Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Guns N' Roses EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Guns N' Roses EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Guns N' Roses EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Guns N' Roses EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Guns N' Roses EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Guns N' Roses EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Guns N' Roses EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Guns N' Roses EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Guns N' Roses EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Guns N' Roses EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Guns N' Roses

5 participanți

In jos

Guns N' Roses Empty Guns N' Roses

Mesaj Scris de iAndrei Dum Feb 12 2012, 01:22

Formatia asta e dumnezeiasca, preferata mea in ceea ce inseamna rock. A luat nastere in anul 1985 la Los Angeles, dar membrii formatiei initiale au fost schimbati ulterior, desigur, varianta mea preferata este cea cu Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Steven Adler și Izzy Stradlin. Chiar daca ma simt prost ca am mentionat cuvantul "varianta" tot tin sa cred ca Guns N' Roses nu este aceeasi formatie fara Slash, dar exista fani de ambele parti ale situatiei deci las chstiunea sta la dezbatere.
Melodii favorite: Sweet Child O'Mine; Paradise City; Since I Don't Have You.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Guns N' Roses Empty Re: Guns N' Roses

Mesaj Scris de Bullet Dum Feb 12 2012, 02:09

Oh da! Guns N' Roses, mereu epici si dementiali. Trupa asta mi-a deschis portile rock-ului, cu toate ca stilul lor nu prea se potriveste cu ce apare mai nou, dar ei m-au invatat ce inseamna rock-ul Very Happy! Axl si Slash...este cea mai buna combinatie facuta vreodata, tipii astia ridica mainile oamenilor sus cu primul sunet care-l scot, fie din chitara lui Slash, fie din gura lui Axl. La topul melodiilor favorite, tot Sweet Child O'Mine o am in frunte, insa e urmata de Knocking On Heaven's Door, November Rain, Civil War si Don't Cry.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Guns N' Roses Empty Re: Guns N' Roses

Mesaj Scris de Nekirus Dum Feb 12 2012, 12:32

Tipii aia sunt bestiali, Avel are o voce excelenta. Piesa mea preferata de la ei este "Sex on fire", era o vreme cand o ascultam zile in sir. Oricum este una dintre cele mai mari si bune formatii care au existat vreodata.
Nekirus
Nekirus
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 193
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare

https://artnewgeneration.niceboard.com

Sus In jos

Guns N' Roses Empty Re: Guns N' Roses

Mesaj Scris de Harlequin Vin Mar 23 2012, 22:25

Pentru mine, prima melodie de la ei a fost Sweet child o'mine si pot sa spun ca am inceput sa ii iubesc inca de atunci (platonic vorbin..la cum va stiu o sa interpretati)
De atunci am inceput sa am o gramada de amintiri pe melodiile lor...unele mai "frumoase" decat altele :>, dar mereu i-am ascultat cu bucurie.
Faza amuzanta despre Slash: era o imagine pe internet, unde slash se arcuia (dand si capu pe spate detul de mult), dar totusi plaria nu ii cadea. Sub poza un comentariu super: gravitatie? se pare ca palaria lui Slash nu a auzit inca de ea. (poate voua nu vi-se pare amuzanta da mie mi s-a parut...stiind cum are slash paru si cat de tra o fi trebuit sa si-o indese ca sa nu ii pice)
jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Guns N' Roses Empty Re: Guns N' Roses

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 16 2012, 07:15

Mie tot timpul mi s-au părut maxim simpatici. Adică sunt OK, dar nu rup norma, prefer de 100 de ori mai mult alte formații dacă vine vorba de rock. Mai ales că par o formație mai degrabă contrafăcută, axată pe câștig și vândut, de unde și schimbările. Don't Cry, Civil War și Knockin' On Heaven's Door mi-au plăcut și mie mult, dar nu mi s-au părut nicicând geniali...
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Guns N' Roses Empty Re: Guns N' Roses

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum