Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Prince is waiting EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Prince is waiting EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Prince is waiting EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Prince is waiting EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Prince is waiting EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Prince is waiting EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Prince is waiting EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Prince is waiting EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Prince is waiting EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Prince is waiting EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Prince is waiting

4 participanți

In jos

Prince is waiting Empty Prince is waiting

Mesaj Scris de Unffox Dum Mai 13 2012, 19:28

Dar gradina mea, salas si loc mortuar,

In aceasta noapte capata suflare,

Iar trandafirii din ea,

Se inchina la ale tale picioare.



Caci luna pe cer fiind,

Te strapunge cu stralucire

Si sangele-mi seaca,

De dorinta ard eu pentru tine.



Oh, tu printesa,

Tu, iluzie demonica

Esti o arma sclipitoare

In mainile mele cautatoare.



Prada iti sunt acum,

Indura-te, tu ,

Si iarta-mi mie,

Sufletu-mi cuprins de iubire.
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Darky Lun Mai 14 2012, 19:25

Frumos mesaj , induiosator as zice , dar din nou masura si rima sunt la pamant.
Admin edit: Ia încearcă să umplii trei patru rânduri Very Happy
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Schizo Joi Mai 17 2012, 21:59

Cu părere de rău, Uffox, dar trebuie să îi dau dreptate lui Darky. Măsură și rimă, iarăși ia-le de unde nu-s. Și tema e iar lacrimogenă. Nu zic că e un lucru rău, mnah, ăsta e stilul tău, dar trebuie să transmiți ceva, un mesaj, orice, cam ăsta e scopul poeziei, să lase omul cu un gust plăcut la final, nu să ridice din sprâncene și să se întrebe ce-a citit și ce voiai să zici. Părerea mea...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Unffox Vin Mai 18 2012, 12:10

Tot ce am postat sunt in general lucrari mai vechi. Scriu din placere si ca sa ma eliberez. De obicei scriu cand sunt trista sau incarcata, deci evident majoritatea versurilor sunt melancolice si gotice chiar. Nu am de gand sa ajung undeva cu atitudinea asta, vreau doar sa stiu daca am si talent, repet - cam mult.

Merci pentru comentariu.
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de SaberSlashS Vin Mai 18 2012, 15:38

Unffox a scris:Tot ce am postat sunt in general lucrari mai vechi. Scriu din placere si ca sa ma eliberez. De obicei scriu cand sunt trista sau incarcata, deci evident majoritatea versurilor sunt melancolice si gotice chiar. Nu am de gand sa ajung undeva cu atitudinea asta, vreau doar sa stiu daca am si talent, repet - cam mult.

Merci pentru comentariu.

imi pare rau ca esti asa de trista... in orice caz,te descurci bine...rima nu e chiar alba,e doar imperfecta am vazut,adica 2/4 versuri au rima aici...in 2/3 strofe Like a Star @ heaven clown Like a Star @ heaven
Eu de obicei cand sunt trist,ma gandesc mult...Tu ar trebui sa te gandesti ma mult la rima si masura =)
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Unffox Vin Mai 18 2012, 16:49

Nu sunt atat de trista, nu mereu, cel putin. Dar inregistrez mai des starile de melancolie. Drama impresioneaza mai mult decat fericirea...

Nu, nu ar trebui sa ma gandesc mai mult la rima si masura. Sunt incapatanata, daca sunt indemnata sa fac ceva, ma eschivez si fac pe dos...
Rima, masura, prea tine de gramatica. Imi place limbajul figurativ...
Pot sa selectez din orice, doar ce vreau, oricat de incomplete ar fi versurile mele.
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Darky Vin Mai 18 2012, 20:44

Sunt deacord intr-o oarecare masura cu cea a zis unffox , intradevar nu stiu cat de mult inteleg restul , chiar si Schizo , din poeziile astea:D eu unul inteelg foarte multe , bine masura si rima nu sunt grozav foarte bine , dar toti care cititi ar trebui sa cautati mesajul ascuns din aceste poezii.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Unffox Mar Mai 22 2012, 14:49

Atunci cand citeam unele poezii, pe care nu le intelegeam, eram frustrata, dar ma resemnam. Acum inteleg aproape tot ce vreau, iar daca nu inteleg, adaptez si interpretez cum vreau - ceea ce va invit pe toti sa faceti cand imi cititi versurile -, dar ce vreau eu sa subliniez este ca v-as accept bucuroasa si mai departe criticile constructive, atata vreme cat nu imi cereti sa schimb, ci doar sa imbunatatesc. Un scriitor nu scrie cum vrea cititorii sai, iar daca ei nu inteleg, atunci dansii sa se deschida mai mult - nu fac neaparat vreo referire acum, deoarece eu nu sunt scriitoare, iar voi sunteti probabil peste nivelul meu, dar am tinut sa scriu aceasta observatie... 'mai mult pentru a nu o uita'.

In ceea ce priveste rima si masura, care constituie o poezie, versurile mele se pot lipsi si de aceste 'aspecte'...

Tin sa va multumesc inca odata, pentru ca v-ati oprit si aici. ^^
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Darky Mier Mai 23 2012, 09:14

Foarte bine punctat Unffox, intradevar un scriitor scrie cum simte el nu cum simte cititorul Wink , daca Eminescu ar fi scris ce as fi simtit eu la 8 ani cand ii citeam prima oara poeziile , inseamna ca nu l'ar fi stiut de scriitor nici mama lui Wink.Fiecare scrie si transmite mesajul cum vrea , cum simte , cum crede, cum poate, cum doreste. Si in poezie este libera exprimare. Si ceva cu care nu as fi deacord in ceea ce a scris Unffox , rima si masura , intradevar poate nu este nevoie la acest gen de poezie , dar daca ai incerca sa potrivesti cat de cat macar masura o sa vezi ca o sa aiva o alte muzicalitate poezia.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Unffox Mier Mai 23 2012, 15:10

Comoditatea ma impiedica sa incerc ceva nou. Recunosc ca o poezie care are muzicalitate este mult mai placuta, dar prefer sa nu incerc. Ma complac in situatia de a scrie ce-mi trece prin minte, fara sa ma complic.
Daca voi avea o sansa ca scriitoare, voi incerca, dar acum eu abia reusesc sa scriu ce gandesc atat de rapid, iar mai tarziu, cand le postez, imi vine greu sa le mai modific, doar sa iasa rima. Pana la urma nu scriu ca sa ma afirm, nu scriu pentru rima, ci din placere, iar mie imi place ce iese.

Ramane sa ma apreciati si voi, dar eu ma complac si asa...

Merci, Darky, pentru ca ai incercat sa te deschizi mai mult, nu neaparat fata de mine, cat fata de ceea ce am vrut sa arat prin cateva versuri, oricat de imperfecte ar fi ele.
Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Prince is waiting Empty Re: Prince is waiting

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum