Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Va salut pe toti ! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Va salut pe toti ! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Va salut pe toti ! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Va salut pe toti ! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Va salut pe toti ! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Va salut pe toti ! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Va salut pe toti ! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Va salut pe toti ! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Va salut pe toti ! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Va salut pe toti ! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Va salut pe toti !

+6
Iulius
iAndrei
Schizo
SyleBV
Harlequin
MaryLovesEverybody
10 participanți

In jos

Va salut pe toti ! Empty Va salut pe toti !

Mesaj Scris de MaryLovesEverybody Joi Mai 10 2012, 18:28

Buna tuturor ! Eu ma numesc Maria , dar imi puteti spune Mary. Din cate vedeti , sunt noua aici si cer indurare. De asemenea, sper sa imi fac cat mai multi prieteni. Scriu de ceva vreme si pot sa spun ca arta de a scrie nu mai este de mult un hobby de-al meu. Sper sa fiu binevenita pe acest forum. Intrebari daca aveti , raspund cu mare placere !
MaryLovesEverybody
MaryLovesEverybody
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Harlequin Joi Mai 10 2012, 18:39

Bun venit printre noi. Sper să te distrezi prin topicurile de aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni.
Ca să începem mai formal, eu sunt Codruţ, dar de obicei mi-se spune Grimm sau Harley.
Cât despre îndurare, stai liniştită. Singrele critici de care vei avea parte, sunt cele constructive, deşi ar fi preferabil să nu fie nevoie.
Totuşi, ne poţi spune cum ai aflat de forum?
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de MaryLovesEverybody Joi Mai 10 2012, 18:48

Pai in pragul tezei la matematica ( nicio legatura , dar tin sa imi exprim lenea ) , m-am gandit sa ma alatur unui forum mai deosebit , cu oameni diferiti si din dorinta de cunoastere , care a devenit din ce in ce mai mare ( ca sa spun asa ) , am aterizat aici. Poate ... printr-o minune.

Apropo , numele tau este foarte interesant.( obisnuita sa spun "btw" ,acum imi vine cam incomod " apropo")
MaryLovesEverybody
MaryLovesEverybody
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de SyleBV Joi Mai 10 2012, 19:04

Buna Mary bine ai venit alaturi de noi.
Dupa cum vezi suntem o comunitate destul de primitoare(inca mai sunt colegi care trebuie sa aterizeze pe aici) sper sa ne inanti cu creatiile tale.
Ok acum cateva intrebari:
Cati ani ai?
De unde esti?
Ce muzica iti place?
Ce film preferat ai?
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de MaryLovesEverybody Joi Mai 10 2012, 19:11

Calduroasa primire ,cat te-am asteptat !
Sa nu mai bat campii si sa raspund la intrebari .
Am 14 ani si ma consider o piticanie .
Sunt din Tulcea .
Muzica mea de suflet este rock-ul , dar si muzica clasica , poate parea ciudat ,dar de ceva timp sunt pasionata de acest gen , uitat de urechile lumii.
Filmul preferat ? Hmm , nu sunt o impatimita a lor si sincer , atunci cand ma uit , nu retin numele filmului. Poate filmul " Paulie " ar fi ceva , dar este mult prea copilaresc si oricum il vazusem cand aveam vreo 10 ani. Deci complet aeriana la capitolul filme , dupa cum poti vedea.
MaryLovesEverybody
MaryLovesEverybody
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Harlequin Joi Mai 10 2012, 19:24

Da..eşti o persoană ciudată rău dacă asculţi muzică clasică Smile)
https://artnewgeneration.niceboard.com/t57p15-rate-the-song
Am încercat pe aici să fac un concert cu Andrei de muzică de genul, deci stai liniştită, atâta timp cât muzica pe care o asculţi transmite um mesaj din care înveţi ceva, atunci ai găsit forumu potrivit.
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Schizo Joi Mai 10 2012, 19:30

Bună, Mary, bine ai venit. Mă bucur să văd încă o persoană care a ajuns la forum-ul acesta fără să știe pe nimeni de pe el în prealabil (este și cazul meu Razz ). Sper să te simți bine printre noi și să îți faci prieteni, așa cum îți dorești. Personal, aștept să îți citesc creațiile scrise, deoarece scrisul este și pasiunea mea cea mai mare. Îndurare va fi, dar criticile mele vor exista, tot timpul cu scopul de a îmbunătăți scriitorul. Te rog să îmi demonstrezi că nu va fi nevoie să te critic, însă Razz
Have fun Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de iAndrei Joi Mai 10 2012, 20:00

Uite, lipseşte omul 2 ore şi nu apucă să fie măcar printre ăia doi oameni ce urează "Bun venit!"
În orice caz, mă bucur să văd lume, care, aşa cum a zis şi Schizo, a dat peste forumul nostru din pură întâmplare Very Happy..înseamnă că începem să fim cunoscuţi şi Morgan Freeman ţine cu noi.
Ţi-a răspuns Grimm la problema cu muzica clasică...ăsta e forum de artişti, normal că ne place aşa ceva şi, în plus, muzica clasică nu a fost uitată de nimeni, doar că nu este difuzată la radio..şi asta e un lucru minunat (dar o dau în altele).
Păcat că nu tii la filme aşa mult, intenţionam să fac un forum de cinefili Smile..şi îmi amintesc de Paulie, genial filmul, sor'mea a plâns la el, a fost tare amuzant.
Ca o întrebare, la ce profil vrei să dai? Asta dacă nu eşti deja la liceu şi eu mă fac de ras acum :]]
Oricum, spor la scris şi aştept să îţi văd creaţiile Very Happy

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de MaryLovesEverybody Joi Mai 10 2012, 21:14

Va multumes de urari , sunteti toti asa ... simpatici ! Iertati-ma ca nu v-am raspuns pana acum ,doar ca intru pe laptop pe furis ( cum fac acum) si aproape ca m-a prins mama ( nu sunt pedepsita sau ceva ,dar teza...). Cat despre creatii , ma gandesc sa postez un fic 100% original , poate chiar acum. Sunt cam mandra de el si nu imi place acest lucru. Ce profil ? Pai oscilez intre filologie si actorie . Multi imi spun ca am talent de actrita si ca sunt expresiva , stiu sa ii amuz interpretand ( chiar zilele trecute am jucat rolul politistului Pristanda din opera lui I.L.Caragiale , care este si prozatorul meu preferat roman si totodata , modelul meu in viata , impropriu spus). Din pacate nu i-am putut vedea chipul dirigintei in momentul interpretarii mele si imi pare nespus de rau. Diriginta noastra are un suflet bun si are anumite reactii foarte interesante, o persoana cat se poate de comica daca stii cum sa o defaci. Mi-am propus ca pe viitor sa ii dedic un capitol numai despre ea in cartea vietii mele , desi mi-a spus ca " A fi scriitor este un vis nerealist " .Dar nu i-am dat crezare , caci ea nu-mi cunoaste limitele.
In fine ,destul cu vorbitul despre scoala. Cat despre filme , s-ar putea sa intru intr-un maraton de 40 zile de filme , la alegere , organizat de mine . Ideea asta ma amuza foarte tare.

Inca o data va multumesc de primiri si sper sa va creati o buna parere despre mine!
Numa' bine !
MaryLovesEverybody
MaryLovesEverybody
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Iulius Vin Mai 11 2012, 04:59

Hey Mary. Bine ai venit. Se pare ca deja nu mai sunt eu cel mai nou user inregistrat si sper ca nici tu sa nu mai fii in curand. Ce pot sa iti zic, bine ai venit pe forum, dupa cum ai vazut, primirile de care avem parte sunt foarte calduroase si sper sa fie la fel si in continuare, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji in privinta indurarii. Cat despre amintirile din gimnaziu pot spune si eu ca am oscilat intre actorie si alte profile cam din aceleasi motive mentionate si de tine. Ah si am jucat si eu in clasa a 8-a in "O scrisoare pierduta", doar ca eu eram Cetateanul Turmentat. INca o data, "Bine ai venit"
Iulius
Iulius
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Iasi

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Bullet Vin Mai 11 2012, 05:46

Ohohoa, new users! Păi, bine ai venit, Maria, un nume frumos de altfel. Poate descrierea ta a fost puţin mai simpluţă, dar mi-ai făcut o impresie foarte bună din răspunsurile date colegilor. Şi eu mă gândeam să dau la actorie, dar nu prea a mers aşa că îl mai imit şi eu pe Radu Banciu prin cameră din lipsă de ocupaţie, poate m-ar găsi Bendeac... cine ştie. Cât despre îndurare, când am venit şi eu pe forum am zis “Îndură-te, Doamne, şi dă-mi cupa îndurării, s-o vărs peste lume"... şi am vărsat-o, deci, nu-i problemă :-)), dar să ştii că, critici vor fi, şi sper la fel ca şi Schzio să nu prea fie cazul la tine. Sper să-mi fac timp cât mai repede ca să-ţi citesc fic-ul, deoarece văd că te-ai apucat deja de treabă. Gooood!
Ah, cât despre filme... sper să ne mai intersectăm totuşi ca să discutăm despre asta, deoarece am destule de spus şi nu cred că-i locul potrivit pentru asta.
Eu îţi urez încă odată un ,,Bun venit!", să ai imaginaţie din plin şi să te distrezi cât mai mult, că ai cu ce!






Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Darky Vin Mai 11 2012, 10:11

Buna Mary bine ai venit in ANG .Sper sa te simti bine toata lumea este foarte ookey , foarte sociabila .Sunt curios sa citesc compozitiile tale. Iti urez mult succes si sa ne dai pe toti pe spate .
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de MaryLovesEverybody Vin Mai 11 2012, 18:48

Alte urari , ce bine ! ^^
Iulius, spui Cetateanul turmentat ? Atunci cred ca ai primit jackpot-ul! Cetateanul turmentat este printre personajele mele favorite din " O scrisoare pierduta". Mai sunt Farfuridi si Pristanda prin topul meu . Amandoi la fel de geniali !
Bullet , multumesc de primire si de compliment .
Filmele ... of , daca imi storc creierii poate gasesc vreo cateva filme pe care le-am vazut. Dar nu-i problema , la vara maraton! Pam , pam ,pam! Mai e putin ...
Va multumesc mult (din nou) pentru primiri si da ,sper si eu sa va dau pe spate. Daca nu , va imping putin ... glumesc ,glumesc.

P.S.: Daca vedeti ca bat campii , sa ma ignorati. O mai iau razna , doar uneori. Ca acum...
MaryLovesEverybody
MaryLovesEverybody
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de SaberSlashS Vin Mai 11 2012, 19:17

sall mary si wazaaap Very Happy asta e cadoul tau: monkey astia zis ca e maimuta da mie mi se par rasisti ...Sa ai fun mult si.... cadouri de la mine si.... dedicatii de la deathwing si....EXORCIZARI DE LA BULLET
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Mai 11 2012, 19:59

Bună Maria! Am ajuns cam târziu aici din cauza învăţatului, dar cred că niciodată nu este prea târziu. Deci, bun venit în comunitatea noastră! Sper să ne populezi forumul cât mai mult timp şi să îţi faci mulţi prieteni.
Îngăduitori suntem şi am fost mereu, suntem o comunitate foarte prietenoasă. Avem o echipă foarte bună de critici (mi-am uitat modestia acasă astăzi, chiar dacă făceam referire la ceilalţi useri :]] ) şi să ştii că nu e obligatoriu ca aceştia să vorbească despre părţile rele ale unei lucrări. Ei pot foarte bine să îşi arate aprecierile şi respectul faţă de o lucrare scrisă, un desen etc. argumentându-şi părerea, astfel încât pe viitor să continui în aceeaşi manieră. În orice caz, o să îţi dai seama pe parcurs.
Welcome again, happy posting without spam and have fun~
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Va salut pe toti ! Empty Re: Va salut pe toti !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare
» salut
» salut
» Salut.
» Salut
» Salut!

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum