitul tau, si al vostru la fel, spune Adrian
- Aaahhhh….Adrian esti bine? Intreaba Emanuel
- Emanuel eu sunt bine, dar tu cum esti? ati patit ceva? Intreaba Adrian
- Aahhh…suntem bine, spune varul lui Adrian
- Ce sa intamplat? Intreaba un paznic
- Sa terminat, l-am ucis, spune Adrian
- Suntem atacati!!! spune un paznic
- Poftim?. ahhh….de asta aveam nevoie acum…spune varul lui Adrian
- Prindeti-i! Ucideti-i pe toti! spun cei care au ajuns acolo
- Da, sa-i ucidem, striga altii
- Opritiva! striga Adrian
- Cine esti tu? Ce sa intamplat aici? Intreaba unul din atacatori
- Lordul a fost ucis, spune un paznic
- Poftim? Cine l-a ucis? Intreaba un atacator
- Eu! Voi de ce ati venit aici? Spune Adrian
- Am venit sa cerem socoteala pentru crimele din satele vecine. Blestematul ala ucidea oameni pentru orice, spune unul din atacatori
- Acum asta nu se va mai intampla, pentru ca eu voi numi un alt Lord in acest sat, unul care sa respecte regulile si care sa indeplineasca dorinntele satenilor spune Adrian
- Cine a zis ca vrea ca tu sa desemnezi un nou lider? Intreaba un paznic
- Eu sunt cel care l-a ucis, eu voi lua aceasta decizie. Spune Adrian
- Noi am venit aici sa distrugem acest sat, nu vom pleca cu mana goala, spune un atacator
- Daca vreti sa traiti o veti face. Clonele umbrei jutsu! Spune Adrian
- Aaaa…..fugiti! spun atacatorii fugind
- Pe cine ai de gand sa pui ca lider, intreaba varul lui Adrian
- Pe fica ta. Tu esti de departe cea mai puternica, asa ca tu vei lua locul de lider in sat. Spune Adrian
- Eu? Nu pot, spune fica acestuia
- Ba o sa poti, nu exista alternativa. Vei fi regina lor! Spune Adrian
- Traiasca Regina Maria!!! Striga toti cei prezenti
- Ce se va intampla cu ei? Intreaba Emanuel
- Hmm, au 2 variante, se inchina reginei sau vor fi ucisi, ce alegeti? spune Adrian
- Maiestate. spun cei 2 inchinandu-se
- Perfect, totul este perfect, acum ce vei face? Spune varul lui Adrian
- Voi lua mai intai acest corp cu mine, o sa am nevoie de el, spune Adrian
- Vei folosi pe el tehnica de reinviere? Intreaba Emanuel
- Da Emanuel. Eu am sa plec acum, plec cu Emanuel sa reincepem cautarea unor noi membri pentru clan, spune Adrian
- Adrian, striga Diana
- Ce vrei Diana? Intreaba Adrian
- Sa vorbim, vreau sa vin cu tine, spune Diana
- In nici un caz. Noi nu mai suntem ce eram odata, acel incident a schimbat totul, spune Adrian
- Dar eu vreau sa ma revansez, spune Diana
- Nu acum, noi trebuie sa plecam. Spune Adrian
- Adrian, multumesc pentru ajutor spune Ragina Maria
- A fost o placere Regina! Emanuel, .sa mergem.spune Adrian
- Incotro ne indreptam? Intreaba Emanuel
- Avem de recrutat 2 membri, sper sa ni se alature, spune Adrian


1. Ce parerea aveti despre acest capitol? va placut? care parte?
2. Cine este Regine satului(numele)?
3. Ce parere aveti despre puterile Lordului?
4. Ce credeti ca va urma?

Cap urmator...Echipa din 4

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Nekirus Sam Mar 31 2012, 16:44

Este o poveste foarte interesanta care merita citita. Sper sa ajungi repede cu capitolele cam pe unde sunt si eu :p
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Sam Mar 31 2012, 21:27


Cap 15 – Echipa din 4


Am rezolvat problemele din satul meu natal, iar acum ne indreptam spre alti 2 viitori membri ai Clanului Uchiha…
- Sunt oboist, facem o pauza? Spune Emanuel
- Bine ne oprim aici, locul in care trebuie sa ajungem se afla dupa acele case, spune Adrian
- Ce vei face daca nu vor sa vina? Intreaba Emanuel
- Nu voi face nimic, sa mergem, spune Adrian
- Bine, spune Emanuel
- Stai, se intampla ceva acolo, Byakugan! Spune Adrian brusc
- Ce se intampla? Intreaba Emanuel mirat
- Se pare ca am ajuns la fix, este o lupta, sa mergem acolo repede.spune Adrian
- Lasa-ne in pace, striga o femeie
- Ce nu va place domnita? tine-i acupati pe copilasi, spune un bandit
- Apoi e randul nostru, sa nu uiti asta, spune altul
- Lasa-ti-o in pace! Striga Adrian
- Tu cine mai esti? Intreaba unul din banditi
- Nu zic a 2-a oara, spune Adrian pregatindu-se de lupta
- Te rog ajuta-ne, striga un copil
- Ucide-l, foloseste-ti puterile odata! Spune un bandit
- Raiton! Dragonul fulger jutsu! Spune celalalt bandit folosindu-si tehnica
- Toti din zona asta au doar tehnici plictisitoare, Raiton! Dublu dragon fulger jutsu! Spune Adrian zambind
- Ce? A scapat? Se mira banditul
- Asta ar fi trebuit sa ma loveasca? Intreaba Adrian razand
- Nu o sa scapi asa usor, spune banditul aparand repede in spatele lui Adrian
- Cum a facut asta? Se intreaba Emanuel mirat
- Cum ai facut asta? Impingerea jutsu! Spune Adrian folosind acea tehnica
- Aaaahhh…Blestematule! Raiton! Dragonul fulger suprem! Striga banditul
- Ce e asta? Nu am mai vazut asa ceva, spune celalalt bandit
- Chakra demonica! striga Adrian, fiind invaluit de chakra, respingand tehnica banditului si pornid catre acesta
- Aaahhh….striga banditul ranit
- L-a strapuns, i-a trecut prin corp. Spune celalalt
- Unul e gata, a mai ramas unul, spune Adrian
- Nu e bine sa vi dupa mine, daca vi copii vor murii, ca si mama si tatal lor, spune celalalt bandit amenintand viata celor 2 copii
- EMS! Tsukuyomi! Spune Adrian
- Cum ai facut asta? ce mi-ai facut?...aaaa, striga banditul speriat
- Este o iluzie care iti distruge mintea, ii spune Adrian
- Vei plati pentru asta, si ei la fel. Explozie! Striga banditul aruncandu-se in aer
- Aaahhhh…striga unul din copii, fiind grav ranit
- Aaahhh…..Alex!!! striga fratele lui
- Nemernicule! Esti bine Radu? Sangerezi? intreaba Adrian ingrijorat
- Da,sunt bine, dar fratele, mama si tata nu sunt, te rog ajuta-ma! Spune Radu plangand
- Jutsu de vindecare! Vei plati pentru asta, se pare ca si tu te-ai ranit, spune Adrian
- Chhhhaaahhh….te voi ucide, va voi ucide pe toti. Priveste, nu am mai folosit asta inainte….Hahahaha….striga banditul tranformandu-se
- Ce? corpul sau se schimba, spune Emanuel mirat
- Emanuel, termina-l, spune Adrian
- Teroarea neagra jutsu! Flacarile astea vor fi indeajuns sa-l ucida. Spune Emanuel
- Invocarea jutsu! Spune banditul ferindu-se
- Ce? Poate sa foloseasca aceasta tehnica? Ce e aia? intreaba Adrian mirat
- Mi-a sigilat tehnica, spune Emanuel mirat
- Acum e randul meu, Invocarea jutsu! Teroarea neagra jutsu! spune banditul atacand
- A recreat tehnica lui Emanuel, nu am mai vazut asa ceva, Amateratsu! spune Adrian
- Cum a facut asta? intreaba Emanuel mirat
- Nu stiu dar, Invocarea jutsu! spune Adrian
- Acesta este, deja ai folosit acea tehnica pe el? Se mira Emanuel
- Da, am stiut ca ne va fi de folos, fie si temporar. Spune Adrian zambind
- Tehnica manipulari corpului jutsu! Spune cel invocat de Adrian
- Ce e asta? nu ma pot misca! Fiind surprins banditul
- Ai fost impresionant, dar, Cidori! spune Adrian
- Aaaaa…..striga banditul murind.
- Emanuel, pregateste-l o sa-l luam cu noi. Spune Adrian
- Bine, ce vom face cu ceilalti? Mama, tatal si fratele lui sunt...,spune Emanuel
- Ii voi reinvia, spune Adrian
- Poti face asta? Intreaba Radu, avand ochii in lacrimi
- Rinnegan! Invierea jutsu! striga Adrian, reinviindu-i pe cei 3
- Cata putere….ca sa reinvi pe cineva trebuie sa fii…spune Emanuel...
- Mama, tata, Alex, sunteti bine? Intreaba Radu ingrijorat
- Ce sa intamplat? Intreaba mama lui Radu
- Multumesc!! De ce m-ai ajutat? Intreaba Radu, putin surprins de fapta lui Adrian
- Pentru ca nu as fi putut lasa sa va faca rau si pentru ca vreau sa veniti cu mine, sa va antrenez, sa deveniti foarte puternici, stiu ca sunt un criminal cautat, dar sunt si foarte bine pregatit pentru orice si oricine, spune Adrian
- Nu e vorba de asta, ce se va intampla cu parinti mei? Intreaba Radu
- Stiu un loc sigur pentru ei, satul meu natal, pot sa ramana acolo, pana cand ne vom intoarce, ii spune Adrian
- Mama, tata? sunteti de acord? Intreaba Radu pe parinti
- Daca imi promiti ca ai grija de ei, ii spune femeia lui Adrian
- Va dau cuvantul meu, spune Adrian
- Bine atunci, puteti pleca cu el. Spune mama acestuia
- Bine, sa mergem atunci, spune Adrian zambind



Cap 16 – Un fugar nevinovat


In timp ce plecam spre satul meu natal pentru ca mama si tatal lui Radu si Alex sa ramana acolo in siguranta, noi eram urmariti de catre Miriam si adepti ei.
- Stpaana tipul acesta are deja prea multa putere, cand il vom ucide? Spune un baiat
- Rabdare, inca nu e momentul. Spune o femeie
Noi am ajuns in sat, unde se pare ca intampinam cateva probleme.
- Cine sunteti voi? Ce cautati aici? Intreaba un gardian
- Nu avem timp pentru aceste fleacuri copii, spune alt gardian
- Nu puteti intra, spune un al 3-lea gardian
- Incepi sa ma enervezi, Am venit aici sa vorbim cu Regina Maria.spune Adrian
- Este ocupata si nu va pot lasa sa treceti. Spune unul din cei 3
- Sti cine suntem noi,? Intreaba Adrian ironic
- Stiai ca nu-mi pasa? Spune la fel de ironic unul din gardieni
- Deajuns, Posesia umbrei jutsu! sa mergem, spune Adrian atacand
- Hei ce credeti ca faceti? Opriti-va! striga gardienii
- Aici o sa ne oprim, spune Adrian
- Ce faceti voi aici? Si ce ai facut cu ei? Intreaba Regina Maria
- Oohhh Maria. Vreau sa-ti cer o favoare, spune Adrian, zambind
- Ce vrei? Intreaba aceasta, putin suparata
- Vreau ca ei sa raman in sat pentru o vreme, eu nu-i pot lua cu mine acum. Spune Adrian
- Bine pot ramane, spune Maria
- Bine noi mergem atunci, mersi mult, ma voi revansa, spune Adrian, plecand
- Pa mama, pa tata, striga Radu si Alex
- Sa aveti grija de voi, sa ai grija de copii nostril! spun parintii acestora
- Acum unde mergem? Intreaba Radu
- Mergem la cineva pe care l-am mai vazut inainte dar care atunci nu a vrut sa vina cu mine, acum sunt sigur ca va veni. Spune Adrian
- Se insereaza, spune Emanuel
- Vom ramane aici peste noapte si plecam dimineata, Mokuton! Casa din lemn jutsu! Spune Adrian, amenajand un loc pentru odihna
- Woow...ce tare e, cand o sa facem si noi asa ceva? Intreaba Alex, bucuros
- Fi serios Alex, nu vom putea invata asta, spune Radu, pe un ton serios
- Inca nu vei putea invata dar cand eu imi termin treaba si ma voi ocupa de voi veti putea face tot ce doriti, acum la somn toata lumea, la rasaritul soarelui plecam. Spune Adrian
Dimineata ne-am trezit si am pornit dinou catre cel care ar fi fi al 5-lea membru al clanului. Ajunsi la scoala la care el invata am aflat ca nu mai venise la scoala de cateva zile, la scurt timp dupa ce eu il ucisesem pe acel shinobi cu 5 inimi. M-am hatarat ca voi merge la el acasa.
- Daca nu-l vom gasi nici acasa? Intreaba Emanuel
- Atunci vorbim cu parinti lui. Aici e casa lui, spune Adrian
- Se pare ca nu e pe aici, spune Radu
- Poate ai dreptate, intram si vorbim cu parinti lui, spune Adrian, intrand
- Cine sunteti voi? intreaba mama baiatului pe care il cautam
- Il cautam pe Rares. Spune Adrian
- Lasati-l in pace! Nu a facut nimic, totul e o minciuna, o inscenare, va rog, spune mama acestuia speriata
- Doamna, linistiti-va, nu vrem sa-i facem nimic, am venit aici pentru ca, spune Adrian, fiind intrerupt de tatal acestuia
- Nimic, plecati de aici atunci, lasati-l pe fiul meu in pace, spune tatal lui Rares
- Domule, sa va intreb ceva. De ce il ascundeti? Intreaba Adrian
- Nu e treaba ta, spune tatal lui Rares
- Uite cum sta treaba, daca vreau sa afle voi afla, dar vreau sa stiu fara sa folosesc forta, pe langa asta eu vreau sa-l ajut, spuneti-mi unde il pot gasi? Intreaba Adrian, ingrijorat
- Bine, te voi duce eu la el, veniti dupa mine.spune tatal lui Rares
- Aici e? dar de ce sta ascuns, intreaba Adrian
- S-a certat cu cineva si se zvoneste ca l-ar fi ucis, i-am spus sa stea ascuns pentru o vreme, spune mama lui Rares
- Tata?! de ce ati venit aici, cine sunt astia? Intreaba Rares, speriat
- Iti uiti vechi prieteni asa de repede? Spune Adrian
- Adrian?! Spune Rares mirat
- Iti aduci aminte ce ti-am propus inainte sa plec, data trecuta? Intreaba Adrian, zambind
- Da imi amintesc, spune Rares
- Ei bine oferta e inca valabila, vino cu mine si vei avea mai multa putere decat iti poti imagina, fleacul acesta despre crima pe carre ai comis-o nu va conta, apropo e adevarat, ai ucis pe cineva? Intreaba Adrian
- Nu, nu e. Bine voi veni cu tine, dar am o conditie.spune Rares
- Care? Intreaba Adrian
- Mama si tata vin cu noi, spune Rares
- Mai bine ar fi daca ar ramane inttr-un loc sigur. Spune Adrian
- Aici nu e un loc sigur, mai ales daca voi fi vazut cu tine. Spune Rares
- Nu am zis sa ramana aici, ci intr-un loc sigur, va vom lasa in satul meu natal, spune Adrian
- Acolo se afla si parinti mei, apropo sunt Radu si el e Alex fratele meu. Spune Radu
- Iar eu sunt Emanuel. Spune acesta
- Cand plecam? Intreaba Rares
- Chiar acum, nu avem timp sa mergem cu voi in sat dar, Clonele umbrei jutsu! Cu asta o sa ajungeti in siguranta. Spune Adrian
- Asta e sigur? intreaba Rares
- Clonele umbrei e o tehnica buna, clona mea poate face tot ce fac eu, sunt mai in siguranta decat ai fi tu in pestera asta. Spune Adrian
- Bine sa mergem, spune Rares



Cap 17 – Vreme schimbatoare


Implinisem o parte din promisiunea facuta, deja aveam cativa membri in echipa si urma sa recrutam si altii. Find ca mai era cineva pe care vroiam sa-l i-au in echipa am ramas in oras peste noapte. Am stat de vorba pana tarziu, in tot acest timp am observat ca de cateva ori incepuse ploaia si apoi incetase, partea ciudata era ca se insenina si apoi ploua iar. Nu am crezut ca ar fi ceva suspect, dar in momentul in care am vazut ca incepe sa ninga mi-am dat seama ca ceva nu e in ragula.
- Ceva nu e in regula, nu se poate schimba vremea atat de brusc.spune Adrian
- Ce crezi ca se intampla? Intreaba Emanuel
- Nu am nici o idee…Cccchhhaaahh, de fiecare data cand se intampla asta ma simt ciudat, ma duc afara sa vad daca pot afla ceva, voi stati inauntru. Spune Adrian
Am iesit afara si am inceput sa ma uit in jur crezand ca pot vedea ceva, dar nu am descoperit nimic, iar apoi.
- Va fi greu sa le gasesc? Intreaba Adrian amintindu-si o discutie cu Izuma
- Iti vei da seama daca vei fi aproape de un aslfel de obiect mistic, spune Izuma
- Si ce va trebui sa fac? Intreaba Adrian
- Totul e in instinctul tau, spune Izuma
- La ce te gandesti Adrian? Intreaba Emanuel, intrerupand amintirea lui Adrian
- Imi aminteam ceva, ramai aici eu trebuie sa plec, voi verifica ceva. Spune Adrian
- Bine, ai grija, spune Emanuel
Dupa ce am plecat am simtit ca ceva ma atrage spre un loc anume, m-am lasat purtat de acea senzatie. La un moment dat am ajuns la intrarea unei pesteri.
- Ce poate fi locul asta? Se intreaba Adrin
Am intrat in pestera, mergand tot inainte am vazut o luminita la capatul tunelului, in capat era un om orb care m-a intrebat?
- Ce cauti aici? Intreaba orbul
- Nu e treaba ta, date la o parte, spune Adrian
- Trebuie sa treci de mine mai intai, lupta cu mine! Spune orbul
- Nu ma lupt cu tine, esti orb, nici nu ma poti vedea, spune Adrian
- Bine atunci ia de aici. Lovitura maimutei salbatice! Spune orbul pregatit de lupta
- Rasengan!....aaahhhh…striga Adrian, fiind ranit de batranul orb
- Am uitat sa-ti spun ca jutsu nu are efect asupra mea, spune orbul
- Asta e imposibil, nici nu l-a atins, cum ai facut asta? Se intreaba Adrian
- Sunt pazitorul a cea ce se afla aici, nu ai ce cauta aici, spune orbul
- Dar nu intelegi, ceva de aici face ca vremea de afara sa se schimbe foarte des, spune Adrian serios
- Hmm, deci deja se intampla? oricum nu esti persoana pe care eu o astept, daca ma insel trebuie sa ma invingi. Spune orbul
- Nu vreau sa te ranesc batrane, spune Adrian devenind serios
Desi eu nu vroiam sa ma lupt cu el nu am avut de ales, a trebuit sa ma apar asa ca am luptat dar nu am reusit sa-l iving.
- Mai vrei sa te lupti? daca nu atunci pleaca, il astept pe cel care va fi chiar o provocare, spune orbul
- Lupta corp la corp merge, dar de ce nu au efect asupra lui tehnicile jutsu? doar daca...isi spune Adrian in gand
- Degeaba te gandesti, nici o tehnica de-a ta nu merge pe mine, spune orbul zambind
- Ei bine poate ca jutsu nu merge dar, magia va merge, spune Adrian pregatind un atac
- Ce? spune batranul mirat, ca si cand ar fi vazut ce avea de gand sa faca Adrian
- Pamant! Liana agatatoare! Striga Adrian, reusind sa-l captureze pe orb
- Se pare ca te-ai descurcat, pana la urma se pare ca tu esti cel pe care il asteptam. Spune batranul orb
- Ce vrei sa spui? Intreaba Adrian
- Ai venit aici cu un scop nu-i asa? Intreaba orbul
- Da, sa descopar ce anume de aici face ca vremea sa o i-a razna...ce? A disparut? Spune Adrian mirat
Am inaintat prin pestera, era un loc magnific, chiar in fata mea aveam un medalion care stralucea, atunci mi-am dat seama ca este vorba de un obiect mistic si nu doar atat este un obiect mistic foarte puternic. L-am luat si am iesit din pestera. Cand am iesit afara era o furtuna cum nu mai vazusem inainte, dar folosind medalionul am oprit furtuna si vremea a revenit la normal. M-am intors acasa la Rares si le-am povestit aventura mea.
- Ma gandesc la un nume pentru acest medalion. Spune Adrian
- Si cum il vei numi? Intreaba Radu
- Medalionul Selenar! este schimbator ca luna, spune Adrian
- Sa sti ca imi place, spune Emanuel
- Si mie. Spune Alex
- Mai sunt astfel de obiecte magice? Intreaba Rares
- Da mai sunt, dar au fost descoperite de catre alti, acesta s-a nimerit sa-l descopar eu, nu cred ca mai sunt nedescoperite, dar daca mai sunt le voi gasi si proteja. Spune Adrian
- Ce facem acum? Intreaba Radu
- Revenim la planul original, mergem dupa Sergiu si Mihai, spune Adrian
- Nu cred ca ei vor vrea sa vina cu noi, parinti lui nu l-au lasat sa isi foloseasca puterile deloc, spune Rares
- Chiar de aceea va fi mai usor pentru noi sa-i conving sa vina cu mine. Spune Adrian



1.Va placut aceste capitole?
2.Pleaca Radu si Alex impreuna cu Adrian?
3.De ce se ascunde Rares?
4.Ce medalion gaseste Adrian?
5.Ce credeti ca va urma?

Cap urmator...Rapirea

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Harlequin Dum Apr 01 2012, 11:22

1 Exprimarea este putin cam neclara si dialogurile sunt mult prea bruste. Dai prea putine detalii.
2 Evenimentele se petrec mult prea repede si intr-un ritm cam confuz
3 Amidamaru a acceptat prea usor si replicile nu prea au aratat cine stie ce emotie. De asemenea, de atunci nu si-a mai facut aparitia ca si personaj
4 Schimbarea decorului se intampla mult prea brusc.
5 Intr-o saptamana tot globu... pare putin cam exagerat totusi
6 Dialogurile nu ofera informatii suplimentare, ceea ce pot induce in confuzie daca nu esti foarte atent la ce citesti
7 Nu prea am inteles o chestie…omanieii deja stiau ce el poate folosi jutsu? Sau, rectific… stiau ce e aia chakra?
8 Trecerea puterilor in luma reala s-a facut prea brusc (sau ai uitat sa zici despre asta?)
Oricum..ca fir narativ ideea pare destul de buna, si pe parcursul capitolelor te-ai imbunatatit. Pot spune ca este o diferenta foarte mare intre primul si ultimul capitol, ceea ce este foarte bine. Dar...inca mai ai de lucru.
Cand pui dialogul nu termina doar cu spuse x, sau intreba x. Da mai multe detalii..aspectul fetei sau tonul vocii, reactia lor, etc. Nu e bine nici sa exagerezi cu detaliile astea, dar nici sa le omiti complet
Ca greseli de ortografie, dupa cum am spus se observa o imbunatatire, desi mai sunt cateva ici colo.
In lupta, fa-o putin mai durabila si mai usor de imaginat. In momentul cand incepe o lutpa, imaginatia fieracuia dintre noi (de pe forum, care suntem fani anime), prinde o "viteza" specifica luptei. In cazul de fata, lupta ori se petrece prea repede ca sa putem sa ne-o imaginam, ori prea lent si atunci ne cam pierdem in detalii. Inteleg ca vrei sa pastrezi dialogul, deci incearca sa accentuezi mai mult detaliile luptei, in parcursul dialogului, daca nu doresti sa faci un paragraf specific.
Abia astept urmatorul capitol si sper ca o sa acorzi putin mai multa atentie imaginatiei noastre.
Tine minte...tu nu ai facut ficul, ca noi sa avem ce citi ci l-ai facut ca noi sa putem intra intr-o lume creeata de tine
Si desi e 1 aprilie ce am zis nu e o gluma jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 01 2012, 16:04

Sunt de acord cu cea mai mare parte din ce a zis Harley. Nici eu nu putaeam să le zic mai bine. Multă baftă și mai multă atenție Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Mar Apr 03 2012, 15:16


Cap 18 – Rapirea


Deja eram 5 membri in clanul Uchiha, acum speram sa recrutam inca 2.
- Aici sta Sergiu. Spune Rares
- Buna ziua, spune Adrian
- Tu? Ce cauti aici? Din cauza ta fii mei sunt investigati de politie, spune mama baietilor
- Doamna sunt aici sa-i ajutam, spune Adrian
- Si tu? Tu esti cautat de politia din toata tara, cum sa am incredere in voi? Iintreaba mama baietilor cu ochii in lacrimi
- Recunosc ca din vina mea sunt si ei in asta, dar si eu sunt nevinovat, spune Rares
- Pentru moment nu conteaza asta, va veni o zi cand vom demonstra ca ei sunt nevinovati, dar eu am nevoie de ei acum, vreau sa vina cu mine ii voi antrena si ii voi face foarte puternici. Spune Adrian
- De ce vrei sa faci asta? Intreaba mama baietilor
- Eu ma pregatesc pentru ceva si am nevoie de ajutor, spune Adrian
- Momentan ei sunt plecati, spune mama baietilor
- Evem o problema, spune tatal baietilor foarte ingrijorat
- Ce sa intamplat? Intreaba mama baietilor speriata
- M-a sunat mama si mi-a spus ca baieti au probleme, spune tatal lor
- Cum? striga speriata mama lor
- Unde sunt? Venim cu voi, spune Adrian
- Ce cauta ei aici? Si Rares? Intreaba tatal baietilor
- Sa mergem, iti explic pe drum, ii spune mama acestora
Am pornit la drum, cand am ajuns acolo bunica baietilor, Sergiu si Mihai, ne-a povestit ce se intamplase.
- Au venit 3 baieti si s-au luat de Mihai, Sergiu s-a bagat pentru el si i-au luat cu ei pe amandoi, spune bunica baietilor
- Dar de ce? Intreaba Rares
- Nu stiu, dar mi-au lasat asta, spune bunica baietilor
- Spune ca daca ii vrem inapoi, sa le dam bani, spune tatal baietilor citind biletul
- Stiti cunva unde sunt? Intreaba Adrian
- Se spune ca este o gasca de hoti in munti aici aproape, poate sunt acolo. Spune bunica
- Bun la noapte mergem acolo, spune Adrian
Se facuse noapte si noi am pornit la drum, am ajuns acolo, ne-am uitat dupa ei darn u ii vazusem.
- S-ar parea ca nu sunt aici, spune Rares
- O sa arunc o privire mai buna, Byakugan! Sunt acolo, intr-o cusca, spune Adrian
- Trebuie sa mergem dupa ei, spune Radu
- E cineva in spate, Mokuton! Capcana in 3 colturi jutsu! Spune Adrian
- Aaahhh….cum ai stiut? Intreaba surprins cel captiv
- Sa vedem ce sti? Tsukuyomi! Da sunt aici. Acum plecam, revenim dimineata.spune Adrian, facand un plan
Ne-am intors acasa, m-am gandit la un plan, apoi mi-am amintit ce am mai vazut in mintea prizonierului.
- Trebuie sa-i prindeti pe acesti 2 copii, sunt pe cale sa devina foarte puternici, si asta imi strica planurile, spune Miriam
- Da stapana ii vom rapi, spune tipul care a fost prins
Nu reusam sa-mi dau seama cum stia Miriam despre Sergiu si Mihai. Dimineata am pornit spre munte.
- Acum ii vom salva, dar vreau ca voi sa ramaneti in urma. Spune Adrian
- Dar de ce? Crezi ca nu ne descurcam? Intreaba Radu
- Nu e asta. Stati in urma, poate fi periculos, spune Adrian
- Bine, asa vom face, spune Emanuel
- Ramaneti aici, eu voi verifica, spune Adrian
- Sa ai grija, spune Radu
- Hmmmm, toata lumea doarme? Stati linistiti, va voi salva. Spune Adrian
- Te rog ajutane, Ai grija! Striga copii captivi
- Aaahhh….spune Adrian, fiind ranit de catre un atacator
- Trebuie sa-l ajutam, spune Rares
- Nu, noi ramanem aici, nu putem, vom fi prinsi, se va descurca. Spune Emanuel
- Crezi ca poti veni aici si sa-i salvezi? Ei bine nu. Am nevoie de intariri, striga cel care l-a atacat pe Adrian
- Ii voi salva. Invocarea jutsu! Spune Adrian invocand pe unul din ajutoarele lui
- Ce e asta? Spune atacatorul mirat
- Secrest jutsu! Tehnica manipulari corpului jutsu! Spune cel invocat, facandu-si tehnica
- Nu ma pot misca, spune atacatorul nelinistit
- Ce se intampla aici? spune un alt atacator aparut
- Secrest jutsu! Tehnica manipulari corpului jutsu! Spune tipul invocat de Adrian
- Chhhhhh, m-ai lovit destul de tare, dar voi fi bine, sunteti liberi acum. spune Adrian resimtind lovitura primita de la unul din atacatori, eliberand copii captivi
- Multumesc! Spune copii, pentru ca i-au eliberat
- Acum sa ne intoarcem in sat.spune Adrian
- Cu ei ce facem? Intreaba Radu
- Nimic, ii lasam asa, sa mergem. Spune Adrian zambind
- Ne-am intors inapoi in sat, parinti lui Sergiu si Mihai ne-au multumit si s-au bucurat ca fii lor sunt in siguranta acum.
- Vreau sa va intreb ceva baieti, spune Adrian
- Ce este? Intreaba Sergiu
- Ati vrea sa veniti cu mine, sa deveniti foarte puternici? Intreaba Adrian
- Pai, nu stiu ce sa spun, spune Sergiu, ezitand raspunsul
- Puteti merge, e in regula, daca ai grija de ei, spune mama baietilor
- Vor fi in siguranta cu mine, iar daca vreti va pot trimite in satul meu natal acolo mai sunt si alti, veti fi in siguranta, spune Adrian
- Bine, vom merge, spune Sergiu
Parinti lui Sergiu si Mihai s-au dus in satul meu natal, iar eu cu restul echipei ne-am continuat drumul.



Cap 19 – Sharingan si Byakugan, doujutsu adevarat


Dupa ultima aventura care ne-a adus inca 2 membri, am fost de accord sa facem o mica pauza, asa ca am mers intr-un alt oras unde sa ne distram putin.
- Orasul asta e perfect pentru un popas si daca tot suntem aici o sa-mi incerc norocu cu un baiat de aici, Ciprian, spune Adrian
- Dar ai spus ca ne distram, spune Rares
- Voi puteti sa va distrati, eu ma duc sa-l caut. Stiu ca locuieste pe aici pe undeva. Sa nu intrai in belele, spune Adrian plecand
- Bine domnule! spune Emanuel ironic
Am pornit in cautarea lui ciprian, am intrebat cativa oameni darn u au stiut sa-mi dea informatii. La un moment dat m-am intalnit cu o doamna.
- Tinere, ma poti ajuta cu ceva? Spune doamna
- Cu ce sa va ajut? Intreaba Adrian
- Poti veni cu mine? Intreaba doamna
- Desigur, spune Adrian
Am plecat cu doamna care dorea sa ajut, asta nu era in lanurile mele, dar mi-am zis ca o fapta buna e rasplatita. Am ajuns la marginea unei paduri.
- Am ajuns. Acum! Prindeti-l! Spune femeia pe care Adrian a ajutat-o
- Ce, ce inseamna asta? Intreaba Adrian mirat
- Te-am rugat sa ma ajuti, dar nu ti-am spus la ce, te asteptam de ceva vreme. Te-am urmarit si aveam nevoie de tine pentru a ne ajuta si o vei face fie ca vrei fie ca nu. Trebuia sa te fac sa vi aici, dar se pare ca ai venit de buna voie in gura lupului, spune femeia razand
- Ce vreti de la mine? Intreaba Adrian
- Sa ne ajuti cu ceva, am auzit despre tine si ochi tai minunati si noi avem 2 perechi, sunt fantastici, vrem sa-i iei de la 2 baieti si sa-i implantezi noua, spune femeia
- Sunteti nebuni, nu pot face asta, spune Adrian
- Stim ca poti si o vei face. Avem o surpriza pentru tine. Doamna arata-i, spune un tip care era impreuna cu femeia, aratandu-i ceva la Adrian
- Talismane doshi? se intreaba Adrian mirat
- Atasare! Am terminat, este sub controlul meu. Spune femeia, reusind sa-l controleze
- Atunci condul la baieti, sa-si inceapa treaba. Spune tipul
- Bine. In sfarsit vom avea in posesia noastra Sharinganul si Byakuganul. Spune femeia
- Sti la ce m-am gandit? am putea sa-i luam si ochi lui, am deveni si mai puternici. Spune tipul zambind
- Si cum vei face asta? Noi su stim cu s-o facem, spune femeia
- Il pnem sa ne-nvete, spune tipul zambind
- Acum scoate-le ochi si implanteaza-ni noua, spune femeia razand
- Nu, lasa-ne!!! Striga copii
- Cccchhhh...spune Adrian, reusind sa rupa talismanul
- Ce se intampla cu el? ce-i chakra asta? Se intreaba femeia uimita
- Nu se poate a distrus talismanul, spune tipul
- Ajuta-ne! striga copii
- Ati vrut putere?! iata putere, spune Adrian, intorcandu-se catre cei 2
- Aaahhhh…striga tipul fiind ranit
- Cidori! esti mort, acum tu urmezi, spune Adrian catre celalalt
- Nu asa repede, Talisman! Atasaza-te! Incercand femeia sa-l prinda dinou
- Nu prea cred, spune Adrian zambind
- L-a prins?! spune femeia mirata
- Acum e randul meu. Atasare! spune Adrian reusind s-o prinda pe femeie
- A prins-o!! Multumim de ajutor, spun copii fiind eliberati
- Ciprian??? intreaba Adrian uimit
- Sti cum ma numesc? Il intreaba Ciprian
- Eu sunt Adrian, spune acesta
- Aaaahh…..ma doare ochiul, spune Ciprian
- Te ajut eu. Tehnica de vindecare jutsu! sa-l lasi bandajat pentru cateva zile. Spune Adrian, vindecandu-l pe Ciprian
- Dar cum ne-ai gasit? Intreaba acesta
- Sa zicem ca soarta a facut asta, oricum trebuie sa mergem de aici, spune Adrian
- Nu stai! aici mai sunt si alti copii si toti sunt cu puteri ca si noi, spune Ciprian
- Atunci sa-i scoatem de aici, spune Adrian
- Azi e ziua in care vom iesi de aici cu toti!!! spune Ciprian fericit
- Cine ne va ajuta? intreaba ceilalti copii captivi
- Eu. Raiton! Lama Lulgerului! Spune Adrian eliberandu-i pe copii
- Suntem liberi! striga copii fericiti
- Multumim! pentru ca ne-ai salvat vom face tot ce doresti, spune un baiat
- Pai am nevoie de catva adepti, dar cel mai mult am nevoie de Ciprian si varul sau, vreti sa veniti cu mine? Intreaba Adrian
- Da vrem, spune Ciprian
- Si noi? Unde vom merge? intreaba ceilalti copii
- Pai puteti merge acasa, spune Adrian
- Parinti nostri au fost ucisi, asa am ajuns aici, spun copii
- Am o solutie. Soimul mesager jutsu! Gata, o sa ne intalnim cu cineva imediat, sa mergem. Spune Adrian trimitand un bilet prin acel soim
- Unde mergem? intreaba copii
- Veniti, spune Adrian
Ne-am intors inapoi la ceilalti si le-am povestit mica aventura. Am asteptat ca soimul sa trimita mesajul si cei care il primesc sa vina la locul de intalnire.
- Au sosit! spune Adrian
- Lord Uchiha! o onoare sa ne revedem, vreo problema? Intreaba capitanul AMBU
- Doar cateva, vreau ca baieti sa mearga cu tine, spune Adrian
- Da domnule! Ii i-au cu mine, spune capitanul AMBU
- Mergeti cu el, o sa va antreneze, voi nu mergeti, Ciprian, pentru tine si varul tau am o alta propunere, vreau sa veniti cu mine sa va antrenez, spune Adrian
- Noi am vrea sa mergem acasa, probabil parinti nostri sunt ingrijorati, spune Cirpian
- Parinti vostri ar putea veni si ei, defapt sa-i trimitem in siguranta in satul meu natal, acolo sunt inca catva, spune Adrian
- Bine sunt de accord, spune Ciprian
- Atunci sa mergem, in curand ne vom antrena si iti voi arata o putere incredibila a Sharinganului, spune Adrian
Am pornit la drum, ne-am intalnit si cu parinti lui Ciprian si a-i varului sau Ionut, ei au plecat spre satul meu natal, iar noi ne-am continuat drumul nostru.


1. Va placut aceste capitole? Care parte?
2. Credeti ca meita Sergiu si fratele lui sa fie salvati?
3. Cum vi se par puterile lui Ciprian si Ionut?
4. ce creti ca va urma?


Cap urmator...Cel din umbra

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Nekirus Mier Apr 04 2012, 20:56

Asteptam mai multe capitole!
Am citit primele 60 si ceva de capitole deci stii parerea mea.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Harlequin Mier Apr 04 2012, 21:49

Bravo..chiar sunt mandru de tine.
Te-ai imbunatatit foarte mult si ai oferit mai multa atentie textului (ai mai avut mici scapari, dar asta nu conteaza...). De data asta mi-a fost mai simplu sa citesc si chiar mi-a placut sa o fac (fara suparare).
Mai ai mici scapari in a da detalii despre ce se intampla (o poveste facuta numai si numai din dialoguri poate fi perceputa putina mai greu daca nu iti imaginezi cum trebuie), dar in esenta este foarte bine. Felicitari Very Happy
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Mier Apr 04 2012, 23:06


Cap 20 – Cel din umbra


In timp ce noi eram inca in cautare de noi membri, Miriam se intalneste cu o persoana din trecut.
- In sfarsit ne intalnim, nu te-am mai vazut de cand erai un mic copil in scutecel, spune un tip cu masca
- Lasa asta, cum se poate sa fi in viata? Te-am crezut mort, desi simteam ca esti in viata, spune Miriam
- Dar m-am intors, spune tipul mascat
- Si ce vrei? Intreaba Miriam
- Sa ma razbun, il voi distruge pe cel care are acum puterile batranului Sannin, acele puteri trebuiau sa fie ale mele, spune, mascatul
- Stiu ca si tu ai incercat sa-l ucizi dar ai esuat de ne numarate ori, spune Miriam
- M-ai urmarit? Intreaba mascatul
- Atat pe tine cat si pe el, spune Miriam
- Iti voi da un mic sfat, vreau sa mergi dupa el si sa te asiguri ca-l ucizi, spune mascatul
- Nu voi merge dupa el, am sa te ucid pe tine, spune Miriam
- Doar nu ai sa-ti ucizi tatal? Intreaba ironic mascatul
- Tatal meu a murit cand eram eu mica, asta a fost acum mult timp, asa ca...spune Miriam pregatindu-se de atac
- Nu ma subestima, nu am stat degeaba in tot acest timp, indifferent ce te-ar fi invatat tatal meu, eu fac mai bine, spune tatal lui Miriam
- Eu i-am promis bunicului ca voi avea grija de el si daca asta inseamna sa te ucid o voi face, Secret jutsu! Fantoma mortii jutsu! Spune Miriam atacand
- Se pare ca esti dispusa sa-ti dai viata pentru el, dar nu va fi nevoie, Talismane doshi! Atasare! Acum e fantoma mea, spune mascatul
- Ce? Cum ai facut asta? Intreaba Miriam surprinsa
- EMS! Tsukuyomi! Acum esti sub controlul meu. Cauta-l, gaseste-l si ucidel, pe Adrian Uchiha, spune mascatul
- Da, tata, spune Miriam fiind sub controlul mascatului
Miriam se indreapta acum spre Clanul Uchiha pentru ai ucide, mai ales pe Adrian…
- Ai revenit, spune o femeie
- Trebuie sa-i ucid, spune Miriam
- Ce? Ce inseamna asta? Pe cine sa ucizi? Intreaba femeia putin surprinsa
- Clanul Ucihha trebuie exteminat! Spune Miriam
- Tata! Se pare ca l-ai intalnit. Nici macar nu si-a dat seama ca era o clona. Poate ar trebui sa fac ceva. Nu pot sa distrug clona, dar pot sa tin captiva, iar acum trebuie sa-l fac pe Uchiha sa-si activeze tehnica completa a lui Yoringan, isi spune Miriam
In timp ce Miriam planuieste o noua lupta cu Adrian Uchiha, noi am ajuns langa un sat care era infectat…
- Woooww….ce este acolo? Intreaba Adrian mirat
- Unde? Nu vad nimic, spune Emanuel
- Doar cu Sharingan se vede, e ceva foarte ciudat, spune Adrian
Miriam isi foloseste puterile de senzor pentru a ne gasi, indreptandu-se spre sat, se intalneste cu un baiat care o face sa-si piarda controlul Chakrei
- Ce e asta? Ce se intampla? Cum ai facut asta? Intreaba Miriam mirata
- Nu fac nimic, nu-mi pot controla puterile, spune baiatul
- Cum te cheama copile? Intreaba Miriam
- Sebastian. Spune copilul
- Poate nu esti inutil pana la urma, daca faci ceva pentru mine te voi invata cum sa-ti controlezi puterile. Esti de accord? Intreaba Miriam zambind
- Da, multumesc. Ce trebuie sa fac? Spune copilul entuziasmat
- Uite, trebuie sa mergi la baietii de acolo si sa stai cu ei, am sa vin si eu dupa aceea, spune Miriam
- Cine e copilul acela? Intreaba Ciprian
- Salut, pot sa stau aici cu voi? Intreaba Sebastian
- Ce? Ce sa intmplat? Nu mai pot controla Sharinganul, spune Adrian
- Nici eu, spune Ciprian
- C..ce? Hhmmm…Amidamaru! Spune Adrian vazand ca cineva se apropie
- Te voi proteja eu, spune Amidamaru
Un om mascat apare si ma ataca pe mine, Amidamaru si intregul clan…
- Nu va fi deajuns. Spirit al mortii! Distruge aceasta fantoma, spune mascatul
- Nu prea cred. Spirit al focului! Spune Adrian aparandu-se
- Nu ai sa scapi, mai ales dupa ce ai incercat sa-mi faci, spune Miriam intervenind
- La naiba cu tine, de ce l-ai aparat? Trebuia sa fi sub controlul meu, spune mascatul
- Mi-ai luat tehnica fantomei, te voi distruge pentru asta, spune Miriam
- Acum inteleg, era o clona, spune mascatul vazand o diferenta in chakra cu Sharinganul
- De ce nu ne putem folosi Chakra? Intreaba Radu
- Trebuie sa-l indepartam pe copilul acela, spune Ciprian
- Copilul acela... Miriam, de ce m-ai ajutat? Intreaba Adrian
- Pentru ca vreau sa ma razbun pe tipul cu masca, spune Miriam
- Baiete e tmpul sa placam noi de aici, spune Radu
- Nu! Lasa-ma! Miriam, spune Sebastian figind catre Miriam
- Deci pustiu ala e cu ea?! am sa-l ucid, spune mascatul atacand copilul
- Nu! Striga Miriam
- Fantoma spirit nu mai imi foloseste, o voi elibera, la fel si clona lui Miriam am sa-l ucid pe baiat si am sa-i i-au puterile, spune mascatul
- Aaahhhh….striga Miriam fiind ranita, aparandu-l pe Sebastian
- Ce? L-a aparat? Spune Adrian mirat
- De ce ai facut asta? Intreaba copilul
- Pentru ca mie imi pasa de cei fara aparare, spune Miriam zambind
- Copilul e destul de departe si el isi poate controla Chakra acum, iar eu nu pentru ca sunt prea aproape de copil, dar daca,cspune Adrian mergnd catre mascat
- Nu incerca, nu va merge, sppune mascatul
- Cidori-Rasen-Shuriken, spune Adrian, sperand ca-l va lovi
- Ne vom revedea curand, EMS! Teleportare!
Cel cu masca disparuse, a ranit-o pe Miriam, a incercat sa ma ucida pe mine si pe acel baiat…
- Nu pot sa cred ca a intervenit, spune Adrian
- Te rog salveaz-o, ea mi-a salvat viata, spune Sebastian plangand
- Pe a mea a incercat s-o ia de cateva ori, nu inteleg de ce azi m-a ajutat, spune Adrian
- Nu am incercat sa-ti i-au viata, fiecare lupta pe care am avut-o a fost o iluzie, o iluzie creata de Yoringan.
- Dar cum? Tehnica suprema de vindecare! Ce? nu merge, spune Adrian
- Copilul are capacitatea de a distruge controlul Chakrei celor din jur, chiar daca e involuntar, spune Miriam
- I-al pe copil de aici Tehnica suprema de vindecare! Spune Adrian
- Nu folosi tehnica acea, iti va scurta viata, eu nu merit asta, spune Miriam
- Nu-ti fa tu griji pentru asta. Esti aproape vindecata, va trebui sa ramai la pat o vreme. Dupa asta vom pleca sa ne continuam treaba, la marginea paduri este un sat la care vreau sa ma uit, se intampla ceva acolo…



Cap 21 – Chakra otravitoare


Ne aflam intr-o padure la marginea careia vazusem un sat, trebuia acum sa verificam ce este acolo cu adevarat…
- Esti bine Miriam? Intreaba Adrian
- Da, sunt bine acum. De ce ai folosit acea tehnica? Intreaba Miriam
- Pentru ca asa am vrut, acum poti pleca si sa nu te mai intorci, spune Adrian
- Tot nu ai incredere in mine? Intreaba Miriam trista
- Nu. Trebuie sa plecam, data viitoare cand ne intalnim vom fi tot inamici. Spune Adrian
- Cum doresti, spune Miriam zambind, dorind sa plece
- Stai nu pleca, ai promis ca ma vei invata, spune Sebastian
- Eu nu iti pot indeplini dorinta dar, Adrian il inveti tu cum sa-si controleze Chakra? Intreaba Miriam zambind
- Bine, o voi face eu, spune Adrian
- De ce ai lasat-o sa plece? Intreaba Radu
- Nu vreau s-o vad deloc, nu am incredere in ea, sa mergem spre acel sat. Spune Adrian
- Nu putem sa facem nimic, pustiul asta e o problema pentru noi, de ce l-si lasat sa vina cu noi? Intreaba Ciprian
- Gata! Copilul vine cu noi, doar ca trebuie sa stea mai in spate deocamdata. Sharingan! Spune Adrian uitandu-se catre sat
- Ce este acolo? De ce esti asa mirat? Intreaba Emanuel
- E ca si cum ar fi toti bolnavi, se vede ceva in casa aceea, se pare ca sunt 2 copii, chakra lor e haotica, ma voi duce acolo, voi ramaneti aici. Spune Adrian plecand
- Dar...incercand Emanuel sa spuna ceva
Am pornit spre casa celor 2 copii, cu cat ma apropiam mai mult cu atat simteam ca chakra nu este obisnuita.
- Salut! Cum te cheama? Intreaba Adrian
- Marian si el e fratele meu Paul. Spune acesta
- Ce se intampla aici? Intreaba Adrian
- Fratele meu Paul este foarte bolnav si nu stiu ce sa fac, spune Marian
- Pai, de ce nu il duci la un spital? Intreaba Adrian
- Am incercat sa-l vindec eu dar s-a imbolnavit si mai tare, spune Marian
- Tehnica de vindecare jutsu! Se va face bine, cum ai incercat sa-l vindeci? Intreaba Adrian
- Exact cum ai facut si tu. Eu si fratele meu putem vindeca oameni, dar pe el nu l-am putut vindeca. Spune Marian
- Arata-mi si mie. Hmm..., inteleg, sunte-ti gemeni? Intreaba Adrian
- Da, spune baiatul
- Acesta e raspunsul, atat tu cat si el aveti abilitati de vindecare, dar nu va puteti vindeca unul pe celalalt, chakra voastra e o chakra de vindecare, fiind gemeni fiecare are un tip de chakra opus celuilalt, fapt care va face sa va imbolnaviti, asta a afectat si satul si pe sateni. Puteti sa vindecati pe oricine chiar si pe voi insiva, dar nu si unul pe celalalt. Spune Adrian
- Si se va face bine? Intreaba Mairan ingrijorat
- Da, se va face bine, spune Adrian
- Ne-am saturat de el si de fratele lui! Striga cineva afara
- Trebuie sa scapam de ei!se aude o alta voce
- Ce se intampla afara? Ce faceti aici? Intreaba Adrian iesind afara
- Am venit sa-i alungam de aici! Spune un om
- Din cauza lor fica mea este bolnava. Spune o femeie
- Ce se intampla acolo? Intreaba Ciprian
- Se pare ca sateni vor sa-i alunge pe acei copii, spune Emanuel
- De ce dati vina pe acesti copii? Intreaba Adrian
- Pentru ca ei sunt vinovati, striga satenii
- Mai mult de atat ei sunt vinovati pentru moartea parintilor lor, se aude o vace in spate
- Nu e adevarat! Striga Marian plangand
- Ba sigur ca e adevarat, voi sunteti cei care ati incercat sa le ingrijiti ranile dupa acel accident, deci din cauza voastra au murit. Spune aceias voce rautacioasa
- Noi am incercat sa-i vindecam, nu e vina noastra, spune Marian
- Ascultati-ma! Totul are o solutie, vreti ca ei sa plece din sat? Spune Adrian
- Da asta vrem, din cauza lor... spune un satean
- Doar asta ma intereseaza, acum te voi intreba ceva pe tine, ai vrea sa vi cu mine, sa faci parte din echipa mea? Intreaba Adrian
- Nu stiu, spune copilul speriat
- Vei putea invta mai multe tehnici madicale si vei avea chiar si mai multa putere si fratele tau la fel, spune Adrian zambind
- Nu ne intereseaza daca pleci cu el sau nu, in acest sat nu mai ramai, striga o femeie
- Bine vom veni cu tine, spune Marian
- Se pare ca din cauza fratelui tau si ceilalti se imbolnavesc, e o reactie a boli lui, spune Adrian
- Vrem sa plecati din sat cu toti, stim ca si tu esti cautat de politie pentru crimele tale, nu vrream astfel de oameni in satul nostru, spune un alt om din sat
- Vom pleca cand fratele lui se va vindeca complet, daca incercati sa faceti ceva va voi distruge chiar eu, spune Adrian foarte serios
- Maine sa dispareti de aici! Spun satenii plecand
Am mai ramas 2 zile in sat, i-am chemat si pe ceilalti sa stea cu noi. Dupa ce Paul s-a vindecat am plecat din sat. In tot acest timp Miriam isi pregateste un plan pentru a ataca clanul Uchiha…



Cap 22 – Shaman si vrajitor


Dupa ce am plecat din satul lui Marian si Paul, la un moment dat am vazut pe un anunt in care se da recompensa pentru capturarea mea, nu-mi venea sac red ce veeam, credeam ca renuntasera la acea recopensa pus ape capul meu dar ma inselasem…
- Trebuie sa facem ceva cu acea recompensa, spune Ciprian
- O sa ne preocupam de asta mai tarziu, acum trebuie sa gasim ultimul membru al clanului Uchiha. Spune Adrian
- Si unde il vom cauta? Intreaba Radu
- Unde il vom gasi mai exact? Intreaba Ciprian
- Hei, suntem Uchiha, vom gasi noi ceva, spune Emanuel
- Ce e acela? Intreaba Ciprian
- Hmmm, un soim mesager, sa vedem ce scrie, spune Adrian
- Ce e? Intreaba Emanuel
- Probleme in sat, trebuie sa plecam urgent acolo, spune Adrian
Am pornit imediat catre sat, ajunsi acolo am aflat care este problema…
- Suntem atacati! Spune Maria
- De cine? Cine ataca satul? Nu ati putut face nimic? Intreaba Adrian
- Nu e un tip obisnuit, spune Maria
- Cum nu e un tip obisnuit? Intreaba Adriam mirat
- S-a ferit de atacurile nostre de parca ar fi fost nimic, iar noi le incasam pe toate care vin de la el. Spune Maria
- Se intoarce in fiecare seara, e asa de cateva zile. Spune Adi
- In aceasta seara il vom astepta. Spune Adrian
Am asteptat sa apuna soarele, deoarece acesta aparea dupa apusul soarelui. Asteptarea noastra nu a fost in zadar.
- In sfarsit apari, se pare ca doar noaptea iti place pe aici. Spune Adrian
- Ohoooo, aveti ajutoare? E perfect, am sa-mi testezi puterile pe acesta atunci. Spune tipul venit sa distruga satul
- Asculta-ma, nu vreau sa ma lupt cu tine. Spune Adrian
- Dar eu vreau, spune tipul zambind
Am inceput sa ne luptam, cei din sat aveau dreptate tehnicile jutsu nu-l afectau deloc, asa ca am incercat si cu puterile mele magice, acestea pareau a avea efect asupra lui dar nu era suficient.
- Voi folosi EMS! Tsukuyomi! Spune Adrian
- Aaahhh….ce e asta? Ce-mi faci? Intreaba tipul mirat
- Hmmm…se pare ca la asta nu esti imun, spune Adrian ironic
- Dar nici tu la asta, Spirit antic! Spune tipul zambind
- Ce e asta? Intreaba Adrian uimit
- Spiritul meu protector, nu trebuie sa ma misc pentru a-l chema sa ma ajute. Spune tipul
- Ce esti tu? Intreaba Adrian
- Speram sa fi mai puternic de atat, dar m-am inselat, spune tipul
- Oare?! Spirit al focului! Spune Adrian zambind
- Nu se poate! Spirtul focului? Spune tipul mirat
- Se pare ca tu esti slab, spune Adrian
- Te rog. Imi pare rau! Spune tipul
- Iti pare rau? Ataci satul acesta a 3-a oara, ranesti oameni si acum iti pare rau? Intreaba Adrian
- Adevarul este ca, eu caut pe cineva care sa fie mai puternic decat mine, cineva cu carre sa ma antrenez pentru a-mi salva familia, spune tipul
- Ai fi putut sa spui asta de la inceput, nu sa ataci pe oricine, asa oameni nu mai pot avea incredere in tine. Spune Adrian
- Adrian! Lasa-l in seama noastra. Cei 1000 de pumni jutsu! Spune Maria
- Aaaahh…striga tipul fiind ranit
- Sa nu mai vi aici vreodata in viata ta! Striga Maria
- Ce faceti? Opriti-va! De ce l-ati lovit in halul asta? Esti bine? Intreaba Adrian
- Da sunt bine, spune tipul
- Il aperi acum? Intreaba Maria nervoasa
- Eu aveam grija de el. Si unde ati fost pana acum? Intreaba Adrian nervos
- Am fost la o reuniune, un acord de aparare intre satele vecine, spune Maria
- Foarte bine, acum lasati asta in seama mea. Ati fost impreuna? Cu ea? Inteaba Adrian mirat
- Da cu mine, de ce? Ai ceva impotriva? Spune o fata
- Nu speram sa te mai intalnesc pe aici, Diana, spune Adrian
- Unde ti-e echipa? Intreaba Diana
- S-au dus sa-si vada familiile, vom pleca dimineata. Spune Adrian
- Ma puteti ajuta va rog? Intreaba tipul
- Bine. Iti voi da o sansa si vom merge sa-ti salvam familia. Apropo cum te cheama? Intreaba Adrian
- George. Spune tipul
- Il vei ajuta? Intreaba Maria uimita
- Il voi ajuta. Care e problema vostra? Intreaba Adrian foarte serios
- Nu e nimic, spune Maria
- Iti multumesc! Spune George
- Ce sa intamplat aici? Intreaba Emanuel
- Baieti va-ti intors, avem o misiune, spune Adrian zambind
- El cine e? Intreaba Ciprian
- Cel care ne-a atacat satul. Spune Maria
- Il vom ajuta sa-si salveze familia. Spune Adrian
- Cand plecam? Intreaba Radu
- Dimineata, trebuie sa fim odihniti. Acum spune-mi de unde ai aceste puteri? Spune Adrian
- Am control asupra spiritelor si asupra elementelor naturi, tatal meu m-a invatat cum sa controlez energile elementare ale naturi, iar mama este un medium al spiritelor, ei au fost luati ostatici, nu am reusit sa-i salvez, de acea am inceput sa caut pe cineva care e mai puternic decat mine, ca sa-i salvez, spune George
- Ii vom salva maine, acum mergem sa ne odihnim. Spune Adrian
Dimineata am pornit spre locul in care ne-a spus George ca parinti lui sunt captivi….


1.Va placut aceste capitole?
2.Ce face Miriam incat Adrian este surprins?
3.Reusesc Marian si Paul sa se vindece?
4.Cine ataca satul si cu ce scop?
5.Ce credeti ca se va intampla mai departe?


Cap urmat....Salvarea


Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Sam Apr 14 2012, 23:45

Cap 23 – Salvarea


In drumul nostru spre locul in care erau tinuti prizonieri parinti lui George ne-am intalnit cu cei de la AMBU Negru.
- Lord Uchiha! Ne cerem scuze ca venim asa dar e o urgenta, spune capitanul AMBU
- Capitane, ce urgenta? Intreaba Adrian mirat
- Se pare ca s-au format echipe de cautare si s-a pus recomensa pentru prinderea ta. Spune acesta foarte ingrijorat
- Stim deja, spune Adrian linistit
- Problema e ca au inceput deja cautarile. Spune capitanul AMBU
- Pentru moment asta nu e o problema, spune Adrian
- Nu-ntalegi, sunte-ti vanati. Daca va prind, va vor ucide, nu pot permite asta.spune serios capitanul AMBU
- Ce ai de gend sa faci? Intreaba Adrian
- Tu trebuie sa fi in siguranta, nimeni nu mai conteaza, spune capitanul AMBU
- Ba conteaza pentru mine! Doar nu crezi ca ii voi abandona acum, nu dupa ce am ajuns asa departe. Nu am nevoie de protectia voastra, ma pot descurca singur. Daca veniti dupa noi, va ucid! Sa mergem echipa! Spune Adrian continuandu-si drumul
- Il lasam sa plece? Intreaba un membru AMBU
- Nu avem ce face, daca intervenim ne va ucide, nu mai suntem asa de tineri pentru o lupta cu asa o putere.spune capitanul AMBU
- La ce te gandeti capitane? Intreaba un membru AMBU
- Dar stim pe cineva care poate. Spune capitanul AMBU
- Nu te gandesti la ei….nu? spune membru AMBU mirat
- Ba da, spune capitanul AMBU
- Cine erau tipi aceia? Intreaba George
- Ei sunt consilieri vechiului Lord Uchiha, Lordul Izuma i-a ales, acum sunt prea batrani si fac munca de cercetare si spionaj, sa ma ajute pe mine, dar devin enervanti. Spune Adrian
- Dupa acel deal se afla locatia celor care ii au pe parinti mei. Spune George
- Perfect. Sa ne facem un plan si sa-i atacam. Spune Adrian
- Nu e atat de simplu, ei au puteri ciudate, spune George
- Sunt la fel ca tine? Intreaba Adrian
- 2 dintre ei pot controla spiritele, sunt trei cu puteri magice, unul dintre ei, seful tuturor, are un baston ciudat. Spune George
- Doar eu voi merge acolo, voi veti ramane aici, e clar? Spune Adrian
- Dar de ce? Intreaba Emanuel
- Nici un dar! George tu poti veni cu mine, sa mergem! Spune Adrian
- Nu putem sa asteptam, de ce nu ne lasa sa facem si noi ceva? Crede ca suntem prea slabi? Spune Radu
- Nu cred ca e asta, dar, spune Ciprian
- Dar ce? Nu vrea sa ne implicam si noi, spune Rares
- Rares, calmeaza-te, o sa ne vina randu si noua, el vrea sa ne protejeze, inca nu suntem pregatiti, doar ai putina rabdare, spune Emanuel
- George, asteapta putin aici, ma duc sa verific ceva. Spune Adrian
- Te-ai intors, si l-ai adus pe Uchiha, bine lucrat, ne ocupam noi de aici.spune un tip care tocmai apare in fata celor 2
- Bine, spune George retragandu-se
- George! Ce se intampla aici? Intreaba Adrian
- Esti al nostru, spune un tip cu un baston in mana.
- Nu prea cred, spune Adrian
- Iesiti cu totii, spune tipul cu bastonul
- Ce? cine sunt astia? Se intreaba Adrian
- E timpul pentru magie, Sigiliu activat! Spune tipul
- Ce? Spune Adrian mirat
- Atacati ! striga tipul
- Ce naiba sunteti voi? Spune Adrian
- George, ataca-l! Striga tipul
- Ce sa intamplat cu el? De ce m-a atacat? Hhhm, ce e la gatul lui? Intreaba Adrian
- E un sigiliu care imi permite sa-l controlez. Pune tipul cu baston
- Bastonul tau are vreo legatura? Intreaba Adrian
- Binenteles, si il voi folosi ca sa te controlez si pe tine. Pune tipul
- Te voi controla eu primul, Invocarrea jutsu! spune Adrian
- Tehnica de control jutsu! Spune tipul controlat
- Ce? Nu se poate! Te vor prinde ceilalti, spune tipul cu bastonul
- Spirit al focului! Captureaza-i pe ceilalti, striga Adrian
- Atacati-l pe blestematul de Uchiha! Striga tipul cu bastonul
- Ma tem ca nu vor putea, au fost capturati. Spirit al foului, savureaza o mica gustare, spiritele voastre protectoare au fost devorate. Acum iti voi lua acest baston, pare a fi un sceptru de control al minti. Spune Adrian
- Da-mi drumul imediat! Spune tipul cu baston
- Ma tem ca nu pot, voi folosi sceptrul pentru a-l alibera pe George. Unde ii tineti pe parinti lui? Intreaba Adrian
- Sunt ascunsi intr-un loc in care nu-I vei gasi, spune tipul
- Hhm….Eliberare! spune Adrian elinerand mintea lui George
- Ce sa intamplat? Intreaba Geroge uimit
- Sti pe unde ar putea fi parinti tai? Intreaba Adrian
- Nu are de unde sa stie, spune tipul
- Nu, nu stiu. Dar...spune George mirat
- Voi afla eu atunci, EMS! Tsukuyomi! Unde se afla parinti lui George? Intreaba Adrian
- Sunt inchisi in pestera din munte. Spune tipul
- Cum am ajuns cu tine aici intreaba George
- Ai fost controlat de tipul asta spune Adrian
- Parinti mei sunt captivi, spune George
- Sa mergem sa-i salvam, spune Adrian pornind catre munte
Am plecat la acea pestera i-am salvat pe parinti lui George si ne-am intors inapoi. I-am luat pe prizonieri cu noi si ne-am intors la intreaga echipa.
- Unde ati stat asa mult? Intreaba Radu
- Linistiti-va, acum ca suntem toti vom pleca catre satul meu natal, ii vom lasa pe parinti lui George acolo, iar noi mergem sa ne antrenam. Spune Adrian
- In sfarsit! Spune Emanuel



Cap 24 – Recompensa


Dupa ce i-am lasat pe parinti lui George in sat, am hotarat ca e important sa rezolvam problema cu recompense.
- Iar amanam antrenamentul, spune Emanuel
- Asta face parte din antrenament, trebuie sa lucram in ehipa, spune Adrian
- Uite, am gasit anuntul. Spune Cirpian
- Cautat, ofer recompensa 1.000.000 lei spune Radu citind anuntul
- Ciudat, sunt doar eu, spune Adrian
- Si ce vom face? Ai un plan? Intreaba Rares
- Desigur ca am, 3 dintre voi ma vor da la schimb pentru recompensa, dupa ce veti lua bani, veti pleca, iar eu voi evada si ne vom intalni aici. E clat? Spune Adrian zambind
- Da. Care din noi vom merge? Intreaba Radu
- Ciprian, Sebastian si George. Spune Adrian
- Si noi ce vom face? Intreaba Emanuel
- Ce ziceti de antrenament individual, spune Adrian
- Bine, asa vom face. Spune Emanuel
- Sa mergem baieti, spune Adrian
Am pornit spre padure, dar nu stiam cum sa facem sa ii intalnim pe cei care ofereau recompensa.
- Trebuie sa facem un plan. Spune Adrian
- Mi-a venit o idee.spune Ciprian
- Ce idee? Intreaba Adrian
- Am putea trimite un soim mesager in care sa spunem ca ai fost ucis si ca vrem sa ni se ofere rcompensa. Putem da si locatia noastra. Spune Ciprian
- E o idee geniala. Spune Adrian
Am trimis mesajul in mai multe parti, acum asteptam ca cineva sa vina in padure sa facem schimbul. In timp ce asteptam am aranjat totul ca eu sa par prins.
In timp ce noi planuiam asta, cineva primeste mesajul nostru.
- Nu-mi veni sa cred, cineva chiar a reusit sa-l ucida? Nu se poate, asta e de rau. Spune o femeie
- Nu vroiai sa-l ucizi tu? Spune un tip
- Nu prostule, nu vroiam. Trebuie sa mergem sa-i luam corpul orice ar fi, daca cade pe maini nepotrivite o sa avem probleme. Spune femeia
Soimul mesager ajunge in cele in urma si celor care ofera recompensa.
- Ce e pasarea aia? Intreaba un om
- Un soim mesager, sa-l prindem. Spune altul
- Ce scrie in mesaj? Intreaba un batran
- In sfarsit l-au ucis, spune tipul care il citeste
- Crezi ca e adevarat? Intreaba batranul
- Mergem sa verificam, daca e adevarat le dam bani si apoi plecam cu corpul lui. Ii voi lua ochi si voi deveni invincibil. Spune un alt tip
- Cand plecam? Spune batranul
- Chiar acum, ne luam cateva provizi de drum si pornim, e aproape padurea unde sunt ei acum. Sa mergem! Spune dinou tipul
Soimul mesager ajunge si in locurile nepotrivite, cum ar fi satul meu natal si restul echipei mele. Ca si ceilalti se indreapta catre padurea unde eram noi.
- Byakugan! Se pare ca sunt mai multi care indreapta spre noi. Spune Adrian
- Cat de multi? Intreaba Ciprian
- Cred ca vreo 30, spune Adrian
- As zice ca nu vi cu 30 de oameni sa faci un schimb, spune Sebastian
- Asta ar putea fi ciudat, nu vin din aceas directie.spune Adrian
- Ce? Ar putea fi mai multe organizati. Spune George
- Vin 3 grupuri. Spune Adrian
- Maria ce ai de gand sa faci? Intreaba un tip din grupul ei
- Voi distruge cabana acea! Spune Maria
- Asteapta. Priveste, mai sunt si alti. Spune acelas tip
- Domnule se pare ca mai sunt si alti care il vor. Spune un tip din banda cu recompensa
- Daca se amesteca, ucidei. Spune seful lor
- Priveste! Sunt din echipa lui Adrian. Spune un tip din grupul Mariei
- Ce? Ce fac ei aici? Poate ei l-au ucis. Spune Maria
- Sa intram in casa, spune cel cu recompensa
- E cineva aici? Intreaba un tip din grup
- Intrati! Il avem aici. Unde sunt bani? Spune un baiat din cabana
- Arata-I bani! Spune seful
- Perfect! Puteti sa-l luati. Spune baiatul
- Ne-a facut placere sa facem afaceri cu voi. Spune seful grupului
- Daca doriti, putem lucra impreuna, spune baiatul zambind
- Ce faceti aici? Cum ati putut? Striga Maria intrand in cabana
- E o recompensa pe capul lui Adrian si vroiam bani, am facut un plan dar se pare ca a esut, iar acum Adrian e mort. Spune baiatul din cabana
- Il vom razbuna! Spune Maria
- Priviti! Acolo, tipul ala are corpul lui, spune Rares
- Nu se poate, am fost tradati, ei lau tradat pe Adrian. spune Emanuel
- Sa mergem! Repede! Spune Radu
- Opritiva imediat! Striga seful grupului cu recompensa
- Cine sunteti voi? Intreaba radu
- Ce cautati voi aici? Intreaba baiatul din cabana
- Cirpian cum ati putut face asta? Intreaba Emanuel
- Nu voi permite sa luati corpul lui Uchiha! Spune Maria
- Tine-l, ma voi lupta cu ei. Spune seful bandei cu recompensa
- Asteptati, spune un tip care a aparut
- Tu cine mai esti? Intreaba Rares
- Un prieten, Tsukuyomi! Suiton! Inchisoarea apei jutsu! Spune tipul
- Ce inseamna asta? Intreaba nervos seful bandei cu recompensa
- Sa plecam toti de aici! Spune tipul zambind
- Ce? Cine esti tu? Intreaba Maria
- Elibereaza! Haideti odata! Spune tipul, eliberand o tehnica
- Adrian!? Intreaba Emanuel mirat
- Ce se intampla aici? Intreaba Radu mirat
- Se pare ca nu sunteti capabili sa indepliniti o simpla misiune! Spune Adrian
- Ne pare rau dar, spune Emanuel inca uimit
- Nu mai conteaza, sa ne indepartam, spune Adrian



Cap 25 – Yoringan, tehnica oculara completa


Am reusit sa evitam un conflict mai mare, din cauza acestei farse acum atat eu cat si prieteni mei eram cautati pentru recompensa.
- Ce s-a intamplat cu voi? De ce nu ati urmat planul, urma sa ne intalnim la locul nostru. Spune Adrian
- Ce? Vrei sa spui ca e o farsa? Ca totul a fost planuit de voi? Intreaba Maria
In timp ce noi le explicam verisoarei mele si celor din sat motivul acestei farse, Miriam geseste locul in care noi i-am prinss in capcana pe cei care ofereau recompensa.
- Ce s-a intamplat aici? Intreaba Miriam
- Se pare ca a fost o lupta, spune un tip care o insotea
- A….ajutati-ne, ii implora unul din cei prinsi in capcana
- Cine v-a facut asta? Intreaba Miriam
- Tipul acela, Uchiha, spune sful bandei cu recompensa
- Deci nu e mort pana la urma. Perfect, planul meu continua, trebuie sa-i ajungem din urma, spune Miriam
- Ajutati-ne, o roaga acestia iar
- Ucide-i! Spune Miriam
- Nuuuu! Striga acestia
- Sa mergem, suntem aproape de ei, spune Miriam
- Planul nostru era sa-i pacalim, sa ne de-a banii si am reusit, spune Adrian
- Mai, mai, se pare ca nu esti asa mort, spune Miriam ajungandu-i in cele din urma
- Miriam!? Ce-i cu tine aici? Intreaba Adrian
- M-am gandit si am realizat ca trebuie sa termin ce am inceput, cand l-am ucis pe bunicul, spune Miriam
- Poftim? Deci nu te-ai schimbat asa cum ai spus? Spune Adrian putin mirat
- Nu si de data asta ma voi asigura ca vei muri. Spune Miriam
- Cine e asta? Intreaba George
- Vreau sa plecati de aici, cu toti, spune Adrian foarte serios
- Nu asa repede. Inchisoarea intunecata jutsu! Spune Miriam
- Ce? Ce e asta? Intreaba Radu mirat
- Ei bine de aici nu pleca nimeni, sppune Miiriam
- Lasa-i sa plece, asta e intre noi, spune Adrian
- Ei s-au amestecat in planurile mele si vor muri impreuna cu tine! Spune Miriam
- Nu te voi lasa. Spune Adrian
- Si ce vei face copile? Intreaba Miriam razand
- Ce zici de asta, Cidori! Spune Adrian pornind catre Miriam
- Esti previzbil, nu ma vei atinge. Spune Miriam
- Ce parere ai despre Cidori-Rasen-Shuriken!? Spune Adrian aruncand tehnica
- Ce? Kamui no jutsu! Spune Miriam ferindu-se
- Iti place? Invocarea jutsu! Spune Adrian
- Hhhm crezi ca vei reusi ceva cu ajutorul lor? Au fost supusii mei in trecut, spune Miriam
- Asta a fost in trecut, acum sunt ai mei si vor veni dupa tine. Spune Adrian
- Sa te ved copile, ce vei face ? spune Miriam
- Termina-ti-o! Striga Adrian
- Ocupate de ei! Ii spune Miriam tipului care era cu ea
- Da stapana,, spune acesta
- Clonele umbrei jutsu! Spune Adrian
- Clonele umbrei jutsu! Rasengan! Spune Miriam
- Rasengan gigantic! Spune Adrian
- Impingerea jutsu! Nu are rost! Spune Miriam ferindu-se
- Sa marim puterea atunci, spune Adrian eliberand chakra
- Hhhm, il invaluie chakra. Gata m-am saturat de asta, spune Miriam
- Ce se intampla? Se intreaba Adrian
- Ajutor! Striga Emanuel
- Ajuta-ne Adrian! Striga Ciprian, fiind atacati de una din clonele lui Miriam
- Ce le faci? Lasa-i in paceee! Aaaa!!! Spune Adrian pierzand controlul chakrei lui
- In sfarsit vad puterea bijuurilor, toata chakra lor, cata putere? Ce? Nu se poate, spune Miriam fiind mirata de ceva ce tocamai vazuse
- Hmm….se pare ca acesti ochi sunt formidabili, la fel si chakra, spune Adrian zambind
- Deci ai reusit sa activezi forma completa a lui yoringan si sa controlezi toata chakra, spune Miriam
- Da. Ce priveliste minunata am cu acesti ochi, este incredibil, spune Adrian
- Bucurate de ei cat mai poti, spune Miriam
- Priveste, Sfera chakrei intunecate jutsu! Spune Adrian atacand
- Impingerea atotputernica jutsu! Ai si altceva? Spune Miriam ferindu-se
- Hmmm…acesti ochi sunt acum capabili sa vada prin orice. Chiar si prin genjutsu! Eliberare! Spune Adrian distrugand genjutsu lui Miriam
- Ce? A fost un Genjutsu? Intreaba Emanuel foarte mirat
- Da baieti, a fost un genjutsu. De ce ai facut asta? Intreaba Adrian
- Pentru a te ajuta sa activezi forma completa a Yoringanului, spune Miriam
- Deci pana la urma de partea cui esti? Intreaba Adrian
- Eu si bunicul am fost foarte uniti, dar apoi s-a intamplat sa apara el, am fost nevoita sa ma prefac ca sunt de partea inamica, cel cu masca pe care l-ai intalnit este adevaratul vinovat pentru moartea bunicului, eu am incercat sa-l opresc, spune Miriam
- Dar de ce nu mi-ai spus de la inceput asta? Intreaba Adrian
- Pentru ca nu puteam risca, el ma urmareste pretutindeni, acum cateva zile m-am intalnit cu el si a incercat sa ma ucida. Spune Miriam
- Nu stiu ce sa cred, nu vreau sa fi aproape de mine, nu am incredere in tine inca, desi cred ca esti de partea noastra. Spune Adrian
- Nu-ti face griji stiu, voi aveti ceva de facut acum nu ? intreaba Miriam zambind
- Da. Avem un antrenament de facut, spune Adrian
- Eu am sa plec acum,dar am sa fiu cu ochi pe voi, spune Miriam
- Bine, imi inchipui ca vei fi, spune Adrian
- Deci, ce vom face? Intreaba Emanuel
- Acum putem pleca sa va antrenez, sa ne antrenam, spune Adrian
- Si tu te vei antrena? Intreaba Radu mirat
- Da. Trebuie sa ajung la controlul perfect asupra lui Yoringan. Spune Adrian zambind
- Bine sa mergem, spune Ciprian
- In sfarsit ne vom antrena.spune Emanuel
- Stai, inainte trebuie sa va ducem acasa pe voi. Spune Adrian
- Mergem singuri, distractie placuta acolo Spune Maria
- Plecam acum atunci, spune Adrian teleportandu-se


1.Ce parere aveti despre aceste capitole?
2.ce parere aveti despre puterea celui cu bastonul?
3.Ce parere aveti despre planul lui Adrian de a primi recompensa?
4.cat de puternic credeti ca este Adrian acum?
5.Ce credeti ca urmeaza?

Cap urmat....Dimensiunea Infinita

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Naruto-no-Kyubi Sam Iun 16 2012, 18:58


Cap 26 – Prezentarea dimensiunii infinite


Ajunsi in dimensiunea infinita, dupa saptamani de cautari ai membrilor clanului Uchiha, am inceput prezentarea acestui loc.
- Aici va veti antrena in urmatoarea perioada. Spune Adrian
- Ce este acest loc? Intreaba Emanuel
- O dimensiune creata de unul din fii Legendarului Sannin. Spune Adrian
- Ce e acel castel? Intreaba Mihai
- Acela e palatul Uchiha. Spune Adrian zambind
- Uchiha? Intreaba Alex oarecum mirat
- De unde vine acest nume? Intreaba Mihai
- Defapt nu se numeste asa, eu l-am numit asa si mi-am luat si eu acest nume, sa fie mai distractiv. Spune Adrian zambind
- Vom locui acolo? Intreaba Radu
- Da, fiecare din voi isi va alege o camera si vreau sa va faceti comozi pentru ca veti sta aici o vreme. Spune Adrian
- Cat timp? Intreaba George
- Depinde. Putem pleca atunci cand antrenamentul se va termina, asta poate dura o luna sau 100 de ani, spune Adrian
- 100 de ani? Intreaba Mihai mirat
- Ce? Spune Alex la fel de uimit
- Calmati-va, aici timpul e total schimbat fata de cel din lumea reala. Spune Adrian
- Cum adica? Intreaba Rares
- O ora in lumea reala este egala cu un an in aceasta dimensiune, deci chiar daca am sta aici sute de ani, in lumea reala ar fi doar cateva minute. Spune Adrian
- Cine sunt ei? Intreaba George
- Aceasta este divizia de aparare AMBU Negru, iar acesti copii au fost antrenati de catre AMBU,ei apara acest loc si pe cei ce sunt aici.spune Adrian
- Lord Uchiha, va asteptam. Spune capitanul AMBU
- Capitane cum decurge antrenamentul ce acesti tineri? Intreaba Adrian
- Bine, oricum doar de curand am ajuns si noi, am ales antrenamentul in lumea reala. Spune Capitanul AMBU
- Ce ati invatat sa facem pana acum? Ii intreaba Adrian pe ceilalti
- I-am invatat doar tehnici de baza, spune capitanul AMBU
- Inteleg, ei bine noi ne retragem in palat, avem de discutat cateva mici detalii.spune Adrian
- Ai grija ce le dezvalui, nici macar noi nu stim totul despre acest loc. Il avertizeaza capitanul pe Adrian
- Nu-ti face tu griji pentru asta, le voi spune tot ce trebuie sa stie. Acum mergem la palat. Spune Adrian plecand zambind
Ajunsi la Palat mergem direct spre camera secretelor
- Ce este aici? Intreaba Emanuel
- O camera in care se afla multe secrete, secrete pe care vi le voi povesti la momentul potrivit. Spune Adrian
- Cu ce vom incepe antrenamentul Adrian? Intreaba Ciprian
- Va voi spune pe scurt tot ce va voi invata. Prima data va trebui sa controlati perfect chakra. Apoi am sa va testez pentru a verifica tipul de chakra pe care il aveti. Va trebui sa puteti controla foarte bine acel tip de chakra, pentru ca eu pe urma sa va atribui celelalte 4 sau 3 tipuri de chakra ale naturi. Spune Adrian
- De ce poate doar 3? Intreaba Radu mirat
- Pentru ca s-ar putea ca unii dintre voi sa aveti abilitatea de a controla 2 astfel de tipuri de chakra. Iar dupa ce vom termina cu asta vine partea mai grea, am sa va atribui cateva abilitati speciale, printre care sharingan, apoi in final sigilarea celor 9 bijuu spune Adrian
- Dar cum vei face toate astea? Intreaba Ciprian
- Exista o tehnica secreta pe care eu am invatat-o de la maestrul meu si pe care o voi folosi sigilez cei 9 bijuu, spune Adrian
- Ce fel de tehnica? Intreaba Radu
- Nu fi nerabdator Radu, veti afla la momentul potrivit, spune Adrian
- Ce mai trebuie sa stim? Intreaba George
- Pai… Trebuie sa stiti ca nu veti pleca de aici pana cand antrenamentul nu va fi complet. Spune Adrian zambind
- Ce? Intreaba Alex mirat
- De ce nu vom putea pleca? Intreaba Mihai oareucm ingrijorat
- Pentru ca asa vreau eu. Plecarea voastra de aici se va face cand veti trece testul meu final. Spune Adrian serios
- Ce test? Intreaba Rares
- Doar nu credeti ca veti iesi asa de usor, exista un test si daca nu-l treceti nu veti plca de aici.spune Adrian zambind de data aceasta
- Nu ai spus asta inainte.spune Radu
- Nu? Poate am omis aceasta parte, dar nu ve faceti griji aveti o etenitate la dispozitie. Spune Adrian razand
- Nu e de gluma, spune Ciprian serios
- Ce faceti voi aici? Intreaba capitanul AMBU, intrand in camera secretelor
- Ii consider pregatiti sa afle anumite secrete din aceasta camera, dar tu de ce esti aici? Ei nu sunt pregatiti pentru acele secrete. Spune Adrian vedenind serios
- Eu sunt cel care da ordinele aici, spune capitanul AMBU
- Poate ca asa era inainte, dar acum eu dau ordine aici si spun ca ucenici mei sunt pregatiti, dar ai tai nu. Spune Adrian devenind nervos
- Poftim? Cine te crezi mucosule? Spune capitanul AMBU infuriat
- Sper ca sti pe cine provoci batrane? Intreaba Adrian ironic
- Bine. Imi cer scuze Lord Uchiha! Spune capitanul AMBU retragandu-se
- Cand voi termina antrenamentul cu baieti mei, atunci ii voi testa si pe ai tai, clar? Intreaba Adrian serios
- Da domnule. Spune capitanul
- Bine. Acum vreau ca voi sa imi faceti o misiune. Daca vati antrenat sufucient atunci veti putea face ce va cer.spune Adrian
- Ce anume? Intreaba capitanul AMBU
- Vreau sa plecati prin alte tari si sa-mi aduceti informatii despre ce se intampla in lume. Ii spune Adrian
- Vom pleca chiar acum. Spune capitanul AMBU, plecand
- Noi ne intoarcem la antrenament. Spune Adrian devenind iar serios
- Presupun ca nu incepem aici, spune Ciprian ironic
- Sigur ca nu, mergem afara. Fiecare dintre voi trebuie sa-si ontroleze chakra perfect. Spune Adrian zambind



Cap 27 – Controleaza Chakra


Dupa ce le-am dezvaluit cateva secrete ale aestui loc, au inceput antrenametul, un antrenament care va fi dur, dar necesar.
- Trebuie sa va concentrati, numai asa veti putea termina acest antrenament.spune Adrian
- Tie ti-e usor sa vorbesti. Nu faci ce facem noi. Spune Sebastian
- Nu fac acum, dar asa am fost si eu, ca si voi nici eu nu puteam sa ma concentrez prea bine, asa ca maestrul m-a dus intr-un loc in care ma puteam concentra la maxim. Spune Adrian zambind
- Unde anume? Intreaba Mihai
- Veniti, spune Adrian mergand catre o padure
- Ce este acest loc? Intreaba Emanuel
- L-am numit Inima Infinitului, aici e intrarea intr-un loc magic, spune Adrian
- Sa intram, spune Sebastian
- Stai, nu intra in padure! Striga Adrian
- De ce? Nu deasta ne-ai adus aici? Intreaba Radu
- V-am adus sa va antrenati aici, nu in padure, cel care intra in padure fara sa isi poata controla chakra perfect isi va pierde viata, scopul este ca in final sa ajungeti in centrul padurii, pentru ca pasul urmator al antrenamentului sa poata fi facut. Spune Adrian
- Dar cum ajungem in padure daca vom muri cand intram acolo? Intreaba Rares
- Trebuie sa ajungeti la controlul perfect al chakrei voastre. Spune Adrian
- De unde vom sti cand am ajuns la controlul perfect al chakrei noastre? Intreaba George
- Daca sunteti inteligenti stiti cum sa faceti asta. Spune Adrian zambind
- Dar nu stim, spune Mihai
- Va dau un indiciu, Sharingan si Byakugan. Spune Adrian
- Ce? Cum sa facem asta? Intreaba Ciprian
- Aici trebuie sa va ganditi voi, eu am plecat, va astept in padure. Spune Adrian plecand
- Ce vom face prieteni? Intreaba Radu
- Cum o sa reusim? Intreaba Sergiu ingrijorat
- Stati, am gasit ceva. Spune Ciprian
- Ce? Intreaba Emanuel
- Am folosit Sharinganul mai devreme si l-am vazut pe Adrian cand a plecat, chakra lui circula prin tot corpul, ca si cum ar fi controlata perfect , iar acum ca ma uit la tine Ionut, chakra ta e la fel ca a lui Adrian. Spune Ciprian
- Dar cum se poate? Intreaba Ionut
- Nu stiu dar asta are o legatura cu antrenamentul nostru. Spune Ciprian
- Poate trebuie sa facem ca chakra noastra sa fie exact cum e a lui Adrian si Ionut. Spune George
- Dar cum facem asta? Intreaba Rares
- Voi incerca eu, Ciprian tu spune-mi cand sunt aproape sa reusesc.Uitandu-te la mine si la Ionut in celas timp.Spune Emanuel
- Bine! Spune Ciprian
In timp ce ei se antrenau eu am ajuns in mijlocul padurii si ii asteptam sa vina. Dupa cateva zile in care i-am asteptat, am decis sa ma intorc sa-i ajut cu antrenamentul.
- Hmmm, oare si-au dat seama? Se intreaba Adrian, privindu-i
In timp ce ii priveam mi-am dat seama ca ei se pot descurca singuri, fara sa intervin eu.
- Nu renunta esti aproape. V-am zis sa nu renuntati! Spune Ciprian
- Bine dar tu cum te vei antrena, doar ne urmaresti pe noi, nu vei putea veni cu noi in padure, spune Emanuel
- Eu nu voi veni. Spune Ciprian oarcum trist
- Ce? Nu se poate, trebuie sa vi si tu cu noi. Spune ionut
- Dar nu ma pot antrena, nu am cum sa ma vad si pe mine si pe voi in acelas timp.spune Ciprian
- Am o idee, raspunsul ar putea fi clonele umbrei. Spune Radu
- Da. S-ar putea sa ai dreptate. Spune Ionut
- Clonele umbrei jutsu! Spune Cirpian
- Sa incercam cu toti dinou, spune Emanuel
- Cred ca merge, sa continuam, spune Sergiu
- Stati! Am putea face fiecare mai multe clone pentru a aduna mai multa experienta. Spune Ionut
- Ai dreptate. Clonele umbrei jutsu! Spune Radu
- Clonele umbrei jutsu! Spue Emanuel entuziasmat
- Da. Se pare ca functioneaza, continuati. Spune Ciprian zambind
Dupa cateva zile de asteptat in sfarsit antrenamentul dadea rezultate, m-am intors in padure pentru ai astepta,stiam ca nu mai dureaza mult pana sa ajunga ei.
- Se pare ca am reusit.spune ionut
- Am reusit! Striga Mihai fericit
- Daaaaa! Am reusit! Spune Alex la fel de fericit
- Nu va bucurati asa repede, inca mai avem multe de facut. Spune Ciprian
- Da, ai dreptate, trebuie sa mergem in padure, sa ne intalnim cu Adrian. Spune Emanuel
- Sa mergem! Spune Radu
- Ar trebui sa mai facem ceva, spune Emanuel
- Ce anume? Intreaba George
- L-am vazut pe Adrian mergand pe apa si urcand pe copaci, sa incercam si noi. Spune Emanuel
- Ai dreptate, s-o facem, spune Ionut
- Chakra trebuie sa fie mai concentrata in picioare, se pare ca fuctioneaza, spune Ciprian
- Vom face asta pana maine, apoi mergem in padure, Radu
Ziua urmatoare au reusit sa urce in copaci fara ajutorul mainilor si sa pluteasca pe apa. Stiind ce le-am spus eu despre padure si despre faptul ca trebuie sa detina controlul total al chakrei lor au pornit spre mine, dar cu fiecare pas pe care il faceau controlul asupra chakrei lor era tot mai slab.
- Ceva se intampla, controlul chakrei nu mai e ca la intrarea in padure, devine tot mai slab.spune Ciprian ingrijorat
- Poate ca daca mai continuam vom muri. Sppune Mihai
- Mai bine sa ne intoarcem. Spune Sebastian
- Nu! Am ajuns pana aici, trebuie sa continuam, vom folosi clonele umbrei pentru a aduna experienta in controlul chakrei. Spune Radu
- Am putea sa ne folosim si de mersul pe apa si urcatul in copaci pentru asta, spune Emanuel
- Bine, s-o facem. Clonele umbrei jutsu! Spune Ciprian
- Clonele umbrei jutsu! Spune George
- Eu nu pot s-o fac. Sunt cel mai slab dintre toti, spune Sebastian
- Trebuie sa reusesti Sebastian, chiar daca tie ti-e cel mai greu. Spune Emanuel
- Merge! Continua, spune Ciprian zambind
- Am reusit si eu in cele din urma, spune Sebastian fericit
- Toti ati reusit. Byakuganul meu vede cursul chakrei, la fel ca Sharinganul lui Ciprian toti il avem la fel.spune Ionut
- Sa mergem acum.spune hotarat Ciprian, mergand mai departe
Dupa un efort de echipa ei au ajuns in padure,acolo unde eu ii asteptam, acum putem continua antrenamentul….



Cap 28 – Chakra elementara


- Ma bucur ca sunteti aici cu toti, ati reusit sa terminati prima faza a antrenamentului si sa treceti primul test.spune Adrian zambind
- Vrei sa spui ca a fost un test? Intreaba Mihai suparat
- Da a fost si un test. Spune Adrian zambind
- Ce vom face mai departe? Intreaba Radu
- Va aduceti aminte ca vam spus depre chakra elementara? Intreaba Adrian
- Da. Spune Emanuel
- Acesta va fi urmatorul pas in antrenamentul nostru, al vostru mai bine zis. Spune Adrian
- Ce e chakra elementara? Intreaba Alex
- Chakra elementara este chakra care are un tip de energie a naturii, sunt 5 tipuri de energii fundamentale si inca cateva obtinute prin combinarea a 2 sau 3 dintre cele fundamentale. Spune Adrian
- Cate sunt in total? Intreaba George
- Cele fundamentale sunt chakra elementului apa, vant, pamant, foc si fulger, iar cele obtinute prin combinatie sunt lava, gheata, lemn, cristal si inca cateva fara importanta prea mare, acestea din urma, cele formate prin combinatie apar doar la persoanele cu abilitati unice, speciale. Spune Adrian
- Cum vei sti ce tip de energie avum noi? Intreaba Alex
- Voi face un test. Spune Adrian
- Ce fel de test? Intreaba Rares
- Aici in mijlocul paduri chakra fiecaruia dintre voi devine mai speciala, dupa cum vedeti aici sunt 12 cercuri si unul in centrul lor, asezati-va fiecare intr-un cerc, eu voi sta in cel din centru. Aceste cercuri va pot arata fiecaruia tipul chakrei pe care il aveti. Fiindca sunt si un tip sensor folosind o tehnica speciala de depistare a chakrei pot simti si eu tipul chakrei voastre. Spune Adrian mergand in centrul cercului
Concentrandu-se fiecare din ei reusesc sa isi detecteze propriile tipuri de chakra
- Acum ca stim ce tip de chakra avem ce vom face? Intreaba Radu
- Cum ne va ajuta asta in antrenament? Intreaba Ciprian
- Acum ca stiti natura chakrei vostre, folositi-va chakra pentru a manipula acea energie. Spune Adrian
- Cum sa facem asta? Intreaba Rares
- Ramaneti in cercuri, Rares ce tip de energie ai? Intreaba Adrian
- Am simtit 2 tipuri, vantul si apa cred. Spune Rares nesigur
- Perfect, acum folosindu-ti chakra incearca sa controlezi vantul si apa. Spune Adrian
- Eu am foc si fulger.spune Radu
- Radu tu trebuie sa-ti folosesti chakra pentru a controla focul si fulgerul. Trebuie sa va concentrati asupra elementelor voastre, sa vizualizati in mintea voastra tipul energiei si sa o controlati. Spune Adrian
- Cred ca am reusit. Fouton! Koton! Furtuna de foc jutsu! Spune Alex
- Este spectaculos, Alex ai reusit sa controlezi ambele energii si sa le combini. Spune Adrian
- Si eu am reusit. Hyoton! Acele zburatoare jutsu! Spune Paul
- Foarte bine Paul, tehnica ta e una din cele unice, speciale. Acum ca fiecare dintre voi isi poate controla chakra si energia elementara, e timpul pentru celelalte energii. Spune Adrian
- Cum vom invata noi sa controlam si celelalte energii? Intreaba Ciprian
- Cum spuneam mai devreme acest loc ofera chakrei voastre abilitati speciale, cu o tehnica pe care am invatat-o de la maestrul Izuma am sa fac ca chakra voastra sa se uneasca si fiecare din voi sa primeasca o parte, fiecare parte avand toate cele 5 tipuri de energii. Secret jutsu! Tehnica unirii chakrei jutsu! Spune Adrian, facand tehnica
- Aaaahhhh, ce se intampla? Intreaba Radu spperiat simtind o mica durere
- Linistiti-va, totul merge bine. Acum ca toata chakra voastra s-a unit fieracre isi primeste partea inapoi, tipul energiei pe care ati avut-o nu s-a schimbat, doar ati primit inca 3 sau 4 tipuri de anergii, deci acum toti aveti cele 5 elemente fundamentale.spune Adrian
- Ma simt schimbat, spune Mihai
- Si eu, sppune Alex zambind
- Cred ca toti ne simtim asa, dar de ce? Intreaba Rares
- Energilor pe care le-ati avut au fost adaugate si altele, acum puteti simti intreaga natura, acesta este motivul, puteti simti si chakra celorlalti. Spune Adrian
- Putem controla toate elementele? Intreaba Sebastian
- Da, dar trebuie sa le exersati, ramaneti in acele cercuri si concentrate-va ca mai devreme, imaginati-va controland toata acea chakra. Spune Adrian
Fiecare isi practica propril antrenament si in final reusesc cu toii sa-si controleze chakra
- Da. Am reusit, spune Mihai fericit
- Si eu, ce urmeaza? Intreaba Emanuel entuziasmat
- Se pare ca vati descurcat bine, chiar si tu Sebastian. Acum puteti controla toate cele 5 elemente fundamentale, daca vreti dupa sfarsitul antrenamentului cu mine puteti incerca uni dintre voi sa combinati cate 2 sau 3 elemente pentru a forma unele noi. Spune Adrian
- Sa incerc noua putere. Doton! Sageti de noroi! Jutsu spune Mihai atacandu-l pe Radu
- Raiton! Briera fulgerului justu! Spune radu aparandu-se
- Noi acum, Katon! Ploaia de foc jutsu! Spune Alex atacand
- Suiton! Fouton! Vantul polios jutsu! Spune Rares
- Se pare ca reusiti sa controlati bine noile energii. Spune Adrian zambind
- Putem sa le combinam cum dorin? Intreaba Sebastian
- Nu, trebuie sa stiti cum sa faceti asta, nu puteti sa le combinati oricum, puteti face o gresala si sa inrautatiti situatia.spune Adrian
- Cat mai avem din acest antrenament intreaba Marian
- Au trecut deja cateva zile aici, dar mai avrm. Ati fostt foarte receptivi pana acum, dar va veni partea mai grea curand. Spune Adrian
- Cat de puternici vom fi cand antrenamentul va fi complet? Intreaba Rares
- Sa zicem ca aproape la fel de puternici ca mine.spune Adrian ironic
- Dar cum vom ajunge asa de puternici, nu avem chakra pe care o ai tu? Intreaba Alex
- Toate astea le veti sti la momentul potrivit, spune Adrian zambind
- Tu de unde sti atatea lucruti? Intreaba Mihai
- Pai si eu m-am antrenat aici.spune Adrian
- Si ti-a spus totul despre acest loc? Intreaba Alex
- Nu, eu nu stiu totul despre acest loc, nici macar maestrul nu stia totul, dar mereu a aflat lucruri noi si asa voi face si eu. Spune Adrian
- Am terminat cu aceasta parte a antrenamentului? Intreaba Radu
- Da. Si ajunge pentru moment, ne vom odihnii putin, iar apoi vom trece la urmatorul pas. spune Adrian


1.Ce parere aveti despre aceste capitole?
2.Ce perere aveti despre antrenament?
3.Cum credeti ca va continua?

Cap 29 – Magia din voi

Naruto-no-Kyubi
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 44
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi Empty Re: Cei 13 Gardieni ai Puterii Stravechi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum